home
Princezna ze mlejna

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Vím jedno oudolí, vím já pěknej...

...kdo by neznal tuhle nesmrtelnou písničku? Každý si okamžitě vybaví Princeznu ze mlejna. Mně se Troškovy pohádky prostě líbí a myslím, že patří k nejlepší novodobé tvorbě pro děti. Jeho pohádky navazují na staré a stále živé geniální klasiky (např. Princezna se zlatou..., Tři oříšky..., Pyšná princezna). Dokáží zaujmout, mají všechno, co má správná pohádka mít - hlavu a patu, silný a originální příběh, gradaci, vtip, krásné melodické písničky, celkově jsou nenásilné, pohodové, poutavé a kouzelné. Nesmím zapomenout na skvělé herecké výkony všech herců, a pochopitelně na Yvetu Blanarovičovou, jejíž čert je tak milý, nezapomenutelný, a nikde ve světě ani u nás nemá konkurenci! Vodník byl také skvělý, rozmazlený knížepán rovněž neměl chybu. Můžeme být rádi, že tu máme tak výborného režiséra jako je pan Troška. Obohatil naši kinematografii o krásné filmové poklady jako málokdo. Pro mě je zkrátka nejlepším českým režisérem současnosti.

14. září 2014
avatar uživatele
100 %

čertík

Moc pěkná pohádka, hezké písničky, hlášky, herci, čertík, vodník, atd... Super. Nejvíc se mi vždycky líbily písničky na konci a dárky, co dostávala Eliška. Dlouho jsem tuhle pohádku neviděla, takže si určitě co nejdřív na ni udělám čas a podívám se.

28. prosince 2011

Pohádka jak má být. Největší poklonu musím složit dvojici Otto Ševčík a Ladislav Županič. Ti jsou snad nejlepší z celého filmu.

21. října 2010
avatar uživatele
90 %

Krásná Troškova pohádka se spostou kouzelných bytostí. Mohla bych se na ni dívat pořád, no možná ne tak často, ale určitě si ji nenechám ujít v době svátků.

18. září 2010
avatar uživatele
90 %

Jediný film Zdeňka Trošky o kterém můžu říct, že se mi skutečně líbí. V téhle pohádce se mi nejvíc líbí Ladislav Županič.

18. května 2010
avatar uživatele
100 %

Tak tohle je asi nejkrásnější pohádka která v čr vznikla. Krásný děj, ještě krásnější písničky. Herci nic nezkazili a nejlepší je Yvetta Blanarovičová a její čertík. Prostě je to pohádková klasika stejně jako Popelka nebo jiné... Mám tu pohádku moc ráda...

2. března 2010
avatar uživatele
80 %

Myslím, že dnes už klasická pohádka. Vtipná, příjemná, hezká. Malý nezbedný čertík. Pěkné písničky. Vždycky mi strašily v hlavě strašně dlouho. Příběh je jasný a nikde neupadá. Pro mě skvělá pohádka.

21. dubna 2009
avatar uživatele
90 %

skvělá pohádka. dobrá výprava, skvělý děj, herecké obsazení a prostředí. příběh pravé lásky, která je celou dobu známá, ale ne jasná. opravdu skvělá pohádka

25. března 2009
avatar uživatele
100 %

Skvelé prostredie, vynikajúca rozprávka, jedna z mojich najobľúbenejších. Dobre som sa zabavil...
Veľmi dobre sa hodí na Vianoce a rád ho pozerám viac krát. Podarená rozprávka a čertík s vodníkom ešte viac. Jednoznačne 100%

9. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

krása

vždycky, když tuto pohádku vidím, tak se zasním a chci být v kůži Jindřicha. Krásná Eliška, krásné prostředí, krásný mlýn. Parádní herecké obsazení, na tento film není možné napsat nějakou kritiku

26. prosince 2008

Tato pohádka se mi moc líbí.Musim uznat že druhý díl je o něco lepší ale tento je tam mnohem větší humor vždycky se u toho tak nasměju takže se na ni vždycky ráda podívám...:-)

25. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

Eliška.... ze mlejna

S vyjímkou Jasněnky a ševce Jíry, nejlepší Troškova pohádka odehrávající se v překrásné prostředí jižních Čech, založená na humoru (některé hlášky jsou legendární) a skvělých hercích, mě osobně se nejvíc líbil knížepán, vodník a čert. Jejich dvoření Elišce nemá chybu..

21. prosince 2008
avatar uživatele
90 %

...

Tuhle pohádku miluju:-)Prostě nemá chybu...jsou tam skvělé hlášky a člověk se u toho pobaví:-)Navíc čertík opravdu neměl chybu...výborně zahraná role. Pohádka, která se povedla...pro děti to nejlepší:-DJsou tam písničky, humor, krásné prostředí a samozřejmě šťastný konec:-)

23. června 2008
avatar uživatele
70 %

Klasická česká pohádka s typickou zápletkou i happyendem, ale stejně jako malý se mi to docela líbilo a když mě k tomu ségra dotáhne tak to překousnu i teď.

26. května 2008
avatar uživatele
100 %

Totální klasika...kdo by neznal a nedokázal vyjmenovat všechny postavy...každá z nich měla šílené charisma...a vše bylo velice povedené. Celkově mi pohádka přišla správně čilá a veselá a plná energie. A takové mají pohádky být!

27. dubna 2008
avatar uživatele
70 %

Jedna z mála českých současných pohádek, která se mi líbila. Navíc jsem se u ní i zasmála, což se mi moc často nestává. Čertík, vodník a ani čarodějnice neměli chybu. Byla fakt zábava to sledovat. Jako malá jsem tuhle pohádek přímo zbožňovala a vždy jsem se na ní těšila, když šla v televizi. Je to jediná pohádka, která se Troškovi povedla, ostatní stojí za starou bačkoru.

6. dubna 2008
avatar uživatele
90 %

super

Pro mě je to prostě krásná pohádka, ke které se ráda vracím a pokaždé, když ji dávají v televizi, tak se na ní ráda podívám znovu...Stejně jako většině ostatním se mi nejvíc líbil čertík alias Yveta Blanarovičová. Myslím, že se v téhle roli opravdu nenudila!

15. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Tuhle pohádku mám opravdu ráda, protože z ní čiší taková hezká, něžná atmosféra. Určitě tomu pomohlo i obsazení herců, ti se do svých rolí opravdu hodili - jak Jindřich, tak Eliška mi přišli takoví "opravdoví". Ale mým favoritem zůstává knížepán. Ota Ševčík - prostě pan herec. Celkově je to jedna podařenější z těch nových pohádek. Bez druhého dílu bych se sice obešla, ale chápu, že u tak vydařené pohádky je to normální.

2. ledna 2008

...

Hezká pohádka...Taková taky stylově česká...;-)Moc se mi líbí hlášky a tak...Jedna z opravdu ale opravdu povedených novějších pohádek ;-)

1. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Pekná rozprávka... Ale dosť veľká nuda, stále to isté dookola... Viac sa mi páčila dvojka, newem, bolo to také nudné...

26. prosince 2007
avatar uživatele
30 %

Hezká pohádka,u který sem si jako malá vlezla do postele u usnula nudou :D Je to takový moc zamilovaný, a moc dětský,vm,je to pohádka,ale přece jen to mohlo bejt líp natočený aby se na to mohly kouknout lidi ve věku 15 - 18 ...... Přece jen....

26. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Tuhle pohádku mám opravdu moc ráda. Pokaždé když ji dávají si jí nenechám ujít. Myslím, že je to jediné opravdu povedené dílo, které se Troškovi povedlo (jinak filmy od něj opravdu nemusím). Pohádka je umístěná na naprosto nepřekonatelně krásné místo, kam bych se snad jednou i ráda vydala. Čertík v podání Yvetty a čarodějnice Lucie - to byly excelentní výkony, u kterých se pokaždé směju. Prostě česká pohádka jak má být.

25. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Je to pro mě jedna z nejhezčích českých pohádek. Skvělé zpracování, nádherné písničky a herecké obsazení taky nemá chybu. Takže mě trošku udivuje, že ji docela dost lidí považuje "jen" za průměrnou. Po téhle pohádce se mi vždycky zdají ty nejsladší sny. Je v ní tolik lásky a pohody..tohle se prostě totálně povedlo :-)

26. října 2007
avatar uživatele
60 %

Je to velmi krásná pohádka na to že je česká. Troškovi se velmi povedla a čertík je nejlepší. Sou tam i dobré hlášky tahle pohádka nemá chybu.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Jiných 100% než u "Čertů"

Je to krásná pohádka a můžeme být rádi, že takovou mezi našimi českými máme. Není rozhodně lepší než s Čerty nejsou žerty, ale pominu-li klasiky jako Pyšná princezna, Popelka (čb), Tři oříšky pro Popelku, Zlatovláska atp. je jedna z nejpovedenějších. Proti tomu mě např. Z pekla štěstí vůbec nezaujalo. Ale tady ta je prostě super. Člověk na ni může koukat moooockrát a rád.

31. srpna 2007
avatar uživatele
40 %

Malej,ale šikovnej čertík je sicě super,Jindra je i docela hezkej:P, ale jinak mě to vůbec nebere...ale klidně se na to koukněte:p

23. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jako novota se moc povedla. Chytlavé pohádky, super hlášky. Vodník, čert a císařpán, to jsou kapitoly sami pro sebe. Super pohádka plná humoru, která zahřeje u srdce.

18. dubna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Hodně dobrá pohádka. Pěkné písničky, nějaké ty vtipy a dobrej konec. Tahle se mi velice líbila a dvojka se taky povedla

18. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Móóóc hezká česká pohádka.Přesto,že to je jedna z těch mladších tak to považuji za klasiku.Prostě ji zbožňuju.

13. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Milá česká pohádka, není stejná jako většina. Hezká hudba a dobrý výběr herců. Pěkný příběh..Většinu pohádek nerada vidím podruhé, ale téhle se nebráním:o)

4. března 2007
avatar uživatele
90 %

Nemůžu uvěřit, že od natočení Princezny ze mlejna uplynulo už tolik let..Ta léta jí však na kouzlu neubrala. "Já jsem malej ale šikovnej" zná asi celá republika, podobně jako písničky, které bezesporu zlidověly. Prostě třída ve svém oboru.

4. února 2007
avatar uživatele
100 %

super

Na to ze je to uz docela stara pohadka,je fakt povedena..moc se mi libil dej a vsichni herci,postavy...je to fakt povedeny!

3. února 2007

Princezna od Trošky.

Že Troška není žádný troškař, to sme se bohužel mohli přesvědčit u Kameňáků, kdy servíroval jeden ,,kvalitní'' díl za druhým. Ale předtím, sexista Zdeněk natočil odlehčenou pohádku o princezně a mlejnu a tak všem. Nabubřelé dialogy a až stupidní naivita, snad ke klasickým, českým pohádkám patří. Vlastně, film jako takový se nedá objektivně hodnotit, ale troufám si říct že se jedná o menší nadprůměr, v pohádkových vodách. Znalecky dávám 35%.

28. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Jo tak povedená pohádka. Ta prostě na poprvé zaujme se svým čertem a vodníkem. Je taky mnohem víc romantičtější než druhý díl. A Otto Ševčík je geniální.

26. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Princezna ze mlejna, co dodat..?? je to skvělá pohádka, mam jí strašně ráda... jako malá sem se na ní koukala pořád..teďka už tolik ne, ale stále se na ní ráda podívám... a jako věta "já sem malej, ale šikovnej" je naproto dokonalá, stejně tak jako čert...btw tu větu strašně ráda používám...= )

19. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Nostalgicky jsem koukala na telku a zpívala si chytlavé písničky s Jindřichem. Klasika. Bílá jako čarodka nepřekonatelná, Blanarovičová taktéž. Já měla to štěstí a film mě chytl v krásnym věku pěti let. V kině sem si to užívala, ale až dneska jsem viděla, že herci se moc a až křečovitě smějí. Chápu, v tý době nebylo tolik možností zábavy a smích byl pravděpodobně jedno z těch mála východisek z nudy, přesto ale výborná pohádka. A za dva roky se na ní zase ráda kouknu.

19. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Ale jo:)

Tohle je moc milá pohádka... Jediné co mi vadí je, že už ji mam hrozně okoukanou:/ jinak v porovnání s dvojkou se mi teda jednička líbí mnohem víc... je to určitě jedna z těch lepších českých pohádek, veselá, živá milá... pro děti ideální :)

18. ledna 2007

Výborné

Stejně jako u Z pekla štěstí, musím opět říct, že se mu to povedlo VÝBORNĚ!! Výběr herců...senzační. doknce bych Blanarovičovou nepoznala, rozhodně jí ta role sekla. A ta hudba a písničky, k tomu není co co dodat...tady jde vidět, jak moc se režisér vyřádil.

28. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Yvetta Blanarovičová

Pohádku jsem viděl až hodně let po jejím natočení a nelitoval jsem toho. Sice ve srovnání s pohádkami, na kterých jsem vyrůstal (pochopitelně) neobstojí, ale zábava je to velká.

19. září 2006
avatar uživatele
90 %

Eeeliška zeee mlejna

Asi nejlepší pohádka, jakou kdy Zdeňek Troška natočil. Když se byl menší, tak se ten film sjížděl celkem často a rád se na něj podívám i dnes. I když tam už byli náznaky dnešních ,,uječených a uřvaných,, pohádek, má film pořád svoje kouzlo.

30. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Eeeeeeeeeeeliška

No tak tahle pohádka patří k těm opravdu nejlepším. Troška nám ukázal nejen milý, poctivý mlejn, lásku z čistého srdce a spostu humoru od čerta a vodníka, ale také pýchu a žárlivost, zlobu a lest. Tahle pohádka má zkrátka všechno, co by měla mít a když se na ni podívá ráda kterákoliv generace diváků v čele s těmi nejmenšími, musí mít pan Troška velkou radost nad dobře provedeným dílkem. Dvojka mile překvapila krásnou cizokrajnou přírodou a nezaostávala za prvním dílem ani náhodou jak to často bývá. K tomu milá hudba a ten čert s vodníkem.......myslím, že malé děti se jich už nebudou bát :-)

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Mlejn

Tak tohle je jeden z mála Troškových počinů, na který se dá dívat, tahle pohádka se mi líbí, je taková miloučká, čertík Ivety Blanarovičové bezkonkurenční a celé je to takové pěkně pohádkové a jako správná pohádka to má i dobrý konec, takže konec dobrý všechno dobré :-D

25. června 2006
avatar uživatele
90 %

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek, jakou jsem kdy viděla. Jako malá jsem si se svojí kamarádkou hrála na čertíka a vodníka. Ještě dodneška si pamatuju, jak kulhám to našem obýváku. Je to tak krásně roztomilé a zároveň vtipné. Vždycky se skvěle nasměju, když se na scéně čertík a vodník, ti jsou podle mě nejlepší na celém filmu.

16. června 2006
avatar uživatele
90 %

Jdu cestou necestou..

Podle mě asi jedno z nejlepších děl z dílny Zdeňka Trošky. Námět pohádky je krásný, postavy mají každá svůj úžasný chrakter. Každý si v téhle pohádce najde to co márád. Ať už je to povrchní kníže, roztomilý čertík, nebo další... Myslím, že za podívání stojí, a to nejen od mladších diváků, ale ani straší generace podle mě nepohrdnou...

25. května 2006
avatar uživatele
100 %

Zdeněk Troška je perfektní režisér a Princezna ze mlejna patří k jeho nejlepším dílům. Nejlepší je Iveta Blanarovičová jako čertík. Čertík se opravdu povedl a patří k mým oblíbeným postavám.

6. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

No kdo by neměl rád princeznu ze mlejna....předpokládám, že nikdo. Víc než princezna, se mi ale líbí čertík v podánio Blanarovičové!

2. dubna 2006
avatar uživatele
70 %

Jedna z povedenějších pohádek poslední doby, bohužel už mě nezastihla v onom ryze dětském věku, takže nemůžu soudit z pohledu cílové skupiny. Je to milé a vtipné a pro děti určitě moc fajn.

11. března 2006
avatar uživatele
100 %

Já mam ráda pohádky a tahle je zvlášť povedená. Nejlepší byl čertík, ten se mi jkao malé holčičce vážně moc líbil..

15. února 2006

klasika

Tak tahle česká pohádka podle mě již patří mezi klasiky. Je opravdu jedna z nejvydařenějších, i když bych řekla, že když z ní v televizi udělají seriál - stojí to za starou belu.

14. února 2006
avatar uživatele
100 %

nejroztomilejší a snad i nejlepší česká pohádka co kdy vznikla.. yveta blanarovičová je vážně k sežrání :)

13. února 2006
avatar uživatele
80 %

:)

Moooooc pěkná česká pohádka, kde mi sice občas leze na nervy uječený čertík, ale protože je milý, mám ho dokonce ráda... Dávám 80 procent...:)

13. února 2006
avatar uživatele
90 %

...

jedna z posledních poctivejch českejch pohádek....a rozhodně jeden z posledních pořádnejch troškovejch filmů...

13. února 2006
avatar uživatele
100 %

Sranda

Velmi vtipna ceska skor sa da povedat rozpravka.A ako vzdy dobro porazi zlo.Ale sranda najlepsi bol asi cert

12. února 2006
avatar uživatele
70 %

Taková moc milá pohádka. Nejzajímavější je čertík. Ten je v podání Ivetty Blanarovičové neuvěřitelně komický. Vodník a knížepán ho už jen doplňují. nepochopila jsem ale chování Jindřicha.

12. února 2006