home
Přednosta stanice

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů s Vlastou Burianem, který obsahuje plno vtipných scének a hlášek. Zkrátka zlatá doba českého filmu!

7. listopadu 2016
avatar uživatele
70 %

Jaroslav Marvan

Je to vydařená bláznivá komedie z roku 1941 o inspekci jednoho nádraží. Děj stojí hlavně na dvojici Vlasta Burian a Jaroslav Marvan, díky kterým film dokáže pobavit.

14. května 2011
avatar uživatele
70 %

Burian

Opět Vlasta Burian, který nikdy nezklame a jeho filmy baví. Tento taky. Navíc u mě patří k těm známějším a titulní písničku jsem si broukala už dlouho. Ovšem i přestože tady hrálo skvělé duo Burian/Marvan a měla jsem o filmu představy, jak není skvělý, nějak musím názor po dalším podívání přehodnotit, protože v porovnání s jinými komediemi prvorepublikového období mírně zaostává.

16. prosince 2009
avatar uživatele
100 %

Pro milovníka klasických českých komedií a fandu Vlasty Buriana je Přednosta stanice ztělesněním filmové nirvány. Filmy s takovou kadencí vtipných hlášek se zkrátka už netočí a i kdyby, nikdo by je už nedokázal podat tak roztomile jako to dělali Burian, Marvan, Šlégr, Trégl a Pištěk. Film patří mezi naše největší klenoty a neokouká se ani když jej vidíte dvakrát třikrát do roka když běží v televizi. O kolika jiných filmech se to dá říct?

20. června 2009
avatar uživatele
100 %

---

Co dodat k tomuto filmu. Prostě skvělá podívaná. Úžasní herci v čele s Vlastou Burianem. Vždycky se u toho zasměju, nezáleží na tom, kolikrát jsem to už viděla. :o)

20. května 2008
avatar uživatele
90 %

Já mám hrozně ráda černobílé filmy (ty české sice méně, ale vždy se najde nějaká ta výjimka). Již herecké obsazení je zárukou, že se budete dobře bavit - ať je to Jaroslav Marvan, Vlasta Burian, Čeněk Šlégl nebo Václav Trégl - sice kromě Vlasty zde mají menší roličky, ale u jejich scének se vždy skvěle pobavíte.

29. února 2008
avatar uživatele
100 %

Krásný film, oddechový. S Vlastou Burianem co by falešný přednosta a jeho úspěšné předstírání této funkce. Vždy se skvěle pobavím...Dávám 100%

30. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Staré černobílé filmy moc nemusím, i když pár vyjímek se najde. Tato je jedna z nich. Ale musí na to být nálada. Některé hlášky a vtípky jsou určitě k zasmání i v dnešní době, povaha lidí se zas tak nezměnila.

5. října 2006
avatar uživatele
Pivo
...
100 %

Kouzelný

Filmy s Vlastou Burianem přímo miluju, tenhle patří mezi nejlepší z nich, stěží se najde někdo kdo by tvrdil něco jiného.

10. července 2006
avatar uživatele
100 %

Jedna z nejlepších českých komedií v historii; nezapomenutelný Burian dokázal tento film "udělat" od začátku do konce. Nikdy bych nevěřil, že film, který se více než polovinu odehrává v interiéru jedné vlakové stanice, může být takhle zábavný, takhle chytlavý a takhle skvělý. Jedním slovem: povinnost pro všechny!

26. března 2006
avatar uživatele
90 %

Tady nen o čem diskutovat, znát Přednostu stanice je povinnost pro každého českého diváka. Jeden z klenotů našich komedií s bezkonkurenčním Vlastou Burianem a zdateně sekundujícím Jaroslavem Marvanem.

11. března 2006

komedie

Po pravdě řečeno, nebýt těhle nezapomenutelných filmů s komikem Burianem - přišli bychom o hodně. Opravdu nevím co ktomuto filmu více dodat. Je naprosto úžasný a moc se mi líbí, jak jednoduché je udělat z lidí hlupáky.

4. března 2006
avatar uživatele
100 %

Není co dodat

Opravdu k této veseloherní klasice není co dodat. Nezapomenutelný Vlasta Burian a perfektní Jaroslav Marvan ve veselohře, která ani po tolika letech neztratila švih a hravost a na kterou je radost se podívat.

28. února 2006