home
Predátor 2

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Pokračování legendy

Pokud si chceme Predátora 2 alespoň trochu užít, je nutné si uvědomit, že tohle je úplně jiný film než jednička. Patří do ranku policejních filmů z přelomu 80. a 90. letech se všemi jeho neduhy a klišé kinematografie té doby. Hlavním hrdinou není namakaný supervoják Arnold Schwarzenegger, ale „pouze“ obyčejný policista s tváří Dannyho Glovera. Neznamená to ale, že by se film vzdal lehkého béčkového hávu jedničky a vsázel na realističnost. Naopak je dvojka oproti jedničce skutečné béčko (což nemusí nutné znamenat špatný film), kdy v některých scénách působí Predátor pouze jako kašpar v kostýmu a Hopkins abstinuje na větší dávku režisérské invence. Predátor loví tentokrát v Los Angeles, což některým divákům taky nemusí přijít vhod (příšer ve velkých amerických městech je už trochu moc). Z dnešního pohledu působí film místy trochu fádně, většina postav jsou karikatury a některé scény jsou vyloženě směšné. Přes výčet negativ není Predátor 2 úplně špatným filmem a koukat se na něho stále dá, hlavně díky zajímavému závěru. Jen je potřeba se oprostit od jedničky, stejně jako jsme to museli udělat u dvojky Vetřelce.

18. září 2012
avatar uživatele
80 %

Myslím, že stejně jako pro mě, tak pro všechny diváky byla velkým překvapením absence Arnolda. To však dodalo jedničce a dvojice jakési oddělení, a to znamená, že podvědomě budou méně srovnávány. A je to tak lepší, jako celek by to totiž působilo hodně zvláštně.

25. května 2011
avatar uživatele
100 %

Bezcitný lovec se vrací

Predátor 2 mně trochu překvapil. Ale opravdu jen trochu. Dějem který se přesunul do velkoměsta což mi ani nevadí změnu si zaslouží. Dále že predátor neutočí na bezbranné. A dále že predátoři navštěvují naši planetu často a ještě že mají smysl pro fair play. Tenhle film si zaslouží opět 100%

5. září 2010
avatar uživatele
70 %

Druhý díl Predátora je z mého pohledu dost ve stínu legendární jedničky. No jak pak by ne, kam se Arnold nachomýtne, je o zájem postaráno. Otázkou zůstává, jestli je to k podceňované dvojce fér. Když vám hlavní hvězda odmítne i mini roličku kvůli pokračování Terminátora, co si máte počít? Režisér na to šel od lesa, spočítal si, že když na jedné straně pomyslné rovnice odečtete Arnolda ztělesňující krvavou pohromu pro leckterou potvoru z vesmíru, na straně druhé musíte přidat o dost více násilí. Vše v duchu zachování rovnosti… Proto je pokračování pěkně hutné, nic pro slabší povahy. Choreografové akčních scén se do toho obuli od podlahy a tak není divu, že se film snad dvacetkrát přestříhával kvůli únosnosti brutality. Až mi těch nelítostných (tentokrát lidských) bestií z drogového kartelu bylo líto, když bezelstně stříleli stovky nábojů pánubohu do oken ve snaze zasáhnout neviditelný cíl… Hádáte správně, řeč nemůže být o nikom jiném, nežli o Predátorovi! Tentokrát nám poodkryli pokličku s tajemstvím ještě více a na světě jsou tedy takové lahůdky jako kopí, efektní vrhačský disk a moje oblíbená síť. Samo sebou, že použité v boji nadělají pěknou paseku, to si pište… Něco jiného je však krvavé orgie natočit tak, aby nepůsobily příliš jednoduše nebo snad lacině. Tím se dostávám k práci kamery a výběru míst, které spolu jdou ruku v ruce. Lokace jsou na mou duši úžasné, a i když zapadlá ulička, hotelový apartmán nebo jatka na první pohled v našich očích strach nevzbuzují, kameraman tomu dodal grády stylem 90. let. Moc pěkné švenky, pohledy vzhůru a znamenitě zmáklá akce v koupelně babičky, která šla na našeho fešáka s koštětem. Za to u mě sklidili ovace, protože je dobře, když si ze sebe dokážou utahovat a mají správný nadhled. Predátor dvě tedy není žádná srajda, jak podle hodnocení na ostatních webech (čsfd) vypadá, je to "echt" záležitost pro nadšence. Pochválit musím i nástupce božského Arniho, jenž se ujal své nelehké role se ctí a dokázal přivést na svět dokonce srovnatelného hrdinu s jeho Murtaughem ze Smrtonosné zbraně… Hezčí pozvánku na nové Predátory, jsem si ani nemohl přát.

10. července 2010
avatar uživatele
100 %

V

Predator 2 : po jedničce v době akčních filmů s Arniem jsem si naivne myslel, že tam samozřejmě bude hrát taky, ale i bez něho byl film celkem přijatelný na páteční adrenalin

15. března 2010
avatar uživatele
90 %

Pokračování scifi klasiky se celkem vzato povedlo. Již to nebylo ono, páč hlavní překvapení, kdo je ten lovec, bylo řečeno už v prvním díle. I bez Arnieho se však film povedl. Hlavně jsem se musel smát, když na něj šla ta babka s koštětem. I když už to nedosahuje takové dokonalosti, jako první díl dávám 90.

3. února 2010
avatar uživatele
100 %

Tento film po bravúrnej jednotke zasa splnil moje očakávania. Už je to síce veľmi dávno čo som ho videl prvý krát, ale vždy si ho rád pozriem keď ide v telke.
Koncepcia filmu je vdaka objavovania sa predátora už od zaciaktu trochu iná, ale myslím že ba škodu to nieje a Danny Glover sa Schwarzeneggerovi minimálne vyrovnal takze v podstate tejto klasike nemám čo vyčítať...

16. září 2008
avatar uživatele
70 %

Tento film je bravůrně natočen.
Je tam spousta Pradáturů a má to větší švich.
I když tam podle máho chybí Arnold.
Jsou tam super zbraně a celí film vypadá jako kdyby byl skutečný.
Opravdu se mi moc líbil kdyby to šlo chtěl bych pokračování .... .

16. září 2008
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Predátor 2 je podle mě i lepší než jednička a i když sem v tomhle názoru sám, tak se mi predátor hodí mnohem víc mezi mrakodrapy, než do džungle... I když trochu chybí Arnold, tak mi ho bohatě vynahradilo rozšíření světa predátorů... Jejich zbraně a techniku bych mohl obdivovat donekonečna... Navíc i přes to, že predátor je vidět tentokrát od začátku filmu, neztrácí tajemnost, spíš naopak.. Scéna, kdy Predátor kráčí temnou uličkou s hlavou Hawaiského Guru je nezapomenutelná... pro mě je to dokonalý film.

15. května 2008
avatar uživatele
60 %

Jelikož je Predátor již kultovní film, nemohu si nechat ujít ani jeho pokračování. Samozřejmě, že jsem
ho už hodně krát viděl, ale není důvod, proč se nepodívat znovu... Myslím, že když jsem ho viděl poprvé
byl jsem z něho nadšen, protože mě i teď zajímají vize tvůrců na mimozemšťany, ale nyní už takový ohlas nezaslouží. Viděl jsem ho dříve než jedničku a jen to ho drží více nad vodou. Jednička byla samozřejmě lepší, ale dvojka byla viděna dříve, takže to dvojce jedině pomohlo. Příběh tohoto dílu není zas takovou tragédií vůči jedničce, protože ta ani nemusela mít příliš velkou práci s vymýšlením příběhu, když tu máme něco originálního. Na to ale nesměli tvůrci druhého dílu brát zřetel, právě už museli začít přemýšlet, ale stejně neupokojili všechny mé požadavky. Originální už film být právě nemohl, takže alespoň příběh mohl být odlišný. Marná snaha. Dvojka je s jedničkou prakticky totožná. Místo vojáka nastoupil policista, který nebojuje proti teroristům, ale proti gangům. Gangy tu jsou naprosto zbytečné, protože tu slouží prakticky jen jako kořist pro Predátora a jen jako nepřátelé pro hlavního hrdinu, který stejně jenom prahne jen po pomstě za své parťáky. A. Schwarzenegger se sice pro mě nestal hlavní tváří této série, nicméně s ním byla zábava daleko větší. On je pravým akčním hrdinou, ten nový naprosto dokonale představoval zaujatého policistu nejlepším ve svém oboru, který kašle na rozkazy a do všeho se snaží jít sám. Abych se ještě vrátil k příběhu, tak ten není jen neoriginální, ale i přímočarý. Téměř všechno se dá předvídat už také kvůli atmosféře, která je bohužel úplně bez napětí. Ztvárnění Predátora ovšem dopadlo velmi dobře. Toho si nyní daleko více užíváme a i doslova v novém světle. Druhý díl je na prvním naprosto nezávislý. O jedničce padnou tři věty, zůstal právě jen náš mimozemšťan. Na konci ho vidíme v plné kráse, ale do té doby je to duch, který se objeví a zase hned zmizí. A když nepoužívá zrovna neviditelnost, je tma nebo blikají světla. A velice mě těší, že ani jeho herec K. P. Hall se nezměnil, i když jeho tvář není vidět. Jde o princip, který ho už jako Predátora stvořil. Celkově je ale dvojka viditelně horší. Má i stejný průběh, konečný zápas i slušný počet mrtvých. Jestli se ovšem líbila jednička, dvojka nesmí chybět.

12. května 2008
avatar uživatele
90 %

Jak už to bývá většinou, dvojka je horší než jednička a zde to platí. První díl byl lepší, ale na druhou stranu, i zde si přijdou na své milovníci sadomasochistických scén. Mě osobně se film líbil, ale jak sem už řekl, jednička s Arnim byla rozhodně lepší.

23. března 2008
avatar uživatele
Lafi
...
90 %

Predejtr

Je to tak a nejinak, na jedničku sice nemá, ale zábava je to skvělá. Odehrává se v L.A. roku 1997, ve městě zmítaném válkou drogových kartelů a dává mnohem víc prostoru Predátorovi, který byl v jedničce víceméně jen neviditelným zabijákem v džungli, uvidíme hafo zlepšováků a zbraní na které v prvním díle nezbylo místo a vůbec se toho o něm dozvíme dost na to, abychom se mohli vrhnout na Alien Vs. Predator :).

30. října 2007
avatar uživatele
60 %

Slabé

Tenhe film je o dost slabší než jednička, ty katakomby pod městem apod... no nic. Ale zas to není TAK hrozné. Dávám 60%.

25. října 2007

bravo

Povedený nástupce jedničky. Jiné prostředí, jiná situace, jiný herec. Oč byla jednička arnoldovatější, o to je dvojka lepší.

16. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Suhlasím s názormi nižšie, nieje to jednotka. Je to pozeratelné ale Arnold tam naozaj chýba. Preto 80%.

19. července 2007

Znatelně slabší, ale přesto ještě koukatelná dvojka. Neúčast Arnolda je znát, ale zase na druhou stranu, jako "komandos" by asi ve městě udělal více škody než užitku.

22. května 2007
avatar uživatele
100 %

Dobre

Myslim ze vzhledem k dobe kdy film vznikal, kdy se podobnych filmu tocilo mnoho, je tento docela povedenym pokracovanim jednicky. Urcite vitam zmenu prostredi a i postav i kdyz by se tam jiste Arnold nejak objevit mohl. Vzdy me ale pobavi zaverecne sceny souboje, nebo pohled do vitryny na vypreparovanou hlavu vetrelce...:-)

15. května 2007
avatar uživatele
70 %

Kevin Peter Hall

Je to příběh ve stylu policejních filmů 90tých let, kterých se točilo hodně a byly populární. V porovnání s těmito filmy Predátor 2 obstojí, ale na boj prvního vetřelce v džungli to určitě nestačí.

12. května 2007
avatar uživatele
60 %

Vážně nevím, jestli měli dvojku vůbec točit, je to jen slabší odvárek prvního dílu. Změna obsazení filmu jen prospěla. Děj je v podstatě stejný, jen je jiné prostředí - myslím si, že město není zrovna nejlepší pro takový film. Ale za prvotní slušný nápad dávám 60%.

5. května 2007
avatar uživatele
50 %

Dvojka mi připadá o hodně horší než jednička. Už jen proto, že tam nehrajou stejní herci a taky to prostředí. Dát druhý díl do víru velkoměsta? To se mi nějak nezná. Všechno mi připadalo hodně přehnané a jakoby se celá jednička znovu opakovala. Bohužel, tak to často u dvojek bývá.

21. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Tenhle dil se mi libi stejně tak, jako jednicka. Je skvělý nápad vsadit děj do úplně jiné lokace, než v jedničce. Super.

30. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Druhý díl Predátora má tu smůlu, že vznikl jako "druhý". Každý ho srovnává s nepřekonatelnou jedničkou, kterou by určitě překonal málokdo, a to je možná chyba. S prvním dílem toho přece moc společného nemá - je tu jiné prostředí a hlavní postava. Právě ta změna protředí byla určitě dobrý tah. Oproti originálu přibylo možná více akce a určitě se zlepšily vizuální efekty. Dani Gloover zastoupil Arnolda vskutku skvěle. Jako hlavní hrdina je přesvědčivý a má i dostatek charisma. Konec filmu je přinejmenším zajímavý a nejsem jediný, komu skoro vyrazil dech. Myslím si, že dvojka je důstojným pokračováním slavné jedničky a určitě by se fanoušci nezlobili, kdyby se ještě natočil díl třetí.

27. října 2006
avatar uživatele
90 %

Akci oproti jedničce možná přibylo, také triků určitě také ale napětí už asi nebylo a ani nemohlo být takové jako poprvé. Ale dobře jsem se bavil a nebylo to o moc horší nežli jednička. Také překvapivý závěr byl určitě vyvrcholením.

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

Uspěšné pokračování

Druhý díl toho fenoménu je podle mě slušný a vydařilý! Podle mě je stejně dobrý jako první díl. V tomto díle je o dost více obětí predátora, který má zas pár nových zbraní a hračiček. Ukážou se navíc i jeho kolegové. Opět skvělé efekty a hudba. Hlavní hrdina, kterého ztvárnil Dany Glover rozhodně není žádný super svalovec jako Arnold, ale i on se umí utkat se silným zabijákem z vesmíru a tím se taky dvojka dost odlišuje od jedničky a to je dobře! Jediné co mě mrzí je jedna větší chyba ve filmu. Já si myslel, že Predátor vidí lidské teplo pomocí své masky, ale ve dvojce vidí i bez ní stejně. V prvním díle tomu tak nebylo. Jinak mi nic ve filmu neschází!

16. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jen tak...

Dvojka bez Arnyho. Skvělé =D ne sranda. Ale musím říct, že dvojka byla podle mě lepší než jednička. Taková...živější =) Proto 90%

14. září 2006
avatar uživatele
100 %

Samozřejmě to bylo lepší než jednička,druhý díl predátora byl dost dobrý,bylo fakt skvělý,všem to doporučuju,je to prostě SUPER,SUPER,SUPER a ještě jednou SUPÉÉÉÉÉR.

12. září 2006
avatar uživatele
30 %

Hodně slabé pokračování, ale přesto ještě lehce zhlédnutelné. Pokus s přenesením děje do města se tvůrcům vymkl z rukou. Nápad s přenesením děje z jihoamerické džungle do džungle velkoměsta sice není špatný, ale režisér Stephen Hopkins je břídil. Jeho nepovedené filmy - Noční můra v Elm Street 5: Dítě snu, Zděšení a Ztraceni ve vesmíru to jen dokazují. Arnold Schwarzenegger tušil neúspěch a raději odřekl účast, což je škoda. O to víc mě zaráží, co přimělo jinak charakterního herce Dannyho Glovera k účasti na tomto pokračování.

24. července 2006
avatar uživatele
90 %

Lovec 2

Nepřekonatelný první díl zůstal svým pokračováním nepřekonán. Predátor v L.A. je sice zajímavá podívaná, ale v pralese mi přišel mnohem strašidelnější a zajímavější. I tak ale není Predátor 2 špatnej film.

20. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Proč?

Nápad "umístění" predátora do L.A. je výborný, ale už od začátku mohlo být jasné, že se film nepovede. Prvním důvodem je zcela jistě nepřekonatelná jednička Predátor, druhým pak neexistence možnosti skloubení predátorovy síly, schopností a agresivity s osídleným prostředím. Z filmu jsem měl pocit, že predátor jaksi "změkl", když chodí jenom na jatka, nehledě na to, že i když se jeho arzenál rozrostl o některá "udělátka", tak byl celkově slabší, méně nebezpečný. Já teda nevím, predátor je přece megatvor, kterej dokonce dokáže zkrotit i stovky vetřelců (jak nám to ukázal nepovedený snímek Vetřelec vs. Predátor), tak jak je možný, že se takhle nechá honit a nakonec dodělat? Nesmysl střídá ve filmu nesmysl. Zajímavé je také všimnout si, že v úvodu je ve filmu plno lidí, kteří do děje zasahují, pak jich ubývá, ulice pustnou a nakonec je tu jenom Danny Glover sám, nikde nikdo. Ach jo, tohle sice není špatný film, ale je to hrob pro predátora jako takového.

21. března 2006

Dvojka

sice už nebyla tak dobrá jako jednička, ale myslím si, že skloubení Predátora a L.A. že se jim to docela povedlo. Jen škoda, že už ve filmu nehraje Arnold. Každopádně Danny tomu taky dává šťávu.

26. ledna 2006
avatar uživatele
cuba
...
60 %

neviem,neviem

Čakal som niečo, čo sa atmosférou aspoň trocha priblíži prvej časti, ale bol som z toho dosť brutalne sklamaný.Takéto filmy sa určite nakrúcaju len preto, pretože si tvorcovia myslia, že sa zvezú na oblúbenosti jednotky a popritom zarobia nejaké peniažky, ale myslím, že v tomto prípade sú vedla!

25. října 2005
avatar uživatele
80 %

Predy 2

Dvojka je sice dvojka, ja si ale myslim, že dvojka je jen o něco horší než jednička. Efekty pořád nic moc, ale dalo se to, herecké výkony spíše horší a příběh určitě zajímavý a originální.

23. října 2005
avatar uživatele
Morx
...
80 %

Co se dalo čekat

Upřímě jsem od toho nečekal ani špetku děje. Přesto ho tam trocha byla, což měmile překvapilo. Jinak to byla normální akční vraždička ;-)

23. října 2005
avatar uživatele
konz
...
60 %

Dvojka už nic moc

Jak jsem napsal v nadpise! Dvoka je už o něco slabší!!! Jednička měla sice slabší efekty než dvojka ale jde vidět že si 2 vzala něco z 1!! Neni to zlé! Ale podle mě je více povedený Vetřelec versus Predátor.

23. října 2005
avatar uživatele
weri
...
80 %

klasická dvojka...

Klasická dvojka... z předchozího dílu si vzala hlavního hrdinu, ale nechala tam tu správnou atmosféru. Efekty jsou sice na vyšší úrovni, ale to je jediné zlepšení oproti jedničce. Trochu mě taky zaráží ten konec, kdy jsou predátoři tak hodný, že nechají Harrigana v klidu odejít...

21. října 2005
avatar uživatele
50 %

už ne tak dobrý

už se mi to moc nelíbilo už to nebyl ten správný originál jako mohli jste tam vidět tyx neočekávané věci ale už to nebylo ono zlatá jednička ale konec byl docela drsný

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobré pokračování

Myslím si, že v Predátorovi s pořadovým číslem dva se dostalo tomu prvnímu náležitě dobře provedenému pokračování. Změna lokace džungle za velkoměsto nebyl špatný nápad. Další z dobrých nápadů bylo větší objevování se predátora na obrazovce. Sice to to bylo trošku na úkor napětí, které mírně opadlo, když už je zlo (v jedničce tak nehmatatelné) vidět, alespoň jsme si ale mohli pořádně detailně prohlédnout tvora z vesmíru v akci. I Danny Glover je příjemným oživením a je důstojným nástupcem Arnolda v boji s predátorem. Celkově také přibylo na brutalitě a nechutnosti některých scén, takže bych slabším povahám sledování moc nedoporučoval. Jinak hodnotím podobně jako první díl.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Taky celkem dobrý

Dvojka už je horší!! Ale taky stojí za shlídnutí. Moc se mi ale nelíbí děj a konec je taky celkem divnej.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Tu je suboj 1 a 2

Obidva diely boli velmi dobre spracovane ale jednotka tak ci tak dominuje.Aj ked v dvojke ma predatro troska lepsie zbrane.I tak je 1 lepsia ako dvojka ale pocta obi dvom

Kdysi dávno