home
Princezna ze mlejna 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Opět nezklamala

U všech dobrých filmů i pohádek se vždycky bojím druhého pokračování, protože to bývá většinou horší, nedosáhne takových kvalit jako první díl a celkově zkazí celkový dojem celé série. Když už se totiž něco povede s takovým úspěchem, tak je celkem logické, že druhý díl má pomyslnou laťku hodně vysoko a trumfnout první díl je skoro nadlidský výkon. Princezna ze mlejna 2 ale nezklamala a patří ke krásným výjimkám. Netrumfla sice první díl, oba jsou stejně hezké, ale krásně navazuje na bravurní jedničku. Promyšlený děj, gradace, napětí, vtip, úžasní herci, dobrodružství, jistá mystičnost. Zvláště scéna s Turky se velmi povedla, vypadalo to jako scéna z nějakého historického filmu. Bude jen zázrak, jestli nějaký jiný současný režisér natočí stejně tak kvalitní pohádky jako Zdeněk Troška. Zkrátka pan Troška má cit pro pohádky, ten ví, co dělá.

14. září 2014
avatar uživatele
70 %

První díl samozřejmě lepší, ale toten má taky něco do sebe a je určitě také moc pěkný. Hlášky dobré, děj taky a čertík, vodník a čarodějnice opět nemají chybu.

28. prosince 2011

Lukáš Vaculík a Jan Přeučil téhle pohádce hodně přidávají. Opět ukázali, jak skvělý jsou herci. také mě potěšilo, že se víc děje odehrálá na zámku v Dobříši.

21. října 2010
avatar uživatele
80 %

Tak první díl byl určitě lepší, ale vlastně jí nemohu nic vytknout. Zlo je nakonec potrestáno a dobro zvítězí.

18. září 2010
avatar uživatele
50 %

Typická dvojka-těží z úspěchu prvního dílu a ne tak povedená. Je to ale zajímavé rozvinutí děje. Celkově-hezká pohádka.

18. května 2010
avatar uživatele
100 %

Moje nej pohádka. Sice je první díl lepší, má i tento něco do sebe a je to stejná srdcovka jako jednička. Čertík v podání Yvetty Blanarovičové je naprosto úžasný. Prostě tu pohádku miluju a hodně se povedla.
PS: škoda jen, že tam není tolik krásných písniček jako v jedničce...

2. března 2010
avatar uživatele
100 %

Je to moje nejoblíbenější pohádka ze všech pohádek. Je to jediná pohádka, která mě donutila uronit slzu.

10. července 2009
avatar uživatele
100 %

je to super pohádka. Čertík ten je asi nejlepší a tento díl byl možná i lepší než první díl což se nedá říct skoro nidky. Jedna z nejlepších pohádek podle mě

25. března 2009

Nojo tahle pohádka je prostě krásná...Ten humor to nemá chybu...A herci hráli fakt pěkně například Yveta Blanarovičová hrala fakt luxusně tu sem tam měla ze všeho nejvíc ráda.Fakt povedená pohádka

31. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

srdeční záležitost

Ať už se dívám na jedničku nebo na dvojku, tak mi na konci slzí oči. Nejsem žádné malé dítě, ale prostě to na mě tak působí u těchhle dvou pohádek. Je to dáno asi mým znamením-Ryby. Ale v prvním díle závěrečná scénka na molu a ve druhém scéna, jak se Jindřich vraci mě prostě vždy takřka rozpláčou!! A za mlada byla Eliška moje tajná láska

26. prosince 2008
avatar uživatele
50 %

Příliš kruté

Klasická dvojka, navazující na úspěch prvního dílu. Skvělá čtyřka - vodník, čert, Jean a knížepán sice stále chrlí jednu hlášku za druhou, ale.. Troška to nevzal za správný konec. Zdramatizovat děj nebyl dobrý tah. Pro malé děti, těšící se na roztomilého čertíka, je válka s Turkem příliš krutá. Třeba ta závěrečná bitva (nebo spíš hromadná vyvražďovačka z turecké strany?) nebo neustále řešení, jestli Jindřich žije nebo ne.. To do pohádky přece nepatří, ne?? A rozhodně tam nepatří značně nesympatická Absolonová..

21. prosince 2008
avatar uživatele
70 %

Je celkem škoda, že se tvůrci princezny ze mlejny nechali unést tím proudem druhých dílů, ale čekala jsem že to bude horší než to bylo. Nápad byl pořád originální, ani vtip a humor nechyběly, ale už to není originál.

27. dubna 2008
avatar uživatele
40 %

Druhé pokračování mě neuvěřitelně zklamalo, sice tam pořád byly ty samé postavy, ale nějak mi to nesedlo a nějak jsem ani nevěděla co si o tom mám myslet. Ani ten čertík mě nebavil tak jako v díle předchozím, někdy mi dokonce přišlo, že si něco vypůjčili z jedničky, ale to je možná jen můj pocit. Každopádně nic moc..

6. dubna 2008
avatar uživatele
80 %

Sice hodně očekávané pokračování této pohádky, ale už ne tak úspěšné jako 1...až na pár scén např. s Turky se mi stejně líbila .Bylo milé se vrátit k postavám na které sem se dívala a měla ráda když sem byla malá..

15. ledna 2008
avatar uživatele
70 %

Neviem, ale táto časť sa mi páčila oveľa viac ako tá prvá... Jednotka mi pripadala nezáživná, aj táto bola nezáživná, ale trošku menej, takže to hodnotím lepšie.

26. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Tak z dvojky už nejsem tak nadšená. Sice se mi to líbilo, ale toho pištění, dohadování a poskakování vodníka, čerta a čarodějnice tam na mě bylo moc a občas mi to bylo i protivné.

26. října 2007
avatar uživatele
60 %

Zdenek Troška napsal druhé pokračování pohádky princezna ze mlejna a velmi se mu povedla. Čekala sem že to nebude tak dobrý jako jednička ale mílila sem se pohádka se mi velmi zalíbila.

6. září 2007
avatar uživatele
100 %

Troškovi se povedla jak jednička tak i dvojka. je to pohádka na kterou bych se mohla dívat skoro pořád a pořád se budu v některých okamžicích smát. některé hlášky pro mě naprosto zlidověly a používám je běžně. týhle pohádce rozhodně nemám co vytknout.

30. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

o něco lepší jak jednička,řekla bych,ale jinak pořád nic moc,:p....omlouvám se milovníkům pohádek ae je to můj názor:p

23. července 2007
avatar uživatele
60 %

Jednička byla mnohem lepší. Druhý díl má tak trochu nádech hororu. Poprvé jsem ji viděla v kině a moc nadšená jsem z něho neodešla. Když ji dávali v televizi, ani jsem se nepodívala. Neudělala na mě dojem.

18. dubna 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Dvojka. Dvojka se hodně povedla, sice je tam trochu nějakej ten terror,ale jinak se mi velice líbila. Čert a vodník spolu byla dobrá trefa

18. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

Chudý příbuzný svého předchůdce. V nejlepším se má vždy přestat a jak je známo, Zdeněk Troška se z těchto chyb nepoučil a točil většinou jen slabá pokračování (vyjma Kameňáku, ten byl slabej už od jedničky). A právě sem spadá i Princezna ze mlejna. To tam je kouzlo prvního dílka. A i když tam hraje Lukáš Vaculík;) na víc než na 30% to nebude..

4. února 2007
avatar uživatele
60 %

Na jedničku jsem jako malá koukala hodně často, takže jsem se na ni minulej tejden ani nedívala. Ale dvojku jsem viděla včera a na první díl neměla. Bylo to místy až trapný - hlavně ta scéna s hořící "maringotkou"!!!! Ale věřím, že malým dětem se to líbí, a to je hlavní.

27. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

=c)

Tahle pohádka je fakticky super, stejně jako první díl.:) První má sice více děje, ale tenhle je zase ftipnější a podle mého i hezčí:)

26. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Teda když jsem tento díl viděl prvně, tak mě to přišlo až ujetý, ale musím uznat, že i ten druhý díl je minimálně stejně dobrý jako první. Knížepán a Jean prostě nemají chybu. jejich hlášky a přepanštělé chování.....

26. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Přeci jen je na tom znát to,že je to pokračování.Na kouzlo prvního dílu to rozhodně nemá,ale rozohodně se tomu nedá upřít nic co bych upřela mnoha jiným filmům.Je to prostě dobrý česká pohádky.

25. ledna 2007
avatar uživatele
50 %

Hmm...

Tak tohle bylo sklamání... Ono natáčet nové díly pohádek není zrovna dobrý nápad, aspoň u téhle si to podle mě pokazily... už to není co bývalo... jednička 4ever:)

18. ledna 2007

No dvojka je o něco málo horší, ale na ději neupadá, takže se na tuto pohádku dalo dívat. Hodně se mi opět líbil čertík a vodník jako v jedničce (pochopitelně i jejich představitelé). Je to klasa jakou dnes dokáže vytvořit jedině Z. Troška, což je třída...

28. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

Lukáš Vaculík

Pobavila mě, ale už si ji asi nepustim. To co se dělo kolem knížepána (včele s Monikou Absolonovou) mě trochu nudilo, ale celkově se to prvnímu dílu vyrovná.

19. září 2006
avatar uživatele
50 %

Dvojka je dvojka

Přestože se na plátně objevili ve směs stejní herci jako v prvním díle, tak film už nemá takové kouzlo. Je hodně roztahaný a celkem bez děje. Navíc nevim, jestli má krvavá válka s Turky na malé děti ten správný vliv.

30. srpna 2006
avatar uživatele
50 %

Tak to už ne...

Druhý díl Troška už nemusel točit. Místy mi film připadal křečovitý, některé scény tak "fantastické", až trapné... Už to prostě není ono, první film je první film a dvojka je jen jeho slabý odvar. Sice čertík a vodník stále okouzlují, ale už to prostě není ono a tato pohádka se mi moc nelíbí...

25. června 2006
avatar uživatele
80 %

Dost mě dostalo, že se vůbec konal druhý díl, ale příjemně mě to překvapilo. Líbilo se mi, jak to na sebe hezky navázalo. Trošku mi nesedělo, že Jindřich musel na "turka", ale budiž. Jako vždycky se nejvíc bavím, když jsou na scéně čertík a vodník. Myslím si, že nikdo jiný, kromě Ivety by toho čerta tak skvěle nezahrál!

16. června 2006
avatar uživatele
50 %

Čert to vem..

Pokračování vskutku za starou belu. První díl má své kouzlo, většinu dětí a třeba i dospělých oslní. Ale druhý díl?! Na můj vkus tam bylo na pohádku příliš mnoho násilí, zla..Aspoň, že ten čert to jistí, jinak bych sand ani těch 50% nemohla dát..

25. května 2006
avatar uživatele
80 %

Jakmile to bylo v kině, tak jsem na to chtěla jít. Když jsem to viděla, tak jsem měla takové smýšené pocity. Bylo tam na můj vkus až moc záporných lidí a momentů, ale i přes to se mi to líbilo. Čertík tomu dává ještě to správné kouzlo.

26. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

nepohádka

Tahle pohádka byla hodně očekáváným pokračováním 1. Když sem to uviděla, byla sem víc než zklamaná. Co pak je to za pohádku, kde se zabíjí, .....to moc pohádkové není, a tím míň pro děti.

25. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

...

Opět,mě se tenhle filmík moc líbil,mám ráda český pohádky tohohle typu,sice tam bylo pár přehnaností ale je lepší než ty americký napodobeniny pohádek pro malý děti!

23. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Jde spíše o trapné pokračování, které se snad nehodí ani do televize. Typický příklad vaření z vody. Tahá to jen zbytky nápadů z prvního dílu, nového nic nevymyslí a když ano tak je to kýčovité a takové křečovité.

11. března 2006
avatar uživatele
50 %

Docela pěkná pohádka, i když řekněme si to narovinu, zkrátka jedničky jsou většinou lepší a u týhle pohádky to rozhodně platí...

16. února 2006
avatar uživatele
100 %

Tohle je pěkné..i když slabší pokračování.. No stejně to bylo hezké...vtipné, napínavé a velice pěkný konec..jak je zvykem u pohádek..

15. února 2006
avatar uživatele
60 %

ale jo...

jednička byla sice lepší,ale ani tenhle film není njak špatný...taková klasická česká pohádka nejen pro malé=)

14. února 2006

čertík

Mám ráda české pohádky a tahle mazi ně rozhodně patří. Nechybí v ní vtip a ani napětí stejně jako v jedničky, i přes to, že tak dobrá neni. Nikdo však nezapomene na neuvěřitelně ztvárněného čerta s vodníkem.

14. února 2006
avatar uživatele
50 %

Ano, Troška přitvrdil. Vcelku pěkné pokračování. Ale opravdu se mi líbil knížepán s tim : "V Německu mi říkají Joóóóhan..." Není tak vtipný jako dvojka, ale ujde...

13. února 2006
avatar uživatele
30 %

Hrůza hrůz

Tak tady je to místo ve filmografii pana Trošky, kdy se jeho tvorba proměnila v úplné nesmyslné příběhy. Skutečně jsem snad ještě neviděl horší celovečerní pohádku. Samé přehrávání, opičky, trapný humor, žádné písničky, které by navazovali na klasiku z jedničky (až v závěrečných titulcích). Opravdu hrozné pokračování jinak celkem slušné jedničky. Pokud máte rádi Kameňáky, tak se vám to možná zalíbí.

13. února 2006
avatar uživatele
50 %

tohle pokračování se opravdu zdeňku troškovi trochu vymklo z rukou.. myslím, že se do něčeho takového snad ani neměl pouštět.. zabíjí to dojem z jedničky.. škoda.. námět měl využít trochu šikovněji..

13. února 2006
avatar uživatele
80 %

:)

Možná ještě lepší než první díl, ale bohužel jen v některých scénách, takže mi přijde slušné zůstat u 80 procent...:)

13. února 2006
avatar uživatele
100 %

Nebol zly

Celkom podarene pokracovanie uz aj tak uspesnej jednotky.Velmi pekne ceska rozpravka s velmi dobrym obsadenim

13. února 2006
avatar uživatele
60 %

...

jeslti jsem u prvního dílu řika, že to je jeden z posledních dobrejch troškovejch filmů... .tak dvojka je už fakt poslední... .i když už i sem se vkrádá ta uřvanost známá ze z pekla štěstí... .aspoň že tady neřve trpitelská kuklová... :)

13. února 2006