home
Potomci lidí

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

nuž

Zaujímavý film...ja len pevne verím,že sa toho nedožijeme,kedže film je film a realita je niekde uplne inde,ale ináč dobrý film.

28. června 2012
avatar uživatele
60 %

Čakal som niečo lepšie, že to vymieranie ľudstva tam bude poznať najviac. Keby sa o tom párkrát nezmienili tak ani neviem o čo ide. Moc sa mi sem bojové scény nehodia.

24. května 2012
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Skvelý film rozprávajúci ako to raz bude. A možno čiastočne aj je. Pretože keď sa nad tým človek zamyslí- detí je stále menej rovnako ako ĺudí, ktorí ich môžu počať prirodzenou cestou.
Film nezobrazuje "aké by to mohlo byť".
Podľa mňa: "Aké to bude."

3. ledna 2012
avatar uživatele
Meky
...
70 %

****

Popravdě nevím, kam mám tento film zařadit. Je to zvláštní! Nápad o "neplození dětí" je originální, způsob natočení taky není špatný, ale přesto z filmu nemám nějaké vyjímečné pocity a chyb se zde najde spousta! Mrzí mě, že tvůrci nic nevysvětlili a rovnou diváka "hodili" co centra dění. Proč nastala doba "neplodná" a další otázky, to je mi záhadou... Možná jsem to nezaregistroval já, ale zmínka o tom byla, kdoví. Na vysoké úrovni je realističnost, s jakou je příběh podáván! To se musí ocenit! Nevím, do jaké míry zasahovaly efekty, ale rozeznat fikci bylo nesmírně těžké, takže kloubou dolů! Když už byla na plátně akce, tak si ji divák prostě musí užít, protože reálné prostředí ve spojení s báječnou kamerou dokázalo vytvořit solidní atmosféru! A pak už maličkosti jako třeba rozprsk krve na objektivu jsou třešničkou na dortu. Ale dokázali mě potěšit, podobně jako uživatele Nicneznam, kterého to také zaujalo. Herci nezanechali nijak výraznou stopu, ale třeba Clive Owen se mi ve své hlavní roli líbil, protože nebyl žádný hrdina. Proč by taky měl být, že? Nemusí to být pravidlem! Julianne Moore mě překvapilá svým krátkým setrváním ve své roli, ale co mohla dělat, když jí scénář neumožnil předvést se více, že? Ale na druhou stranu, scénáristi odvedli docela dobrou práci, protože se nebáli a mnohdy dokázali radikálně překvapit diváka. Závěr? Tento thriller má všechno: slušný příběh, rychlou akci, extrémní realističnost, ale také nudné scény, kolísavé napětí a díry ve scénáři. Tohle všechno má ale každý film, záleží jen v jaké míře...

29. května 2009
avatar uživatele
80 %

Children of Men

Vážně nechápu jak může být tenhle film tady na webu tak rozporuplně hodnocen! Zmatený děj?! A dívali jste se vůbec na ten samý film jako ja? Abych pravdu přiznal, když jsem si zde přečetl názory některých uživatelů, taky se mi do filmu moc nechtělo, ale odhodlal jsem se a dobře jsem udělal. Jakmile jsem totiž tenhle film pustil, hned jsem vykulil oči a nepřestal jsem je vykulovat až do samého konce. Tento film byl totiž na dobu, ve které se odehrával, velmi realistický. A to je jeho největší výhoda a plus. A nebyl realistický jenom na pohled, ale i co se uvěřitelnosti týče. Zkrátka jsem věřil všemu a proč? Lidé zde šířili zlo tak, jak umí jenom lidé a i ta věc s neplodností je možná, protože nikdy nevíme jaká pohroma nás může zastihnout. A právě pocit, že se to může stát a ještě velmi vhodně vybraná kamera, právě to umocňovalo atmosféru filmu. Režisér Alfonso Cuarón si u mě tudíž o stupínek polepšil a i když jsem zatím od něj viděl jen Harryho Pottera 3, když mi příjde do cesty nějaký další jeho výtvor, už nebudu tak váhavý. Zde se Alfonso Cuarón totiž předvedl v celé kráse. Zde se totiž ukázal jeho smysl pro detailnost a jeho perfektcionismus a to na mě také udělalo dojem. Přiznám, že film měl poněkud utahaný začátek, ale pak film dostal grády a už jsem nespustil oči z obrazovky. Herci tenhle film, ale trochu sráží dolů. Clive Owen tady byl úplně normální člověk a nehrál si na nepřemožitelného frajera to byl dobrý tah, ale pořád byl takový nezajímavý a nedokázal ničím zaujmout po celý film, takže slabý průměr. Potom mě ale dostal Michael Caine. Když jsem ho poprvé ve filmu uviděl, nemohl jsem pobrat, co to hraje za postavu. Postava mi nevadila, jen jsem nepochopil jak může herec, co vždycky hrál upravené, vznešené a čisté gentlemany hrát smradlavého, neupraveného hipíka. A víte co? Ze všech filmů, které jsem zatím s ním viděl, na mě tady zapůsobil nejlépe. Až tady se mi teprve tento herec pořádně vryje do paměti. :) Julianne Moore jsem nikdy moc nemusel a tady si ani pořádně nezahraje a mě to nevadílo. I to, že během filmu si opravdu nemůžete být jistí, kdo přežije a kdo ne, je jisté plus. Film není předvídatelný a nekončí "americky", takže já nevidím důvod proč je tak rozporuplný mezi diváky. Jedním dechem: "Umělecké dílo, ovšem jen po té technické stránce, herci zde moc nebodují." Jasně, film není dokonalý, ale ty malinké chyby, které v něm jsou schované, jsou tak malé, že to filmu nijak zvlášť neublíží. Dávám 80 %.

16. května 2009
avatar uživatele
40 %

Potomci lidí

Musím se přiznat že podle názvu jsem neměla představu co od filmu očekávat.A to byl také důvod proč jsem se na film podívala.Vědět to z daleka bych se mu vyhnula.Jestli mi na filmech něco vadí tak jsou to ty nelítostné masakry,nelítostné popravování,utlačování lidí,zavírání je do klecí.Tenhle film se tím vším jen hemžil.Snad půlka filmu nebyla o ničem jiném,až někde v pozadí se odehrával jakýsi nenápadný a místy zmatený děj.Musím se přiznat že film mě docela zklamal.A ještě víc mě zklamal samotný režisér Alfonso Cuarón.Z mého pohledu je to průměrný film natočený průměrným režisérem.Na druhou stranu musím říct že v té změti nepřehledného klubka byli tři světlé body díky nímž jsem film dokoukala až do konce.Tedy pokud se tomu co to bylo dalo říkat konec.Těmi světlými body jsou Clive Owen na němž byl celý tenhle blbinec postaven a celý film vlastně táhl.A Michael Caine který se tam změnil k nepoznání a byla to příjemná změna vidět ho i jinak než jen jako věrného komorníka že.No a tím poslední světlým bodem byla Julianne Moore jen mě dost mrzí že tam nedostala víc prostoru třeba by pak ten film vypadal jinak.Co asi nikdy nepochopím je jak se masakry jiných lidí můžou někomu líbit a považovat je za výborný film.Z mého pohledu si tenhle ( film ) nezaslouží víc jak 40% a to jen díky 3 zmíněným hercům.Jinak musím po pravdě říct že z ( filmu ) mám rozporuplné pocity a ještě dlouho po zhlédnutí mě ten filmový masakr strašil ve snech.Takže se i tenhle film připojí už k tak pěkné řádce filmů které jak doufám jsem viděla naposledy.

12. května 2009
avatar uživatele
70 %

No, mě to teda vážně nedostalo. Námět je sice dost originální, ale věci o zkáze lidstva jsou mraky. Proto je těžké v tomto žánru zaujmout, leč tomuto snímku se to do jisté míry povedlo. Neplodnost je reálný problém, ale do takového stupně to doufám nedojde. Reálný námět u mě jednoznačně boduje. To chválím. Provedení je ale z úplně jiného soudku. Chvílemi nezáživné, prvoplánová a pak není divu, že konec nemá šance nijak více dojmout. Hlavní hrdina dostala poslání ochraňovat ženu s dítětem a o tom je celý film! Nechápu. Kdyby tam přiřadili nějaké další rodiny, více zvratů, ale takhle si to jde zarputile za svým a mě to dost nudilo. Naopak musím pochválit akci. To mě překvapilo, protože tohle měl být spíše thriller. Přestřelky a různé úprky diváka hned vzbudili a přiměli ho dávat pozor, z toho důvodu je asi zařazovali, kam mohli. Dále obdivuji práci kameramana. Já se v podobných věcech nevyznám, ale zde mě to opravdu chytlo. Různé pohledy do slunce, okružky po zdevastovaném městě, paráda! Ano, teď jsem se dostal možná k nejpozitivnějšímu bodu a tou je atmosféra. Pohyb v zdemolovaných a chátrajících oblastech dodával atmosféře na síle a mohutně k tomu přispěla i hudba. Celkové "kulisy" se mi opravdu líbily a je hned znát kam vložili ten velký rozpočet. Těšil jsem se taky na Clive Owena. Tento herec je zatím pro mě neznámý, ale sliboval jsem si, že Potomci lidí by mohl být ten důvod, proč si ho oblíbit. Konstatuji, že se tak nestalo. Výkon nebyl špatný, já si ale myslím, že je to pouze lehký nadprůměr. Závěrem: Rozbor všech struktur filmu (kamera, hudba...) je nadmíru uspokojivý, ale jako celek mi to nepřipadá až tak dobré. Nuda je velký nepřítel a v tomto filmu to platí dvojnásob.

10. března 2009
avatar uživatele
70 %

No teda nic moc. V kině jsem to neviděl a říkal jsem si jak to bude asi dobrý. No nic. Film nebyl sice nic extra, ale určitě bych hodně ocenil využitý námět. Kdyby z toho udělali nějakou akční blbost s nějakýma příšerama, tak by to stálo za dvě věci. Námět byl využit správně, ale do děje toho mohli dát trochu víc. Děj byl hrozně nudnej a zdlouhavej, skoro nic tu nebylo ani tak zajímavý, abych jevil známky nadšení. Nová role Cliva Owena byla fajn, protože to nebyl ten vrahoun ze Sin City. Hodně jsem se těšil na Julianne Moore, ale ta se tady oběvila jenom na začátku, jenom krátce, prostě jí z filmu doslova vyhodili. Taky jsem doufal, že Michael Caine tu bude hrát nějakou významější roli, ale ten tu byl jenom do půlky filmu. Tohlensto byl takovej průměr na jedno použití. Já dávám jenom 70%.

15. října 2008
avatar uživatele
T!mo
...
20 %

Propadák

Asi budu jediný komu se tenhle film nelíbil, ale tenhle film mě naprosto nechytil. Nezachránil to ani Clive Owen, který je sice skvělý herec, ale tady ani toto nepomohlo. 19 let se nenarodí jediné dítě a NAJEDNOU se objeví žena, která je těhotná, honem ji musíme ochránit + ten konec, prostě propadák pro mě.

1. května 2008
avatar uživatele
80 %

Príbeh je veľmi zaujímavý a pútavý. Dej dobre graduje a tak je na čo sa pozerať. Koniec sa trochu nepáčil. Niečo mi tam ešte chýbalo. Ale celkovo hodnotím tento film pozitívne. Čo sa mi asi najviac páčilo bol výkon M.Caina, ten tam bol skrátka nenahraditeľný.

26. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Potomci

Opravdu působivá podívaná. Už je to delší dobu co jsem na tomto filmu byl v kině, stále si ho však docela detailně vybavuju. Film má originální nápad, úžasnou kameru s dlouhými minutami bez střihu. Budoucnost vypadá prakticky jako dnešní doba (děti se přestaly rodit někdy v roce 2009, kdo by čekal nějaké technické pokroky po tomhle kolapsu). Tak dobrému filmu musím dát 100%, protože víc nejde :)

24. února 2008
avatar uživatele
100 %

Potomci lidí

Většinou se na filmy těším už dlouho dopředu, ale o tomhle filmu jsem skoro nic nevěděl! Dostal se mi náhodou do ruky a podíval jsem se na něj! Moje překvapení bylo o to větší když jsem viděl v hlavní roli Clive Owena! řekl bych jeden z nejlepších filmů roku 2006. Jelikož se rád podívám na sci-fi a můj oblíbený herec je Clive Owen, byla to pro mě ideální kombinace! Obzvlášť mě nadchl děj, který mě doslava pohltil! dávám 100% a všem doporučuji

31. prosince 2007
avatar uživatele
80 %

Čekal jsem to trochu akčnější, ale jinak dobře zpracovanej film, hlavně ty kamerový záběry. Škoda že jsem se nakonec nedozvěděl jestli lidstvo zachrání a co bylo tou příčinou neplodnosti.

11. října 2007

nevím jak přesně ten film uchopit, byl zde zajímavý děj a zpracování, byl trochu natočený jako dokument. Rozhodně vede k zamyšlení. Myslím že mohl být o fous kratší ,aby měl lepší dynamiku, ale jinak dobrý.
Upřímě řečeno nevím ani jaké mám dát přesné hodnocení, protože si nejsem jist jeslti se mi líbil nebo ne. Asi se mi líbil, ale tím jak byl realistický co se týká budoucnosti tak se mi až nelíbil, ale takovéto filmy jsou asi nejlepší, takže 90%. Doporučuji, koukněte se na to a utvořete si vlastní názor.

1. října 2007
avatar uživatele
100 %

ano...

Tento film je více než překvapující-je důvěryhodný...Za 20 let to tak opravdu může vypadat-spousta imigrantů,vraždy,krádeže,vymírající lidstvo a boj o nové dítě...Žádné sci-fi futuristické vychytávky,naopak zbraně podobné dnešním,auto jezdící na plyn...To vše bude a to tomuto filmu dodává na působivosti...Plus neotřelá tvář Clivea Owena,který se zablýskl již v Sin City...Více než dobrý film-skvost

30. září 2007
avatar uživatele
80 %

Children Of Men

Velice ,no jak to říct ,překvapující. Vážně tohle jsem nečekala. A vůbec jsem nečekala, že to tak skončí. No perfektní překvapení. Nemyslela jsem si, že to bude tak drsné.

31. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Super

Musím říct, že tenhle film mě naprosto uchvátil. Skvělý příběh budoucnosti. Jen doufám, že to tady nějak podobně nebude vypadat...Zajímavý nápad, který byl úžasně zpracován. A k tomu ještě super hudba...

28. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

No, tak špatný to zase nebylo. Těžko říct, bylo to vyobrazeno hodně drasticky, né že bych byl náká slabá nátura ale tech mrtvejch tam bylo hodně, jako kdyby násilí bylo na dením pořádku, no ale v kterym filmu násilí není že. Jinak co se týče toho města to bylo teda vymakaný.

12. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Parada

Opravdu exceletni podivana. perfektni namet, kvalitni scenar a vyborna kamera (ty dlouhe pasaze bez strihu sou dokonale). Jen ten konec byl moc useknuty. A jeste perfektni hudby, ktera vse skvele dokresluje.

27. července 2007
avatar uživatele
100 %

Skvěle!!

Tak tenhle film mě naprosto upoutal. Jak už psal někdo pode mnou, kamera byla skutečně zajímavá a ztvárnění anarchie a povstání v posledních pár minutách filmu bylo fascinující. Tenhle film si nezaslouží nic jiného než stovku..;)

11. července 2007
avatar uživatele
80 %

Nadějná budoucnost

Zajímý příběh a pěkně zpracovaný scénář. Nejvíce mě zaujala práce kameramana, chvilkama jsem měl pocit, že jsem součástí příběhu. Efekty, no tak ty byly fantastické, výbuchy i ten porod, bravo. Je to kvalitní podívaná.

23. června 2007
avatar uživatele
80 %

Také já musím přiznat, že jsem čekala víc ale spíš pokud se týká spletitosti příběhu než řemeslné zručnosti. Mám pocit že si více dali záležet na efektech a propracování akčních scén a vzhledu budoucnosti než na vyprávění příběhu. Samozřejmě si položíte pár otázek, ale postavy Vám projdou tak rychle že nemáte čas si je vůbec uvědomit. Takže mé hodnocení spíš za řemeslnou kvalitu.

19. června 2007
avatar uživatele
40 %

Námětů zabývajících se neplodností lidí moc není. Nevím, jestli je to do budoucna nějaký problém, ale ztvárnění tohoto problému tak, jak je v tomhle filmu, mně přijde jako velký nesmysl. Zničehonic se již 18 let nerodí děti, když zemře nejmladší dítě, je to obrovská katastrofa, všichni pláčou, současně probíhá něco jako celosvětová občanská válka, ale všechny prvky civilizace neustále fungují: dodávky energie, jídla. To je prostě divné. Dále vyhlazování ilegálních přistěhovalců z důvodu mně neznámého... Tento film je většinou nudný, pokud se tam ovšem nestřílí. Film potřebuje občas tu akci, které samotný námět moc nepřinese a kterou nám tady hlavně dodá celkem podařená akční, dlouhotrvající bojová scéna, snímaná bez střihu a k tomu ještě lépe třesoucí se ruční kamerou. Tato scéna, odehrávající se ve městě, výrazně kontrastuje s jinak nudným filmem a o to víc je tato scéna parádnější. Kapičky krve na objektivu kamery nejsou sice ve filmu nic nového, můžeme to vidět v pár válečných filmech, ale i tak je to prostě paráda a přidá to na autentičnosti. Na celém světě se tedy z nějakého důvodu 18 let nenarodilo dítě, všude se válčí a najednou se dítě narodí a hlavní hrdina se zbytek filmu stará o to, aby bylo dovedeno do bezpečí. Přijde mně tedy, že téma neplodnosti byl vybráno jen proto, že je ještě docela originální, nevím zda-li celosvětová neplodnost povede k vyhlazování přistěhovalců v Británii. To už to mohli natočit s tématem nedostatku pitné vody a místo dítěte by mohl hlavní hrdina chránit plán s vzácným nalezištěm vody. Když trochu zabrousím jinam, opět nesmí ve filmu zabývajícím se tak trochu totalitním zřízením chybět odkaz na díla Orwella. Např. kulhající Theo, jakožto Winston Smith/1984/ a létající prase v oblacích-/Farma zvířat/ u nějaké jakoby továrny se čtyřmi komíny, což tady bylo nějaké vládní ministerské sídlo.(nevím, kde byl tenhle výjev poprvé popsán, asi v knize, ale každopádně jestli znáte obal desky od Pink floyd: The Animals, inspirované Orwellovou Farmou zvířat, tak je vám to jasné. Nejvýše jsou vždy prasata, to sedí. To píšu jen tak pro zajímavost, jak se nám to hezky propojuje. Svět knih, hudby a filmu:) Film je pro mě podprůměrný a jediné co stojí za to jsou akční scény se zajímavou kamerou.

1. června 2007
avatar uživatele
70 %

Akční scény

Příběh lacině hrající na city. Taková bude budoucnost, vyhrožuje dnešní (ultra)levice, pokud nás nebudete poslouchat:-) Ale dost politiky... První půlka se celkem vleče, poměrně jednoduchý, až nudný příběh. Film zachraňuje druhá polovina a způsob podání filmu. Vynikající akční scény, místy až dokumentární kamera. Perfektní dlouhé záběry určitě tvůrci a herci museli dlouho nacvičovat. Divák má pocit, že je uprostřed války. Velice přesvědčivé. Za toto dávám 70%.

26. května 2007
avatar uživatele
80 %

Určitě ne nejlepší film roku, jak pěli ódy kritici, ale v každém případě dějove dost napínavý apokalyptický thriller. Největší dojem jako vždy na mě udělaly scény se zvířaty - Maryščin pejsek, pejsek Michaela Caina atd. - neboli záruka vcítění do jejich osudů u "zvířecích" typů, jako jsem já. Ano, dostal mě i Cainův osud a taky velmi brzké zmizení z plátna Julianne Moore, která je napsaná v titulcích jako druhá... Prostě - nabízí se srovnání s nějakým jiným podobně futuristicky laděným filmem - takže konstatuji, že to byla na prožitek působivější Válka světů.

1. května 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Potomci lidí

Většina lidí mi řekla,že, ze zajímavého příběhu,režisér Alfonso Cuarón natočil apsolutní propadák.Já musím říct že jsem byl napjatý až do konce díy skvělé kameře a hereckému obsazení.Nemůžu nepochválit i dokonale perfektní efekty.Doporučuju všem kteří mají rádi Sci-Fi a věří hereckému výkonu Cliva Owena.

11. dubna 2007
avatar uživatele
60 %

Velke sklamanie

Co sa o tomto filme da povedat? Vynikajuci neotrepany namet ked ludstvo stratilo plodnost a jedinu tehotnu zenu musi eskortovat hlavny hrdina ktory nie je ziaden svalnaty zabijak ale uplne normalny clovek. Proste namet slubujuci uplne super podivanu... Podla ukazok som vsak cakal napinavu dramu od zaciatku do konca, ako sa predieraju znicenym mestom ktore sa premenilo na bojovu zonu, avsak kym sa zacalo "nieco" diat bol uz koniec filmu. Su tam dobre utrzky, ale v celkosti je to sklamanie. Dobry namet sa vdaka nie uplne vydarenemu spracovaniu tak sklbil iba do priemerneho flimu. Inak kamera ozaj vynikajuca, nominaciu uplne schvalujem.

10. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Ten film dýchá

Byla to neskutečná podívaná. Já u toho nedýchala ale ten film ano! Vzal mě doslova za srdce, byl tak věrný, že jsem málem uvěřila, že tohle všechno se opravdu stane. A ta hudba do toho! Ty úžasné záběry kamery na konci! Všimli jste si té krve na kameře? Ty pohyby? A ty plynulé přechody? Bože to byl zážitek......K tomu si přidejte parádně propracované postavy a dojemný příběh....Od začátku do konce se od filmu neodtrhnete, to mi věřte a budete chtít, aby ještě nekončil.

5. dubna 2007

Vizuální bomba, která překonala všechna má očekávání je pro mě společně s United 93 zatím nejlepším filmem tohoto století. Jsou tu scény, které zůstanou v mé paměti několik let. !!!NEJLEPŠÍ KAMERA VŠECH DOB!!!

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Dokonalé!!!!!!!

Tento film je proste skvelý, atmosféra z neho doslova kvapká, dej má spád, sú tam skvelé postavy, hudba, herecké výkony. Jasných 100%.

24. března 2007

Pěkný film,na který jsem se dlouho dopředu těšil.Začátek mě ldost spád,tak to vypadalo,že to bude hodně kvalitní film.Kvalitní film to je,ale přeci jen mi tam něco scházelo.Ten konec,ten mi nepřišel moc dotáhnutej,zdálo se,jako kdyby to bylo odfláknutý.Co se teda stalo s lidstvem?Tato otázka měla být na konci filmu zodpovězena.Ale nebyla.Moc se mi líbila kamera a zvuk.

14. března 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý film

Výborný filmový zážitek ve mě zanechal tento film. Clive Owena jsem si hodně oblíbil už z filmu Sin City a v tomhle filmu mě utvrdil v tom, že je to špičkový herec. Taky se mi líbila skvělá kamera a hlavně dlouhé scény (i kolem 5 minut) bez jediného střihu. Všechny dlouhé scény byly načasované do posledního detailu. Theo (Owen) se mi ale ve filmu zdál trochu jako štístko. Ale i tak to je jasný plný počet procent. Doporučuju.

13. března 2007
avatar uživatele
90 %

Nezajímavý? Kde ty veci..

Tak sem ted zkouk filmes a docela se mi libil. Uz na zacatku pri vybuchu te kavarny si kladete nekolik otazek, coz je pro me u filmu dulezite. TO nemluvim o tom, kdyz na zacatku rikaji, ze zavrazdili nejmladsiho cloveka planety v jeho 19-ti letech. Coz ve vas vyvola dalsi otazku. Proto se mi film libi. Neni to zbytecnej krvak ani kycovita hovadina. Proto ho vrele doporucuji milovnikum futuristickych filmu.

11. března 2007

10. března 2007

Slabota!

Mnoo..co bych k tomu řekl!Na film jsem se moc těšil i díky výbornému Owenovi...ale fakt mě sklamal na plné čáře!!Asi je to tím, že nemám moc rád scifi..!!Ale i ten příběh, že jedno dítě zachrání v podstatě celý svět..?Prostě divné..nebýt té pěkné bitevní vřevy a výbornému stříhu dal bych hodnocení ještě mnohem nižší.

8. března 2007
avatar uživatele
100 %

Velkolepý filmový zážitek. Cuaron vybudoval takovou atmosféru, jako jsem dlouho neviděl. Navíc si libuje v dlouhých scénách bez střihu, což se mi líbí, tedy pokud to dělá zručný režisér. Z rozklepané kamery se mi sice občas klepala i hlava, ale zase to působilo víc akčně. Clive Owen si v hlavní roli vede velice dobře, ale králem tady byl Michael Cain. Ten stárne jako víno, čím dál tím lepší. Příběh sice jednoduchý jako facka, ale někdy méně znamená více.

3. března 2007
avatar uživatele
LOST
...
60 %

Potomci lidí

Na tento film jsem se hodně těšil. Velice mě nalákaly ty kladné recenze kde se psalo, že jde o jeden z nejlepších filmů roku 2006 a jaká je ten film bomba. Bohužel to ale taková bomba není. Podle mě jde celkem o originální film, ale přišel mě občas nudný a v některých scénách naprosto nezajímavý. Samozřejmě Potomci lidí mají i své klady, hlavně herecký výkony a občas i nějaká dobrá akční scéna se najde. Co mě ale nejvíc zaujalo je kamera, která je velmi dobrá. Jinak mě tento film opravdu moc nezaujal a musím i říct, že mě zklamal.

3. března 2007
avatar uživatele
90 %

Dobré

Světlý moment mezi současnou bídou ve filmovém průmyslu. Film má dobrou zápletku, naprosto brilantní kameru (hlavně v pětiminutových záběrech bez jediného střihu). Jediné, co mě vadilo byla délka. Některé scény byly zbytečně natažené a to filmu bohužel uškodilo. Suma sumárum... 9 z 10!!!

18. února 2007
avatar uživatele
70 %

Jsem na vážkách

Jsem na rozpacích z tohoto filmu. Na jednu stranu se mi to líbilo, na druhou stranu už tak ne. Asi jsem čekala více, nebo spíše jsem čekala něco trochu jiného. Ale teď nemyslím to, že budoucnost tvůrci vykreslili úplně jinak, než to normálně v katastrofických filmech z budoucnosti bývá, to jsem věděla a spíše to hodnotím jako plus, protože je to změna. Futuristické a realistické. Zkáza a neplodnost, myslím, že pohled je to dost kritický, ale ne zcela nemožný. Líbilo se mi, že tu nejsou žádní mimozemšťané, kteří by přiletěli a zničili nás. Ne, lidstvo se jednou zničí samo. To, že rok 2027 vypadá jako teď byl podle mě záměr, protože to pak působí mnohem děsivěji, když si uvědomíme, že něco takového klidně může nastat. Těšila jsem se na Julien Moore, ale její postava bohužel po dvaceti minutách umírá, což mě trošku naštvalo. Vůbec celý film je plný násilí a drastických scén a někdy může působit až depresivně. Líbilo se mi to, ale zase tak moc film nedokázal udržet mou pozornost a místy jsem se nudila...

17. února 2007
avatar uživatele
80 %

Na tenhle film jsem se těšila hodně dlouho.Nerada to říkám, ale trošku mě to sklamalo. Čekala jsem větší zápletku, lepší děj nebo tak něco.Myslím, že se to dalo zpracovat líp.Námět se mi moc líbyl, výkony herců taky, ale něco tomu chyběla.Ale peněz za kino nelituju:)

27. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Na tenhle film jsem s přítelkyní vyrazil ''naslepo'', protože jsem nevěděl o čem je, nevěděl jsem jak ho hodnotí veřejnost a kritika a podobně. Samozřejmě že si nemyslím, že takhle lidstvo dopadne, ale na každém šprochu... Film byl docela morbidní, umřelo tam na mě až zbytečně moc lidí, jinak se mi to celkem líbilo. Děj mě vtáhnul a pustil až v závěrečné scéně. Myslim, že tento film je kvalitní a zaslouží si uznání.

16. ledna 2007
avatar uživatele
60 %

Od tohoto filmu jsem možná čekala víc, četla jsem zpoustu recenzi na tento film a temněž všichni se shodli že to je pecka mě se to bohužel nezdálo to je asi tým že věršinou recenze píšou muži.Možná mám blbej vkus ale v některých scénách jsem se nudila ...ale tehle film má i kladné stránky například herecké obsazení Owen a Ceine byli skvělí jako vždy,také atmosféra filmu působí důvěřivě depresivně jakmile jsem opouštěla kino měla jsem opravdu dobrou náladu nikoli z filmu ale z toho že nežiju v roce 2027:)

P.s vtip o čapovi byl taky dobrej :)

5. ledna 2007
avatar uživatele
70 %

Depresivni sci-fi, které u mě doplatilo na ohlasy typu: Senzace! Nejlepší film roku, atd ... Očekával jsem příliš mnoho, ale nejvíc mě uchvátil začátek a konec. Námět senzační, Owen jako vždy výborný a zfetovaný Michal Cane je naprosto, naprosto uchvacující. Film ukazuje dost reálnou budoucnost, kde atmosféra je utvořena oskarovou kamerou a "zvukovým mixem". Ale jak jsem psal na začátku, film se mi zdál dlouhý a občas nudný. Ale doporučuju vidět v kině. 76%(ale na 80% se necítím)

1. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

Depresivní? Ne, realita.

Po slouhé době je tu sci-fi, které ukazuje, že budoucnost není nikterak růžová. Už s prvními zběsilými záběry jsem se dobře sžila s hlavním hrdinou a to díky kvalitní režii i přesvědčivému výkonu mého oblíbeného Clivea Owena. Tato filmová budoucnost působí tak reálně, až to mrazí. Film si udržuje rychlé tempo, jenom snad ke konci je těch úniků z jednoho baráku do druhého trochu moc.

28. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Včera jsem se zničehonic vydal do kina a jen chvíli jsem se zdržoval dilematem "na co jít?". Kamarádka mi totiž nedávno dost vroucně doporučovala Potomky lidí a tak jsem dlouho neváhal a vyrazil pro lístky. Možná jsem čekal až moc, možná jsem čekal něco jiného. Bylo to zajímavé a zvláštní a takové těžko popsatelné. Bylo tam několik rušivých elementů, které mi opravdu vadily - 1) možná až moc "futuristicky" vypadající města, 2) všude až moc zkázy, smrti a nenávisti - asi jsem optimista, takhle si budoucnost nepředstavuji, 3) auta - strašně odfláknuté dopravní prostředky budoucnosti - ve většině jsem poznal jen oplastované dnešní modely. Naopak bylo moc věcí, které mě při sledování potěšily (i když to asi není to pravé slovo) - syrovost a realističnost některých scén, herecké výkony (ano, hlavně Clive Owen, Julianne jsme si vážně moc ne neužili), kamera a občas humorné scény, které filmu vdechly alespoň trošku optimismu, do jinak nepropustné depresivnosti a nihilismu (i když ty samozřejmě nezatracuji!). Jednou z nejlepších sekvencí pro mě byla scéna, kdy v autě couvají před těmi, co je přepadli a pronásleduje je pár na motorce - záběr, kdy spadne dvojice z motorky a ta následně vyletí na couvající auto se mi líbil, opravdu dobře provedený a zaujal mě. Potomci lidí sice nejsou až tak extra film, jaký jsem čekal, ale vstupného rozhodně nelituji.

16. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

...

Po tomhle filmu mám celkem smíšené pocity...nejvíc se mi líbila originální zápletka a výkony herců. Ale na druhou stranu to na mě svou temnotou a krutostí působilo dost depresivně. Znovu bych to vidět nemusela

16. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Potomci jsou zručně natočený film, kterému nechybí spád, zajímavá zápletka a výborní herci. Zvláště Julliane Moore mi v posledních 3/4 filmu hodně chyběla. Film je výborně ozvučen, proto stojí za to na něj zajít do multikina. Naopak mě vůbec nenadchla "epileptická" kamera. Vím, že to mělo napomoct realističnosti, ale kapky krve mi přišly spíš jako výsměch a na roztřesené plátno taky není moc super pohled. Film vás sice strhne a po celou dobu nepustí, ale po jeho skončení vám dojde, že to bylo spíš o ničem. Ale to nemění nic na tom, že je to pro mě čtyřhvězdičkový film.

15. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Julianne Moore

Je to hodně temný film, s vynikajícími záběry kamer. Skoro až do konce jsem byl v napětí, co přijde... Ale na konci se bohužel vše vytratilo a příběh vyšuměl.

14. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Už delší dobu jsem měl při rozhodování "na co jít do kina?" dost smůlu. Naštestí Potomci lidí tohle změnili. Nejen, že jsem se zase konečně mohl nechát unášet brilantními záběry, skvělou (a hlavně roztřesenou a zároveň zkrvavenou) kamerou, vynikajícím Michaelem Cainem a i překvapivě uvěřitelným Clivem Owenem. No jasně, ale první místo stejně obsadí režisér a scénárista Alfonso Cuarón. Jeho předešlá dílka moc neznám: Mexická jízda mě moc nezaujala. Svět Harryho Pottera v jeho rukách konečně dostal něco, co mu do té doby tak úpěnlivě chybělo. Jenže pak přišel s Potomky lidí a získal si moje uznání. Z tak jednoduchý (a na první pomysl i dost dětinský) myšlenky udělal naprosto věrohodný a promyšlený svět. Najdete tu dost působivých, delikátních, hrůzných, trpkých i úsměvných scén. Pokud nejste padavky, určitě nebudete litovat...

14. prosince 2006
avatar uživatele
70 %

K zamyšlení

I když jde o sci-fi, nutí tenhle film k zamyšlení.Neženeme se náhodou k nějaké takové podobné budoucnosti.Film ve mě zanechal neradostné pocity, i když natočen byl perfektně. Ale takovéhle vyhlídky bych lidstvu tedy nepřála ani v tom nejmenším. Kdo si chce užít smutku a ponurosti, tak zde si teda přijde na své.

13. prosince 2006
avatar uživatele
90 %

Alfonso Cuarón je génius. Celej film byl úžasně naturalistickej a syrovej. Zpustošenej Londýn a efekty celkově byly super, všechno vypadalo tak divně starý a špinavý.... Owen dobrej, myslela jsem, že Juliana tam bude trochu dýl, ostatní aktéři taky dobrý. Hodně se mi líbila kamera, některý scény byly točený stylem "Clive běží, běžíme za nim" s dlouhatánskejma záběrama. Celkově měl film spád, dost takovejch těch zajímavější scén a zvláštně děsivou atmosféru.... prostě zas jednou dobrý sci-fi :)

8. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

Opravdu syrově opravdový film. Clive Owen je jeden z nejlepších herců, tady si ho oblíbíte už na začátku a bude vám líto, když o něj na konci přijdete. Julian Moore měla kupodivu až příliš malou roli a herečku jejího kalibru, klidně je mohla doprovázet, větší část filmu, ale je to podle knihy a tam je to asi takhle. A režisér je úchvatnej. Skvělý jsou záběry jednou kamerou, které trvají aspon 3 minuty. Film je to skvělej!

3. prosince 2006
avatar uživatele
80 %

Nevím,jestli to bylo tou velkou chválou,která Potomky Lidí předcházela,ale mě to malinko zklamalo.Vizuální stránka byla super,ale možná mi přišla trochu přespříliš okatě antihollywoodská.Co se týče obsahu,tak ten za formou dost zaostával.Nejde ani tak o vůdčí myšlenku neplodnosti žen,ta je naopak dost originální.Jenže mi přišlo,že z ní tvůrce nevytřískal to,co mohl.Tak nějak nevím,co tím chtěl vlastně říct.Podle mého názoru nebylo anoi dostatečně vysvětleno,proč se vlastně hlavní hrdina snaží to dítě tak utajit.Závěrečná "spasitelská" scéna totiž dokázala,že jejich snažení bylo celou dobu poměrně zcestné.Ale možná to byl záměr a mělo to podtrhnout depresivní vyznění snímku.Silnou stránkou byly herecké výkony.Film stojí a padá s Clivem Owenem,který byl jako lehce nasávající looser naprosto autentický a opět tak dokázal,že právem patří mezi nejobsazovanější herce současnosti.Úloha Julliane Moore nebyla příliš velká,ale i na této malé ploše dokázala herečka vybudovat zajímavou figuru.No a hipík Michaela Cainea,to byla čistá radost.Takže stojí za shlédnutí,ale připravte se,že to váš podzimní splín ještě prohloubí.

27. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Možno to naj za celý rok...

Na jednej strane sci-fi, no na tej druhej blízka realita...v tomto filme bolo ukázané to, čo si ľudia nechcú pripustiť - onedlho na tomto svete nebude dôvod k radosti. Nielen myšlienka filmu je skvelá, ale aj to akým spôsobom bol natočený. Možno ste si všimli, že film bol strihaný iba málokedy. Keď Clive Owen niekam uteká tak kamera uteká priamo s ním a vy máte pocit akoby ste tam boli. Nie len to ale aj mnoho iných vecí dokazujú, že film by si zaslúžil nejaké to ocenenie...

25. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

CotM

Vizuální pastva pro oči - synonymum pro tento snímek. Tak propracovaný film už tu opravdu dlouho nebyl. Každá scéna je dotažena do nejmenšího detailu. Příběh je jistě zajímavý a originální, nicméně ve svém jádru je to jen klasická honička - mohu to přirovant např k Terminátorovi 2 - jeden člověk ocraňuje jiného člověka a utíká s ním před zlouny, obalená skvělými efekty a kulisami.

18. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Zážitek

Tak já to viděla včera. Dějově jsem se ztratila rychle. Některé souvislosti nebyly jasné. Ovšem kamera vynikající a některé scény z bojiště mezi teroristy a národní gardou byly točeny neskutečně dlouhým a efektním záběrem, dobrá práce. Vynikající prostorový zvuk a některé scény byly tak realistické a dojímající, že i nějaká ta slza pohnutí v oku byla.Ale děj a závěr filmu byl takový trochu nejasný.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
80 %

...

trailer na potomky lidí jsem vychutnával pokaždý když jsem ho měl možnost vidět.. .a i když mě ve srovnání s nim film trošku zklamal, pořád můžu říct že jsou potomci výbornej film.. cuaron předvedl, že umí zručně ukočírovat i velkou produkci, což už tak nějak ukázal ve třetim potterovi, ale tady jde ještě dál.. .film vypadá natolik realisticky, až bude běhat mráz po zádech a v závěru budete mít dojem, že sledujete dokumentární film z války.. taky se mi líbí, že s hvězdama nezachází jak s hvězdama a s klidným (ne divákovým) srdcem je nechá zprovodit ze světa (filmovýho).. co se mi na snímku nezdálo, byl začátek.. .nedokážu to přesně popsat, ale něčim neidentifikovatelnym mě trochu nudil... ale od poloviny filmu už má děj spád a rychlym krokem se žene vstříc závěrečnejm titulkům.. během filmu vás čeká spousta scén při kterejch se na vás nakupí spousta emocí, který cuaron chytře utne do tý doby než by se v nich začal utápět.. jinak dávám 75%

16. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Nic tak depresivního a zároveň fascinujícího jsem dlouho neviděla. Hlavní linie příběhu sice občas klopýtne, ale vize budoucnosti bez dětí a nevyhnutelného úpadku lidstva je bezchybná. Za pozornost tozhodně stojí také množství detailů, které krásně doplňují pochmurný bezdětný svět, o vynikající kameře ani nemluvě. A jsem si jistá, že napoprvé mi toho ještě hodně uniklo, určitě si dál repete.

15. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Temné umění

Skvělý pohled do budoucnosti. Cuarón je prostě Pan režisér. Asi bych na to už podruhé nešla z důvodu té skoro až surrealistické opravdovosti. Avšak musím dát Alfonsově představě budoucnosti za pravdu. Tohle všechno, co se ve filmu děje, je - bohužel - v budoucnu hodně možné. Až je z toho člověku poněkud.....nevolno.
Jestli tento film nezíská oskara, potom tedy žádný.

14. listopadu 2006

Díky Alfonso!

Fakt zručně vykreslená budoucnost. Děj jede, na slabší místo jsem narazila jen jednou. Jediná trapně sentimentální scéna, která by se sem nehodila byla ukončena tak krásně, že se mi tam vlastně dost líbila. Slušné obsazení, vynikající kamera, místama dobrá hudba. Cuarón je skvělej.

13. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Absolutně fascinující podívaná. Alfonso Cuarón stvořil opravdu strhující dílo. Ačkoli jsem trochu nepochopila ten ,,Lidský projekt". Samotné zpracování je prostě dokonalé. Příběh je zajímavý a některé momenty jsou opravdu silné (např. když vychází Kee s Theem z té budovy a vojáci přestávají střílet, nebo taky postava Jaspera). Taky Bexhill... Clive Owen hraje svou roli ztraceného muže velmi dobře. A nakonci...

11. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

Jen tak dál...

Od tohohle filmu jsem opravdu čekal hodně. Musím říct, že všechno co jsem od toho čekal splnil a našel jsem tam i spoustu jiných věcí, v které jsem opravdu ani nedoufal. Prostě, tvůrci to natočili bez jediné chybičky. Úpadek lidstva byl zachycen opravdu dobře! Samé teroristické útoky a atentáty - tak jsem si nějaký takový úpadek doopravdy představoval. Lidé by totiž rozhodně nebyli klidní, kdyby věděli, že do sta let tu nezbyde ani jediný človíček.
Také moc dobré byly i záběry, teda kamera. Spousta scén totiž byla točena na jeden jediný záběr, který trval například i patnáct minut. Moc dobře tam byly udělané také bitvy s policisty, které byly i lepší než války v mnoha válečných filmech!!! Střih a výkony herců byly úplně na jedničku! Ponurý příběh byl naprosto skvělý, atmosféra ještě lepší! Celý film vypadal jako takový...dokument, protože ta kamera byla naprosto úžasná. Jak na ní ulpívaly kapky vody nebo krve bylo naprosto...super. Co na to ještě říct? Rozhodně na tenhle úžasně skvělý film zajděte do kina nebo si ho alespoň někdy půjčte na VHS nebo DVD! To vám radím!! Stojí to za to!!
Jen tak dál...jen tak dál!

10. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

necekane dobry

Tak na tenhle film jsem sla trochu s obavou..ze to bude trapny..jak jsem videla ukazky..kam se samozrejme snazili nacpat..to nej..
Ale bylo to paradni..zacatek..nez se to rozjede..pak uz si rikate..at to neskonci..byla jsem moc potesena...jak vtipne to bylo udelany..a kamera vytecna...a nektere sceny dost realisticky..proste..dobrej film..doporucuji s titulkama..protoze original je proste original.

29. září 2006