home
Přísně tajné!

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
30 %

Děda. Disko. Vzpomínky.

Už od Agenta, který mne miloval všichni víme, že Roger Moore neumí lyžovat. Tak proč si to připomínat? Tvůrci mají čím dál tím větší honičku najít Bond girl, která bude mladá, krásná a sexy, a zároveň vedle ní James nebude působit jako pedofil. Nakonec tady máme jednu odmítnutou lolitku a jedno děvče, ke kterému se Bond chová spíše otcovsky, ačkoli na konci dojde na obligátní milostnou scénu, ze které je slyšet prekoitální konverzaci a vidět nohy obou zúčastněných od kotníků dolů. Legrační. Také jsem úplně nepochopila, jaký smysl měla úvodní návštěva hrobu Lazenbyho manželky a následná likvidace Conneryho úhlavního nepřítele.

23. listopadu 2012
avatar uživatele
40 %

Tak to vidím já...

Ježiš, dědo, co tu pobíháte?! Vás zase pustili na procházku? Ne, už se Mooreovu věku asi nemůžu smát, protože do téhle doby šlo o nadsázku, což se může, ale smát se OPRAVDU starému člověku, že je OPRAVDU starý, to už není hezké. Že podle toho vypadá i tahle jinak nadějná Bondovka, to je věc jiná. Jediná působivá část je pak lezení po skále, kde je Bond zabírán dostatečně zdálky na to, aby nám bylo jasné, že tam vlastně vůbec není Moore. Jo a uznávám, že i závěrečný fórek má šťávu. Opět proto, že v něm není Moore. :-D PS: Bondovské sérii budu vždy vyčítat, jakým způsobem nezvládla využít postavu Blofelda. Nejprve ji sáhodlouze představuje, pak, když je jí divák zaujat, zásadně rozmělní její stylizaci, aby nakonec skončila takto nedůstojně a vzhledem k Bondově spojení s ní nelogicky. Největší fail série! PPS: Výběr hudby je tak strašně osmdesátkový, že to snad nemůže být myšleno vážně.

4. září 2011
avatar uživatele
60 %

For Your Eyes Only

Další bondovka a další bondovka s Rogerem Moorem v hlavní roli, a já začínám pozorovat, že už by potřeboval vyměnit. Je už z něho s prominutím pomalu dědeček a na to, abych se o tom přesvědčil se ani nemusím dívat do jeho životopisu. Nicméně "Přísně tajné!" byla první bondovka režiséra Johna Glena, takže se vůbec nedivím, že nechtěl nijak experimentovat a nechal vše tak jak bylo. S příběhem se muselo šachovat tak, aby co nejlépe obcházel postavu M a docela šikovně se mu to dařilo. Do služby byl povolán Richard Maibaum, zkušený scénárista bondovek a jde to poznat. I když ani tentokrát nechybí Bondovy vtipné prupovídky, atmosféra je zde vážnější, než u kterékoli jiné bondovky, což mě ze začátku mírně vyvedlo z míry, ale dá se na to zvyknout. Moore totiž v sobě ještě stále měl charisma a sympatičnost. Úvod mě dostal do určitých rozpaků, protože úvodní scéna na mě působila jako nějaká laciná scéna z béčkové kriminálky, ale jakmile skončily úvodní titulky, dalo se vše do pořádku a zůstalo to tak až do konce filmu. Příběh nebyl tak přímočarý jako u ostatních bondovek a vůbec šlo hodně poznat, že se o tuto ságu začal starat nový tým, ale to ještě neznamená, že to nebylo zábavné. Režisér John Glen ukázal, co v něm je a že umí dobře točit akční scény. Bitka ve potápěčském vybavení na dně oceánu, Bond a bondgirl táhnutí lodí nebo Bondův akční lyžařský únik. To všechno Vás čeká a nemine a to všechno se Vám bude líbit, protože to pro divákové oči přinaší jen slast. V tomto díle jde totiž hodně vidět ten odkaz, který se tvůrci snažili zde dostat. Všechno je tu více akční a hodně to připomíná bondovky s Connerym, což jako poctivý fanda oceňuji. Přesto, že má jít o jakýsi "comaback" ke starým bondovkám, tvůrci po té technické stránce šli s dobou. Proto o (poctivou) akci strach nemějte. Paradoxně největším záporem tohoto filmu je herecké obsazení. Roger Moore sice v té době ještě stále neztratil do pravé bondovské kouzlo, ale staří už na něm poznat šlo a na jeho fyzické zdatnosti se také projevilo. Bondgirl Carole Bouquet byla (jako v každé bondovce) krásná, ale mě osobně byla nesympatická. Julian Glover jakožto hlavní záporák patřil spíše mezi ty slabší, co se kdy Bondovi postavili. Glover předvedl špatný výkon a tudíž neměla jeho postava ani to správné "evil" charisma. Jedním dechem: "Bondovka plná dobré akce, ale špatných výkonů. Ten "what the fuck" úvod s Bloefildem také nelze přehlédnout!" Dávám 60 %.

14. září 2010
avatar uživatele
70 %

Carole Bouquet

Tahle starší bondovka už působí dost komicky, jak Bond dokáže vše přežít. Ale nic čas nezmění na tom, že kaskadéři podali dost slušné výkony.

1. srpna 2010
avatar uživatele
60 %

Bondovka

Běžela v televizi, a protože si neustále doplňuji filmové vzdělání, podívala jsem se i na tuto bondovku. Ač jsem se zpočátku vůbec netěšila, protože tyto filmy (a hlavně ty staré) mě nijak nezaujaly. Tenhle taky ne. Roger Moore, to není Brosnan nebo Connery, akce a triky, ty jsou logicky lepší v dnešní době. Kromě poslední scény se mi film nezdál ani moc vtipný a navíc mě spíše nudil. Víckrát se na to nepodívám a jsem ráda, že mám film za sebou :-).

8. srpna 2007