home
Povolení zabíjet

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Přátelství. Láska. Práce.

Zajímavá poloha agenta 007: není to ten chladný profesionál, ale dělá svůj job z osobních důvodů, takže působí překvapivě drsně a životně. Je to dost vážné, ale rozhodně působivé. A bude trvat ještě skoro dvacet let, než se vážnější a drsnější Bond podaří prodat publiku - bohužel pro Timothyho Daltna s jinou tváří... Tak nevím, jestli mi to nemá být líto.

23. listopadu 2012
avatar uživatele
60 %

Málem 50%. A to jsem ze začátku zvažoval 70%. Celkově my ale ty dvě hodiny, hlavně ke konci, pomalu utíkali. Zbytečně dlouhé.

30. října 2012
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Nasršvatný Bond se mstí. Potvrzení toho, že Dalton je na svém místě. Bondovská série se nicméně měla na tuto úroveň dostat někdy o patnáct let dřív, proto je to nadšení trochu zkalené - v době Povolení zabíjet už bylo pokračování na stejných základech jako Mooreovky ("pan" režisér) nemožné. Přesto nejlepší Bondovka za hodně dlouhou dobu, proto rád nadsadím hodnocení.

4. září 2011
avatar uživatele
70 %

Licence To Kill

Po minulé bondovce mi bylo hned jasné proč se Timothy Dalton jako James Bond dlouho neohřál. Postrádal charisma, jakoukoli bondovskou jiskru a působil, na britského alegána a svůdce žen, dost neohrabaně. To samé jsem čekal, že uvidím i v tomto díle. Jenže tenhle díl byl jaksi jiný. Sice to na první pohled vůbec tak nevypadalo, protože na režisérskou stoličku opět usedl John Glen a scénář napsalo obvyklé duo Wilson / Maibaum, ale přesto jsem z tohoto dílu cítil jistou odlišnost. Odlišnost, která dost možná nepadla ostatním do oka tak, jako padla do oka mě. James Bond už totiž nebyl britský agent, ale jen pomstychtivý zabiják. Tahle skutečnost pravděpodobně vyřadila Bonda na šest let a připravila natrvalo Daltona o roli, ale mě se ten nápad (a nakonec i provedení) docela líbilo. Tahle bondovka má vyjímečnou zápletku a to si spousta diváků vůbec neuvědomuje. Abyste mě nepochopili špatně. Tahle bondovka není tak skvělá, jak to zatím z mého dojmu vyznělo, ale scénář je skvělý a tak zachraňuje celý film. Zamazává všechny chyby a posouvá úroveň filmu výše. Není to jako "Chobotnička", "Dech života" a už vůbec ne jako "V tajné službě Jejího Veličenstva". Opravdu nevím, proč všichni tenhle díl tolik dupou do země. Jistě, příběh nebyl buhvíjak nápaditý, bylo to klišovité, ale ukázalo nám to Bonda z jiného pohledu a já se nebojím říci, že právě tohle je pro tuto ságu zlomové. Na akčních scénách se taky přidalo a navíc jde vidět, že tentokrát si v téhle oblasti dali tvůrci záležet. Vlastně celý film působí dojmem, jakoby se tvůrci snažili odčinit nedostatky a chyby minulého dílu. Dvě krásné (a hlavně sympatické) bondgirls, charismatický záporák s tváří Roberta Daviho a navíc Benicio Del Toro (!!!!) jako "poskok"? Promiňte, ale tohle s klidem překoná i Daltona v hlavní roli! Robert Davi není jako záporák ničím vyjímečný, ale svou postavu zahrál jako chladnokrevného vraha a to tak přesvědčivě, až se z toho vyjímečná vlastnost stala. Benicio Del Toro se v tomto filmu sice nakonec moc neohřál, ale minimálně vidět jeho herecké začátky zkušeného diváka potěší. Timothy Dalton si tímto díle u mě trošku zpravil reputaci, ale pořád nedosahuje Connerových, ba ani Mooreových kvalit. Jedním dechem: "Rozhodně zajímavá bondovka. Už sice vznikly i lepší, ale nadruhou stranu i horší kousky. Navíc Robert Davi táhne celý film o stupeň nahoru!" Dávám takových slabších 70 %.

20. října 2010
avatar uživatele
konz
...
40 %

...

Jako film ano, ale jako bondovku asi ne. Timothy Dalton byl skvělej, ale moc se mi nelíbil děj. Bylo to prostě takové že se to k Bondovi moc nehodilo.

12. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

V pořadí šestnáctá bondovka. Poslední pro Timothy „Bonda“ Daltona. Příběh se točí kolem osobní pomsty agenta 007 za zmrzačeného přítele a jeho mrtvou ženu. Je to až příliš standardní téma v akčních filmech a k Bondovi se to příliš nehodí.

7. října 2008
avatar uživatele
Lafi
...
80 %

Bond James

Timothy Dalton zase v perfektní formě a musím zase říct, že se mi líbil a bondgirl Carey Lowell byla fak skvostná. Dvě bondovky s Daltonem jsou nadprůměrné a nějakej Lazenby a Moore na něj nemaj šanci!

23. října 2007
avatar uživatele
60 %

Carey Lowell

Svého času to určitě byl napínavý příběh, ale tím že mají filmy o Bondovi podobný průběh, tak byl měl děj nabídnout něco navíc. Ale tento film o Bondovi neměl moc zajímavé akční scény a je asi jeden z těch slabších.

26. srpna 2007
avatar uživatele
50 %

Bondovky

Jsem docela ráda, že léto s bondovkami na Nově končí. Protože mě bondovky za chvíli málem unudí k smrti. Vím, nemusela bych se na ně dívat, jenže mi to nedá a dívám se a pak se nudím. Timoty Dalton mě nezaujal, to už jsem psala minule. Bondgirl taky nic moc a příběh? Vlastně bych ani neuměla stoprocentně říct, o čem to bylo. Akce a vtip? Klasika, co rozhodně už nepřekvapí.

26. srpna 2007

slo to

film nebyl spatny ale videl jsem lepsi bondovky treba v Tajne sluzbe jejiho velicenstva.Nejlepsi bondovky vznikly pred 89 rokem.

4. prosince 2006
avatar uživatele
SDX
...
30 %

Licence To Kill

Film je zliepaninou veci z knih, ktore nepouzili v predchadzajucich filmoch a nieco take jednoducho nemoze vyjst.. Druha najhorsia Bondovka..

19. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

V pořadí šestnáctá bondovka. Poslední pro Timothy „Bonda“ Daltona. Příběh se točí kolem osobní pomsty agenta 007 za zmrzačeného přítele a jeho mrtvou ženu. Je to až příliš standardní téma v akčních filmech a k Bondovi se to příliš nehodí. Tak trochu mi to připomínalo prodloužený díl z kriminální protidrogové série z Miami. Nejvíce si asi užili kaskadéři, protože skoro všechny kaskadérské scény nebyly točeny s pozadím a dodatečně trikově upraveny, ale v reálu. Ubylo exotičnosti, Bond se nepodíval do žádné exotické země. Není divu, že film finančně propadl a na šest let pohřbil agenta 007.

12. srpna 2006