home
Přízrak univerzity

NÁZORY K FILMU

nj...

podla mna to celkom uslo....koniec ma milo prekvapil a ak mam pravdu povedat nepacil sa mi...ale zato sa mi paci dejova stranka filmu ako takeho a tiez lustenie tych obrazcov na stene alebo co to bolo.....a ak nechcete dopredu vediet kto je vrah tak to nizsie necitajte....

14. listopadu 2009
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších hororů,co znám..I když popravdě mě ten konec mile překvapil...Nečekal jsme,že zrovna z ní se vyklube vrah..

4. července 2009

NO DOCELA UJDE

S dobrým námětem tento film u mě zabodoval..do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je ten vrah...je to docela napínavý a klidně bych se na to někdy podívala znovu ale pravda je že jsou i lepší :o)

16. prosince 2007
avatar uživatele
70 %

docela dobrej snímek, i když sou i lepší ...,pokus Španělů o horor :p ,dá se na to koukat,i když zrovna děsivý to není...

9. července 2007
avatar uživatele
30 %

Tohle mě opravdu moc nenadchlo. Vůbec mě to nebavilo a DVD jsem si nezařadila k těm, které bych měla znovu vydět. řekla bych, že to podprůměrný film.

18. dubna 2007

no nevim

muj nazor je ten , ze sem nejdriv nechapal dej protoze s takovyma univerzitama sem se jeste nesetkal , nejaky cerni zpevaci ... to sem moc nechapal ... ale jinak efekty nic moc , ale to se mi libi - a ten cernej zpevak co se z nej (ní) nakonec vyklubalo , tak to se mi zdálo hodne trapnééé ...

8. dubna 2007
avatar uživatele
50 %

Další z méně povedených hororů nám s chutí tentokrát servírují Španělé. Pokoušejí se překvapit - to se jim opravdu s tímto velmi ohraným nápadem nepovedlo. Je to klasicky vyvražďovák, ve kterém lítá vrah za obětmi, které už jen od pohledu čekají na smrt. Myslím, že začátky měl tento film slibné, ale tak před mnoha lety…ještě před dobou… kdy na nás padaly filmy tohohle typu ze všech stran. Děj byl taky hodně mimo originalitu…byl to kříženec ANATOMIE a dalších snímků tohoto rázu, tak nečekejte s ničím co tu ještě nebylo. Už začátek filmu nám vrazí do očí pár studentů, a můžeme si být jisti, že umřou. Postavy odcházejí postupně během filmu, o některých se skoro nic nedozvíme a zase o některých toho víme mnohem víc, zejména o těch co jsou hlavními hrdiny. Ve velmi málo filmech se setkáme s hlavním hrdinou – postavou na špatné straně, a myslím že tato snaha byla asi jediná, která zaslouží obdiv - podání tvůrců ji však sráží k zemi. Začíná to opravdu nevinně, nejvíce preferovanou osobu kontaktuje vrah, ovšem kontaktovaná osoba vždy umírá poslední a tak měli tvůrci šanci ukázat co umí - dost nudných a nezáživných vražd, které zkřížily pár dialogy, které řešily jeden problém…většinou když řeší více postav - více problému, je to pro tvůrce složitější,nákladnější a už se tomu říká velkofilm, tohle zajisté velkofilm není a tvůrci dialogy jednoduše hodily na hlavní téma…všichni řeší ´´Černé zpěváky´´, což je vlastně legenda, je sice obehnána mnoha dialogy,ale ukrývá tajemství, které je ovšem vyzrazeno pár frázemi jedné z postav do vzduchu bez jakékoli snahy akčnosti - další možnost jak zabavit diváka byla zabita a obalena v hudbě, která pokulhává nejen tady, ale i celým filmem. Po stránce triků to taky dost kulhalo – při pokusu natáčení ´´Johanky z Arku´´ a taky při požáru celé katedrály, která vypadala dost kameně a především hořlavě…vypadal oheň moc uměle, co taky chtít za pár korun….a taky, že se šetřilo.
V závěru se jeví obrovská snaha tvůrců ještě něco spravit , třeba ohromit a třeba to opravdu některé překvapí, protože jak už jsem říkal na začátku - málokdy se stává, že hlavní postava je na špatné straně – pak ale tvůrcův nevhodný konec srazí tuto dobrou vlastnost v zapomnění trapným rozhovorem s pointou ´´nevědomost zabíjí´´. Obratem k celému filmu to podle mého názoru bylo viditelnou ztrátou času, kterou hodnotím 45%

22. února 2007
avatar uživatele
60 %

Průměr

Celkem zajímavý film se zajímavou zápletkou a ještě zajímavějším koncem. Ale některé herecké výkony byly dost podprůměrné. Celkově bych ale hodnotil trochu lepší průměr.

30. října 2006
avatar uživatele
70 %

Není to sice nejlepší horor, co jsem viděla, ale mně se líbil. Taky se mi líbí to, co říkala vražedkyně: Nevědomost zabíjí! Dobrej film!

6. června 2006
avatar uživatele
80 %

:-)

Hodně povedený horor, na který se rozhodně, poud jste příznivci hoorrů, podívejte. docela npínavý a nečekaný...

8. února 2006
avatar uživatele
70 %

Prumerny horor

Tak nevim, nektere sceny jsou povedene a dokonce chytře provedené, z nekterych jde i trochu strach, ale nektere jsou zas šílené a to místy až přehnané, ze pak člověk neví, co si o tom má myslet.. No, možná to horor skutečně je, ale pro mě zůstává pouze průměrným..

18. ledna 2006

Hodně

béčkový film ! Zápletka by byla dobrá, ale zpracování je celkem průměrné až bych řekl že místy podprůměrné ! :-( viděl jsem to jednou a to mi stačilo ! Snad jen ta hudba je tam dobrá, ale jinak nic moc !

4. ledna 2006