home
Prokletí žlutozeleného škorpiona

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Živější a příjemnější než posledních zhruba pět Allenů. Že to Woody považuje za svůj nejslabší film? To ani náhodou! Už pěkných pár scénářů Woody vztah mezi mužem a ženou nerozvedl tak zajímavě, přestože to tak možná na první pohled nevypadá.

26. srpna 2012

Konečně vtipná komedie

Po nějaké době mi připadá, že jsem tento film moc dobře nevykreslil. Dovolím si chybu napravit.


Překvapivý avšak výborný Woody Allen- mistr dialogů nám tentokrát předkládá rok 1940. Chytlavý jazz vás vtáhne do atmosféry, neuvěřitelná salva jednoho vtipu za druhým- padáte smíchy a neubráníte se. Woody jako nešarmantní prťavý ,,Nanicovatý úředníček co celý život honí zlodějíčky." Nemohl obsadit do hlavní role nikoho jiného než sebe. Vskutku výborná pětihvězdičková komedie plná kvalitního humoru,vkusné muziky a k jedovatě směšnému příběhu. Nezapomeňme na výtečnou Helen Hunt jenž je ve filmu pravý opak Woddyho a Woddy pravý opak jí. Dokud jim však nezazvoní telefon. Svojí roli zvládla výtečně a jen doplňuje třešničku na veeelmi dlouhééém dortu.

10. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Prokletí Žlutozeleného Škorpiona

Prostě skvělý asi nejlepší komedie.Originální skvělý příběh, je to dokonalej film sice oddechovej a propletenej intelektuálními sexuálně laděnými dialogy ale to je Allen a mě se to líbí :).

8. září 2006
avatar uživatele
90 %

Charlize Theron

Ve filmu dominují postavy a dialogy Allena a Huntové. A je na co se koukat. Film měl svojí zvláštní atmosféru a příjemně jsem si u něj odpočinul. Byla tam spousta zábavných hlášek, ale nejvíc si z filmu pamatuji ztřeštěnou banjo hudbu, která hrála při vykrádačkách...=)

1. září 2006
avatar uživatele
100 %

Překvapivě dobré:)

Tenhle film jsem úplnou náhodou zapnula, když běžel na ČT2 ve filmovém klubu. Musím říct, že jsem se opravdu pobavila. Tvorbu Woodyho Allena moc neznám, tohle je druhý film, který jsem od něj viděla a příjemně mě překvapil. Zápletka s hypnotizérem připravila půdu pro spoustu skvělých komediálních situací. Allenova tvorba stojí hlavně na dialozích, případně monolozích, což někdy může být problém pro překladatele, proto je jistě výhoda, když si třeba kromě českých titulků můžete lecco přeložit sami:) Vřele doporučuji, i když si myslím, že Woodyho styl humoru nebude sedět všem...

31. července 2006