home
Princezna a bojovník

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Franka Potente

Je to výstřední příběh, který i přes hodně pomalé odvíjení děje dokáže zaujmout. Výborná je Franka Potente, ale i hudba, která dopomůže k poutavé podívané.

22. června 2011
avatar uživatele
90 %

Sen?

Nemám večer co dělat, tak nechávám zaplou TV, čtu si a v tom mě něco v té TV zaujme - bouračka, nevšední záchrana života... a pak to pokračuje až do zdárného za 2 hodiny konce. Ještě půl hodiny po konci filmu sedím s otevřenou pusou a přemýšlím - nezdálo se mi to? Ne - Princezna a bojovník

8. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tykwer je prostě machr. Lola, ale především jeho předchozí filmy, ty napovrch obyčejné propletence osudů několika postav, jsou něco tak neuvěřitelného! Opravdu nechápu, jak někdo může něco takového vymyslet, a ještě k tomu z toho udělat zajímavý, napínavý a hezký příběh! Jeho obří talent se projevuje i citem pro herce: uhrančivý představitel Boda byl pro mě opravdu velkým objevem. Nalezení Franky Potente, která byla v téhle skutečně parádní, považuji za jeho tah absolutního mistrovství. Zatím žádná americká role se ovšem těm Tykwerovým nemůže rovnat a je jen doře, že mu zůstává věrná! Málokomu bych uvěřila ten nevinný, naivní, "hodný" výraz a postoj těla, kterým mě úplně fascinovala. Tykwer je prostě machr. Jeho filmy jsou uvolňující (přestože i dost dramatické) a působí dojmem, že ten, kdo je točil, je díky svému nadání natočil levou zadní bez jakékoli námahy.

28. dubna 2006