home
Princezna se zlatou hvězdou

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Moc pěkná pohádka, kterou jsem měla nejvíc ráda, jako malá. Ale teď se taky ráda podívám. Vždycky jsem zbožňovala ty troje šaty na začátku. A princ je fakt pěkný. :-)

30. července 2011
avatar uživatele
90 %

Další ukázka krásné české pohádky. Přesně podle mého gusta. Prostě pohádka, jak má být. A navíc s dobrou hudbou jako kulisou.

18. září 2010

Tahle pohádka se mi moc líbí.A to nemluvim a zlatý hvězdě:-).je tam i velkej humor.Děj je tak též pěkný,Herci sou tak též dobří,pohádka je tak těž dobrá.:-)

1. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Pohádku jsem měl hrozně rád v dětství, ted už se na ni nedívám, i když uznávám její kvality - hlavně veršovanost děje. A že kuchtíka hraje Pepa Vinklářů bylo pro mně překvapení. Celkově je ale pohádka klasikou.

1. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Princezna se zlatou hvězdou

je dnes něco jako poklad který i když je starý skoro 5 desetiletí je stále krásný a blýštivý.Na ty dlouhé desetiletí nestratila nic ze svého zářivého lesku.Dnešní pohádky se těm starým dobrým klasikám rovnat zdaleka nemůžou.Režisér Martin Frič natočil krásnou pohádku.A když jsem tady četla že se mnohým nelíbí veršovaný rým který se tady vyskytuje musím říct že k té pohádce to prostě patří a já si ji bez toho neumím představit.Tahle pohádka má vše co má správná pohádka mít.Milý příběh,dobrou režii,skvělé herce.Tím se tyhle nové pohádky pochlubit zdaleka nemůžou.Myslím si že si plně a po právu zasluhuje nejvyšší ohodnocení.

4. října 2008
avatar uživatele
80 %

chyták

Po šíleně dlouhých letech strávených sledováním téhle pohádky my nikdy v životě nedošlo, že se v ní mluví pouze v rýmech :) Až minule, když jsem ji sledovala mi došlo, že se rýmuje. To mě dostalo. Jinak hezká pohádka.

27. dubna 2008

...

Tak tohle už je taková stylová pohádka, jedna z mých opravdu oblíbených...No co dodat, jedině, že je opravdu pěkná a myslím si že děti baví(myslim;-))...

1. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Klasická česká pohádka ze zlatého filmového fondu. Princezna se zlatou hvězdou je sice ještě produktem konzervativní filmové éry, kdy se především sázelo na umění a vše vně se podřizovalo umělecké složce. Všechny dialogy jsou tedy psány ve verších, herci a herečky z dnešního pohledu mile přehrávají a vznosně gestikulují, skvostné herecké obsazení a režie nestora Martina Friče nedovoluje slabý herecký výkon... Co ale rozhodně povznáší celou tuto pohádku je přítomnost roztomilého humoru a z mého subjektivního pohledu role krále Kazisvěta v podání Martina Růžka. Milá a nekonfliktní pohádka...

1. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Veľmi pekná a milá rozprávka so zaujímavým dejom... Aj keď nie je pre mňa úplne naj, myslím, že z tých starých je skoro najkrajšia a zaslúži si 100%.

23. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Tuhle pohádku sem dlouho nesnášela protože se jmenuju Lada a všichni se mě furt ptaly kde sem nechala myší kožíšek. Ale teď mi to už docela lichotí, no kdo by nechtěl zlatou hvězdu.

5. července 2007
avatar uživatele
100 %

Právě veršování, které je v této pohádce použito je zase něco jiného a mně se to líbilo i jako malému klukovi. Moc rád se k téhle pohádce vracím.

5. července 2007
avatar uživatele
90 %

Myší kožíšek

Z pohádek je pro mě tahle nejsympatičtější a nejzábavnější. Třeba taková, snad můžu použít výraz lehce zprofanovaná, pohádka Tři oříšky pro popelku, která je hodně populární a často označována za nejlepší klasiku, je pro mně děsně protivná a velmi nesympatická. Jak herci, tak příběhem, ve kterém mně chybí sranda a přebývá moc děsné hudby. Na Zlatou hvězdu Popelka nemá, ale zpátky k hvězdě. I když už je to tady psáno asi desetkrát, tak tohle je jednoduše a klasicky řečeno, jedna z mála pohádek, u kterých se pobavím a můžu ji vidět vždy, když ji dají v televizi. Opět jsem se zasmál řadě věcí, ať už kuchařovi, pohlavkujícího svého podřízeného za to, že neustále ochutnává krém, nebo princův služebník, který neustále straší kuchaře nějakým průserem a neustále posuzuje jeho duševního stav před princem. Mám tu pohádku velmi rád, ne jen tím humorem, ale také díky hercům, kteří jsou všichni výborní a princezna je k tomu docela kočka (promiňte mně ten výraz), což je dalším velkým plusem :)

29. června 2007
avatar uživatele
70 %

Napsat pohádku ve verších je bezesporu zajímavý nápad a natočena je v krásných dekoracích takže jediné co mi dojem kazí je velmi slabý herecký výkon hlavní představitelky. Na vánoce klasika,dávat ji v průběhu roku znova je ale divné.

28. června 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

No řekl bych že už spíše Vánoční pohádka. Velice dobrá a pěkně natočená. No co dodat klasika jak má být.

29. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Princezna Lada, to je klasika na Vánoce. Každý rok se na ni všichni moc těšíme, i když je to již dávno, co ji natočili, pořád v sobě má to kouzlo, které by měla obsahovat každá pohádka. Pyšný kuchař, princezna...No, nezapomenutelné a krásné.

18. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Další stará česká pohádková klasika,jež mě upoutala hlavně svými ojedinělími barvami.Ale i příběh je hezký.

16. dubna 2007
avatar uživatele
80 %

Pohádka, kterou díky tv nova můžeme sledovat každý rok na štědrý den. Ale vážně. Skvělé herecké obsazení v první řadě a nádherné kostýmy. Snad jediným minusem pro mě jsou občas předlouhé pasáže, ať to jsou na začátku "přehlídky" šatů nebo taneček baletu u fontány. Přesto 80%

4. února 2007
avatar uživatele
70 %

Jak tu zmiňují názory pode mnou, tak není v českém "pohádkovnictví" moc pohádek, které bych vyloženě neměl rád. Ale Princezna se zlatou hvězdou pro mě spadá do toho horšího spektra. Občas až neskutečně prostoduché dialogy a pisklavý hlásek princezny korunuje princ Radovan, smějící se jako měsíček na hnůj. Co pohádku vynáší jsou právě výkony kuchaře, kuchtíka a krála Hostivíta. Ne, že bych ji vyloženě neměl rád, ale upřímně ji také dvakrát nemusím.

30. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Klasika

Toto je opravdová klasika, která má sice chyby, ale určitě i po tolika letech potěší. Těmi chybami nebo spíš lépe řečeno aspekty, které se mi nelíbí jsou písničky, jejichž styl mi v dnešní době skutečně nic neříká (nemám rád tyhle pískláky), některé dialogy jsou vážně pitomé (konečně jsem si všimnul těch rýmů, které spousta lidí zmiňuje), také mi vadí, i když to zároveň obdivuji (jsem rozpolcená osobnost), ta výpravnost (např.družina Kazisvěta), která podle mého patří spíše do historického filmu a pohádce láme vaz. Možná bych byl ještě kritičtější, ale už jako malého Martínka mě očaroval Stanislav Neumann jako kuchař a František Smolík jako král. Škoda, že v dnešní době už podobní herci nežijí, a kdo nehraje v Ulici není king.

26. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Noo, tuhle pohadku zrovna moc nemusim. Vubec se mi nelibi ten princ. Naopak, kdo se tam celkem vytahnul byl kral Kazisvet, ten byl fakt dobrej!

24. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Klasická česká pohádka, kterou zná snad každé dítě. Nepatřila sice nikdy k mým z nejoblíbenějších, ale přes to jsem ji měla rána. Mnohdy mi přišlo, že hudební vystoupení byla příliš dlouhá, ale to je asi jediná věc, co by se dala vytknout. Vždycky jsem měla hrozně ráda, když princezně předváděly ty troje šaty a když procházela různými lesy.

23. září 2006
avatar uživatele
100 %

Jedna z nejkrásnějších českých pohádek. Kdysi sem se na ni nedívala moc ráda, ale jakmile jsem byla starší a podívala se na ni, tak mě úplně dostala. Prostě nádhera. Nejlepší je asi myší kožíšek.

14. července 2006
avatar uživatele
70 %

Krásně výpravná pohádka, kde herci opravdu hrají a kde je nefalšovaný děj. Bohužel, rýmované texty mi nějak nesedly a dodnes nesedí, takže byť se jedná o super zlatý fond české kinematografie, mně se to nějak moc netýká. Jedním slovem: proč ne

19. června 2006
avatar uživatele
90 %

Marie Kyselková

Jako dítě jsem i tuto pohádku hltal a vždy se na ni rád díval. A možná proto jsem ji už hodně let neviděl...a nijak mi nechybí. No snad až budu mít děti..., tak se rád podívam na Kazisvěta s jeho účesem, pozdrav...a děti se budou smát.

18. června 2006
avatar uživatele
70 %

...

pohádka je to pěkná... netvrdim že ne.. .ale mě jako malýmu dost vadilo, že postavy mluvěj ve verších a princeza mi byla trochu protivná... .což by asi bejt neměla.. ale to je věc názoru.. :)

17. června 2006
avatar uživatele
80 %

Pohádka

Další český kousek, který se vysílá na každé Vánoce a prostě k nim neodmyslitelně patří. Když tak přemýšlím, z těch starých pohádek asi není jediná, kterou bych vyloženě neměla ráda. Princezna se zlatou hvězdou se mi taky líbí. Taková hezká, milá pohádka na sváteční večery.

17. června 2006