home
Psycho

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Horror patří k mým nejoblíbenějším žánrům, tudíž bych měl znát i ten nejslavnější ze všech, jímž je bez pochyby Hitchcockovo Psycho. Při sledování scény za scénou jsem měl neustále pocit, že už jsem je nejméně stokrát viděl. Jenže je tu ten nezpochybnitelný fakt, že Psycho použilo většinu motivů ještě předtím, než se z nich stalo klišé. Je velice zábavné sledovat jejich neuvěřitelnou okatost, avšak příběh si stále kupodivu uchovává svoje tajemství a mysteriózní atmosféru. Když si člověk představí, jak musel tento film zapůsobit v době svého vzniku, ten rozruch by se dnes určitě nedal srovnávat snad ani s Pánem prstenů nebo Harrym Potterem. I tak jsem měl ale pořád pocit, že se dívám na film, z něhož tíha věků udělala klasiku, u které by bylo hrubé dávat nízká hodnocení. Ovšem závěr a celé rozuzlení mě přesvědčilo o její neuvěřitelné nadčasovosti, kterou mě opravdu překvapila i po půl století své existence. Ačkoliv není Psycho skoro vůbec strašidelné, jde stejně o neobyčejně kvalitní film.

9. března 2013
avatar uživatele
90 %

Janet Leigh

Film psycho není jen slavná scéna ve sprše, ale celkově je to dobrý hororový příběh se zajímavou detektivní zápletkou.

6. března 2013
avatar uživatele
40 %

Výsledek je podobný jako u Ptáků. Dnes polomrtvý film, který zůstal filmem své doby a oprávněně se stal klasikou. Pozitivem je Bates, pak mrazuchtivě mrazivý hudební podklad, perfektní psychologické rozuzlení a napínavý konec v domě. Zbytek nuda, šeď a nezájem. Budu to hodnotit víc než Ptákovinu, ale jinak je u mě Hitchcock stále víc sucker za, než hitch před :)

1. května 2010

Klasika žánru


Kdybych neměl u tohoto kultovního snímku dát plné hodnocení, tak už asi u žádného jiného filmu. Hitchcock si pro diváka připravil v podstatě pikantní kriminální příběh, který opepřil geniální hororovou atmosférou, jež nachází bezchybnou podporu ve složce hudební, scénické a režijní. Scény jsou vskutku mistrovsky zaranžované, napětí má gradující tendenci a finální scéna je opravdovým zážitkem. Sečteno a podtrženo: 100% jako vyšitých, Hitchcock je mistr! Bravo! by Sandy

26. prosince 2009
avatar uživatele
90 %

Nemám ráda horory, asi jsem jako mnoho dalších lidí znechucena dnešními krváky, kde jde jen o to zmasakrovat co nejvíce lidí, nicméně tento film mě velmi příjemně překvapil. Příběh má velmi hluboký podtext. Do poslední chvíle jsem netušila jak to dopadne, což se mi v dnešní době moc často nestává. Atmosféra filmu byla velmi ponurá, a tím že je film černobílý se ještě více umocňovala. Mám z tohoto snímku opravdu dobrý dojem.

25. října 2009
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Tak, konečně mám tuto klasiku všech klasik zasebou. Film, který se stal předchůdcem všech ostatních thrilleru a hororů a který všichni kopírují a vykrádají dodneška, dle mého není vůbec taková pecka, jak se říká! Jako je třeba říct, že to byla pecka, to jo, ale před padesáti lety!! Byl to fenomén a díky skvělé atmosférě a napětí to dokázalo na kdekoho zapůsobit... Ale jestli mám tuto kultovní záležitost hodnotit k obrazu současné doby, tak je to naprosto, ale naprosto nedostačující! Bez toho černobílého obrazu by to sice nebylo ono, ale kde je dneska to jedinečné napětí a napěchovaná atmosféra, kterou podporuje "zhrzená" hudba?? Tohle přece umí jen mistr Hitchcock, ale myslím si, že už to nelze ocenit jako kdysi! Neubráním se pocitům, že je to směšné, až příliš jednoduché a místy i hloupé! Takhle to působilo na mě, jakožto na diváka 21. století! Bohužel, mrzí mě to, ale je to tak! Ocenit lze pouze dobrou kameru a některé herecké výkony! Takhle přestárle filmy ale nestojí za starou bačkoru, vezměte si třeba snímek 12 rozhněvaných mužů, který je ještě o tři roky starší, ale který je pro mě naprosto unikátní a úplně někde jinde, než tato až příliš přeceňovaná klasika...

31. května 2009
avatar uživatele
100 %

Úžasné...

Tento film je prostě pořádný horor,černobílý vzhled mu dodává jeho skvělý vzhled a doplňuje atmosféru,prostě a jednoduše,zde nevidíte samé litry krve,motorovku ani žádné jiné zbraně,opravdu výborný film... DOPORUČIJI! Ale určitě si pusťte starší verzi :) myslím že scénka u které sem se nejvíc lekla byla ta na schodech :)

28. května 2009
avatar uživatele
100 %

Psycho

Krásná ukázka toho, jak se z citově deprivovaného jedince, který je fixován na jednu osobu, může vyklubat vraždící maniak, který ani neví, že činí zlo, neboť žije ve svém světě, jenž si vytvořil sám v sobě, kde žijí dvě osobnosti, ale jen jedno tělo.

Ale jinak k filmu... Když jsem jej viděl poprvé, říkal jsem si, že se budu nudit, ovšem opak byl pravdou. Málokterý horror je tak děsivě napínavý a bez litrů krve a monster s kosou, pilou, vidličkou... Skvělý film a černobílá mu dodává tu nezapomenutelnou krásu.

26. května 2009
avatar uživatele
100 %

Tak takto ma vyzerať poriadný kult. Hitchock je génius to všetci dobré vieme. Perfetná hudba, perfektný anthony a ešte lepšia scéna v kúpeľný. No čo viac dodať.

14. října 2007
avatar uživatele
100 %

Psycho je jednoduše hororová klasika, která si v průběhu času stále zachovává svoji určitou úroveň a dál se probíjí nekonečnými zástupy všech Kruhů a Masakrů. Hitchcock měl být na co pyšný a my můžeme být také rádi, že někdo něco takového vytvořil...

9. července 2007
avatar uživatele
ivin
...
80 %

Takhle má vypadat kvalitní horor, a ne jako Vřískot apod. Je to klasika a je to hodně dobré! No prostě Hitchcock!

10. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Určitě jeden z nejdokonalejších horroru a na tu dobu je to fakt hodne povedeny. Tady je videt, ze ikdyz se to ve filmu neprehani s krvi, tak se clovek muze docela slusne bat a to se mi moc libi!

21. března 2007
avatar uživatele
80 %

Je to psycho...

Tak jsem se konečně podívala na tuhle klasiku, která snad nikdy neomrzí. Bohužel jsem ale už před nějakou dobou viděla nový remake tohoto filmu, tudíž jsem dopředu znala děj a to mě okradlo o jisté pocity vzrušení a napětí. I když tenhle film je mnohonásobně lepší a černobílost tomu dodává zase něco víc. A stejně, když mají přijít určité scény, jen s napětím čekáte. Víte, co se stane, a pořád jsou tyhle scény neokoukané. Herecké výkony super, už nemám co k téhle klasice dodávat, je asi nepřekonatelná a pan režisér je mistr.

17. března 2007
avatar uživatele
100 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Smekám před Alfredem Hitchcockem, který dokázal natočit film takového formátu, jako je tento. Film, co budí hrůzu ještě padesát let po jeho natočení. Kam se hrabou ty dnešní "horory", které můžou nabídnout snad jen potoky krve, uřvané teenagery a navrch nějakého toho šílence, co je vraždí. Jestli těchto pitomostí máte už po krk, podívejte se na Psycho. Slavná scéna ve sprše už sice nepůsobí tak strašně, jako asi tenkrát, nicméně ta atmosféra, která ke konci filmu panuje je nepřekonatelná. Navíc je dokonale umocňována deprimující hudbou Bernarda Herrmanna. Nikdy nezapomenu na tu nečekanou pointu, při které mi běhal mráz po zádech. Film je po právu označován za jeden z největších klenotů světové kinematografie a já hodnotím, jak jinak než stovkou.

12. března 2007
avatar uživatele
80 %

Určitě zajímavý film - dobře psychologicky prokreslené postavy, bezvadné strašidelné prostředí. V dnešní době akčních filmů se možná může zdát někomu trochu nudný, ale chce to se ponořit do děje a otevře se opravdu zajímavý příběh i když asi už alespoň pro mne je tak známý, že hororově asi už nikdy nevyzní. Ale zrovna ho dávají v TV a docela mě to baví i když je půl druhé ráno.

11. března 2007
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších klasických hororů. Ta scéna v té sprše je geniální, ale geniálnější je tam ta musika k ní.

26. července 2006
avatar uživatele
80 %

No prostě klasika. Že, Normane?

Klasika všech hororů. Vždy, když se dívám večer na nějaký thriller nebo horor, díky celoživotnímu vlivu Psycha mám poté největší problém právě ve sprše. Geniální dílo, kterému stačí k vyvolání napětí jeden velký dům na kopci , za jeho oknem sedící "matka" a děsivý hudební motiv při bodacé scéně v koupelně. Brrr

12. února 2006

Tento

film je naprostá klasika. Hitchcock nejdnou dokázal, že umí natočit pořádný horory. Dobře působící prostředí, hudba a příběh, no prostě nemá nic z toho chybu. A k tomu černobílé podání filmu, jednoduše řečeno SUPER film.

8. února 2006
avatar uživatele
100 %

...

nevim jestli by si někdo dovolil něco vyčítat týhle klasice.. .i po těch letech od svýho vzniku dokáže člověka udržet v napětí od začátku do konce.. a z anthonyho perkinse mi běží mráz po zádech vždycky když se na psycho dívám, stejně jako při scéně ve sprše a nebo při finále... .prostě super...

8. února 2006