home
Příběh o Zoufálkovi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Ne vždy se to povede

Kdyby to nebylo animované, jak jsme u pohádek pro děti většinou zvyklí, řekla bych, že je to spíš drama a ne animovaný film pro děti. Celé mi to přišlo dost morbidní, i ta hudba byla jak v katastrofickém filmu.

29. prosince 2012
avatar uživatele
60 %

Vážně bych chtěl vidět někoho v mém věku, kterého film Příběh o Zoufálkovi zaujal natolik, aby na něj chodil do kina. Samotný název se jménem Zoufálek skutečně prahne dětským námětem a o plakátu, kde je „hlavní hrdina“ s těma velkýma ušima, ani nemluvě. Příběh o Zoufálkovi byl jednoduše předurčen v mém případě až na doma. Prvně jsem si pořídil českou verzi, ale pak mi došlo, že jednu z postav mluvila Emma Watson, kterou známe všichni ze série Harryho Pottera. V podstatě jen ona byla záminkou ke zhlédnutí filmu a v české verzi by mi byl její hlas houby platný. Zprvu se mi dostávalo skutečně dobré zábavy. Film měl totiž svým způsobem naprosto seriózní příběh, kde není nutkavá potřeba dostat diváka do stavu naprostého sípání z omšelého humoru. A to velice oceňuji, protože většina případů dopadá velmi zle. Tento začal zajímavě, protože když film nechtěl být vtipný, nebylo tím pádem za potřebí tradičních komikových postav a obzvlášť jako jejich náhrada na mě hlas Dustina Hoffmana udělal hluboký dojem, protože speciálně on zněl, jako když situaci své role skutečně prožívá. Ostatně i hlas Zoufálka byl lepší, než jsem si myslel, ale Emma Watson už představovala trochu problém. Ta mě zajímala ze všech nejvíce, tudíž jsem vnímal její hlas a představoval si Hermionu, a kvůli tomu naopak nevnímal, co se zrovínka děje. Vracím se k příběhu, jenž měl seriózně velké předpoklady. Grafika skvělá, ryze pohádkový námět také (skutečně na prvním místě nemusel stát neinfantilní nápad) a přibližně do první poloviny to vycházelo. Myší i Krysí svět vypadal fantasticky, ale zápletky jako celek nemají všech pět pohromadě. Když je všechno v rukou hlodavců, kde lidé představují pouze loutky a většina z nich nemá uplatnění, je to skutečně velká škoda, protože by pár minut navíc nebylo na škodu. I to by šlo, ovšem nebýt neuvěřitelně podivných zápletek, které vedly ke koncům bez hlavy a paty. Některé věci mi přijdou trochu zbytečné, a i když byl průběh celkem slušný, byl dost nudný a zakončení se nezdařilo podle představ. Myslím ale, že ne ve všech ohledech je film pouze pro malé děti.

25. prosince 2009
avatar uživatele
40 %

Vůbec ne pro děti

(Ano, JaSof opět shlédla se synátorem animák a hned to sem musí troubit.) :)
Tohle je opravdu zážitek - spíš ale rozporuplný, než příjemný. Hlavně se jedná tedy o animák netradiční a velmi originální, což už se dá dnes říct o málokterém. Bezchybná animace, neotřelý příběh, nádherná hudba a silné "poselství" a ponaučení v závěru - kladů filmu je mnoho, nicméně pro mou maličkost jsou ony klady v přímé úměrnosti záporům. Například děj se strašně vleče. Ale strašně! Na akci si musíme počkat, děj uhýbá k jiným postavám, až je docela nepřehledný, navíc je vše zpracováno dost tvrdě na to, že cílovou skupinou diváků jsou malé děti. Taky se mi nelíbil dabing, hlasy hlavních hrdinů tentokrát vůbec nejdou k jejich protějškům. Když to všechno sečtu, je mi líto "vypláznuté" taxy ve videopůjčovně.

14. srpna 2009
avatar uživatele
30 %

Tak tohle fakt ne. To ne. Tohle....ne. Tohle fakt není pohádka. Něco tak morbidního...a to jsem celkem otrlá. Kostra příběhu je jasná...hlavní hrdina musí mít vždycky nějaký handicap. Ze začátku se mi to líbilo, čekala jsem, co bude dál. A teď kvůli tomu snad neusnu:P (teď bacha, budu spoilerovat:)) Po smrti královny jsem si říkala, že je to trochu divné...ale když tam krysy mezi sebe dovlekly princeznu, nevěřila jsem svým očím. Tohle že má být pro děti?! Krysy, které chtějí sežrat milou princeznu? A když pominu ty aspekty "nepohádky", pořád to není dobrý...téměř žádný vtip...prostě je to divné celé.

19. července 2009
avatar uživatele
60 %

Tohle je opravdová pohádka pro děti !! Rozhodně to není hrůza typu "Pohádky na dobrou noc!". Krásný příběh o statečném myšákovi Zoufálkovi, který je odvážný, čestný a ostatní myši ho kvůli tomu vyženou z domova !! Nakonec ale všem ukáže, že na těchto ctnostech není nic špatného a díky němu myšky přestanou být zbabělé. Být mi mezi 6-10 lety, tak by se tento film stal mým oblíbeným. Jenže pravdou zůstává, že je mi o nějaký ten pátek přeci jen víc a proto, i když pohádky miluji a myslím si, že u pohádek na věku nezáleží, tak přeci jen už se na to dívám jinýma očima !! Příběh to byl krásný..."Kápo" krysího podzemí působil strašidelně a celkově to jejich "bydliště" mě děsilo a ježily se mi chlupy na těle !! Do toho svět lidí a myší svět...V podstatě se tu odvíjely příběhy 3 postav - myšáka Zoufálka, krysáka ( jehož jméno si nevybavím ) a nešťastné holčiny od prasat, která se chtěla stát princeznou....Velmi "čučavá" animace dodala filmu na zajímavosti, příjemná hudba, která doplňovala nejednu scénu také vzala za své a i délka filmu byla přijemná !! Závěr : krásná pohádka, kterou už asi víckrát vidět nemusím, ale zaslouží si 60%. Kdyby mi bylo mezi těmi 6-10 roky, tak by 100% byla jasná volba...Kdo máte děti, věřte, že touhle pohádkou neurazíte a sami se rádi podíváte !!

26. března 2009
avatar uživatele
100 %

Tenhle film se mi hrozně moc líbil.:) Nečekala jsem, že mě až tak zaujme. Dokonce jsem na něj původně nechtěla vůbec jít, ale nakonec jsem byla ráda, že jsem ho shlédla. Opravdu úžasně roztomilé zvířecí postavy (především tedy Zoufálek), zajímavá neotřepaná zápletka, poučení a i trošku strašidelnosti- pokud se na film díváte pohledem malých dětí. Za mnou v kině seděly dvě malé děti (přibližně 6ti leté) a ty se ve dvou částech filmu rozbrečely. V jedné části se rozbrečely leknutím a ve druhé strachem. Nakonec ale když děti viděly, že se film dále ubírá veselejším dějem, už se opět smály. Jediné co bych možná vytkla, byl dlouhosáhlý začátek, který byl okecávaný vypravěčem. Dávám 100%

18. února 2009
avatar uživatele
Pony
...
90 %

To byl krásný film. Tak milý, hezounký a rozkošný. Animace se moc povedla. Sice je tam místy až moc moralizujících řečí, ale i tak je to nadmíru vydařený filmík. Bylo úžasné sedět v kině narvaném malými dětmi a poslouchat jejich výkřiky úzkosti, jak to dopadne s ubohou krysou. Ostatně právě krysa mi padla do oka nejvíc. Nepochopím, jak z ní mohly mít strach. Byla moc sympatická. Uši hlavního hrdiny opravdu velmi připomínají Dumba.
Na celém filmu mě nejvíc pobavil můj sedmiletý bratr, který při některých scénách lezl pod sedačku a zacpával si uši. Tohle při Indianu Jonesovi či Spidermanovi rozhodně nedělá. Je to ironické. Animáků se bojí víc než brutalit v Batmanovi.

8. února 2009