home
Princ egyptský

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Velice povedený kreslený film. Kdyby ho nově zpracovali do 3D by nebylo špatné.
Hudba je krásná a především originální.

5. května 2010
avatar uživatele
100 %

Hravě s Biblí...

Pamatuji si jako dnes, když jsem intenzivně škemrala, abych mohla mít kreslenou Bibli, učarovaly mi obrázky, nádherné provedení, a časem, až jsem se naučila číst, jsem si přečetla i tu textovou část. Je pravda, že pro děti předškolního či školního věku jsou kreslené biblické příběhy atraktivnější, než jejich hlubší podstata. Pochopení té hlubší podstaty přijde později, nebo nepřijde vůbec. Princ egyptský opravdu není tou klasickou pohádkou, na kterou by se rodiče měli dívat se svými caparty předškolního věku. Čistě biblický příběh, který se vtiskne do mysli spíše starším ročníkům. Pro mě byla ta včerejší hodinka a půl velmi silným zážitkem. Nejsem věřící, ale po včerejšku věřím v jednu věc – dokonalost filmové animace. Krásný příběh Mojžíše, zpracovaný tak, že každému velmi rychle docvakne, o co se jedná, dokreslen nádhernou hudbou a nadabován tak dobře, až divák kouká, že je tohle na české poměry vůbec možné. Ať už se Bible opírá o skutečnost nebo ne, tak je Mojžíšův příběh zážitkem, který by si žádný filmový fanda neměl nechat ujít! Za nejsilnější moment považuji okamžik, kdy Mojžíš převádí svůj lid přes mořské dno a vy v momentu, když oblohu rozčísne blesk, vidíte ve vodní stěně stín velryby, nádhera, co k tomu více dodat! Vřele doporučuji všem, protože když už já zůstala paf u biblického příběhu, tak rozhodně nezůstanu sama…Díky za tento zážitek!

9. února 2010
avatar uživatele
100 %

Tak tady si nezanadávám

Neboť film zcela postrádá chyby, na kterých bych mohla ventilovat nashomážděnou agresi. Příběh je skvěle vyobrazený, nepostrádá vážnost ani vtip, hudba absolutně kouzelná, animace precizní, trvání ideální. Co chcete víc? Nejenom, že se u toho dají svkěle odložit děti, ale i starší si přijdou na své. Jedna ze špiček animované tvorby.

2. ledna 2010
avatar uživatele
90 %

Oblíbená pohádka z dětství

Jako malá jsem tuhle pohádku opravdu milovala a pouštěla ji na videokazetě celkem často. Hezky zpracovaný příběh ze straověkého Egypta o otrocích, židech a faraonech. Díky této pohádce jsem tolik v pozdějších letech nemusela dávat v dějepise moc pozor..:D

29. června 2009
avatar uživatele
70 %

Filmů podle biblických příběhů je podle mě docela málo a ještě míň je animovaných. Poslední jsem viděl právě Prince egyptského, ale to už je asi tak osm let, takže jsem si ho chtěl trochu oživit. Musel jsem ale pořád mít na vědomí, že tento film je vyroben hlavně pro děti. Není to jako alternativa pro natočení dalšího biblického příběhu, takže jsem musel počítat se spoustou faktů, které charakterizují tyto filmy. Způsob animace je na rok 1998 celkem slušný a nezavrženíhodný, nemálo se podobá filmu Lví král, jen nemá zvířecí postavy. Jelikož je právě takto starý, nemůžu příliš kritizovat jednotlivé složky animace. Jednak, že pozadí je v mnoha případech jako nehybný obrázek a pak pohyby postav. Každá totiž udělá jakoukoliv věc a jejich pohyb se nikdy nezastaví. Jen když je pohled z větší dálky. Snad se to dá pochopit… Co si pamatuji o příběhu Mojžíše, není příliš rozsáhlé, pamatuji si jen to naprosto stručné, že osvobodil židovské otroky z Egypta a rozevřelo se před ním moře. Proto velmi obdivuji, že scénář je na neuvěřitelných devadesáti minutách, což je na tu dobu velmi dlouhý čas. Je to ale také proto, že tyto staré animované filmy využívají muzikálových prvků. Asi čtvrtina filmu tvoří písničky, které jsou zde většinou na zabití času. Já si tak myslím, protože jednu událost natáhly kvůli dlouhým textům třeba třikrát. Většinou totiž dlouho pojednávaly o tom, co zpěvák právě dělá. Viděl jsem českou verzi a texty shledávám velmi kvalitními, protože jsou doprovázeny skvělou hudbou. Na začátku se píše, že film chce být co nejvíce historicky přesný, což možná je, ale jelikož je pro děti, je tu spoustu věcí, které to spíš odvrací. Krom toho, že je film velmi přímočarý, v něm skoro všechno končí dobře. A kde ne, přijdou na řadu „dojemné“ emoce. Asi polovina filmu, kde si dává příběh pauzu, je o oslavných a prostě obyčejných scénách, kde o moc nejde. Tam se mi nelíbilo, že se vždycky všichni i zvířata tvářejí tak rozjařeně a vesele. Film je určitě snadný způsob, jak se něco o Bibli dozvědět.

29. června 2009
avatar uživatele
80 %

Hezké. Je to takové "i poučné", což obvykle nemusím, ale tady je to pěkně stvárněno. Nevím, jestli je to úplně pro malé děti, ty se možná budou chvílemi i bát a nebudou tomu místy rozumět, ale my starší se dozvíme něco nového.

9. července 2008
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Tenhle film jsem měl moc rád a třeba na něj ješe někdy kouknu. Dobrý a poučný, ale ne přeplácaný a kýčoviý... Myslím, že je to povedeně přepacovaný příběh z bible, u kterého bych ani nepoznal, že z bible je. To je velké plus filmu, který nenuceně předává poselství z bible, aniž by to z filmu na první pohled křičelo. Jinak příběh ujde a písně neruší...

8. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

výborné, výborné a iba výborné...skvelý soundtrack, skvelé spracovanie proste neni tu o čom polemizovať...je to skvelé...rozhodne to stojí za to...

27. února 2008

SUPRÍK=WAW

Zbožňujem túto rozprávku. Zbožňujem Mojžiša. Zbožňujem Egypt. Zbožňujem všetko, čo sa týka tejto rozprávky...........

1. června 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě naprosto okouzlil už když jsem ho viděla poprvé (a že už je to nějaký čas). Nejvíce asi strhující hudba, která je v originále mnohem lepší než v českém znění (ale co není, že?). Třeba písničky All I Ever Wanted nebo When You Believe jsou podle mě jedny z nejvydařenějších, ale samozřejmě že všechny jsou povedené.
Výtvarné zpracování je na svou dobu zdařilé. Prostě nádherný "pohádkový" příběh, který rozhodně zaujme a který si pustím určitě vícekrát.

5. května 2007
avatar uživatele
60 %

Film nebyl špatný, ale zdál se mi poněkud krátký. Písně se jim moc povedli, ale na druhou stranu bylo hodně "mrtvých" míst, u kterých se člověk nudí.

18. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Pěkný

Strašně mocinky pěkný film. Moc mě upoutal a rozhodně smekám před krásnou muzikou. Mooc hezké. Pro děti i pro dospělé

15. března 2007
avatar uživatele
100 %

Disney se tentokrát pokusil natočit starý biblycký příběk muže jménem Mojžíš. A povedlo se mu to bravůrně. Pro děti je to velmi poutavý film se vším, co k disneyvu filmu natří. Animace, hudba a děj, to vše je udělamé lépe než dobře.

23. září 2006
avatar uživatele
100 %

Miluju Egypt, tak když jsem se dozvěděla, že je nějaký film o Egyptě tak jsem ho chtěla vidět. Podívala jsem se na něj a moc se mi líbil.

12. dubna 2006
avatar uživatele
knak
...
100 %

Ještě když jsem se na něho dívala "zamlada" tak jsem u něho plakala!moc se mi ten film líbil , bylo to krásně zanimovaný, obohacený kvalitní muzikou a vůbec všecko moc pěkný!!!

4. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Fascinujuce

Velmi posobivy biblicky pribeh,ktory bol velmi ale velmi dobre animatorsky zvladnuty.tak toto sa naizaj podarilo

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

...

jeden z posledních klasickejch animáků co na mě stoprocentně zapůsobil.. .úchvatnej příběh, animace, scény, písničky, hudba.. .miluju to :)

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Celkem dobrý

Na to, že je to biblický fim, tak se mi to velmi líbilo. Byla tam pěkná hudba a bylo to pěkně animované. Když mám příležitost, tak se na to ráda podívám

18. února 2006