home
Profesionál

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Bohužel nedotažené. Chi Mai udělá své, ale jinak je to povětšinou ne tak dobré, jak mohlo být. Pramení to hlavně z obsazení Belmonda, který do tak extra-vážných rolí nezapadá a neustále se snaží hláškovat a dělat svého obvyklého sympatického drsňáka - jenže tady je jeho postava o dost komplikovanější, což na ní ale skoro není vidět.

27. února 2011
avatar uživatele
80 %

Pro Francii

Bebel, jak Jean-Paulovi jeho Francouzi něžně přezdívají, je jedním z idolů mojí generace, protože filmy s ním i Československá státní televize občas na své obrazovky pustila. Francouzský dobrodružný film je charakteristický tím, že útočí na city. Dává si záležet, aby se diváci do hrdiny vžili a soucítili s ním. Občas se dokonce stává, že to tvůrci až přepísknou a balancují na hranici trapasu. Což ale přece jen naštěstí není problém tohoto konkrétního filmu - o fous. S emotivitou více než s explozivní akcí si běžně pohrávají mnohé kousky s Jeanem Renem, Gérardem Depardieu, anebo ještě dříve triem Jean Gabin, Lino Ventura, Alain Delon. Le Professionnel je co by snímek dobrodružný poněkud naivnější a zkratkovitý, avšak kromě dobré dávky poutavosti nepostrádá vtip ani invenci. Vzpomínám si na jiný Belmondův film - Bezva finta, kde hlavní hrdina ve spolčení s "rukojmími" v přestrojení za klauna vyloupí banku skutečně bezva fintou, originalita zápletky mě zaujala i potěšila. Právě schopnost objevovat totéž téma jinými stezkami je druhou výsadou francouzské tvorby. Profesionál vedle akce nabízí i pohled do zákulisní politiky, čímž je vytvořena mravní rovina, v níž divák může realitu filmu posuzovat. Hudební motiv báječně doplňuje nostalgickou, bezvýchodnou atmosféru a v souvislosti s tím vším nemůžete být k Belmondově hrdinovi neteční.

9. února 2010
avatar uživatele
100 %

Tvďák jak má být

Tenhle Belmondův kousek mě tak přikoval ke křeslu a dojal, že když ho na konci zabyli tak jsem se málem rozbrečel. No jinak je to parádní klasika, žánru. Hrdina je vždy o krok napřed, vyhraje jakýkoliv souboj a pokaždé prohodí drsnou hlášku a může si být jist, že si ho najde nějaká kráska, a že jich tam je. A navíc ty akční scény, které jsou na svou dobu parádní a ta klasická automobilová honička. Belmondo je Le Professional.

20. března 2009
avatar uživatele
90 %

Je tu smutná hudba, ale film je to prostě skvělý. Belmondo v akci, jak má být. Děj je napínavý, který strhne diváky a konec přímo grandiosně vymyšlený. Dávám téměř plno, protože jak říkám, ta hudba to trochu deprimuje.

15. února 2009
avatar uživatele
Budy
...
100 %

Opravdický profesionál

Musím říct, že se jedná o špičku francouzských fílmů a také o jednu z nejlepších detektivek. Výborný výkon J. P. Belmonda, který se za každou cenu snaží splnit svůj dávný úkol. Opravdu dobře promyšlený děj a můžete se do poslední minuty domnívat, jestli film skončí tak, či onak. Ať už skončil jakoli, tak se mu nemůže upřít kvalita. Na filmu hodně přidávala hudba, která se k filmu neskutečně hodila a ladila ke smutným scénám, což bylo skvělé spojení.

3. května 2008
avatar uživatele
100 %

Klasika.

Souhlasim s názorem že jde o jeden z nejlepších filmů s J.P. Belmondem. Skvělej děj a skvělá hudba. Jedním slovem: Dokonalost.

10. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Profesionál

Jeden z nejhezčích a nejpropracovanějších filmů s Belmondem!! Nádherná hudba doprovázená dějem, který vás vtáhne do filmu, tomu se říká umění. I když je film dost smutný, i tak je plný akce a napětí. Belmondo, podle mě, podává jeden z nejlepších výkonů. Tento film si nesmí nikdo nechat ujít.

21. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Jean-Paul Belmondo

Klasický starý francouzský akční film s Jean-Paul Belmondem. Honičky v autech, spousta pěstních soubojů, polonahé ženy, tvrďácký humor, vše podbarvuje příjemná hudba, jen tomu chybí napětí...

12. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

bezkonkurenčně ...

... nejlepší film Jeana-Paula.. Robert Hossein, ač v menší roli, ukazuje po jeho boku rozhodně lepší hereckou tvář než v Angelice.. přestože je prezident Njala z jakési africké země, působí příběh skutečně, drsně realisticky... pokud se něco může zadřít do morku kostí, tak je to Chi - mai, tedy hudba z přestřelky ( jistě, kdo jiný než Morricone ); a do poslední chvíle čekáte, jestli padne rozkaz vystřelit...

20. května 2007