home
Přelet nad kukaččím hnízdem

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Výjimečné dílo

Senzační scénář vykopává Přelet do té nejvyšší filmové ligy. Tak uvěřitelné postavy, podtržené vynikajícím herectvím těžko jinde pohledáte. Na mě osobně Nicholsonova postava McMurphyho nepůsobila jako kdovíjaký klaďas a sestra Ratched mi zas nepřišla jako taková mrcha, jak se říká. V některých částech jsem dokázal oběma fandil nebo jsem jejich činy chápal, stejně tak se mi dokázali klidně jedinou scénou silně zprotivit. McMurphy neví, kdy přestat, Ratchedová až nezdravě naléhá na řád a pořádek. Každopádně oba herci získali jedny z nejzaslouženějších Oscarů všech dob. Do toho realistické a civilní prostředí psychiatrické léčebny 50. let, emotivní závěr a výrazný přesah díky němuž film nedostanete dlouho z hlavy... výjimečné dílo.

3. března 2018
avatar uživatele
90 %

Jack Nicholson

Je to velmi zajímavý film z psychiatrické léčebny, kde jedna nezkrotná osobnost nabourá životy ostatních pacientů a úplně změní zaběhlou rutinu. Děj je plný energie a vtipných scén hlavně díky energickému projevu Jacka Nicholsona.

27. května 2012
avatar uživatele
90 %

Strhující finiš

A další kultovní kousek zhlédnutý :). Přelet přidám do seznamů filmů, které nemusím vidět často, ale sáhnu po nich, když chci vidět něco mimořádného. A to jsem si po první půlhodině říkala, že to taková sláva není, jenže postupně, jak film začal gradovat, jsem byla čím dál víc u vytržení a posledních 10 minut jsem si na těle mohla nastrouhat mrkev. Takový konec jsem nečekala ani ve snu! Klobouk dolů před herci i režisérem. I přes předchozí chválu mi ale cosi brání dát plné hodnocení... takže krásných 90

25. října 2011
avatar uživatele
100 %

Formanův Oscar

Opravdu strhující kousek, který by si měl pustit každý, spoustu věcí si potom uvědomíte. Z hlediska štábu byl film opravdu dokonalý, herecké výkony dokonalé, zajímavý střih a hlavně dokonalý výkon režiséra, po zásluze odměněn.

30. května 2010
avatar uživatele
80 %

Tento film jsem si nechal na pětistý jubilejní názor, který píšu v domnění, že se dočkám jedné z nejlepší podívané, které byly vůbec kdy natočeny. A když je navíc od našeho českého režiséra Miloše Formana, o tom se prostě nedá nezmínit, moje předpoklady poukazovaly jen a jen na jasných 100%. Ale bohužel si to film špatně načal. Děj odehrávající se v blázinci na mě působil hodně reálně, vždyť tam hráli i skuteční pacienti, ale zároveň hodně depresivně. Film je vlastně předchůdcem super filmu K-PAX a spousta dalších filmů jako je Vykoupení z věznice Shawshank aspoň co se týká odehrávání děje. Jakou by asi měl film pointu, kdyby se tu neobjevil hlavní hrdina, který úplně všechno změní. A to je přesně ta podobnost se Shawshank i K-PAXem, kde se hrdinové objevili a dosavadní prostředí změnili k nepoznání. Tomu budiž příkladem neustálé změny režimu a tak podobně. To mi jako zápletka bohatě stačí, i když se tu vlastně tak moc nedělo, ale hodně mi tu scházela doprovázející hudba, která by dodala film více atmosféry. Ti pacienti, ať to byli opravdoví nebo herci se vyznamenali vskutku bezvadně, ale všechno prostředí bylo deprimující, jen co je pravda, také kvůli tomu, že se ani jinde neodehrávalo a díky tomu jsem film v podstatě prozíval, páč to byl děsný stereotyp. I když tady film v podstatě jenom pomlouvám, tak skoro všechny věci, za které dostal film ocenění, si opravdu zaslouží. Vždyť je k tomu ještě tak starý… Ze všeho nejnadšenější jsem z Miloše Formana. Díky jeho režii jsem na film nesmírně pyšný, že si vysloužil obdiv všude jinde ve světě a také zařídil Jackovi Nicholsonovi jeho prvního oskara. Jinak ten si to se svým výkonem opravdu zasloužil, protože co tu předvedl, drželo celý film nad vodou a ani jednou nepokleslo, ovšem film by měl u mě větší respekt, být zde více zvratů, protože se tu pořád mluvilo o útěku a nic z toho nebylo, různorodá prostředí a lepší hudba. Jinak konec to vše zvýšil na 80 procent, protože po tom všem se to nedalo absolutně předvídat.

16. dubna 2009
avatar uživatele
100 %

One Flew Over The Cuckoos Nest

Neuvěřitelný Jack a role pro něj jako ušitá na míru...
Kdo neviděl Formanův Oscarový snímek, neví co je blázinec Hollywoodu... Dokument jak by TO vůbec nemělo vypadat na světě! a přece je TO v realitě i tisíckrát horší...

15. dubna 2009
avatar uživatele
joda
...
90 %

Nutnost vidět

Když jsem před rokem poprvé tento film viděla, nedostal mě na tolik, abych mu dala stovku. Musím se na celý někdy podívat znovu. Nicméně film je to velmi kvalitní, Jack Nicholson předvedl v roli McMurphyho úchvatný výkon. Vlastně všichni zahráli své postavy velmi dobře. Člověk se tomu sice chvílemi zasměje - nějakým scénám, chování některách postav, ale pak si uvědomí, že to vlastně k smíchu vůbec není a je mu tak nějak úzko. Alespoň u mě to tak bylo, pak jsem je litovala, byli to chudáci. Sestra Ratchedová byla také ztvárněna výborně, až člověka mrazí. A musím říct, že dabing mi k ní opravdu seděl. Konec mě nevzal tak, jak by asi měl, rozpláče mě dost věcí, ale tady se to bohužel nepovedlo. Miloš Forman je Pan režisér, jeho filmy vás chytí za srdce. Jsou scény, které asi nikdy nezapomenu, například tu s hlasováním o baseballu, výlet na lodi, elektrické šoky a poslední půlhodiny asi taky ne. Po zhlédnutí jsem si chtěla přečíst knihu, nedávno se mi dostala do ruky a nevím proč, ale nějak mě nechytla, bohužel jsem ji nedočetla, ale věřím, že je ještě lepší než film.

3. února 2009
avatar uživatele
TerP
...
100 %

To prostě nejde nevidět...

Tak tohle byl pro mě tak obrovský filmový zážitek, že prostě musím říct, že u mě předčil i Forresta Gumpa a o kousíček i ''Sawsank''. Zaměřovala jsem se na postavy Ch. Lloyda, Danny DeVita a samozřejmě Jacka Nicholsona. Zážitek to byl neuvěřitelný, a proto tento snímek shledávám za neskutečně ÚŽASNÝ.
Geniální nápad smíchaný s geniální réžii a s geniálními výkony herců.

3. února 2009
avatar uživatele
90 %

Kene Kesey, jdi se bodnout!

Úchvatné. Na tenhle film jsem se neuvěřitelně těšil, dramata totiž přímo miluji a po zkouknutí mi nezbývá nic jiného, než dát výborných 90%, na stovku mi tam pár věcí scházelo. Hlavní dík patří Miloši Formanovi, jsem rád, že jsem viděl po dlouhé době zase nějaký skvělý film od českého režiséra, který žije sice v Americe, ale podle mě je to možná dobře, kdyby totiž v tomto filmu hráli čeští herci, tak by to dopadlo určitě mnohem hůř, nechci Čechy kritizovat, protože k nim taky patřím, ale na Jacka Nicolsna nikdo nemá... Jeho role byla naprosto geniální, těžko si jde představit někoho jiného. Oscara si určitě zaslouží. Na Jackovi se mi nejvíc líbí ten jeho ďábelský pohled, je to určitě jeden z nejlepších herců. Dále pak ta "hydra" Louise Fletcherová, během filmu mi pořádně lezla na nervy, ale takovou měl roli a splnila jí na jedničku, Oscar taky zaslouženě. Ale asi to nejpodstatnější je děj potažmo námět. Filmů z psychiatrické léčebny jsem moc neviděl, ale to prostředí je naprosto uhrančivé. Stačí se jen zaposlouchat do těch výkřiků, brrr, nahání mi to husí kůži. Přesto se to prostředí skvěle zavděčilo, celé se to tam totiž odehrává, což mi trochu vadilo, protože filmy, ve kterých se nenavštíví jiná místa moc nemám rád, připadá mi to pak takové stereotypní. Proto se film nevyhnul zdlouhavým a nudným momentům, i tak, vem to čert, ten závěr to všechno překryl, po tom co jsem se stal svědky onoho konce, tak mě nic jiného nezajímalo, zapomněl jsem na všechny nedokonalosti, konec mě totiž tak dojal, že jsem neměl slov, ne že bych se rozbrečel, ale zapůsobilo to na mě velmi silně. Je to zkrátka jeden z nejpodstatnějších a nejpovedenějších filmů všech dob, který stál pouhé 4 mil. dolarů.

28. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Super film

Je to jeden z těch super geniálních filmů, jeden z mých nejoblíbenějších, Nicholson skvělý, ostatní blázni také skvělí, mohl bych se na tenhle film dívat stále dokola a dokola, i když je dost smutný, ale to nevadí.

23. listopadu 2008
avatar uživatele
Meky
...
90 %

Co k tomu říct? Nezbývá než souhlasit se všema podemnou :-) Nějak sem ke "kukačce" neuměl najít cestu, a na vině byl také název filmu - Přelet nad kukaččím hnízdem....slyšel sem o tom, ale vždycky sem si říkal, bože to zas je kravina už podle názvu...ale chyba lávky! Z filmu mám trošku zvláštní pocity, nechci říct špatné, ale zvláštní...Je to holt trochu jiný film než na které jsem zvyklý, a hodně k tomu přizpělo to, že je starší než ja :-D, 38 let je už dloooouha doba. Ale to nic nemění na tom, že je to mistrovky natočené drama v podání "vlastnce" Miloše Formana, což mě tak trochu hřeje u srdce :-) Jack Nicholson sice není můj oblíbený herec, ale v době natočení byl ještě navrcholu (tím nechci říct že tedka na to nemá, je furt dobrej, ale už mu tikají hodiny :-D) a oscara získal naprosto zaslouženě, klobouk dolů fakt :-) Ostatní oscaroví i neoscaroví herci se mě taky líbili a sehráli to vkusně. No, až na sestru Ratchetová, která mě spíše štvala svou kamennou tváří, přístupem k pacientům a vůbec tím jak se pořád řídila podle pravidel, ale tak už to bývá, že ve filmu musí být nějaká "záporná" role. Ve snímku nejde o žádnou akční řež :-D, nějaké napětí, a dokonce se film neopírá ani o hudbu, která hraje ve filmech vždycky "prim". A přesto byl neobyčejně úspěšný, tolik oscarů a nominací na nich, se jen tak nevidí...To co mě dostalo, je jasné, SCÉNÁŘ! Málo kde jsem viděl takhle vynikající děj z netradičního prostředí...Ale přesto nemůžu dát "fullhause", který dávám fakt jen filmům, které mě chytnou za srdce a nepustí. Ale tím nijak nechci snižovat kvalitu tohoto veledíla....Uživatel Pier zde píše, že ho to strašně dojmulo nakonci, což mě právě ne, a to rozhodně "zkamene" nejsem, takže za to musím odseknout těch 10%. Pro mě je to důležité, u takového to dramatu byl měl být konec silný a dojemný, což mi nepřišlo a mrzí mě to :-( ....ale myslím si, že 90% je velmi slušných, dal bych i víc, ale 100% je už zase moc :-D.

9. srpna 2008
avatar uživatele
T!mo
...
100 %

Fantastické dílo Formana, ať už příběhem, který ukazuje poněkud odlišné filmové prostředí, jakožto psychiatrická léčebna. J. Nicholson jako McMurphy to zahrál perfektně, ale abych nezůstal jen u Jacka, skvělý byl i Danny DeVito a další. Hodně se mi líbilo to hraní o cigára, nebo jak jim potom donesl ty "lepší" karty. :) Celkově hodnotím toto dílo jako velmi podařené a zajímavé, prostě Formanovo dílo, co víc dodat? :)

11. května 2008
avatar uživatele
kin
...
100 %

Strašný film. Ne, dokonalý film o stašných věcech... Vůbec nevím co mám dodat. Myslím, že tohle tak nějak vystihuje naprosto všechno. Nechci se nějak rozepisovat, jen říct, že Přelet... mě úplně fascinoval!!! Jack Nicholson a všichni ostatní herci, poenta, scény, hudba, střihy..... všechno bylo fenomenální...

7. května 2008
avatar uživatele
90 %

Ach jo..

Tento film se mi bude těžko hodnotit...nějak nenacházím slova. Jenom vím, že je to mistrovský kousek našeho pana režiséra, který se opravdu vyznamenal. To co je na filmu nejůžasnější je ta lehkost a atmosféra co z něj čiší. Samozřejmě skvělý J. Nicholson a další. Jediné, co mě překvapilo tak že jsem na konci nebrečela... Protože já brečím téměř u všeho :D možná to bylo tím že v jednu ráno už sem ani neměla sílu na pláč... Každopádně musím dát 90% protože film není až taková moje srdcovka, kterým tu stovku dávám...

4. května 2008
avatar uživatele
50 %

One Flew Over The Cuckoos Nest

4. května 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Opravdu skvělý film, který vás vtáhne a nebudete litovatjediného okamžiku u něj. Přestože zápletka je vlastně velmi jednoduchá, je film dobrý ve všech ohledech. Hlavně díky skvělému výkonu Jacka Nikolsna. Miloš Forman se opravdu Hollywoodu představil dobře. Tenhle film se dá doporučit každému, kdo má rád kvalitní drama.

4. května 2008
avatar uživatele
100 %

tak to byl brutální film,Jack Nicholson, Danny DeVito,Brad Dourif ...všichni byli skvělí,navíc pro mě nečekaný konec...asi to bude znít divně, ale filmy z prostředí psychiatrie mám ráda:P

4. května 2008
avatar uživatele
100 %

dokonalý

jeden z mých nejoblíbenějších...asi nemá cenu vypisovat, čím zapůsobí, všechno je tam perfektně sehraný a Nicholson má magickej pohled už sám od sebe,takže...úžasnej film, kterej zanechá stopy na pěkně dlouho.

14. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Blázinec

Ohromující citový zážitek. Úžasně natočené, šílené a zároveň dojemné dílo režiséra Miloše Formana, který odvedl kus pořádné práce. Musím uznat, že mě film naprosto okouzlil svým postupně měnícím se dějem z komedie na dost vážný příběh. Úžasně napsaný scénář. Vážně jsem netušil, že příběh odehrávající se v blázinci může být tak silný! Hodně vtipných okamžiků a nechutných scén- jako třeba léčba elektrošoky. No a Jack Nicholson- absolutní špička, perfektní herecký výkon, který mě dostal! Automaticky se stal mým oblíbencem. Na postavu M.C. Murphyho se nedá zapomenout. Hodně dobrý je i výkon herečky L. Fletcherové, která zahrála doktorku s laskavou tváří a něžným hlasem, ale naprosto ledovým srdcem. Jinak výkony ostatních herců (bláznů) stojí taky za pozornost- zde začínající D.DeVito a Ch. Loyd. Závěr moje oči nenechal jen tak suché a slza ukápla. A mé srdce zajásalo, že jsem po dlouhé době viděl něco tak ohromného! Jak jsem se dozvěděl, že film vyšel na DVD neváhal jsem a hned jsem si ho musel koupit.

12. dubna 2008
avatar uživatele
pier
...
100 %

Přelet nad kukaččím hnízdem

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Výtečný scénář Goldmana a Lawrence Haubena. Mistrovská režie Miloše Formana. A jedinečné výkony všech herců. Jack Nicholson tu jen potvrzuje, že lepších herců než je on, na tomhle světě moc není. Prvky dramatu a komedie jsou naprosto vyvážené a skvěle se doplňují...na konci flmu jen opravdový necita udrží slzu a nerozbrečíse...Naprosto dojemný...Nenapadá mě nic co bych vytkl a napsal...k tomuto filmu se hodí jen samá chvála...

23. ledna 2008

one flew over the cuckoo´s nest

Hned na začátek musím říct, že jsem knižní předlohu nečetl, takže nemohu srovnávat, co je lepší. S čím ale mohu Přelet nad kukaččím hnízdem srovnávat, tak to jsou ostatní Formanovy filmy. No a s klidným srdcem říkám, že Přelet je to nejlepší, co doposud natočil. Ano, líbí se mi dokonce více než Amadeus. Proč? Protože v Amadeovi nehraje Jack Nicholson. Tenhle dokonalý herec má největší zásluhu na dokonalosti Přeletu. Podává zde vskutku famózní výkon (i když uznávám, že v Osvícení toho ze sebe vymáčkl ještě víc), Oscara si rozhodně zasloužil. Úžasné herectví ve filmu předvádí i Louise Fletcher v roli vrchní sestry Ratchedové. Svoji postavu zahrála opravdu skvěle, takže Oscar je zde opět na svém místě. Ono ostatně všechny Oscary, které film získal, jsou zasloužené (podle mého jich ale mohl dostat ještě o něco víc). Z herců, kteří na mě udělali dojem, ještě vyzdvihnu Danny DeVita a Brada Dourifa, kteří se do rolí psychicky chorých tak dokonale vžili, že jsem chvílemi uvažoval o tom, jestli skutečně nemají o nějaké to kolečko méně... Další silnou stránkou filmu je děj, který je fakt hodně zajímavý, poutavý, vtipný, napínavý a na konci i smutný... Přelet nad kukaččím hnízdem se právem řadí mezi nejlepší filmy, jaké kdy byly natočeny.

14. října 2007
avatar uživatele
100 %

Co říct? Nejlepší film, jaký jsem kdy viděla. A to poprvé nepřeháním. Pokud jsem někdy nějakému filmu dala sto procent, nikdy se to nemůže rovnat sto procentům, jaká dám Přeletu. Co jsou proti tomuhle nějací Bad Boys?

28. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Úžasně šílený film o tom, kterak se v blázinci zbláznit. Každý ten chlapík tam měl zvláštní postavu, příběh byl takový.....no zajímavý :) Nicholson předvedl naprosto jedinečný herecký výkon a bylo skvělé sledovat, jak celý blázinec obrátí vzhůru nohama. Navíc ten konec....to by asi nikdo nečekal....ten byl super!

29. května 2007

Jeden z nejlepších filmů všech dob. Výtečný scénář Bo Goldmana a Lawrence Haubena. Mistrovská režie Miloše Formana. A jedinečné výkony všech herců. Jack Nicholson tu jen potvrzuje, že lepších herců než je on, na tomhle světě moc není. Se Shawshankem snad nejkrásnější film

29. března 2007
avatar uživatele
80 %

Pěkné...

Moc pěkný snímeček z nezvyklého prostředí má vcelku jednoduchý děj, přesto je však nádherně zpracován. Výkony herců jsou na vysoké úrovni, Jack Nicholson si určitě Oscara za svůj prvotřídní výkon zasloužil. Jinak děj je místy trochu nudný (hlavně v první půli), ale vždy po mírnějším záběru přijde nějaké překvapení, které vás jistě nadchne. A ten fascinující konec je paráda, jen umocňuje můj hluboký zážitek z tohoto filmu. Takže jaké hodnocení? Dávám pěkných 80%.

20. března 2007
avatar uživatele
100 %

Formani

Tenhle film byl krásnej, fakt nádhernej film který jsme dneska náhodou objevila - a děkuju filmovému bohu že se tam stalo protože tohle byl prostě zážitek. ,Prostě zážiteky´ mě povalí. Tohle bylo opravdové umění, které se u mě skoro vyrovnalo (troška přece jen chybí) takovému formanovo počinu jako jsme Vlasy. Naní třeba sta milionových rozpočtů -takhle se to dělá! Je to silná stovka! - Všem vřele doporučuju!

18. března 2007
avatar uživatele
100 %

Film, který musí člověku hodně dát. Odnesla jsem si z něj opravdu neopakovatelný zážitek. Práce všech co na tomto filmu dělali je nedocenitelná, protože je to naprosto jedinečný snímek po všech stránkách. Klobouk dolů.

4. března 2007
avatar uživatele
100 %

super

Ačkoli Nicholsona jako člověka moc nemusím, jako herec je vážně excelentní, což potvrdil i tento film. Po shlédnutí (zvláště po překvapivém konci) jsem zůstala jak opařená. Příběh na mě hodně zapůsobil, dlouho jsem na něj musela vidět. Rozhodně nic tradičního-což se taky dalo od Formana čekat, že. Opravdu působivé, ať už prostředí, nebo osudy lidí. Jen jsem měla chvílemi chuť tý Ratchedový zakroutit krkem. Do tohoto filmu se snad ani nejde nevžít.

15. února 2007
avatar uživatele
90 %

Originální

Mám vážně ráda Jacka Nicholsona, jeho prostě musíte milovat nebo nenávidět, nic mezi tím, není taková ta neutrální figura-a to se mi právě líbí. A v kombinaci s Milošem Formanem a neotřelým příběhem z blázince z toho vychází vážně originální a nenudící příběh. Bavilo mě to a byla to sranda.

31. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

100% nádhera

Je to jeden z nejlepších filmů, u kterého jsem nepřemýšlel o jiném hodnocení, než 100%. Kniha od Keseyho místy špičková, místy trochu nudí, film od Formana také špičkový, ale může také místy někoho nudit. Ale rozhodně ne při prvním zhlédnutí. Super směs dobré hudby, herců, atmosféry a děje. Dobré hlášky a samolibé chování Randela P. Macmurphyho člověka připoutá před obrazovku až do konce. Hudba na začátku a na konci, ta se mně hodně líbila a jednu dobu jsem ji poslouchal jen tak samotnou. Ještě k tomu konci: Ten konec je podle knihy, takže to podle mě není žádné hollyvoodské klišé nebo něco takového, naopak mně to tam perfektně sedělo a bez tohoto konce by to vůbec nebylo takové. V knize ten konec není vylíčen tak skvěle a dramaticky jako ve filmu a už vůbec ne dojemně. Je to psáno takovým zvláštním nedůrazným stylem a je to velmi stručné. Jinak obojí lze doporučit. Film obsahuje skvělé pasáže, které v knize nejsou, a jak to tak bývá, tak i naopak.

30. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Absolutní filmová špička!! Četla sem i knížku, ale myslím že film je prostě nepřekonatelnej. Patří k mým nejoblíbenějším filmům. Takovejhle filmů s hlubokým a dojímavým příběhem a brilantním výkonem herců (a pochopitelně režiséra Miloše Formana) moc není.

11. ledna 2007
avatar uživatele
Jure
...
100 %

Přelet na kuk......

Tento film nam otevira genialnim zpusobem svet z trochu jineho pohledu. Film je to velmi smutny s jeste krutejsim a smutnejsim koncem. Herecke obsazeni bylo uzasne. Ani bych nepoznal kdo je skutecny herec a kdo je skutecne nemocnym clovekem z lecebny. Rezie, kamera, herecke vykony pouze podtrhuji uzasnou atmosferu filmu a nelze hodnotit jinak nez 100% bravo

11. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Přelet je jedním z nejkrásnějších filmů, které kdy byly natočeny. Dominuje mu skvělá režie Miloše Formana, podmanivý, neotřelý příběh a sugestivní herecké výkony - kdo neměl chuť v průběhu filmu sám uškrtit sestru Ratchedovou? A ta absurdita na konci!! Prostě stoprocentně dobrý film.

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

1. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě dostal...Jack Nicholson dokázal, že je jedním z nejlepších herců vůbec a k osobě MIloše Formana snad nemusím nic podotýkat - vynikající režisér...!!

28. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší role Jacka Nicholsona

O tomhle filmu jsem nikdy neslyšel. Když ho poprvé dávali v televizi, bratr se na něj díval a říkal, že je to úplně bezvadnej film. Postupně jsem na něj ale zapoměl. Když ho nedávno dávali v televizi znovu, tak jsem se na něj tedy podíval a neskutečně mě to nadchlo. Takhle dobrý film z blázince se jen tak nevidí! Jack Nicholson tam podle mě zahrál svou naprosto nejlepší roli v životě, úplně bezvadně mu sedla. I ostatní herci zahráli role bláznů tak dobře, že bych ani nepoznal že to jen hrají. Takže úplně supr film. Škoda jen, že se tu nedá dát také 200%, protože tomuhle bych to opravdu dal. Nevím proč ale docela na mě tenhle film zapůsobil a dokonce jsem se nad sebou i trochu zamyslel. Prostě bezva!!!!!!!!

22. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě naprosto dostal. Dokonalá psychologie postav, Nicholson exceluje, stejně tak Louise Fletcher.Závěr je strhující, prošla jsem takovou soukromou duševní katarzí.

22. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tehle film jsem viděl až přednedávnem a musim říct, že mě nadmíru překvapil a Jack to zahrál opravdu skvěle....ani se nedivim, že dostal oskara. Fakt super film .

18. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Přelet nad kukaččím hnízdem jsem dneska viděl už podruhý, protože poprvý se mi nelíbil, ale tušil jsem, že mi něco uniklo. Asi se na to mrknu ještě jednou...

18. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Miloš umí

Miloš Forman je můj oblíbený režisér a ač se dá považovat za polovičního Američana vzhledem k době, jakou v USA žije, já ho považuju za Čecha a jsem velmi ráda, že někdo jako on existuje a umí točit dobré filmy, ale hlavně - umí je "prodat"! Takže po režisérské stránce bezchybné. Ale bohužel, čekala jsem od tohohle oscarového snímku asi trochu více. Ne že by se mi nelíbil, to naopak jo, ale ani mě to nenudilo, jen to byl prostě hezký film, ale ne úplně dokonalý na moje hodnocení. Prostě mě zas tak nedostal. Herecké výkony sice byly skvělé (hlavně Jack Nicholson), ale jak říkám, čekala jsem bombu a tohle, ač vcelku dojemné, takové hezky ukazující život, prostě nějaká velká bomba nebyla.

15. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle film je prostě dobrej, fakt dobrej, dokonce tak dobrej že si to nedokážete představit, opravdu chválihodné na film jehož hlavní podstatou je cvokhaus. Mimo jiné má tento film i mimo účelní následky - mně se večer zdálo o zombících kteří šli po psychice nevinné objeti, protože zmínění zombí byli spolužáci ze třídy.... :D

13. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

Moje mamka to považuje za základní kámen filmografie. Věřim tomu, že kdysi to musel bejt fakt průkopnickej film, ale dneska už je to zdlouhavější a trošičku nadsazený. Jack a ostatní cvoci byli skvělí a i to prostředí bylo zajímavý, ale na víc jak 70% to nebude....

10. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Miloš Forman dokázal bez špetky patosu, tklivých písní a velkolepého scénáře natočit úžasně citlivý snímek, který musí snad každého dojmout. Postava Jacka Nicholsona (skvělý...i ostatní samozřejmě) zprvu plná života, ale pak ho tak nějak ,,zpracují". A konec, který mě opravdu překvapil. Je to krásný film, ale pár hluchých míst by se tu našlo.

10. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Nelogicky logický

Nelogicky logický, smutně tragický, prostě celej film je paradox. Jack Nicholson předvedl ohromující výkon a zdá se mi, že jakoby do své postavy, vlastě celej film je takový, že ukazuje myšlenky beat generation. Alespoň já tam něco takového vidím. Ten převrat, ty proměny postav, hlavně McMurphyho a náčelníka. A ten konec, zprvu šok, pak mi to docvaklo. Dost důležitej a dobrej film !

9. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

klasika

Vážně zajímavej film...konečně jsem ho skoukla a jsem z toho docela na větvi..:) Byl to dost psychoidní film s výbornýma hercema a jejich ještě lepšíma výkonama...všem bych to báznovství věřila :).

9. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Nádherný film, při kterém jsem se trochu zasmála hodně pobrečela!...vynikající a obdivuhodné výkony všech herců, vynikající scénář a vůbec skvělé zpracování. Konec ale stále nehodlám pochopit a pořád jsem si říkala: Proč ho zabil?! Proč ho zabil?!...takhle smutný konec jsem nečekala:(

10. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Vynikající herecké výkony, vynikající zápletka, vynikající režie... Tento film se nedá hodnotit jinak a nedovolil bych si tam nic zkritizovat. A doufám, že nikdo si nedovolí natočit Přelet nad kukaččím hnízdem 2. A naštěstí to ani nejde - nebo v dnešní době, kdy všechno řídí nadvláda peněz by i toto bylo možné? Ale takový člověk, který by se chtěl o toto pokusit, by do takového zařízení, kde trpí hlavní hrdinové, opravdu patřil....

27. září 2006
avatar uživatele
100 %

Krása..

Ano, to je jediné co k tomu můžu říct. Jack Nicholson je skutečně skvělý v hlavní roli a myslím, že ani ostatní herci nejsou pozadu. Jacka Nicholsona mám jako herce velmi ráda a tady se potvrzuje, že je nenahraditelný....

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších filmů minulého století. Herecký koncert Jacka Nicholsona, který v roli skutečně exceluje a svádí úžasný souboj s ďábelskou vrchní sestrou

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Nebýt toho klišovitého konce,byl by přelet nad kukaččím hnízdem opravdu geniálí film.Líbil se mi především Jack Nicholson v hlavní roli,jemuž jsem tu ujetost naprosto věřila.Jak říkám useknout poslední půl hodinu a nebylo by co dodat.

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

silný zážitek

Těžko bych si někdy dokázal představit, jak fungují vztahy mezi lidma v psychiatrické léčebně a tento skvělý film mi to dostatečně přiblížil. Louise Fletcher i Jack Nicholson předvedli velmi dobrý herecký výkon.

2. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Ani nevím, jak tento film přesně zhodnotit. Je to už dlouho, co jsem ho viděla a asi ho ještě nejspíš dlouho neuvidím, stačilo mi to vidět jen jednou. Koukat se na to, jaké praktiky se dějí v léčebnách a hlavně jakým způsobem, mě totálně dostaly. Velmi drsné prostředí, ale skvělé herecké výkony

1. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

skvělý film

Naprosto super film, viděl jsem ho bohužel jen jednou. Realistický snímek, fantasticky zahraný Jackem Nicholsonem. Už se těším až se na to podívám znovu. Moc se mi líbil konec.

26. května 2006
avatar uživatele
100 %

Velice krásný snímek. který byl natočen podle knížky Vyhoďme ho z kole ven! od amerického beatníka Ken Keseyho. Miloš Forman a hlavně herecký výkon Jacka Nicholsona udělaly z tohoto filmu již legendární a nezapomenutelnou podívanou. Vyjádřil zde psychycké stavy a názory tamní doby, přiblížil nám také společenskou situaci. Přestože je Přelet již starý přes třicet let, beru to jako nepatrný detail a rád se na ten film podívám znova. Oscara si zasloužil právem.

25. května 2006
avatar uživatele
90 %

Lepší než horor

Tak sugestivní film jsem už dlouho neviděla. Když se člověk nechá vtáhnout do děje a sleduje film v jednom celku, je jím téměř pohlcen. Ten marný boj za lidskou důstojnost byl pro mě opravdu zážitkem.Skončilo to z pohledu diváka neslavně, ale bohužel jinak to skončit ani nemohlo.

7. května 2006
avatar uživatele
90 %

I když jsem z tohohle filmu trochu rozpačitá, moc se mi líbil... Psychologické filmy mám celkově ráda a tenhle byl především o lidské psychice...No, co bych mohla ještě napsat? Jestli chcete něco jiného, tak si Přelet určitě zkoukněte....

25. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

no né?!

Super film. Nad tímhle filmem se pořádně zamyslíte a vo to tady go... Prostředí psychiatrické léčebny je skvělým místem pro zobrazení lidských vztahů. Líbil se mi konec-moc.

23. dubna 2006
avatar uživatele
dris
...
100 %

19. března 2006

...

Drama jak vyšitý. Nicholson tu roli zahrál dokonale přesvědčivě. Je zajímavý co je člověk všechno schopen udělat a potom jak dopadne. Na konci filmu mi ho bylo docela líto.

26. ledna 2006
avatar uživatele
80 %

Celkem dobrý

Já jsem to viděla ve škole v souvislosti s jedním spisovatelem. Nečekala jsem to tak dobrý. celkem mě to zaujalo a bavilo.

17. října 2005
avatar uživatele
80 %

Tenhle film

najdete ve většině žebříčků mezi TOP 10, já bych jej ale do toho svého nezařadila a nemohu mu dát 100 %. Zafungovalo totiž u mne to, že mne kniha Kena Keseyho, kterou jsem četla před filmem, natolik dostala (na konci jsem brečela...), že film , ač s vynikajícími výkony, u mne tak silnou reakci nevyvolal. Chápu, že v roice 1975 musel být film naprostý šok a že kdo jej viděl, asi brečel jako já u knihy. (Hádám i to, že Keseyho proslavil až film.) Z dnešního pohledu ale film alespoň podle mne ztrácí svou intenzitu. Účesy, oblečení, technická kvalita snímku - to vše JE už pár desítek let staré, a je to vidět. Kdežto kniha je skutečně nadčasová. Uznávám ale obrovskou zásluhu filmu, a to je výběr Louise Fletcherové do hlavní role sestry Ratchedové. Jelikož jsem o filmu před knihou věděla, samozřejmě jsem si při čtení představovala ji. A i díky tomu byl onen účinek tak hluboký... Film se ale samozřejmě nedá srovnat i kvůli postavě Indiána, který knihu vypráví... Opravdu mnohem větší síla

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

...

mistrně natočenej film, moje češtinářka dokonce tvrdí že je to jeden z mála případů, kdy je film lepší než knížka - a že ona se vyzná, já jsem knížku nečet takžeporovnávat nemůžu.. .ale film mě každopádně dostal, skvělej příběh, výtečný herci a závěr kterej bych moh vidět 100krát za sebou a neomrzel by mě...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Údajně špička

Z důvodů, jež už níže vypsala Veronika jsem si sehnal Přelet nad kukaččím hnízdem, abych viděl, jestli je to opravdu tak kvalitní snímek, že si zaslouží tolik ocenění a tak vysoké příčky v TOPech na renomovaných filmových webech. Můj pocit je jasný... nezaslouží. Neříkám, že to není snímek kvalitní, propracovaný a dobře natočený, ale rozhodně nesahá na příčky nejvyšší. Excelentní, to se nedá upřít, byla představitelka vrchní sestry Ratchedové; ale i ostatní herci podali bravurní výkony v rolích duševně chorých. Jack Nicholson podal mírný nadprůměr svého běžného projevu. Opět si vezmu oslí můstek z Veroničina příspěvku a pouze dodám, že kdyby byl příběh vyprávěn a sledován z postavy náčelníka, tak by to byla určitě daleko zajímavější a možná ještě subjektivnější podívaná. Knihu jsem ale bohužel nečetl, tak nemohu srovnávat. A propos... říká se, že je to nejlepší Formanův film, ale pro mě je na špici Formanovy tvorby Amadeus.

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
90 %

Super práce

Můj hodně oblíbený film. Knihu jsem nečetl, tak nemohu posoudit, zda je lepší právě kniha nebo samotný film, ale každopádně jestli je lepší kniha, tak ne o moc. Jack Nicholson zahrál super svoji roli, stejně tak i ostatní herci.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

kukuku :)

...naprosto souhlasim z D-i-r-k-e-m a Veronikou...já tu knížku četla a musim dát Veronice za pravdu, že knížka je o dost lepší(ale to je skoro ve většině přípádů)... :)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Kuka

Celkem pohodový snímek. Trošku mě mrzel konec, ale co se dá dělat... Jack Nicolsen zase jednou předvedl, co v něm je. Miloš Forman natočil velmi pěkný film. Přesto ho ale nemůžu hodnotit nejlépe, protože jsem se místama opravdu nudil.

Kdysi dávno