home
Pro hrst dolarů / Pro pár dolarů

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Po tom co jsem viděl viděl Hodný,zlí a ošklivý jsem se na tohle docela těšil. No, po shlédnutí můžu říct jen: Zklamání. První zhruba půlhodina je dobrá a celkem i zábavná. Jenže pak nastane nuda. Krom té první půlhodiny je dobrý jen Clint Eastwood

29. října 2012
avatar uživatele
vlk1
...
40 %

Už od malička jsem měl averzi vůči westernům, takže když jsem nedávno, asi po patnácti letech, zkouknul tuhle opěvovanou trilogii, můžu říct, že se na mém názoru nic nezměnilo. Mezi prvními dvěma díly a tím třetím (Hodný, zlý a ošklivý) je pro mě, jakožto pro "normálního" diváka, propastný rozdíl. Pro hrst dolarů je z celé série jednoznačně nejhorší. Ne, že by dvojka (Pro pár dolarů navíc) byla o něco lepší, ale aspoň jsem konečně našel filmovou sérii, která má (alespoň co se kvality i délky stopáže týče) vzestupnou tendenci. Následující komentář bude vlastně taková kritika prvních dvou dílů... Možná, že je to už klasika, ale ruku na srdce – tohleto se vám jako líbí, jo? Vždyť je to úplně nereálné! Rozčiluje mě to věčný střílení od boku (a ještě k tomu kohoutkem) a taky to, že všichni mají neuvěřitelnou přesnost (Přestřelit z dvaceti metrů provaz, vystřelit někomu revolver z ruky nebo někomu sestřelit cígo z huby? Nou problémo! To je přece na denním pořádku...). O zázračně rychlých uzdraveních nemluvě… Občas by se taky mohla objevit nějaká krev a co je též zvláštní, je kulometná palba, která skácí celou kavalerii a přitom netrefí ani jednoho koně. Zřejmě nějaký nový druh nábojů. Často mi také vrtá hlavou šestý smysl, kdy se hlavní hrdina zničehonic na místě bleskurychle otočí a sejme někoho, kdo se čistou náhodou za ním zrovna objeví. Tohle jsme možná žrali v šedesátých letech, ale z dnešního pohledu to vyznívá neskutečně klišovitě. Korunu tomu nasazuje nešvar všech starých filmů. Nevím, jak si lidé před padesáti lety představovali smrt po zásahu kulkou, ale pochybuju o tom, že by se chytli za srdce, provedli teatrální otočku a pak se decentně skáceli na zem. Když kouknu na posledních deset minut filmu, k tomu přidám velmi, ale opravdu velmi naivní scénu na hřbitově (kdo viděl, musel se smát :D), a porovnám to s hodnocením, tak mám nutkání napsat: „Lidi, přestaňte už konečně hodnotit filmy podle data natočení.“ Ani Clint Eastwood s kvérem v ruce ani Ennio Morricone ani nic jiného mě nedonutí, abych dal víc než 40%.

22. září 2012
avatar uživatele
80 %

Dolary

Odzadu jsem dokoukala dolarovou trilogii. Tyhle westerny mě překvapivě baví. Western totiž není můj oblíbený žánr a ani sám Leone mi nebyl vždy stoprocentně po chuti. U dolarové trilogie došlo k vzestupu v kvalitě, proto první díl, Pro hrst dolarů, je sice nejhorší, ale rozhodně o něm nelze tvrdit, že by byl špatný. Setkáme se s dokonalým Eastwodovým pistolníkem, s pár krásnými scénami, zajímavými záběry, nádhernou hudbou, ale také s humorem. Nemám nač si stěžovat. Příjemná délka navíc zapříčinila, že jsem se nenudila ani minutu.

2. srpna 2012
avatar uživatele
70 %

Western. Dolary. Začátek.

Na tento film jsem se podívala až pod dojmem excelentního závěru Dolarové trilogie, takže vím, čeho je Serge Leone schopen a nejsem schopna ubránit se srovnání. Clint Eastwood je i tady drsný fešák, Ennio Morricone skládal výbornou hudbu od samého začátku série a divoký západ má tu správnou patinu. Příběh není tak zajímavý a propracovaný jako v Hodném, zlém a ošklivém, ale stejně to byla fajn podívaná.

14. června 2012
avatar uživatele
80 %

Clint Eastwood

Klasický western, který ještě stále dokáže zaujmout. Clint Eastwood je naprosto dokonalým ztělesněním drsného osamělého pistolníka.

22. března 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Pěkné Leoneho zasvěcení do westernů, hezký úvod. Pončo Clinta Eastwooda je podezřele čisté, jinak je vše, jak má být. Leone se ještě úplně nerozkoukal a to nejlepší nás teprv čeká, ale i tak nás čeká pěkné westernové pokoukání. Asi nejslabší část dolarové trilogie, ale i tak velmi slušný film, který jsem viděl rád, přestože pravděpodobně už ho neuvidím.

28. března 2010
avatar uživatele
60 %

Je vidět, že to jde. Leone zřejmě ještě nebyl tak nadělanej z diváckých ohlasů a točil s klidnou myslí, jinak si to vysvětlit nedokážu. Stačí 100 minut a na film se dá příjemně koukat.Trochu si zase kopnu do velectěného Tenkrát na Západě, jinak bych neusnul. Takže: Vůbec mně nescházela kamenná tvář jakoby hrající na harmoniku, výstřih Claudie Cardinálové na zamaskování stojatého příběhu, ani držka natřená marmeládou s procházející se mouchou a utahané finále. Tyhle manýry se můžou jít zahrabat spolu se 160ti minutovou rakví, která tomu byla mistrem Leonem vyměřena. Tak, cítím se lépe. Pro hrst dolarů není žádná pecka, ale je to prostě dobrá podívaná. Co táhne celý film? Podle mě hudba Ennia Morriconeho. Kdykoliv zazní, všechno se dá do pohybu. Příběh není ani podstatný. Přiznám se, že jsem se v něm i ztrácel, ale když na konci vychází Eastwood z oblaku prachu, bylo mně jedno, kdo komu co udělal :) hlavně že to všechno vyřídí jak se patří. Když přičtu vzácně používaný humor, zajímavého Clinta, dostávám se na 60% s trochou pozitivního přislibu do budoucna. A jdu na druhou část volné trilogie.

25. března 2010
avatar uživatele
100 %

pěkný western

Výborný film - skvělí herci, skvělé postavy, super příběh, dobré prostředí a výborná hudba. Nejsem fanoušek westernů, ale tenhle film se mi moc líbil. Výkon Clinta Eastwooda je obdivuhodný. Nenašel jsem nic, co bych mohl filmu vytknout. Pokud jste jej ještě neviděli, vřele doporučuji se na něj podívat.

25. července 2008
avatar uživatele
80 %

bang bang

jo, cizinej joe je fakt tvrďák co nerad když se někdo směje jeho koňovi.
.mě se docela líbit(film, ne ten kůň), i když jsem upřostřed promítání mlem usla

27. června 2008
avatar uživatele
100 %

Pro $

No ...vidět dnes jeden z prvních westernů a TO hned s Clintem je fakt fascinující... ve filmu si dělá ze všech více méně srandu, všechno mu vychází protože je chladnokrvně tvrdej a nekompromisnej.
Perfektní nápad jak být nenápadnej vrah... Zaměstná se jako pomocník... ale nemůžu podle pravidel prozradit pointu... Musíte se na TO podívat sami!

15. června 2007