home
Proroctví

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

až do konce...

Katastrofických filmů již bylo natočeno mraky. Naprostá většina z nich končí kupodivu dobře a svět je pokaždé zachráněn. Tento film je jiný. Musíte vidět rozhodně do konce. Dlouho jsem Proroctví nemohla vytěsnit z hlavy. Doporučuju.

20. ledna 2014
avatar uživatele
90 %

Tak tenhle film na mě udělal vážně dobrý dojem. :) Čekala jsem bůhví jakou kravinu, ale nakonec jsem si ho užila. Konec mě pokaždé dojme.

6. března 2013
avatar uživatele
50 %

Knowing

Od tohohle filmu jsem cekala uplne neco jineho, ale prekvapena jsem byla vazne prijemne. Nicholas Cage je pro me celkem nestaly herec, nekdy se mu to povede a nekdy ne. V tomhle filmu se to povedlo. Od zacatku jsem byla napjata, atmosfera filmu byla vyborne vystizena. Byla jsem jeste radsi, kdyz jsem uvidela Rose Byrne.
Dej byl skvele nabity, plny akce a netahnul se jak to nekdy u takovychle katastrofickych filmech byva. Grafika a specialni triky byly taky skvele povedene.
Vse se mi libilo az na ten konec. Byl velkym prekvapenim a ocenuji jeho originalitu, ale uz to na me bylo asi az trochu moc sci-fi. To, ze film nemel typicky happy end bych jeste prezila, ale tenhle konec mi vazne zabil docela prijemny filmovy zazitek.

10. ledna 2012
avatar uživatele
90 %

Tak tento film mě příjemně překvapil, Čekjal jsem jen že hlavní hrdina bude lítat od místa k místu ve snaze zachranit co nejvíc lidí a ono to zatím bylo trochu jinak. No celkem mě překvapila identita těchj našeptavačů a lkonec sám o sobě, který mohl být 100% lepší. Ale i tak se mi film líbil.

26. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Až na ten konec...

Tak tenhle film mě fakt dost nadchnul. Byla jsem napjatá od první chvíle. V některých pasážích jsem se celkem bála. Bylo to dobře vymyšlené, až jsem se musela zamyslet jestli by to mohla být pravda:) Nicolas Cage to zahrál velmi přesvědčivě. Jediné co se mi nelíbilo, byl konec. To mi přišlo už přehnané a jakoby z jiného filmu, no nevím. Jinak je ale film opravdu záživný. Vřele doporučuju!

16. prosince 2010

Už hodně dlouho jsem nebylo do filmu "zažraná" jako u tohoto. Opravdu se mi líbil. Je zde dostatek akce po celou dobu filmu s výborným prostředím, kde bylo natáčeno. Samozřejmě nesmím zapomenout ani na výkon Nicolase Cage, kdy to byl zase starý dobrý Cage jako ve filmech z 90 letech.

23. listopadu 2010
avatar uživatele
60 %

Musím říct, že tak dvě třetiny filmu mě opravdu bavily. Miluju katastrofy všeho druhu, a tady jsem si přišla na své. Co mě však opravdu velice zklamalo, byl konec filmu. Ani ne tak co se týká hlavního hrdiny a zbytku světa, ale hlavně se mi nelíbila závěrečná scéna s dětmi. Vůbec mi do celého filmu nezapadla, připadalo mi to jako vystřižené z nějakého animáku. Proto asi jen těch 60%.

28. září 2010
avatar uživatele
50 %

Proroctví jsem od začátku moc nevěřil, protože nemám rád Nicholase Cage a to opravdu hodně. Na druhou stranu jsem zase slyšel o scénáři, který se psal bůhví kolik let, takže jsem se na to, leč neochotně, podíval. Ze začátku mi to přišlo docela dobré a první scéna sama o sobě byla zajímavá, ale jakmile jsem se dostal do děje, tak už jsem tak nadšený nebyl. Pravdou je, že katastrofy tady byly hezky provedené, ale jinak na mě film moc nezapůsobil. Když do toho nakonec zapletli i mimozemšťany, tak už jsem nestačil zírat, protože jsem ze srdce doufal,že přijdou s něčím originálnějším. Takže nakonec jsem z toho měl dobrý i špatný, mírně převládající, pocit. Práce to byla docela dobře odvedená a dokonce ani scénář nebyl špatný, ale jak to mohli psát tak dlouho, to prostě nepochopím...
45%

30. července 2010
avatar uživatele
70 %

Rose Byrne

Film si mou pozornost opravdu získal. Ale i když je děj dost poutavý, tak ty katastrofy na mě moc nezapůsobily a v závěru byl příběh i bez napětí.

30. července 2010
avatar uživatele
80 %

Mně se tomu opravdu nechce věřit. To snad nějaký (nejspíš velmi známý) recenzent měl špatný den, že napsal negativní kritiku a každý se jím nechal úplně ovlivnit? Podle mě je to tak bez pochyb, čemuž odpovídá hodnocení na imdb. Buď hodnotilo film Proroctví jen málo lidí, nebo se každý přizpůsobuje podle názorů jiných, jinak si totiž takhle slabý úspěch nedokážu vysvětlit. Nechci se s nikým hádat, ale podle mě si tento film zaslouží mnohem víc. Nikoho to zřejmě nepřekvapí, ale i v thrillerech je kladen důraz na příběh, a Proroctví má ten svůj skutečně velmi dobře vymyšlený. Jako jeden z mála podobných filmů má totiž neuvěřitelně působivou atmosféru, která tu plní životně důležitou funkci, díky níž film vedle thrillerových prvků nepostrádá dokonce ani pořádnou dávku hororových a mysteriózních okamžiků. Nevím, jaká je situace popularity námětů, ale ať je předpovídání budoucnosti jakkoliv vysoko, v tomto případě na mě udělalo nesmírný dojem. Dále hudba filmu velmi pomáhá a dělá divy, a když „pomatená“ dívka napíše na papír řadu nesrozumitelně seřazených čísel, po padesáti letech se papír vyndá s časové kapsle a někdo jej rozluští, nedokážu to prostě pojmout jako nesmysl. Scéna, kde Nicolas Cage všemu přichází na kloub je vážně velmi působivá a film dokonce neztrácí svoji nabytou úroveň ani postupně. I předpovědi do budoucnosti jsou vážně impozantní. Děj totiž na začátku začíná mysteriózně, pak se změní v thriller, kde zase provedením i efektně působí způsobem naplnění předpovědi, a skončí jako katastrofický a sci-fi. Promiňte, ale něco takového tu, myslím, ještě nebylo a i tato (svým způsobem) slátanina vůbec není na škodu. Nicolase Cage s předpověďmi jsem si totiž užíval, a konečné rozřešení spočívající v zániku života na Zemi byla vlastně taková příjemná třešnička na dortu. Film se vedle příběhu a děje vytáhl mimo jiné i s impozantními efekty, ale jedna věc mi po celou dobu stejně vrtala hlavou a její rozřešení mě poněkud překvapilo. Tajemní lidé… Nechci nikomu kazit překvapení, proto jen naznačím, že poslední dvě minuty jsou tak trochu úlet. Proroctví mě překvapilo, avšak velmi bavilo. Opravdu to stojí za to.

2. června 2010
avatar uživatele
90 %

Kedze mam Cagea rad tak aj tento film som videl z ineho uhlu. Ale nie, film bol dost dobry, jednoduchy, katastroficke sceny boli kvalitne ale skoda ze neboli dlhsie. Film sam o sebe ma cez 2 hodiny no mne to ubehlo ako voda. Moc sa mi nelubil koniec ked 2 deti brali "septajuci ludia" do vesmiru, proste tá scéna bola dost dlha, moc sa to tahalo. Inak super

15. února 2010
avatar uživatele
Ver
...
90 %

Půlnoc.. Tma.. Zima.. Ticho a já jsem se dívala na tenhle film. Byla jsem příjemně překvapena, protože mě zase jednou, po těch trapných hororech, naskočila husí kůže. Myslím, že kdyby to nebylo natočeno jako katastrofický, ale jako hororový film, byl by docela vítaný a hlavně lepší. Co se týče hereckých výkonů, nejsem zase tak moc zklamaná. Dávám 90%, za tu příjemnou atmosféru.

1. ledna 2010
avatar uživatele
0 %

Knowing

Nenadchlo, možná je to tím, že nemám moc v lásce Cage, ale vážně už ne. Prostě jsem v tom neviděla nějakou tu jiskru, která má zářit v každém filmu. V tomto jsem ale viděla jedině záchodovou mísu.

24. října 2009
avatar uživatele
100 %

PREKVAPENIE

Pred návštevou kina som si prečítal kritiky na film Proroctvo, a keďže boli skôr negatívne, očakával som slabý sci-fi odvar s vynikajúcou scénou havárie lietadla, ktorá bola v kritikách uvádzaná ako jediná dobrá scéna.
Na moje prekvapenie som však videl kvalitný, prepracovaný film s gradáciou deja a nečakanými zvratmi deja.
Myslím si, na rozdiel od iných názorov, že i záver filmu bol prekvapivý a zaujímavý, veď v žánri sci-fi sa fantázii medze nekladú.
Proroctvo je nadpriemerne dobrý film. Očakávam však, že ho môže v novembri prekonať film R.Emmericha "2012".

3. října 2009
avatar uživatele
70 %

Myslím, že tento sci-fi film si zaslouží pochvalu. Hlavní předností je originální nápad a výborné zpracování, které udržuje diváka po celou dobu filmu v pozoru. O něco horší je to z hereckými výkony, Nicolas Cage, kterého znám hlavně z akčních filmů mě tentokrát trošku zklamal. 70% dávám hlavně za nepředvídatelný, ačkoliv mírně přehnaný závěr.

16. září 2009
avatar uživatele
80 %

Úvodem mé recenze bych ráda předeslala, že jsem divácky naprosto nedotčena všemi těmi thrillery či horrory, které jste uvedli ve svých recenzích jako podobné tomuto filmu. Nedívám se úmyslně na podobná děsuplná díla, neb mi poté můj inteligenční kvo-kvo-kvocient nedovolí usnout, páč to beru jako velmi reálné, a má přebujelá fantazie mi v noci předvádí, co se asi tak stane s mými nejbližšími a kam jim kterej zlej marťan/šílenec/zločinec co narve. Takže jedině bohapustým násilím jsem byla vytažena z tepla domácího krbu a vyzbrojena vinným střikem v PVC lahvi se odvážila sednout do kinosálu. Záhy se ale ukázalo, že jsem si nevzala dost velkou lahev v souvislosti s hrůzami, které mi byly předloženy! Už jsem tedy viděla dost katastrofických filmů (možná i všechny, které kdy byly natočeny), abych se odvážila tvrdit, že scény s letadlem nebo metrem byly natočeny neuvěřitelně působivě, reálně a dokonale děsivě. Nicolas Cage byl výborný jako vždycky a děj odsýpal parádně, kamera byla sice velmi pohyblivá (což nesnáším), ale tady to mělo efekt ještě větší reality. Hudba zněla opravdu nezvykle, ale prostě mi tam sedla, dotvářela celý můj neuvěřitelný zážitek. Takhle rozklepaná jsem šla naposledy z kina z Mlčení jehňátek, a to je už VELICE dávno. I tak si ale myslím, že se jedná o nadprůměrné dílo a o velice kvalitně odvedené řemeslo. Bravo. P.S. Usnula jsem ve dvě ráno a spala velice blbě. :)

30. srpna 2009
avatar uživatele
50 %

Podle nálady

No, rozhodla jsem se názory nečíst, protože je to hodně rozporuplné. UFO je konec laciný, nicméně logický. Jak jinak vyřešit tuhle situaci šepotání slyšících vyvolených?! Chtěli byste z Cagea snad Bruce Willise, který spasí celý svět? To by bylo ještě větší klišé a spíš zklamání. Na druhou stranu dobrá byla myšlenka Adama a Evy na jiných planetách, prvopočátek všeho. Co když jsme podobně vznikli my a Země byla jen další planeta v pořadí, kde vysadit nějaký pár, nechat ho rozmnožit a čekat, než přijde další apokalypsa a lidstvo se znovu buď samo nebo jinak zahubí... Apropos - mimozemských lodí na konci flmu odlétalo víc než jen jedna s Abby a Davidem a králíkama, takže buď bylo víc lidí slyšících šepot nebo další myšlenkou tu je Noemova archa, i když asi rozfrkaná na různá místa ve vesmíru. :-) Hudba a ozvučení v kině rvaly uši a nenadchly, to je bohužel fakt. Cage nebyl tak špatný, akorát upadá do rolí ztroskotanců a ožralů a furt se tváří tragicky. Nicméně je dost filmů, kde na něho nedám dopustit. Samozřejmě nejlepší scéna letadlo a následně metro a výbuch zemičky. Stejně tak oceňuju myšlenku erupcí na Slunci, žádná doba ledová či globální oteplování. Souslednost událostí a scén bohužel velmi předvídatelná, ale na podobný námět už asi jinej film natočit nejde. A to si myslím, že rejža věděl, proto pustit se do něčeho tolikrát omletého ... to se taky musí trochu ocenit. Takže kdo si tento film chce užít, tož si ho i užije a zavře oko. Kdo chce kritizovat, taky toho najde hodně. Je to podle přístupu a nálady. Mně to v danou chvíli docela sedlo, páč jsem nečekala žádný megafilm. Ale ani nemám pocit, že by se poslední dobou točilo něc zdařeného. Všecko dobré už je vyjádřené a natočené a jen těžko jde překvapit něčím novým a jiným. Toť vše. Takže hodnocení nechávám na 50%, protože být nevrlá, dám 20%, být v dobré náladě, dám 80%, tož průměr. A vůbec, tak si to zkoukněte a ohodnoťte sami a je to. Stojí za to to vidět.

29. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

super

Šla jsem do kina s myšlenkou, že to bude zase příšerná americká katastrofa...ale nakonec jsem byla mile překvapena. Jediné co mi hodně vadilo byla hudba, moc se mi k tomu filmu nehodila. Ale jinak fakt super:-)

17. srpna 2009
avatar uživatele
100 %

KNOWING

Začátek strašidelný a tajuplný vnese do filmu linii mysteriózního a hlavně katastrofického děje... V zápětí se posuneme o padesát let a všechny proroctví co byly v časové "kapsli" (takže ne v pytli ale výsledek skoro stejnej (;) se objeví náhodou u syna a pak i v ruce profesora, který všemu náramně rozumí a chce všechno vyřešit - zachránit svět dle papíru (; Podaří se mu něco udělat aby Planeta zůstala od katastrofy ochráněná a v bezpečí? škoda jen, že se sneslo na film tolik kritik, ne že by jsem tím byl ovlivněn, ale už se mi na něj fakt jít do kina nechtělo,,, sehnal jsem si ho a určitě jsem rád, že jsem mohl sám ohodnotit film, který má určitě co se týče prognóz a teorií něco do sebe (;

15. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Dodatek

Vše, co by mělo být zmíněno lze najít v předchozích komentářích. Jenom dodávám, že tak otřesný soundtrack jsem snad v životě neslyšela. Ta hudba byla jako vycucnuta z nepovedeného hororu, do thrileru se vůbec nehodila. Ale nenechte se odradit komentáři; tento film, ať už mnozí tvrdí opak, má něco do sebe. I když možná ne pro každého.

9. srpna 2009
avatar uživatele
80 %

Proroctví

Na tento film me vytáhl do kina můj přítel,bála sem se,že to bude zase nějaká blbost,ale musím říct,že to celkem ušlo.Nicolas Cage se mi v tomto filmu opravdu líbil,hrál tu velice pěkně.začátek filmu nebyl nic moc,ale to většinou tak bývá.Ve prostředku filmu se to konečne rozjelo,objevila se prvni katastrofa,po které jsem měla husí kůži.Všechny tři katastrofy byly udělány uplně nádherně,opravdu.Na všechny jsem koukala se zatajeným dechem..Ale pak přišel konec filmu,který se mi vůbec nelíbil.Podle mě to bylo až moc přehnané.Proto dávám 80%.

9. srpna 2009
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

V dnešní době je nenásilných sci-fi s mírumilovným poselstvím, kdy hrdina zachrání svět a všichni se obejmou pod Americkou vlajkou už trochu moc. O to lépe vypadá takovéto sci-fi, které se s tím nepáře. Doporučuju si nečíst žádné spoilery nebo popisy děje, proto že z nenápadného tuctového sci-fi, kterým je film ze začátku, se rozjede až k netušeným scénám. Děj se ubírá opravdu nečekaně a konec, rozhodně nejde od začátku tušit. Nicolas Cage hraje po letech poprvé normálně (ne dobře, normálně) a jeho přítomnost film tentokrát nedegraduje. Je pravda, že Knowing udržuje pomalé tempo, ale zvratů je tu dost. Kdyby se tak neuspěchalo finále a konečná pointa byla vyřčena chytřeji, mohlo by to být mnohem lepší. 60%-70%. Za povedené vizuální ztvárnění (i přes horší triky) se přikláním nahoru.

14. července 2009
avatar uživatele
LOST
...
60 %

Knowing

Proroctví bylo mnou velice očekávaný snímek. Po recenzích, které měli spíš negativní ohlasy, jsem se začínal maličko bát, ale jak je vidno, nebyl k tomu důvod. Alex Proyas nezklamal a servíruje nám jeden ze svých povedených snímku. Proyas je pochopitelně známý pro svoji hororovou a skoro až vizuální posedlost. V roce 2004 přešel na scifi a přechod se mu povedl výtečně. Snad poslední opravdu dobrý film s Willem Smithem Já, robot. A po 5 letech Proroctví. Téma a námět jsou zajímavé. Katastrofy, zkáza Země, kolikrát to tu už bylo? Ale vážně, tentokrát je to pojaté zajímavým způsobem. Ke všemu se očekával „návrat“ do první ligy pro Nicka Cage a jak říkám pro mnohé ne, ale mě tento návrat i film sedl do noty. Proroctví je vlastně mixem žánrů. Bere si to nejlepší s hororů, zamíchává thrillerem a na závěr je zde připravené ještě scifi. První minuty jsou napínavé a určují směr, kterým se film bude vést. Proyas střídá dramatické scény s těmi normálními, kde se musí osvětlit děj atd. Po pátrání, které Cage provádí, však přijde to, na co jsem se upřímně těšil nejvíc – první katastrofa. Marketingem všude propagované zřícené letadlo bez střihu jsem si nemohl nechat ujít. A stálo to za to. Dálnice, pád letadla a skoro 5 minut bez střihu je rozhodně zajímavý a ve výsledku skvělý nápad, Proyas potvrdil svůj cit pro tyhle scény. Po letadlu následuje metro, které už není z režijního a diváckého hlediska tak zajímavé, ale je aspoň dostatečně brutální, takže i tady zvedám palec nahoru. Třetí katastrofou už bych spoileroval, takže na to už se radši koukněte bez toho, abych něco říkal. V hercích znovu řádí Nicolas Cage a hraje nebo se aspoň ocitl v konečně dobrém filmu. Po skvělém Obchodníku se Smrtí už jsem v to ani nedoufal (Next, Ghost Rider, Rituál, World Trade Center jsou sice blbé filmy, ale každý mě dokázal svým způsobem pobavit). Proroctví dokáže i zaujmout, což se mě u zmíněných filmů rozhodně nestalo. Spousta lidí kritizuje závěr, nebo spíš někoho zaujal (odhadem 10 % lidí) a někoho znechutil (ten zbytek). Já jsem někde mezi a rozhodně nemůžu tvrdit, že bych odcházel zklamaný či snad znechucený koncem filmu. Je to jiný konec, neříkám, že to šlo vymyslet nepochybně líp, ale mně to jistým směrem dávalo smysl a konec bych pro jednou klidně nechal na pokoji. Happyend se taky zas až tak nekoná (škoda scény loučení - to jsem si představoval dojemněji) i přesto jsem s výsledkem spokojen. Něco mezi 60 a 70 %, spíš se přikláním k lepším 60 %.

25. června 2009
avatar uživatele
60 %

zaciatok super..skvela zahadna atmosfera,ktora slubova vyborny dej, k tomu nicolas cage..co viac si zelat..priznam sa aj ja som cakal vybuch cisterny na dialnici, ale bolo to posobive prekvapenie..no od chvile kedy na scenu vstupila zena sa mi film prestal pacit..posobila ako v lacnom horore, kde sa sutazi kto viac krici..nicolas cage mi tiez obcas nepripadal ako profesor na MIT a spraval sa dost iracionalne..celkovo sa mi to zvrtlo na nieco podobne ako The day the earth stood still - malo vyrazny hlavny hrdina, koniec len aby bol ukonceny film, malo vysvetlenia..preco si vybrali akurat tie deti? preco mala schopnost lucinda?to uz aj vtedy tam boli oni? preco sa rozhodli zachranit ludstvo?..este ze to aspon trochu zachranil zaverecny vybuch na zemi:)

25. června 2009
avatar uživatele
Meky
...
50 %

***

Tak a jdeme prorokovat... Trailer dobrý, námět zajímavý a Nicolas Cage v hlavní roli! Tohle mi utéct, tak se picnu :-) Už na začátku jsem věděl, že to bude takový ten průměrný film 21. století! Příběh začíná velmi dobře a po otevření dopisu s čísly nabírá tempo na obrátkách a následuje série všelijakých katastrof! Jak už se tady zmiňují ostatní, scéna na mostě je luxusně natočená a stojí za to, stejně jako scéna v metru! Ale tím to končí! Asi nebudu daleko od pravdy, když napíšu, že pak už je příběh celkem o ničem! Nemohoucnost zaujmout pak korunuje fakt neskutečně trapný konec! Co může být horšího, než dobrý začátek, pár skvělých momentů a pak? Jakoby tvůrcům došli nápady, vjeli do slepé uličky a nevěděli co dál!! To je fakt ostuda, takhle zmršit slibně se vyvíjející film! (Pozor, následující řádky obsahují spoilery!) Mně málem vypadly oči z důlku, když jsem viděl ty "kosmické" lodě a všechny ty světelné efekty, kterými to tvůrci chtěli okořenit a určitě i tak nějak zamaskovat!! Děcka pak vylezly asi na úplně jiné planetě, která je posetá zlatými obilnými klásky a vprostřed stojí stříbrný strom života... no není to snad ráj? Věčný život?! Ach jo! (Konec spoilerů). Tak to dopadá, když na scénáři spolupracují čtyři lidé a jeden neví co děla druhý! A režisér Alex Proyas se taky nijak zvlášť nevyznamenal! Na jeho Já, robot to teda ani zdaleka nemá! No a herci? Nicolas se pro takové to role narodil a přesně do nich pasuje! Zde hraje téměř úplně sám, protože ani hysterická Rose Byrne, ani mladí herci nejsou příliš vidět! V žádném případě nesouhlasím s těmi, kteří říkají, že je Cage už za zenitem! Prostě jen nemá štěstí na dobré role! Zraje jako víno a ještě nám ukáže, tím jsem si jistý! Neříkám, že bude nejlepší, ale na vrchol si ještě nešáhl! Je jasnou jedničkou do podobných dobrodužných filmů a o role mít nouzi nebude... záleží jen na tom, jak si vybere! Třeba do role Roberta Langdona (Šifra, Andělé a démoni) byl jako dělaný a s přehledem by se vyrovnal Tomu Hanksovi! Jen je škoda, že mu ji nenabídly! Ale jeho čas ještě přijde... Závěr? Průměrné drama s dobrým námětem, ale horším provedením a hlavně špatným zakončením! Dalo se z toho vytřískat mnohem více!!

22. června 2009
avatar uživatele
70 %

I, know.

Snímek je vyprávěn s velmi přitažlivou mysteriozní atmosférou, i když budiž, završenou lehce fádním prvkem "vyšší síly". I když katastrofických scén ve filmu příliš nenajdete, když už na vás z obrazovky vyskočí tak nadprůměrně zdařile a s mrazivým dopadem. Nicolas Cage po dlouhé době předvádí herectví na úrovni. Zkrátka a dobře velké plus za atmosféru, postavy (nečekaně hysterická Rose Byrne), katastrofy a pár malých mínus za příběh a vyvrcholení. Nu, blockbuster z "Knowing" asi nebude, na druhou stranu to rozhodně není nic, za co by se měl Alex stydět.

21. června 2009
avatar uživatele
pier
...
50 %

Pier

Tři názory a tři úplně různé názory, to je vizitka rozporuplnosti filmu…Jak jsem si tak pročítal ostatní myšlenky svých "kolegů", musím se přiznat že souhlasím nejvíc s Peccou007, nic proti Bettyně ale podle mě vzala film dost osobně, Jakupb ten film zase moc přecenil ale nejvíc ho vystihl právě Pecca…I já jsem v první polovině filmu hltal záběr za záběrem a v u srdce jsem cítil nepopsatelnou úzkost která s filmu v prvních minutách sršela…Byl jsem zvědavý co bude dál a všechno vyvrcholilo v neuvěřitelnou scénu s padajícím letadlem, čekal jsem také nějaké tornádo nebo po vzoru kolegů od dálniční policie z Kobry 11, nějakou zběsilou jízdu, a obrovskou bouračku, ale tohle mě dokonale zaskočilo, a sledoval jsem zbytek počínání s otevřenou pusou…Bohužel od tohoto záběru režisér upustil uzdu, a celý snímek mu proklouzl pod nataženými prsty…Zbytečně plácal pátý přes devátý, a nejhůř to zazdil s emzákama, to byl absolutní vrchol filmařské blamáže, jednu chvíli jsem režiséra Alexe Proyase přirovnával k packalovi Edu Woodovi…Ale i on by se divil jaký se dá uvařit guláš…Scéna s vesmírným korábem na konci filmu měla být asi nejsilnější z celého filmu, scénáristé asi neviděli Spielbergovo Blízké setkání, protože kdyby aspoň trochu dávali pozor, neudělali by z toho takový patos…Všichni chválíte Cage, bože proč??? Znám daleko lepší a kvalitnější výkony, je pravda že poslední byl ve filmu Obchodník se smrtí, od tohoto filmu nenatočil nic ale vůbec nic co by se dalo chválit…Ale jestli chcete vidět Cage v nadlidské formě, sežeňte si filmy z dob 1995 až 97 a budete zírat…Snímek mi přišel i zbytečně natahovaný, minimálně 20 minut materiálu bych schoval někam do šuplíku a zahodil klíč…Napadá mě jediné vysvětlení proč o zániku světa režisér přidal do děje emzáky, kdyby tam nebyly, byla by to laciná podívaná typu Den poté, o které by se mluvilo jen na premiéře filmu, na druhou stranu kdyby tam dal jen emzáky do kina by chodili jen osoby kteří holdují konspiračním teoriím…Co se ale musí nechat, je v jaký konec naší matičky zemi věří režisér, žádné vyhasnutí slunce, žádné globální oteplování ale jak to vyřešil zde, to se mi opravdu moc líbilo…Bohužel to nestačilo!!!

21. května 2009
avatar uživatele
50 %

Knowing

Ach jo. Další apokalyptická sci-fi, která se snaží zapůsobit na diváky. Sice vypadal stručný obsah filmu velmi lákavě, ale po filmu "Den, Kdy Se Zastavila Země" nemám novodobé sci-fi moc v lásce. Ovšem, byl jsem nesmírně zvědav na Nicolase Cage a jeho herecký výkon, protože řekněme si to na rovinu, dny jeho největšího úspěchu a hlavně citu pro dobré role, jsou pryč. Teď ale k samotnému filmu. Po prvních 45ti minutách mi film přišel jako spojení filmů "Nezvratný Osud" a "Číslo 23". Film už vlastně neměl čím překvapit, teorie o smrti už tu byla tisíckrát a teorie o číslech už stokrát. Film mohlo zachránit jen zpracování, tím myslím vizuální stránku nebo scénář. Musím přiznat, že v první polovině filmu jsem bedlivě sledoval každou scénu, protože mi film přišel nesmírně napínavý a měl atmosféru. Navíc, mám rád filmy kde se hlavní postavy snaží najít něco nadpřirozeného nebo temného, protože se v nich projevuje atmosféra a když máte k tomu ještě dobré herecké výkony tak jste v sedmém nebi. Tak nějak jsem se cítil při první polovině filmu. Scény, kdy Cage pátrá po významu čísel nebo scéna pádu letadla, kdy propukne chaos a Cage sleduje to neštěstí, v těchle chvílích jsem si říkal, že tady máme jeden z nejlepších filmů roku 2009. Ale v druhé polovině se to všechno zvrhlo! Film spadl jak dějově, tak kvalitně strašně hluboko. Objevili se "whistle peoples" a ten konec! Pane bože! Z dobrého a hlavně uvěřitelně vypadajícího mystery thrilleru se stal béčkový sci-fi biják. Zakončili to jak nejhůř jen mohli. Jednu chvíli jsem to chtěl zlostí vypnout. No nebudu Vám prozrazovat co provedli, ale po zhlédnutí mi všichni dáte za pravdu, že ten konec je strašný a ještě k tomu jsem ten konec vůbec nepochopil. Teď k hercům. Nicolas Cage mě nezklamal a jeho výkon se mi líbil. Konečně dostal šanci se nějak herecky projevit. To se o ostatních hercích říct nedá, protože oni ten prostor ve filmu nedostali. Maximálně ještě tak Chandler Canterbury alias Caleb stojí za zmíňku. Jeho výkon mi připomněl takovou slabší napodobeninu Haleyho Joela Osmenta a jeho herecký výkon z filmu "Šestý Smysl". Rose Byrne se mi ve filmu úplně zprotivila a její "herecký výkon" na konci u benzínky byl strašný. Jedním dechem: "V první polovině vypadá film na 100 %, ale v druhé polovině jeho kvalita spadne a jen díky Nicolasi Cageovi, dosáhl slabému průmměru." Filmu tedy dávám 50 % a pány z Hollywoodu prosím: "Už žádné filmy s apokalypsou prosím!!!"

10. dubna 2009
avatar uživatele
80 %

1959-2009

Sorry Bettyno, s tvým názorem souhlasit v žádném případě nemůžu. Ty jsi byla zklamaná, naopak já mile překvapený. Po přečtení stručného děje už to vypadalo nesmírně zajímavě, a když přišlo na film samotný, byl jsem přímo nadšen. Zkáza světa, no a co, to už tady bylo snad milionkrát, ale tady to dostalo jiný rozměr. Je to opět pohled na katastrofu očima normální americké rodinky, avšak ten nový rozměr se skrývá v číslech. Náměty o číslech mám rád, vždycky se hledají různé indície a to já opravdu můžu. Tady to navíc obohatila skvělá temná atmosféra. Někdy mi až vyrážela dech! Domníval jsem se, že to bude další fádní hovadina s bláboly, které nebudou dávat smysl... Omyl! Provázanost mě místy až udivovala, někdy to nebylo až tak zjevná, ale stačí se zamyslet. Divákovi tím prostě nemávají před nosem a nutí ho, aby v nějakých věcech hledal skrytý význam. Další nepostradatelnou složkou tohoto filmu je akce. U té už to tak slavné nebylo, ale dívat se na to dalo. Nesporným důvodem pro to, abych se na film tak těšil, bylo obsazení Nicolase Cageho. Jeho úspěch či neúspěch vystihne zvolání:"Konečně!". Konečně jsem totiž Nickyho viděl v povedené roli, kde by mohl předvést svoje schopnosti. Nic Oscarového to samozřejmě nebylo, ale v téhle situaci jsem alespoň rád, že se vyhrabal z toho šedého průměru, v jakém donedávna účinkoval. Opravdu vtipné je, že to co já chválím, Bettyna zkritizovala... Jako kdyby jsem se každý dívali na něco jiného... Nevím no. Já osobně říkám: Super námět, napínavý děj, solidní Cage a nejhůře mi v tomto součtu vychází akce. Dávám 80% a za tuto zkušenost jsem rád. Na rok 2009 vážně něco. Podle mě o se o Knowingu ještě bude hodně mluvit, možná v dobrém, možná ve zlém, ale bude...

6. dubna 2009
avatar uživatele
20 %

Tak jako Nicolas Cage v tomto filmu předpovídá zkázu světa, tak já předpovídám zkázu tohoto filmu !!! Jsem zklamaná, ale nesmírně !! I když, mohla jsem to očekávat....Jenže kdo by čekal takový propadák od režiséra skvělého snímku "Já, robot", asi nikdo, ale zadaří se ( nebo spíš nezadaří ). Jedná se snad o ještě dějově chudší, herecky slabší a celkově nudnější podívanou než Den, kdy se zastavila Země !! Ve spoustě momentů se mi zdá, že se filmaři snažili "kopírovat, kopírovat a kopírovat". Děj žádný, ale vůbec žádný !! Snaha byla, ale není každý den posvícení a v tomto případě byla absolutní tma !! Podle mě se z takového námětu dal natočit daleko lepší film ( točit to Steven Spielberg, tak bych měla i těžké spaní :o) ). Nicolas Cage je smolař a nebo nemá vkus na role, k tomuto tématu se již více netřeba vyjadřovat, stále jeden a ten sám problém...Skvělý herec v podprůměrných filmech !!! O zbytku hereckého obsazení se vyjadřovat ani nebudu, jelikož opravdu není co bych k němu dodala...Jediný moment, který mě absolutně nadchl a který jako jediný budu na tomto snímku hodnotit ( hned vedle závěrečných titulků ) je scéna na mostě !!! Kdo vidí velkou kolonu aut, zataženou oblohu, déšť a ví, že se jedná o katastrofický film, tak ten vysloveně čeká minimálně jedno tornádo, nějaký ten malý tajfunek a hrůzu v očích všech okolo. Jenže ouha, v tomto případě se jedná o pád letadla. Skvělá scéna, velmi přesvědčivě natočená a jako jediná, která za něco stála !! ( ta si těch 10% zaslouží ). Nicolas Cage jednu chvilku vidí minulost, jednu budoucnost, jednou loví poklady ( to jediné mu opravdu jde ), jednou jezdí s "hořící hlavou na motorce" a Bůh ví co ještě !! Těším se, že mě jednou zase nějakou svou rolí příjemně překvapí a já nebudu muset sledovat naprosto "Déčkové" ( céčko je opravdu málo ) filmy bez čehokoli, co na filmech většinou diváka uchvátí !! A cpát "Ufouny" do kdejakého filmu a myslet si, že tím snad trhnou jakékoli terno, tak to je opravdu trapas !! Verdikt : Příšerná ptákovina, bez hlavy a paty, která si zaslouží dokonce méně než Den, kdy se zastavila Země, a to 20% ( 10% akce letadlo a zbytek Nick a titulky ). "Bůh ochraňuj Ameriku od takovýchto filmařů!!!!!" :o))))

4. dubna 2009