home
Svět podle Prota

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Prot

Silné čtyři hvězdy. Na Svět podle Prota jsem se těšila a chystala už dlouho, a to především kvůli mému oblíbenci Kevinu Spaceymu. Nezklamal on ani film. Spacey je tahounem snímku a podal svůj standardně skvělý výkon. Film sám má myšlenku, což mě vždy baví. Když odhlédnete od té sci-fi skořápky, uvidíte tolik životních pravd... Příjemný, možná trochu netradiční i prvoplánový, ale což, dobře se na Prota dívá a je to přesně ten typ filmu, jehož negativa cítíte, ale opomíjíte je, protože si vás dokáže dokonale omotat kolem prstu.

11. července 2013
avatar uživatele
60 %

Pěkný film, ale není to můj šálek kávy. Vydržel jsem na něj koukat až do konce ale skutečně mi to jednou stačilo a příště si ho pustím asi jen když na to budu koukat třeba s manželkou a budou to dávat v telce a nikde jinde nebudou nic normálního dávat.

11. února 2013
avatar uživatele
70 %

Fajn

Pohodový snímek o "návštěvního z vesmíru" a především dobrý herecký výkon hlavního hrdiny.

3. července 2012
avatar uživatele
80 %

Něco víc

Tenhle film má hlubokou myšlenku. Zbožňuju, když vás nenechá usnout a musíte na něj myslet.

Rozhodně doporučuji zhlédnout ;)

26. června 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

K-PAX

Poslední dobou když se kouknu na film, tak si chvíli před tim něco o tom filmu počtu a tak zjistím, že je natočenej podle knížky. A je velká škoda, že vidim první film a pak někdy si hodlám přečíst onu knihu (a jelikož zkouknu cca 50 filmů za dobu co přečtu jednu knihu, tak se to asi ani nezmění). U K-PAX mě to mrzí snad zatim ze všech filmů nejvíc. Tenhle film mě vtáhnul do děje od samýho začátku a nechtěl mě pustit ani po tom co skončili titluky.

19. března 2011
avatar uživatele
90 %

Tento snímek je velice zajímavý, opravdu jsem nevěděla , co jsi myslet, co bude následovat a jak to doopravdy je. Při konci filmu jsem měla husí kůži. Svým způsobem sci-fi film a přitom vůbec.

11. listopadu 2010

,,Proč je bublina kulatá?"

,,Odkud jste Prote?..Už jsem Vám to říkal z K-paxu" :D aneb velmi zdařilý snímek Iaina Softleye. Mysteriozní sci-fi příběh obyčejného K-paxana na obyčejné planětě 3. třidy - Zemi. Lehce Vás vtáhne do plynulého příběhu plného, jak pavučinky tenkých vodítek a nápověd vedoucích k odtajení podstaty příběhu. Nenásilně dává divákovi najevo účel Protovych návštěv a jeho zalíbení právě na Zemi. Nejvice oceňuji scénář a hudbu. Nesmím samozřejmě opomenout herecký výkon Kevina Spaceyho i jiných povedených postav blázince :D Jedním dechem..mám rád filmy, které mají nějakou inteligentní zápletku a jsou pěkně ztvárněny =) Lituji ty, kteří tento film nechápou :D

5. října 2010
avatar uživatele
80 %

K-Pax, jakožto další film s Kevinem Spaceym logicky nedopadl špatně, ovšem spojení sci-fi s realitou se může šeredně vymstít. Obvykle bývá tento odvážný pokus „oceněn“ všeobecným zklamáním (viz. kraviny o časoprostorové díře, zmutování nějakého tvora, či rovnou existenci vesmírného monstra řítící se na Manhattan)… Naštěstí má tato odnož i mnohem světlejší stránku, lidská dramata, kde je ona podivnost zapříčiňující akci nahrazená něčím mnohem prospěšnějším… viz. Zelená míle, Pozemšťan… A do této kategorie se řadí i K-Pax, jelikož i postava Prota je velmi mírumilovná, charakterní, sympatická a neuvěřitelně poutavá. Už od jeho záhadného příchodu jsem mu vysel na rtech. A právě část o dokazování/vyvracení jeho původu na psychiatrii je na filmu to nejlepší. Není totiž naplněna pouze domněnkami a teoriemi o nějaké hvězdě miliardy kilometrů od nás, které si normální člověk nemůže nijak ověřit, ale především závisí na každičké poznámce, kterou Prot řekne a na všem, co udělá. Jeho konfrontace s doktorem jsou po dialogové stránce nesmírně nabité a místo nějaké trapné akce, vás baví pouhými slovy. Výborné je rovněž připomenutí Přeletu nad kukaččím hnízdem, páč jak zde, tak i tam, má příchozí osoba pozoruhodný vliv na spolupacienty. Proto je alespoň malinko pozornost odpoutávána jiným směrem a nezávisí všechno jenom na Kevinovi a Jeffovi (oba hrají skvěle)… Trochu horší je však postupné rozplétání hlavní dějové linky. Za použití hypnózy a velmi nestandardního pátrání se dobereme výsledku, který mě plně neuspokojil. Jak tvrdí ostatní, to sem úplně nepatřilo. Oproti tomu mě dostal závěr podněcující k přemýšlení. Svůj názor si samozřejmě nenechám pro sebe: i když logika říká něco jiného, přece jenom doufám, že na pokoji zůstala pouze „schránka“. Ovšem K-Pax je výjimečný i něčím jiným, není tak prvoplánový jak se může zdát... Nejde o to, kdo je Prot, ale co si od něj za těch 120 minut vezmeme.

27. srpna 2010
avatar uživatele
60 %

Filmu se dobře daří dělat z diváků voly. Já na jeho hru ochotně přistoupil a bavil jsem se očekáváním tak silně jako už dlouho ne. Ovšem s přibývající stopáží se mně zdálo, že se z filmu stává přesně to, co z diváků dělá, tedy volovina. Rodinná tragédie, Prot přinášející světlo do životů, hypnózy, pět let na návrat? Scéna se psem? Jako debatovat se o tom dá vesele, ale upřednostňuju jiné formy zážitku pro vnímavé. Z tohohle mám radost akorát po nemyšlenkové stránce. Když si nebudu sám sebe představovat po druhém zhlédnutí, dokážu tomu teď dát i nadprůměrné hodnocení. Jinak nevím, co dodat. Vyhýbat se tomu filmu ovšem není proč, je možné, že si odnesete víc než já.

20. června 2010
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Občas je dobré nechat se opít rohlíkem. Svět podle Prota si to může dovolit. Je to jasný pěkně natočený film, který se tváří mnohem důležitěji, než jaký vlastně je, očividně se snaží moralizovat a očividně je velmi prvoplánový. Přestože tohle všechno vím, se mu nebojím napálit tak vysoké hodnocení. Ať je to kvůli skvělým hercům nebo zajímavému námětu a velké "dobrosrdečnosti", která z toho čiší - to je jedno. Není to perfektní film, ale podlehnout se mu dá.

18. března 2010
avatar uživatele
90 %

supr..

tak tohle je drama.. vybornej film.. konec je užasnej měl sem slzy na krajíčku a to ja jen tak nemam..začatek je takovej zvlaštní člověk neví nemuže se zorienovat a pak se to dostava do užané hry a hudby která je taky vice než dobra... dobry film a jen kuli konci stojí zato se nato podivat..

30. června 2009
avatar uživatele
80 %

SpP

Velice mě mrzí, že jsem měla možnost film vidět zatím jen v češtině, což mě určitě trošku ubralo na zážitku, jinak to ale byla skvělá podívaná. Kevin Spacey je borec,to víme už dlouho:) film zaujme, nenudí, jen se mi nevím proč trošku nelíbila, či do filmu nehodila ta pasáž s Protovou ženou a dítětem... ale závěr zase parádní, musím film vidět ještě jednou a v ANGLIČTINĚĚĚ :)

25. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

K-PAX

Na tenhle film jsem se dlouhou dobu těšil. Všude kam vlezu o něm slyším chválu, tak proč se na něj nepodívat, ne? Už ten námět zní nadmíru lákavě, jenže v poslední době narážím na sci-fi, kdy se na konci objevují mimozemšťani a berou si sebou lidi na svou planetu a já měl strach aby to takhle tvůrci nezprznili i v K-PAXu. Asi jako všechny mě film hodně zaujal, měl zajímavý příběh, který tvořil mistrovsky napsaný scénář. (bez něj by film nebyl to co je) Dialogy mezi Protem a Powellem jsou perfektní a Prot přesvědčí svými znalostmi a svým chováním nejen doktory ve filmu, ale i samotné diváky. Opravdu ty výslechy, vyprávění i tom jak vypadá K-PAX, jak se tam rozmnožují, jak se tam žije, za to všechno se scénáristovi Charlesi Leavittovi klaním. Z filmu jde teké cítit ta mystická atmosféra, která jenom podporuje u diváka ten pocit nejistoty, který má z hlavní postavy. Jak už tady někdo podemnou psal, příběh se dělí na takové tři části. V první budete Protovi všechno baštit i s navijákem a budete se modlit ať to zkončí normálně. :D V druhé budete přicházet na to, že to ve výsledku nemusí být tak tajemné jak se na první pohled zdá a že všechno se dá reálně vysvětlit. V té poslední, která se koná asi poslední čtvrt hodinu filmu, budete ale stále na pochybách. Jestli můžu říct můj názor, tak mě nejvíc dostalo jak vezl Dr. Powell na konci Prota na vozíčku. V té chvíli se mi začaly v hlavně vytvářet různé teorie jako například: "Co když v tu dobu kdy měl Prot odejít skutečně odešel a na místě nechal jen zbytečné tělo, které ještě ke všemu není schopno komunikace!" Právě to se mi na filmu nejvíc zalíbilo. Tvůrci totiž dokázali udělat uzavřený konec, po kterém by ale divák musel alespoň ještě chvíli o filmu přemýšlet a to se Vám potom ten film vryje hodně do paměti. Teď k hercům. Když to tak vezmu podle mě to byla taková "One Man Show" Kevina Spaceyho, při níž mu sekundoval Jeff Bridges. Opravdu tohle byl film kde se mohl Spacey pořádně vyřádit a taky že vyřádil. Třeba ty scény s hypnózou, to byl přímo herecký koncert Spaceyho. Skutečně brilantní výkon. Jeff Bridges se tak vyřádit nemohl ovšem podal taky velice slušný výkon, toť vše. K ostatním hercům není potřeba se vyjadřovat, protože se tam ukáží sice víckrát, ale na docela krátkou dobu. Jedním dechem: "Po zhlédnutí filmu budete asi 15 minut tupě zírat do zdi. To co jste totiž viděli byl herecký koncert Spaceyho a film, který Vás rozhodně donutí přemýšlet." Pro mě to byl sice silný zážitek, ale né tak silný, abych dal stovku. 100 % bych dal jedině tehdy, kdyby to ve filmu z herců netáhl jen Spacey. Dávám 90 % a rozhodně se na tento film kouknu ještě vícekrát.

11. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

Perfektni

Velice povedeny film zanrove srovnatelny snad jen s "Meet Joe Black". Souvisly dej, necekane situace a neustale tajemno vas udrzi u TV/PC.
Take bych rad pochvlalil herecky um hlavnich predstavitelu.

3. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Earth - The planet of third class

Takže tu máme další film do mojí sbírky stoprocentních filmů. Nikam jinam se ani film nemůže dostat, protože je naprosto dokonalý. Další překrásné drama, které předčí opět i Forresta Gumpa a je zhruba na stejné úrovni jako Zelená Míle a Vykoupení z věznice Shawshank, neli výš. Nemyslete si o mně, že dávám další stovku, kvůli vysokému průměru, ale tenhle film si to prostě zalouží. Kam se hrabou ty úchylný hovadiny typu Temnýho rytíře? Ten nesahá K-PAXu ani po paty. Když mi bylo asi devět let, díval jsem se na film ještě s příbuznými a skoro okamžitě jsem u něj usnul. Natolik mě nebavil. Ale, když jsem se na něj díval tentokrát, vůbec mi to nepřipadlo jako zívačka, naopak jako skvělé mistroské dílo, které je opravdu dokonalé. Film s krásnou atmosférou a nádherným soundtrackem si zaslouží nejméně 120%. V některých ohledech je film lepší i než Pán prstenů a to rozhodně nepřeháním. Nádherný příběh mi létal hlavou celou dobu. Nemohl jsem se od filmu ani na dvě vteřiny odtrhnout, protože jsem se do něj tak vžil, až to nebylo zdravé. Celou dobu jsem přemýšlel, jak by to na tom K-PAXu mohlo vypadat, pořád jsem si musel přehrávat ty scény, kde Prot maloval oběžné dráhy jejich soustavy, všechny ty zajímavosti... K tomu navíc mírumilovná povaha hlavní postavy, perfektně zpracovaný scénář... Nádhera. Jsem upřímně moc rád, že ve filmu nehrál Will Smith. Toho mám velmi rád, ale nedokážu si ho v této situaci vůbec představit. Kevin Spacey, hlavní role Prot, na mě zapůsobil zvláštním dojmem. Jeho role byla přímo úchvatná, navíc ji zvládnul na všechny nejvyšší stupně a možná, kdybych měl žebříček nejlepších rolí, byl by možná na prvním místě. Opravdu moc krásná role, moc to Spaceymu přeju! Jen tak dál. Další skvělá role Jeff Bridges, jako "hlavní vedlejší postava" na mě taky velmi zapůsobil, protože bez něj by Prot neexistoval. Další věc, která mě zahřívala u srdce bylo prostředí celého dění. Kdyby se to všechno odehrávalo někde jinde, než v psychiatrickém oddělení, ani si to nedokážu představit, vypadal by film určitě hrozně. K PAX alias "Svět podle Prota" je skutečně mistrovské dílo, u kterého jsem já ani oka nezamhouřil, nezívnul jedinkrát... Prvotřídní filmová zábava si zasluhuje nejméně 100%.

13. prosince 2008
avatar uživatele
Meky
...
80 %

****

Nevím co k tomu napsat, je to totiž velmi zvláštní film. Je to tak neskutečně klidné drama a přitom tak napínávé. Neustále mě během filmu napady nové a nové myšlenky, kdo to je, kde se tu vzal atd... Nevím proč ale v posledních třech filmech co jsem viděl, hrál hlavní roli Kevin Spacey, je to náhoda, ale pro mě velmi potěšující, protože žadný jeho film se nikdy nestal propadákem a vždy to mělo úroveň, pochopitelně také hlavně díky jemu! V tomto filmu hraje sólokapra, záhadného Prota, kterého zahrál velmi charakterně. Jeho černé brýle, které neustále nosil a plynulé jednání ho dělalo velmi zvláštním a už na první pohled odlišným od ostatních. Na každou otázku měl okamžitou odpověď a když spustil ty svoje "bláboly" o K-PAXu, tak vyprávěl tak přesvědčivě, že jsem mu to fakt věřil. Uživatelka předemnou píše, že nepochopila konec, jak to vlastně dopadlo? Konec si musí každý zvolit sám, je na vás čemu dáte přednost a chcete věřit, ale dle mého má celý tento příběh hlubší význam...

18. listopadu 2008
avatar uživatele
100 %

to je asi jediný film s kevinem spaceym, který jsem viděla, ale každopádně mě zaujal:) akorát ten konec jsem moc nepochopila: vrátil se tam nebo ne? no nevím..., ale bylo to krásný:)

26. října 2008
avatar uživatele
100 %

K-PAX

Nemam rad sci-fi a filmy ktore sa vymykaju realite. Ale keby som stretol niekoho takeho ako Kevin Spacey tak mu uverim. Skvely vykon tohto herca /myslim, ze Kevin hra svoju zivotnu rolu/, skvele prekvapenie na zaver. Davam 10/10

28. srpna 2008

Svět podle Prota je takový příjemný snímek který rozhodně neurazí a vy s ním prožijete velice milé dvě hodiny.Příběh o obyčejném mimozemštanovi který si jen tak přilétl z paprsku se odehrává více méně v blázinci a to byl od scénáristů jednoznačně vynikající nápad a jak tady bylo již zmíněno, jistá podoba s Formanovým Přeletem nad kukaččím hnízdem tu určitě byla - někdo kdo ty lidi inspiruje, dodá jim chuť do života či je téměř vylečí.Fakt moc hezké.Libilo se mi dále, že hranice mezi otázkou kterou jsem si kladl ve film nesčetněkrát a to, jestli je ten Prot opravdu mimozemšťan či ne, byla velice až překvapivě vratká a nakonec to skončilo vše asi tak jak muselo.Trošku zbytečná mi přišla část v Mexiku a hraní si na nějaký thriller, ale to byla jen malá chyba na kráse.Jinak asi není třeba zmiňovat úžasný výkon Kevina Spaceyho který byl úžasně charismatický a jeho zvláštně klidný hlas mi naprosto sednul.Moc se mi dále líbila scéna kdy Prot popisuje sluneční soustavu K-PAX to nemělo chybu, ta muzika, úžaslý astrologové a neméně vykulený psychiatr v podání Jeffa Bridgese který mimo jiné také předvedl milý výkon.A konečně má snímek hloubku, snaží se předat divákovi nějaké to moudro, ale tak zvláštně nenásilně kdy si vezmeme z té či oné věty jen to co chce nebo jen to v čem vidíme něco svého.Závěrem bych řekl, že tenhle film je pro každého a nic s ním nezkazíte.

28. května 2008
avatar uživatele
pier
...
80 %

Svět podle Prota

Ač nerad a dlouho jsem se k tomu nechtěl mít, tak napíšu názor který bude nad Oluskou ( doufám že to bude poslední takový názor )… Svět podle Prota je velmi atmosférický film který je založen z velké části na skvělém herectví mistra tohoto řemesla Spaceyho, a také na nezanedbatelném aspektu hry světel a podivných úhlů kamery…Silný a zároveň lidský film, který je místy možná až příliš vlídný a mírumilovný a poukazuje na to, abychom v něm viděli právě takový svět jaký viděl Prot, bohužel všichni víme jak to ve skutečnosti je, většinou je šedý a krutý…Režisér Softley staví především na kvalitním hereckém výkonu hlavních herců, Spacey-Bridges, kteří tuhle ne právě lehkou hru zvládají jako staří mazáci - civilně a s přehledem…V tomto filmu se rozjíždí pro diváka vícero možné chápání, první věc je ta že věříte Protovi když tvrdí že je z planety K-PAX a je mimozemšťan, v druhé půli filmu si budete myslet že Prot je jen duševně nemocný a že takto skrývá trauma z minulosti, a pak je tu ještě jedna fáze a ta bourá obě první, tak je jen na vás které budete věřit…Po shlédnutí závěrečné 20 minutovky i největší skeptik musí na pár okamžiků zaváhat… Výborné zpracování filmu po všech stránkách, nicméně jeho překvapivé vyústění mě opravdu mile překvapilo a nevím čemu mám věřit, myslím si že takhle nějak to mělo skončit, ne aby divák řekl bylo to takhle on byl nemocný, nebo aby někdo říkal, ne on byl opravdu mimozemšťan, ale aby to v člověku hlodalo a aby o tom přemýšlel, zkrátka mě to dojalo…Působivý příběh je doplněn podmanivou hudbou s hlubším poselstvím, která se mi zaryla hluboko pod kůži, k tomuto filmu se budu rád vracet…

25. května 2008
avatar uživatele
100 %

K-Pax

Svět podle Prota jsem viděla zatím jen třikrát ale pokaždé jsem z něho byla nadšená. Nevím proč, možná to bylo tím tajuplným dějem nebo skvělým hereckým výkonem Spaceyho. Myslím, že tohle byla asi jeho úplně nejlepší role! Viděla jsem s ním i jiné filmy ale tenhle byl vážně nejzajímavější.

12. února 2008
avatar uživatele
80 %

K-PAX

Naprosto souhlasim s Nikčou, je to vážně skvělý film, sice jsem se tam v některých momentech ztrácela a chvílemi jsem honem nevěděla na čem jsem, ale jinak je to fakt povedený filmeček a Kevin taky neměl chybu, sice natočil i lepší filmy ale tenhle je taky dobrý.

12. února 2008
avatar uživatele
100 %

K-Pax

K-Pax (Svět podle Prota) je naprosto nejúžasnější film co jsem kdy viděla. Nedam na něj dopustit. Dokažu se na něj dívat každý den. A ten soundtrack - to je špička. Když se potřebuju odreagovat, uvolnit, tak je tohle daleko lepší než jakákoli meditační nebo relaxační hudba. Ten film prostě nemá chybu, jak v námětu, zpracování, obsazení, výkonech, hudbě... 100% !!!
Pozn.: Miluju scénu s banánem :D

3. února 2008
avatar uživatele
100 %

Kevin Spacey by mě dokázal potěšit i v tom nejujetějším filmu. Ale takový Svět podle Prota tedy rozhodně není. Musím říct, že se mi ale opravdu líbil.

28. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Meditativní...

Nic pro lidi s vášní pro akci, ti by se opravdu měli rovnou poohlédnout po jiném titulu, zato opravdové orgie pro všechny, kteří se rádi zamyslí, mají slabost pro pohroužení se do nitra postav a netrvají na černo-bílé realitě. Námětem mi Svět podle Prota dost připomněl Formanův Přelet nad kukaččím hnízdem. Také zde máme psychiatrický ústav s podivným, avšak v podstatě mile upřímným a vůči drsnému světu reality mizerně vybaveným osazenstvem, kterému vlije krev do žil a vůli k životu nevšední příchozí. Zatímco v Přeletu nad kukaččím hnízdem je to Jack Nicolson reprezentující trošku samorostlého, dost inteligentního, avšak prostého člověka, Prot v podání Kevina Spaceyho je jaksi absolutně kosmopolitní. Tak jak si jen v moderním věku dokážeme představit, když spekulujeme o obydlenosti Vesmíru a jedním dechem zároveň tíhneme ke zdravé skepsi. Ve filmu mnohokrát zazní Protovo nemilosrdně kritické: "Vy lidé....", je to kritika lidské omezenosti, která je z nadřazeného objektivního měřítka (dejme tomu toho kosmického, ale stejně tak nadosobně filozofického) absurdní a jíž podléhají i vzdělaní lidé, doktora Marka Powella nevyjímaje, když hodnotí svět ze své pozice úzkých zájmů, což je ústředním motivem filmu... Vizuální stránka zdařile využívá efektů světla - Protova principu, skvělá hudba výborně podtrhuje atmosféru příběhu. Jeff Bridges se dokonale zhostil role vytíženého psychiatra, vzdalujícího se ve prospěch zaměstnání svým blízkým i svému nitru, o výkonu tradičně skvělého Kevina Spaceyho, který je alespoň pro mne zárukou kvality, snad ani není potřeba se zmiňovat. Taktéž věrně byly odehrány i role chovanců kliniky. Nevyhnuli jsme se tak trošku detektivní zápletce, do které se ve skutečnosti lékaři příliš často nepouštějí a také alternativní příčina Protovy záhadnosti (vedle jeho verze původu z K-PAX) není příliš originální a nikdo nepochybuje, že má působit na city, za nejslabší scénu pak považuji neoficiálně svolané vědecké kolegium v planetáriu, nicméně v souhrnu do sebe i přes fantastičnost námětu vše zapadá bez divokých řešení a z jakéhokoliv pohledu lze zápletce věřit. Úžasný je samotný závěr - střízlivý a nejednoznačný, opravdu důstojný celého dobře konstruovaného příběhu. Možná my všichni, stejně jako ti blázni na klinice, čekáme ve svých radostech i nezměrných strastech na cosi spásného. Dočkáme se svého Prota?

11. listopadu 2007
avatar uživatele
90 %

Jojo. Perfektní dílko. Tohle je přesně moje krevní skupina. Jeden z dalších filmů, který vede především výkon hlavního hrdiny. Nevím proč, ale tyto filmy se mně líbí nejvíc. Tím ovšem nechci nějak snížit kvalitu příběhu a propracovanosti. To je každopádně také na jedničku. Děláte mi radost. Jen tak dále.

19. října 2007
avatar uživatele
100 %

Unesenaa..

Ten film má kouzlo, je chytrý a spolu s hudbou umí úžasně vtáhnout.. Málokterý film je v tomhle ohledu tak vypiplaný. Perfektní obsazeni ! A ten konec... totální dojetí.

16. března 2007

Spacey mimoněm.

Kevin Spacey jako návštěvník z planety K-Pax, nebo si to aspoň myslí. Nikdo mu to samosebou nevěří a tak je poslán mezi blázny a poloblázny do úsavu pro duševně choré. Spacey spíše připomíná zfetovaného zahradníka s 40 IQ, zvlášť při cestách po městě v úvodních titulkách. Nakonec se zněho vyklube velice nadprůměrně inteligentní tvor. Přeplácaný mišmaš čehokoliv zajímavého. (Šestým smyslem konče.)
Překvapeně 65%.

1. února 2007
avatar uživatele
100 %

Perfektní

Je to velice dobrý a příjemný film. Od začatku až do konce človek neví co je Prot vlatne zač a kdiž si už nakonec myslí že to ví, tak to je přesne obrácene.
Když sem ho viděl poprvé byl sem v němém úžasu. A asi nejvíc mně dojala scéna když si Mark Powell (Jeff Bridges) vybavuje obraz, jak Robert Porter-Prot (Kevin Spacey) drží svou mrtvou dceru, myje si ruce od krve a pak jde dolu k řece.

Burtik

9. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

stačí trochu přemýšlet

jestli jste na pochybách, zda-li byl Prot mimozemšťan nebo ne, tak jste ten film vůbec nepochopili.....zkuste se podívat znovu a trochu pozorněji.....(neni to film o mimozemšťanech!!!!)

9. ledna 2007

Svět Podle Prota

Hudba +
Herecké výkony+
Režie +

Zkrátka to zařazuji do své top. Je to vynikající inteligentní zajimavý film s výborným Spaceym a Bridgesem. Když se do něj úplně ponoříte musí vám to připadat až krásně zvláštní.

23. prosince 2006
avatar uživatele
60 %

Těžké hodnotit

Docela hodně zajímavý nápad, bohužel pouze jeden, dokola omílaný a pro mě jako akčního diváka trochu nudný. Asi takhle, začíná to slibně - skvělý Kevin Spacey na prosluněném nádraží, následuje převoz do blázince, prostě paráda, jeho scény u psychiatra taky paráda. Ale pak jsem si nějak najednou uvědomil, že mě to vlastně nebaví. A to asi není dobře, navíc nevím, co si myslet o tom, jestli byl nebo nebyl mimozemšťan. Nebo byl a zanechal tady jen svoji tělesnou schránku?

1. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Kevin Spacey

Kevin Spacey si okamžitě získal moje sympatie a od začátku jsem fandil K-PAXanům. Film sice nemá žádné strhující tempo, přesto mě úplně pohltil.

28. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

K-Pax - film, který mě dokázal oslovit. Nejdřív samozřejmě krásným a zajímavým příběhem, u kterého musí člověk i trochu zapřemýšlet a uvědomit si několik věcí, které jsou vlastně v životě považovány za nejdůležitější a pak vynikajícím hereckým výkonem jak mého oblíbeného herce Kevina Spaceyho, tak i Jeffa Bridgese. A nebyl bych to já, kdyby také nepochválil hudbu. Pro mě byl klavírní doprovod naprosto úchvatný :)) Dávám 100%!!

26. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jsou tu

Mám pocit, že když jsem byla malá, tak mě nějaký K-Paxan taky chodil navštěvovat, nebo to byla jen dětská fantazie? A není to jedno, někdy by každý potřeboval Prota.

29. října 2006
avatar uživatele
100 %

100%

Tak toto je moj najoblubenejsi film . Krasna hudba , vyborny herci , a skvela pointa . Nemam co dodat .

7. října 2006
avatar uživatele
100 %

Vím, že by tento film asi neměl dostávat 100%, ale já mu je prostě musím dát. Kevin Spacey je jako vždy naprosto dokonalý a spolu s Bridgesem táhnou skvěle celý film od začátku do konce. Neuvědomuji si, že by tam byla nějaká hluchá místa, film je prošpikován tajemnou atmosférou, a ani po 4. zhlédnutí jsem tento názor nezměnil.

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

moc se mi líbilo

Nejdřív jsem si myslela, že je to nějaká kravina, ale po shlédnutí jsem změnila názor...Velice zvláštní a nádhernej film. Kevin Spacey je navíc výbornej herec.

20. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Mimozemský držitel Oscara

Kevin Spacey mě absolutně nadchl a získal pro tento film. Snímek má vynikající příběh, kterému skvěle nahrávají herecké výkony. Film je absolutně špičkový.

27. července 2006
avatar uživatele
Lee
...
90 %

Perfekt

Film má výborný nápad i děj. Je to film, který když vidíte vícekrát, pokaždý vás zaujme svým klidem a přesto napětím, dokáže rozesmát i dojmout. Herecký výkony jsou výborný. Takže všem doporučuji.

3. března 2006
avatar uživatele
80 %

Nádherný a klidný film. Výborný na relaxaci s trouškou zamyšlení. Abčas jsem se i zasmál a to mne potěšilo! Výborný Kevin Spacey.

20. února 2006
avatar uživatele
100 %

Kevin Spacey

Celkově nádherný filmík,stojí za všechno se na něj kouknout,protože vás tak jako tak osvítí,i když si to nebudete chtít připustit.Kevin Spacey je jako Prot dokonalej.Filmík má skvělej nápad a myšlenku,ouplně jsem tomu uvěřila..

9. února 2006
avatar uživatele
100 %

120min

No ja som ten film celkom pochopil, priznám sa, až na druhý pokus a pri tom som ho sledoval dosť pozorne,aspoň si to myslím.120 minút som nevstal z kresla.Užil som si ho.Super herecké obsadenie,na mieru.

30. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

...

krasny film. Kevin je pan herec a v tomto filme to zase dokazal. a mam rad konce, kde sa nakoniec pytate, ze kde bola pravda (vacsinou je vo vine, no ale...) :-)

9. října 2005
avatar uživatele
100 %

Kevin Spacey

Kevin Spacey - patrí medzi mojich obľúbencov a v tomto filme sa predviedol. Myslím že aj keď dosť ľudí tento film odsudzuje tak je to skvelí film. Dobrý veľmi dobrý film so zaujímavím koncom.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Hrozné, ale pak dokonalé!

nevím, tenhle film mě nějak neoslovil..prostě mi nedal toho ducha nebo sem ho nepochopila, ale moc se mi nelibil... stal za to aby se na nej slo do kin? myslim ze ano ale pribeh byl jak kdy zajimavy... Víte teď jsem se na to podívala podruhé, a musím uznat že už jsem ho vlastně pochopila.Člověk se na to musí koukat s nadhledem a proniknout.Teď mu dávám 70% protože se stal lepším - i když to nejde!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Kevin Spacey

Velmi zvláštní film. Myslím po stránce příběhové,kdy ještě velmi dlouho po skončení filmu, koukáte na obrazovku a přemýšlite, domyšlíte jak to vlastně je, bylo a bude. Skvěle ve filmu zahrál Kevin Spacey

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Krása

Kevina jsem si po shlédnutí tohoto filmu zamilovala. Jeho Prot je naprosto úžasné stvoření. Film má zajímavý děj, i když občas jsem se trošku nudila, tak konec mě z toho dostal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

K-Pax

Na film mám trošku rozporuplnější náhled. Líbil se mi a nelíbil. První věc co mě zaráží, je pofidérní překlad anglického názvu do češtiny. Další věc co mě mrzela, bylo to, že Prot nebyl tím za koho se vydával. Vím, že by to bylo víc nerealistické, ale jako K-Paxan pro mě měl své kouzlo. V souvislosti s tím, že se později projevil jako někdo jiný mi tedy přijde dost nedomyšlená zápletka s představením v planetáriu. Jaktože věděl to, co oni ne?! Skvělý byl naopak herecký koncert Kevina Spaceyho, jeho postava a vlastně vše kolem ní. Účinky na ostatní lidi v léčebně a jeho milý projev. Takže celkově trošku zklamání po moc dobrém rozjezdu, také mi mírně vadila až moc slunná atmosféra, i když to byl účel.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

K. Spacey

je prostě jeden z nejlepších herců. Neumím si představit nikoho jiného o kom by se dalo říci že zahraje Prota lépe. A film? Po jeho shlídnutí jsem měl krásný pocit malichernosti celého lidstva. Z žádného filmu jsem podobný pocit ještě neměl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Na Spaceyho nikdo nemá

Je to jeden z těch nejlepších filmů, které nejsou jako ostatní psycho příliš přeplácané. Je to film podobný filmům se skvělým hercem H. Joelem Osmentem, který zabodoval například ve filmech Pošli to dál nebo Šestý smysl. Nemá chybu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

hhmm....dobrý

No, když sem film viděla poprvé, tak mě to nedalo, a kousla do celýho banánu(nezkoušejte to(neni to dobrý)).
A taky sem se večer dlouho koukala na hvězdy...přemejšlela o K-paxu, jak to tam vypadá, koukala do stromů a hledala modrýho ptáka....v tom filmu asi něco bude. Už vím. Skvělej Kevin Spacey. Kdyby mě potkal na ulici a přesvědčoval, že je z jiný planety. Uvěřim.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pohled na svět...

...s trochu jiného úhlu. Hlavní hrdina mi lehce připomíná Foresta Gumpa. Asi to bude tím, že Kevin Spacey je takový ten typ správného hrdiny, který vidí věci jednoduše a přitom hezky (a to i v psychiatrické léčebně). Určitě stojí tento film za shlédnutí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Zaujimava myslienka

Vskutku zaujimavy film.Mal peknu myslienku ktoru musel clovek hned pochopit.Aj herecke obsadeni bolo velmi dobre.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:)

Tenhle film je opravdu nezapomenutelným zážitkem a jsem ráda že jako spousta jiných filmů neskončil úplně jednoznačně. Stále je tu prostor na otázku zda je Prot z K-Paxu či ne a ta nejistota a to nutkání si film pouštět znovu a znovu a hledat nějakou další nápovědu, která mi mohla uniknout mě prostě baví :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Nevím

jak by film dopadl bez Kevina, ale na tom nezáleží. Byl tam a já mu všechno věřil. A mám ho radši než E.T.-ho!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Klid

Klid to je to, co z tohoto snímku vyzařuje. A otevřený konec Vás nechá na pochybách, což sice může zprvu mírně naštvat, ale nebojíte se, že když si ho pustíte znovu, že budute litovat.

Kdysi dávno