home
Přestupný rok

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
50 %

Ako nechápte ma zle. Ono je to správna romantická komédia, len až moc, pretože spája asi všetky klišé, čo sa v tomto źánry dajú nájsť. Nepredvídateľno predvídateľná.

16. července 2013
avatar uživatele
60 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Další z mnoha romantických komedií... Velkým plusem tohoto filmu jsou krásné záběry Irska, kde se odehrává většina příběhu. A taky Matthew Goode a irský přízvuk:) Příběhem ale bohužel nepřekvapí. Občas přehnané až běda...je smutné, že se v podstatě od tohoto žánru už nic jiného čekat nedá.

25. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

Leap Year

Ponevadz jsem totalni fanousek romantickych komedii, nemohla jsem si ani tuhle nechaj ujit. Herecke obsazeni me zrovna nelakalo, ale nenechala jsem se odradit. A film se mi libil. Ze zacatku jsem byla trosku skepticka, ale brzy jsem neodolala. Romantiky je v tomhle filmu plno, tak i vtipu a humore je dost. O humor se prevazne staraji vychytrale dialogy mezi Amy Adams a Matthew Goodem. Amy Adams nepatri mezi me oblibene herecky, ale tahle role se ji povedla; vystihla vse co se patrilo. Matthew Goode mi taky ze zacatku nebyl moc sympaticky, ale pak si me taky ziskal. K tomu vsemu krasne okoli Irska samo dodavalo potrebnou romantickou atmosferu. Konec byl happy-end, coz ani jinak nejde, ale mel docela pekny a prekvapivy podnet. Proste pekna oddechovka, ktera potesi a neurazi.

17. září 2010

Nemůžu si pomoct, ale ať tento žánr moc ráda nemám, jelikož od samého začátku víte jak to dopadne. Přesto se mi tento snímek velice líbil. Poslední dobou ať se dívám na cokoli, tak se mi to nelíbí, mám ráda komedie, které srší humorem, a tenhle romantický film mě nenechal se ani pořádně nadechnout, jak jsem se musela smát. Úplně jsem si zamilovala Matthewa... má takový smutný kukuč, a přitom je to docela i dáblík :D. Takže rozhodně se na tento film ráda podívám znovu, vždy když budu smutná, a budu potřebovat se pořádně zasmát :D

1. června 2010
avatar uživatele
70 %

LEAP YEAR BY 2MIG1

ano, přestupný rok je další konzumní produkt svého žánru. ano, přestupný rok svému žánru nepřináší vůbec nic nového. ano, pokud bych se na přestupný rok díval přísnějšíma očima, vyleze z výsledku stěží průměr. ovšem pokud vypnete a necháte se pouze bavit odvíjením na plátně, film se vám zalíbí dostatečně. rozhodně na tom tedy nebude mít zásluhu scénář, který je velmi předívdatelný, neustále budete vědět, co příjde, a jak už bylo řečeno, nepřináší vůbec nic nového. dílem náhody se potkají dva, kteří se zprvu nemůžou vystát a stačí jim strávit dva společné dny, aby na sebe změnili názor. některé scény jsou ke všemu zbytečně vyhroceny do krajnosti (devastace pokoje) nebo okatě vykonstruované (hrdinčino závěrečné prozření). film má ale to štěstí, že je skvěle obsazen. ať už máte k dění na plátně jakékoliv výhrady, při pohledu na smůlou provázenou amy adams, jednu ze dvou nejroztomilejších zrzek hollywoodu (kdo je ta druhá?:), se vám úsměv na tváři vykouzlí bezpochyb. její protějšek, matthew goode, je pak natolik velkej sympaťák, že si ho budete přát mít doma. když k tomu připočtu irsko, jednu ze třech zemí, kterou si hodně přeju jednou navštívit, musim zahmouřit obě oči nad všemi nedostatky a jít na nadprůměrný hodnocení.

8. května 2010
avatar uživatele
50 %

Nevím čím to, ale kupodivu se tahle záležitost od kolegů za „velkou louží“, i když natáčená v drtivé většině v Irsku, docela povedla, až se to stydím i přiznat, já, takový odpůrce tohoto žánru, který na to stejně kouká pořád a čeká na zázrak. Především mě lákalo příjemné herecké obsazení. Potřeštěná Amy Adams a prototyp mužské dokonalosti Matthew Goode mi k sobě pasovali ve všech ohledech. Herecky se dobře doplňovali a jejich projev byl, je a bude docela stravitelný a i uvěřitelný, pokud zapomeneme na to, že přeci jenom máme poněkud vyšší nároky na kvalitní film. V případě Matta jsem přeci jenom na pochybách, zdali nedošly peníze obdržené za solidní komiksovou podívanou Watchmen, jinak si jeho účast na tomto dílku skutečně obhájit nedokážu. Na příběhové nitce nebylo co ani zkazit. Co se týče romantických filmů, ty snad mají vždy jeden a ten samý scénář. Trocha potřeštěného humoru, láska jak trám, poslání snoubence k šípku a závěrečné sliby horoucí lásky až za hrob. Klišé a to opravdu neuvěřitelné, ale přeci jenom to každý z nás jednou za čas potřebuje vidět, protože u tohoto se dá bez obtíží vypnout mozek a přemýšlet není nad čím. Takže tedy díky mé včerejší, poněkud melancholické a depresivní náladě, mi nezbývá než dát alespoň 50%. Oceňuji krásnou Irskou krajinu, kam mám sama touhy jednou zavítat, úžasného Matta, kterému by to slušelo i v pytli od brambor, rozumně šílenou Amy a výsledek, který mě tolik nenudil, jak někteří bratři a sestry tohoto žánru.


6. května 2010