home
Hrdost a sláva

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Pride and Glory

Už si ani nepamatuju kolik podobných filmů o policii, o špíně v jejím kolektivu nebo o dalších jejich prochřešcích, bylo natočeno. Ono to už dneska může působit ledabyle. Navíc se nedávno objevil v kinech snímek "Street Kings" a zastínil tenhle ten počin. Kolem tohoto filmu se tím pádem neudělalo rakové haló a je to škoda, protože tenhle film je opravdu kvalitní. I herecké obsazení nevypadá špatně. Edward Norton (jeden z nejkvalitnějších herců dnešní doby), Colin Farrell je zase jedním z nejlepších herců akčních filmů, jakého může režisér pro svůj film najít) a nakonec starý zkušený veterán Jon Voight (který perlí všude, kde se objeví). Tohle společně s námětem zaručovalo, že půjde o slušnou podívanou. Ještě k tomu, když se film dobře natočí, jste k filmu přilepení. Dobře natočeno znamená v tomto žánru reálně natočeno. Když z toho nejde cítit ta atmosféra, nejsou uvěřitelné problémy postav nebo špína města, tak si filmu neužijete tak jak byste mohli. Tenhle film tu autentičnost má a tak první polovinu filmu hltáte. Podle mě má na tomhle zásluhu i kamera. Strašně dobře na film. Přispívá tomu, že se příběh zdá víc realističtější, Líbilo se mi i to, že tvůrci zasadili příběh i do doby Vánoc. Tahle doba zde vůbec nepůsobí šťastně a neztmeluje rodinu, ba naopak. To právě působí na film více realisticky. Do první poloviny filmu jsem považoval tenhle film za další světlou skvrnu novodobě éry akčních filmů. Od zabití Angela Ezra, hlavního terče protidrogové policie, se to ale všechno trochu pohoršilo. Přišlo mi více zajímavé, když šli po Ezrovi a zároveň řešili korupci. Ovšem jakmile začali řešit jen svou korupci, film se stal více nudným než zajímavým. Nebyla tam už žádná větší scéna, která by Vás chytla tak jako na začátku. Když už se řešilo jenom to, jak z toho ven, trochu jsem tu část prozíval. Filmu vlastně uškodilo a zbytečně dlouhá stopáž diký níž se ve filmu objevili i zbytečné nebo příliš protáhlé scény. Herci zde ale byly výborní. Nejvíce se mi zde líbil Colin Farrell. Sice jste si už od samého začátku mysleli, že to bude on, ale ta scéna na začátku, kdy se psychicky rozruší, ta mě úplně dostala. Edward Norton je tady taky velmi dobrý. Ikdyž klaďase není moc težké zahrát alespoň mi přišel sympatický a dodal své postavě na zajímavosti. O Jonu Voightovi se ani není třeba zmiňovat, protože všude kde se objeví tam podá skvělý herecký výkon. Bravurně zahrál jak podnapilého, tak rozzuřeného a já jsem si scény s ním naprosto užíval. Jedním dechem: "Opravdu dobrá krimi se skvělými hereckými výkony. Ohrané téma je dobře zpracováno a natočeno, takže Vám film vůbec nepříjde stereotypní, ale druhá půlka filmu a dlouhá stopáž filmu škodí, protože není nic horšího než když se u filmu nudíte" Dávám 40 % za první půlku filmu a 30 % za herecké výkony. Dohromady je to tedy 70 %.

14. dubna 2009
avatar uživatele
60 %

Tento film jsem si v podstatě okamžitě po pořízení zhlédnul v domnění, že se dočkám skvělého, originálního a hlavně obsáhlého filmu, v němž prosperují skvělí herci, kde budu hltat každý moment, aby mi něco náhodou neuniklo, ale to jsou právě ty věci, které film postrádal. Už to říkali všichni a já to řeknu znovu, námět s policejním případem je už opravdu ohraný. Film na první pohled vypadá opravdu dobře, už jenom kvůli hercům, ale jelikož se všechno točí opět kolem drog, peněz a dokonce zkorumpované policie, měli se tvůrci hodně snažit, aby to někdo mohl po sté ocenit stejnou mírou. Už ani nevím, kdo s tím přišel první, ale když jsem viděl takovýto film první, už mi to bohatě stačilo. Herci vypadají vážně slibně, vždyť třeba Edward Norton dost válí, ale co je vadou filmu, jsou jejich role. Scénář si nemohl vůbec nic slibovat, protože všichni herci číslo jedna byli policisté. Ať každý hrál za jakou stranu chtěl, pořád to byl policajt, který má jen svoje pravomoce, želízka, odznak a kvér za opaskem. Když se na konec ukázalo, že vlastně všichni jsou hodní a nezavrženíhodní, už jsem ztratil pocit, že se tu něco stalo. Podle mého názoru to chtělo ryze špatnou postavu. A kromě záporné taky nějakou ženskou postavu, protože jsme se dívali jen na policajty a ke všemu jenom na samý chlapy. Upřímně řečeno mě všichni aktéři do jednoho zklamali. Už zase, není to o jejich výkonech, nýbrž o tom, že si zvolili do takového filmu jít. Edward Norton jako ten hodný policajt tu nedělal skoro nic, Jon Voight tu stál za prd a pak jsem měl pochyby o Colinu Farrelovi a Noahu Emmerichovi, jejichž role už zaváněly něčím lepším, ale stejně konec mluví úplně za vše. I ti, co vypadají nejhůř, si to pokazili. Nestojí to ani za krimi ani za drama.

14. dubna 2009
avatar uživatele
70 %

Edward Norton

Podobných filmů o policajtských rodinách je celá řada. Tento má hodně dramatický akční děj o korupci, drogách a dalších problémech NYPD. Ale mezi nejlepší policejní filmy bych ho určitě neřadil.

28. března 2009
avatar uživatele
pier
...
70 %

Pier

Název filmu je opravdu šitý na míru...Možná si někdo říká že už to může být okoukané, že už všechny filmy s policejní tematikou jsou natočeny, i já jsem si to myslel, ale jsem rád že mě vždy překvapý snímek od kterého jsem to skoro nečekal...Korupce byla, je a bude a právě to je ten důvod, proč se mi tenhle film libí...Je to docela aktuální téma a film lehce vtáhne diváka do děje...Je tu docela dost dialogů ale když je napínavý příběh tak hltáte jedno slovo za druhým a vůbec se nepřipouštíte že byste se měli na okamžik ztratit z dějové linie...Díky dokonalé kameře vám každá akce připadá jako neuvěřitelný nářez, dost často se stává že při roztřesené kameře nemáte s filmu nic, zde je to vyváženo opravdu bravůrně...Tempo filmu je sice pomalé...Ale každou minut roste...Každou minutu je to lepší a lepší až do posledních 15-ti minut...Právě poslední čtvrt hodina neměla chybu...Naprosto vygrádované napětí se špičkovým a nepředvídatelným koncem...Norton a Farrel jsou jedni z nejflexibilnějších herců jaké Hollywod má a je to vidět, když jsou na plátně oni dva ostaní vám jsou ukradení protože jejich charizma je jedinečný...Pride and Glory není žádný film který bude trhat rekordy návštěvnosti ( je to sice škoda ale je to tak ) ale určitě si dokáže získat srdce fanoušků žánru Krimi/Drama!!!

23. března 2009
avatar uživatele
90 %

po street kings sa objavuje znovu pribeh a skorumpovanej policii..no dovolim si tvrdit,ze tentoraz prepracovanejsi a viac autentickejsi..vdaka skvelemu hereckemu obsadeniu som si uzival kazdu jednu scenu..konecne bolo znovu vidiet collina a norton ako vzdy skvely. film ma dostatocny spad a napatie, zapletka je uz tak trochu klise, ale pri tomto filme si nemozete byt isti ako to napokon skonci..konecne film, na ktory sa dalo pozriet az do konca, bez odpocitavania minut, kedy uz skonci..

12. ledna 2009