home
Predátor

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Výborný snímek, dnes už patřící ke klasice svého žánru. Nepostrádající napětí, zajímavé záběry, hudební podbarvení - řekl bych, že nejlepší ze všech Predátorů.

22. února 2012
avatar uživatele
70 %

Kultovní snímek, jeden z těch, které raketově urychlily kariéru nejznámějšího svalovce světa. Na tehdejší dobu musel být v lecčem pokrokový a dnes patří k filmové klasice. Vždyť i některé hlášky se staly legendárními...

25. května 2011
avatar uživatele
3ged
...
100 %

Predator

Pravděpodobně můj prvopočátek ve světě zlejch návštěvníků z vesmíru. Dnes si oproti dřívějšku sice všímám drobností, jako že profi skupinka elitních zabijáků jde na nějakou misi, namaskujou si obličeje kamuflážníma barvama (aby přece nebyli tak lehce viditelní), načež se ovšem musí pochlubit jaký má většina z nich namakaný ruce a tak si vezme jenom vestu a jejich naolejovaná kůže svítí na kilometry daleko, ale to beru, jakože k filmům tohohle typu už prostě patří a nehodlám si tim nechat kazit požitek ze sledování ;)

6. dubna 2011
avatar uživatele
100 %

Predátor = klasika! Jeden z nejpovedenějších akčních filmů vůbec! Skvělý příběh, herci i hudba, prostě jen sedněte a vychutnávejte!

3. října 2010
avatar uživatele
100 %

Predátor

Tenhle film se mi vryl do paměti a už se ho nezbavím. Patří mezi mé oblíbené filmy i když mně zklamalo že tam umřeli mé oblíbené postavy včetně predátora. Ale i tak si film zaslouží 100% za výkon herců, děj, akci a trochu i toho strachu.

5. září 2010
avatar uživatele
100 %

Tento viac menej kultovy film som videl uz dost davno ale az teraz sa mi dostal do ruk v originalnom zneni, co ma priviedlo k tomu trosku mu tuna zdvihnut hodnotenie, lebo inak ako stoveckou sa toto hodnotit neda:) Je to film ktory som ako mladsi neuveritelne zral a terajsie pozretie ozivilo spomienky. Nemam co vycitat, herci huste napatie a (takmer) nesmrtelny lovec... parada

15. července 2010
avatar uživatele
100 %

III

Predator : kultovný a asi nejlepší film z těch osmi o příšerkách s.r.o... ja odrostlej na éře akčňáků (Slyovi, Claudeovi, Stevenovi, Dolphenovi a Arniem) dávám samozřejmě všech svejch jedenáct prstů majora maisnera nahoru... TO je skutečnej film pro chlapy... neviditelnej netvor s pistáciovou krví v džungli proti celé jednotce,,, a samozřejmě nepřežije nikdo kdo se nejmenuje Dutch Schaefer... akčních a nervy drásajících scén je ve filmu docela dost, ale i tak největší úspěch má u mně konečná pasáž jaxi vetřelec vyhlíží a prohlíží jeho lebku (jak ho za ní vytáhne nahoru do vzduchu) a jaxe Arnie namaže blátem, aby mu zmizel.. no a taky ta výbušnina co vypadá ze začátku jako nějaké zaujímavé poselství

15. března 2010
avatar uživatele
100 %

Klasika! Kdo by dnes neznal Predátora? to je jako nenat Vetřelce! Film byl na svou dobu výborný jak po trikové stránce, tak po té dějové. Originální zápletka, krerou v současné době, více či méně, jen jiní kopírují. A Arnold tu předvedl výborný výkon.

3. února 2010
avatar uživatele
100 %

Hororovo - akčná klasika, z ktorej by si dnešní tvorcovia mali brať príklad. Komando drsňákov je vyvádzané z miery niečím, s čím sa ešte nestretli. Myslím si, že každý koho akčné scifi zaujíma by si Predátora nemal nechať ujsť.

2. února 2010
avatar uživatele
100 %

Prvotřídní akční film. Armádička ostřílených válečníku, která bez obtíží vystřílí celý tábor ozbrojených ničemů, se utká s neviditelným lovcem z kosmu a že se je na co dívat. Prostředí ve kterém se děj odehrává je nepřehledné a nikdy nevíte, odkud vyskočí. Závěrečný duel je pak opravdová lahůdka. Skvěle zvolená hudba a Arnold v jednom ze svých nejlepších filmů. Predátor je rozhodně dílo, které stojí za shlédnutí.

19. února 2009
avatar uživatele
100 %

Lovecká sezona

Téměř geniální záležitost. Viděl jsem to snad pětkrát, možná i víckrát, nevím, ale pořád mě to baví. Je to čistokrevná akce se vším všudy a hlavně se Schwarzeneggerem ve vrcholné formě. A Predator? Z něj se stal můj neoblíbenější mimozemšťan.

18. února 2009
avatar uživatele
90 %

Ty máš ale pěknou držku!

Ano, konečně jsem dohnal to, co jsem dlouho odkládal. Predátor je nepřekonatelná klasika, ten kdo to neviděl, o hodně přichází. Hned samotný námět je perfektní. Mimozemská příšera, kterou baví lovit lidi, aby si zkrátila nudný den, alespoň tak jsem si to vyložil. Možná je to mezi Predátory nějaká zkouška dospělosti… ono je to vlastně jedno. Hlavní je sám Predátor. Příšera je to opravdu geniální. Ve svém obleku má na co si vzpomene, proto se ani nezapotí, když má zlikvidovat celou jednotku po zuby ozbrojených chlápků. To by ale nebyl Arnold Schwarzenegger, kdyby mu to neznepříjemňoval, jak jen je to možné. Od začátku film směřuje jedním směrem, který nemůže vyvrcholit ničím jiným, než efektní závěrečnou "bitvou". Po dějové stránce bych čekal trochu víc, byl to prostě jenom lov. No, co bych taky měl čekat od podobného žánru. Mě to ale vůbec nevadí. Celý film jsem si neskonale užíval. O strachu sice nemůže být řeč, protože už je to přece jenom nějaký ten pátek starý. I tak, ale pochválím skvělé video-efekty. Na rok 1987 je to úctyhodný výkon. Taky musím vyzdvihnout Arnolda a vůbec, všichni herci byli velmi přirození a i jejich emoce jsem jim bez výjimky věřil. Další trefou do černého bylo prostředí. Džungle splnila svůj účel na jedničku. Scény v ní působily takovým nepřehledným dojmem a to na atmosféře jen přidávalo. Když se navíc začne dívat Predátor svojí termovizí, nemá to jedinou chybičku. Neubráním se taky srovnání s Vetřelcem. Budu porovnávat jenom příšery, protože film už si moc nepamatuju. Predátor podle mě Vetřelce předčí skoro ve všech ohledech. Je silnější, efektnější, prostě jsem si ho oblíbil. Možná se kouknu i na toho Vetřelce, protože tady hodně lidí z vás říká, že je lepší. To už jsem trochu odbočil. Takže uzavřel bych to asi takhle: komu nevadí jednodušší děj a naopak má rád kultovní obludky, pro toho je film jasná volba. Nelze než doporučit!

25. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Klasika

Vyborny film, ktory som videl prvy krat asi v 89-om ako monotonne nadabovany... Urcite zaujal, treba pozriet kto este nevidel. Ozaj, nezda sa vam, ze ta hudba vo filme od Silvestriho sa dost podoba na Hornerovu vo Votrelcoch...?

22. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

No ako film je to celkom dobrý. Arnie hral dobre, scény celkom ušli. Na pár chýb sa mi to páčilo, keď som bol menší, pozeral som to stále, teraz si to pozriem v telke len ak už nič nejde. Ale je to klasika tak 80% je podľa mňa slušné.

11. ledna 2009
avatar uživatele
60 %

Na svou dobu to bylo něco fakt extra. Když jsem to ale viděla teď, smála jsem se až do rána. Fandům to neberu, protože něco do sebe to má. Mě to ale nic neříká, tak se půjdu smát jinam.

6. července 2008

100% ne, ale...

Tento film mám moc rád, ale na 100% to opravdu není. Je tam na můj vkus až příliš chyb na to abych dal plnou palbu. Jsem asi hnidopich, ale nemůžu překousnout, když se Arnie prochází po nepřátelském táboře asi 50m od stanu plného nepřátel a "nikdo" ho nevidí a podobné nesmysly. A to s tou rukou, jak je zmíněno v chybách je do očí bijící. Neměli to aspoň zpomalovat, bylo to, jako kdyby říkali:,,podívejte jaký dokážem udělat chyby". No nic, dost rejpání. Jinak je pro mě film super a moc rád se na něj kdykoliv kouknu a když překousnu těch pár chyb...

5. července 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Naprostá klasika. Predátor předčí ledajakou hororovou příšeru (podle mě i Vetřelce). Arnold je nefalšovaně cool a atmosféra housne každou minutou. I když predátor je opravdu designově povedený, tak s ním tvůrci rozhodně neplýtvají a v celé své kráse se ukáže až ke konci filmu, což je povedený tah. Jinak je pravda, že dějově film tolik nenabízí, ale co do provedení mi bylo jasné, že jde o ultimátní akční maraz ještě před tím, než jsem vůbec znal význam slova "ultimátmí". Predátor je prostě nehorázně cool film a svůj úděj splňuje dokonale.

15. května 2008
avatar uživatele
80 %

Predátor je dneska už stejná kultovní klasika jako první film s Vetřelcem. Oba tito mimozemšťané přinesli do kinematografie úplně něco nového. Neviděl jsem mnoho starších filmů s tvory s jiných planet, ale tito dva jsou naprosto výjimeční i teď. Každý si mimozemšťana jako první vybaví zeleného mužíčka s obříma očima a laserovými zbraněmi. Jó, to Predátor je něco úplně jiného a to dosti viditelně. Sám jako takový představuje něco úctyhodného, takže jdeme na hodnocení. Námět nemohu jen tak poslat někam. Ti mužíčci, o kterých jsem mluvil, vždy přiletí s létajícím talířem a chtějí ovládnout svět. To predátor je lovec lidí. Jenže jeho nemůžu srovnávat s trapnými zabijáky z akčních thrillerů. Predátor zde jenom loví, ale je to mimozemšťan, takže to ho odlišuje. Námět rozhodně beru za dobrý. S dějem je to trochu horší. Jelikož je Predátor nepřítel lidí, nemůže být hlavní postava. Tou je tedy člověk, konkrétně voják. Někomu to může připadat blbé, protože vojáci jsou skoro všude, ale pořád je to mnohem lepší strategie, než cpát Predátorovi do cesty vyjevené teenagery. Díky vojákům jsme mohli vidět, co na predátora platí. Zkrátka jim to tentokrát prošlo. Jenže ten děj je horší v tom, že je přímočarý. O začáteční půlhodině vůbec nemluvím. Tam jde jenom o vojenskou akci, při které spadne hodně nábojnic, a kde uzříme schopnosti jednotlivých členů. Zbytek už je jenom o přežití. O přežití, kde se předvedl zase Predátor se svými kvalitami. S tím jsem byl nadmíru spokojen hlavně díky tomu, že téměř celou dobu jsme nevěděli, jak vypadá a čeho je vlastně schopen. Speciální efekty z něj udělaly ducha vydávajícího nezapomenutelné zvuky, který je v mžiku pryč. Jeho vybavení a zvláště jeho vzhled je naprosto prvotřídní. Kevina Petera Halla velmi obdivuji. Jeho výkon zde je úžasný. Jeho kostým naprosto kuriózní, a aby toho nebylo málo, měli jsme možnost vidět i jeho lidskou tvář. A vedle skvělého mimozemšťana je skvělý herec. Arnold Schwarzenegger po Terminátorovi předvedl nejlepší výkon. Jenom mě neuvěřitelně mrzí, že o něm v druhém díle padlo jen půl slova. Atmosféra filmu není určitě tolik strašidelná jako ve Vetřelcovi, ale má také něco do sebe. Hudba ve filmu je bezvadná, i když se trochu opakuje a do toho ta džungle… Predátor i Vetřelec zůstanou v mém srdci navždy.

12. května 2008
avatar uživatele
20 %

Myslím, že pro milovníky akčňáků a sci-fi filmů je tohle opravdu pochutnání, ale mě to nijak nezaujalo. Asi to je fakt tím, že nejsem velký fanoušek těchto typů filmů, ale ani jsem u toho nebyla nijak napjatá ani nic podobného. Efekty byly vážně dobré i nápad byl fajn, ale o hereckých výkonech se nedá moc hovořit.

27. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

originál

Film s originálnym nápadom nového filmového monštra. Ked som to videl prvýkrát, ani som nedýchal. Aj tá hudba tam robí vela. Mohlo to ale byť aj trochu dlhšie. Skrátka horor, kde nikto nevedel aký je tam protivník, dokiaľ sa nezačal postupne ukazovať. Dobrý nápad, keď vojaci nevedeli, kto proti nim stojí a pritom ich jedného po druhom likvidoval. Aj sa mi páči obsadenie hercov, ktorí mi tam pasujú. A dizajn a vizáž Predátora je dokonalá. Je to zároveň asi najlepší Arnieho film. Dávam 100 percent

6. února 2008
avatar uživatele
50 %

Predator

Tohle se "zapsalo" do dějin, Predatora zná v dnešní době skoro každý. Je to vskutnu zajímavý a originální. Každopádně děj mi přišel především poněkud krátký, a dále nezáživný-nebylo tam něco, co by překvapilo. A samozřejmě, že zde nesměl chybět ani ten přehnáně průhledý, a všemi směry doslova ohraný konec - ano, mám na mysli přeživší.

23. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Jojo

Tak tenhle film poměrně sedí. Mám rád akčňáky z lesů a džunglí, Švarcík film jen vylepšuje a Predátor vypadal v celku reálně, ne jako v nějakých trhlých sci-fi. OK, zaslouží si 80%.

25. října 2007
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

Predator

Klasický akční film 90 let minulého století. Svalnatý Arnold Schwarzenegger vyplivávající jednu cool hlášku za druhou putuje s neohroženou jednotkou džunglí, aby narazil na tajemného lovce z vesmíru. Film by si spíše 80%, ale těch 90% mu musím dát za poslední scénu s Pradátorem, na kterou nikdy nezapomenu - blažený úsměv na Predátorově tváři je jedna z nejlepších scén, kterou jsem kdy viděl.

21. října 2007
avatar uživatele
100 %

Na predátora jsem se díval už když jsem chodil do školky. Výborný akční (možná trošku i hororový) film včele s výborným hercem "Arnim". Co chtít víc.

11. října 2007
avatar uživatele
90 %

Predátor je jeden z nejlepších akčních filmů možná nejlepší vůbec. Moc se nemluví spíš se střílí a Predátor je dokonalej.

27. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Predátor je proste predátor. Vynikajúco urobený film ktorý sa dá pozerať stale. Dobrý dej a na tie roky prekvapivo dobré efekty. Arnold v hlavnej úlohe, co k tomu dodať, 90%.

19. července 2007
avatar uživatele
90 %

Jeden z nejlepších Arnoldových film

1987, to je rok kdy nebyly počítače na vysoké úrovni. Efekty se dnes zdají trochu zastaralé, pomalé, něco jako ve Flash Gordonu nebo prvních Star Wars. Musíme být ohleduplní k tomu roku 1987 a uznat, že na tu dobu to jsou perfektní a velice drahé efekty. Zaujala mě zajímavost, že Predátora měl původně hrát Van Damme. Zajímalo by mě v jakých lokalitách se natáčely například scény u jezera. Vipadalo to velice věrohodně. Ve filmu jsou velmi pěkné scény, jako v táboře, nebo "krycí palba":), u té jsem se docela usmál. Herecké obsazení bylo velmi dobré. Byl to jeden z filmů, ve kterém Arnold opravdu zazářil, jen se mi nelíbila jeho rezavá barva vlasů, myslím, že hnědá nebo černá by byla lepší.

9. června 2007
avatar uživatele
80 %

Predátor je pro mě prostě klasika. Když někde ten název slyším, vybaví se mi nejen hodně vzpomínek na film, ale na samotné dětství, kdy byl Arnie prostě kult a mě ke štěstí stačilo, když shodil triko, napnul svaly, nasadil drsnej výraz a hláškoval jako o život. Přesně tohohle je Predátor plný. Navíc, kdyby se hledal top ten filmových hajzlů, tak vesmírný lovec bude hodně vysoko, alespoň u mě (stejně tak T1000 z Terminátora a samotný Arnie jako Tetminátor v jedničce). Přestože teď už spíš od filmu vyžaduju trochu něco jiného, tak na tuhle ultimativní bitvu největšího akčního hrdiny světové kinematografie a nejhoršího šmejda z vesmíru se vždycky rád kouknu. Už pro tu jeho pěknou držku.

5. května 2007

Predátor patří k jedněm z těch lepších Arnoldových filmů. I s odstupem několika let nadprůměrnější akční řezba.

23. dubna 2007
avatar uživatele
50 %

Je to sice celkem svižné a nabité akcí ve formě několika výbuchů, ale pro mě to celkem dost postrádá napětí. Nevím jak u toho byli napjatí diváci před dvaceti lety, ale podle mě moc napjatí být nemohli. Když porovnáme atmosféru z Vetřelce a tohohle, tak tohle je hodně slabej čaj. Scéna, která mě už od prvního zkouknutí utkvěla v paměti byla, jak ten jeden černoch s kulometem začne střílet do džungle na predátora a ostatní přiskočí ze křoví a bezhlavě střílí po jeho boku:) To jsem byl ještě o dost mladší. Čím více o tom uvažuju, první predátor je dnes úplně bez lesku a nemá mně už vůbec co nabídnout. Technická kvalita snímku je hrozná. Zvuková i obrazová. To že jsem tomu dal 80, pak 70 je asi tím, že jsem se snad nechal ovlivnit jakýmsi kultovní ovzduším, které se kolem toho filmu ještě vznáší, ale ten film si to už nezaslouží. 50 se bude ještě možná snižovat.

21. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Lovící žaba

Predátora jsem viděl kdysi na úsvitu lidského věku na mizerné VHS s takovým tím improvizovaným dabingem, kde jeden člověk amatérsky motnotónním hlasem překládá všechny dialogy a zpravidla překládá i univerzální "au". Od té doby k němu tíhnu s jakousi nostalgií a teď mi dává práci filmu nenadržovat. Ovšem, když názor, tak subjektivní, že ano... Myšlenka filmu je dobrá. Jednou za čas, zpravidla v horkých létech, si do pralesů něco odněkud přichází zalovit. Proč ne, my v pralesích (a nejen tam) lovíme taky - a rádi. Jenže ne lidi, i když i to se prý stává, že si občas nějaký ten psychopatický jedinec zaplatí ilegální zájezd do válečné zóny, aby si střelil člověka. No fuj.. Ironicky podotýkám, že když se to tak vezme, chová se Predátor naprosto lidsky a my ho plně chápeme. Nepsychopatické osobnosti ovšem chápou i vojenský výsadek v čele se Schwarzeneggerem, který má záležitosti přijít na kloub a nenechat se přitom ulovit. Džungle dodává ten správně nepřehledný kolorit a Predátorova lovecká taktika patřičnou dávku napětí. Ačkoliv jak říkám - ve filmovém prostředí se naprosto ukázkově uplatňuje efekt habituace, v tomto případě na zobrazované násilí a to, co diváka přivádělo ke kolapsu před několika málo lety, to je dnes zívačka. Každopádně platí, že tu největší hrůzu vždy dokáže spáchat povzbuzená fantazie. Predátor je dobrý film. Kdo za každou cenu netrvá na překotné a nekončící akci, touto volbou neprohloupí.

21. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Na tomhle filmu se mi nejvíc líbil Arnold. Ten je na ty akční scény úplně dělanej. Ty souboje, v tom pralese, jsou fakt dobrý.

30. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

predator

Byl to můj první film, který jsem s Arnoldem viděl. V té době po pravdě řečeno jsem ho ani moc neznal. Líbil se mi už tenkrát a to trvá dodnes.

23. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Tohle snad viděl každičký človíček, kterého znám. Patří samozřejmě mezi ty človíčky. Film je dnes kultem a je pořád stejně dobrý. Člověku to sice v některých chvílích připadá stejně pitomé, jako všechny tyhle filmy. Nepřítele nezničí miny, střely ani bomby, ale kus kamene nebo dřevo, trošku divné, ne? Jinak je dobře natočený film, ve kterém byl Arnold na vrcholu své akční kariéry.

21. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Jeden z nejzásadnějších filmů kariéry Arnolda Schwarzeneggera a jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Obsadit do filmu, do té doby naprosto neznámého, agresivního tvora z vesmíru vyšlo na jedničku a z Predátora se rázem stal fenomén. Je třeba vzdát velkou poklonu týmu maskérů v čele se Stanem Winstonem. Ve filmu je tolik akce, napětí a nesmrtelných hlášek, že si divák neoddychne od začátku až do konce! Všichni herci i s Arnoldem předvedli parádní výkon a vůbec, Predátor tenkrát nasadil laťku hodně vysoko. Tuhle akční klasiku si nikdy nenechávám ujít v televizi.

27. října 2006
avatar uživatele
100 %

U filmů se Schwarzeneggerem se vždy dobře bavím (i když ho považuji za jednoho z nejhorších herců). Nezklamal mě ani v tomto fimu (tedy myslím v kladném smyslu). Napínavý děj, při prvním sledování i neustálé napětí - jak asi bude Predátor vypadat? Prostě bezvadná akční podívaná i když jsem ji musel brát s rezervou, ale u sci-fi to jinak nejde.

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

Predátor

Určitě jeden z nejlepších sci-fi filmů vůbec. Po vetřelci se zrodil další nezapomenutelný mimozemšťan, kterému nikdo neuteče a se svými skvělými zbraněmi pozabíjí celou speciální jednotku jako nic. Samozřejmě až na Arnolda, který mu natrhne jako jediný zadek. Samotná postava predátora je perfektně udělaná a promyšlená. Díky jeho maskování a arzenálu, který má po celém svém těle rozmístěné je neporazitelný. Taky bylo hodně těžké najít vhodné herce k Schwarzeneggerovy, aby vedle něj nevypadaly směšně, ale myslím, že se jim to docela povedlo. Ve filmu neschází pořádná akce, efekty, hudba i akční hrdina a hlavně nechybí zabiják z kterého jde respekt.

16. září 2006
avatar uživatele
80 %

Jen tak...

Chjo zase Arnold. Ale co už. Kvůli němu přece nezahodím tak vynikající film jako je tento. Zajímavý děj, pěkné zpracování, dobré výkony herců...co víc si přát? 80%

14. září 2006
avatar uživatele
100 %

Bylo to skoro to samý jako vetřelec a protože vetřelec se mi moc líbil i tohle se mi zdálo dost dobrý,Arnold zahrál svou roli bezvadně,tohle byl jeden z nejlepších filmů s Arnoldem,bylo to fakt SUPER,BEZVA A SKVĚLÝ.

12. září 2006
avatar uživatele
100 %

Arnoldův 2. nej film

Pro mě je to druhý nejlepší film od Arniho, po T-2. Včera jsem ho viděl na polaku v původním znění s polským dabingem (daboval to jeden dabér, ale to asi víte). A bylo to supr. Mám rád normální Arnolduv hlas, i když jeho vrchní dabér P. Soukup má taky krásný hlas. Ale k filmu- líbí se mi to komando vypracovaných chlapů, které jen tak něco nerozhodí, fakt drsní chlapy. Být takový drsňák by nemuselo být špatný. Dále se mi líbílo prostředí džungle ve které se celý film odehrával a výborný soundtrack. Takže 100%

22. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Výborný akční film s nádechem sci-fi a hororu. Režisér John McTiernan skvěle vykreslil tísnivou atmosféru džungle a napětí by se dalo krájet. Jednotka po zuby ozbrojených a všeho schopných žoldáků pod vedením Arnolda Schwarzeneggera je skvělá a navíc je vidět, že i přes nebojácnost a chrabré odhodlání mají strach. Hlavní záporák - mimozemský šmejd je totiž opravdu hrůzu nahánějící úchyl, který si jako trofeje schovává lebky s páteřemi svých poražených nepřátel. Zaujala mě myšlenka, že na zničení predátora jsou zbraně nanic. Arnold se mu musí přizpůsobit a bojovat jako pračlověk za pomocí jednoduchých, leč praktických nástrojů, které mu poskytne džungle.

24. července 2006
avatar uživatele
100 %

Lovec

Predátor patří mezi mé nejoblíbenější filmy. Když jsem ho poprvé viděl, nemohl jsem se strachy ani pohnout. Dnes se na něj znovu rád podívám.

20. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

The best

K tomuto filmu toho nemůžu moct říct, protože se jednoznačně jedná o můj nejoblíbenější film, který jsem viděl (bez keců) cca 50x. Stačí to jako odpoveď na dotaz, jak se mi tento film líbil? Jedním slovem: 1000%

21. března 2006

Klasika

z filmu se již stala klasika podle mého názoru. Predátor versus Arnold, je naprosto jasné jak to skončí, ale to rozhodně filmu neubírá na kvalitě.

26. ledna 2006
avatar uživatele
weri
...
100 %

Arnie vs. Predator

Super film, ve kterém se poprvé objevuje dnes už legendární predátor. Džungle dodává filmu na exotičnosti i napětí. Jen je škoda, že víme hned od začátku kdo to schytá...Arnie přece neprohrává:-)

21. října 2005
avatar uživatele
70 %

Predátor

Na tomhle filmu je nejlepší jeho atmosféra v kombinace s hudbou.I když herecké výkony jsou na úrovni telenovely,možná i právě proto se film stal kultovním.Hrozný scénář,ale všechno vynahrazuje závěrečný souboj na život a na smrt predátora s Arnoldem

16. října 2005
avatar uživatele
70 %

dobrý

u tohoto jsem se bála bylo to pro mne něco nového a takového fakt hnusného ale líbí se mi mnohem ta dřívější nadabovaná verze ta druhá je taková hrubší

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Vetřelcův protivník

Predátor je podle mě takovou odpovědí na ságu Vetřelců. Vznikl jako protipól hbitých, subtilních, všudypřítomných, zákeřných vetřelců. Predátor je totiž až po uši ozbrojen zbraněmi a moderní technologií, je mohutný a rozvážnější. Rád "pracuje" sám. K filmu se toho dá říct mnoho, ve své době to byl asi obrovský boom, už jen proto, že Arnie prožíval svá nejlepší léta a tady to dokazuje. Děj je poutavý, má spád, udržuje Vás v jisté atmosféře strachu (hlavně Predátorův termovizní pohled) a celkově se mi docela líbil. Predátor však nedosahuje ani zdaleka kvalit Vetřelce a to je škoda.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

A jak to bude dál

V dnešní době, kdy je moderní divák připraven skoro na vše, tento film tolik neohoromý jako v době svého vzniku. Děj se odehrává v pralese, proti nepřátelskému predátoru, který je na první pohled jasná jednička v boji proti vojákum. Ještě že americká kinemtagrafie má svého hrdinu Arnieho, který nakonec ....

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Film mého mládí

Toto je film mého mládí!! Úplně hrozně jsem ho žral, viděl jsem ho asi 20x, stejně jako Krvavý sport!! Podle mě je to nejlepší Arnoldova role!! Fakt bomba na tu dobu!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

ad jandys

Zrovna jsem četl názor od -jandys- ,a musím potvrdit že je to film mládí (bohužel). My jako mladí jsem si na Predátora dokonce hrávali. No ale spátky k filmu, osobně bych ho hodnotil na takových 150%, jelikož to byl 1.film, který mě opravdu oslovil.

(Bohužel \"knetu\" umožňuje jen 100, což je pro tento film opravdu málo)

Dále se -jandys- zmiňuje o Krvavém Sportu, a jelikož byl nedávno (k 9.červnu) v televizi, tak jsem si musel opětovně připomenout že takové filmy se už opravdu nedělají. :-(

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Patri k elite

Tento film na svoju dobu ktoru predbehol bol velmi dobre spracovany efekty nemali chybu.Arni zahral svoju ulohu velmi dobre a mal aj zdatneho protivnika.NA tento film sa tak skoro urcite nezabudne

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Arnold

Taky jsem názoru,že je to Arnoldova nejlepší role :-) pralesy atd. jsou samy o sobě dost děsivý...je to skvělá podívaná,pokud pak ovšem člověk nejde po tmě spát do stanu :-)

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Carl Weathers

Už to nemá tu atmosféru, jako když jsem to viděl kdysi, ale i tak je to stále velmi dobré pokoukání. Legendární neviditelná obluda postupně likviduje elitní vojáky, ale je škoda, že divák tuší, kdo vyhraje.

Kdysi dávno