home
Poslední samuraj

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Jeden zo známejších filmových kúskov, na ktoré sa teda skutočne dá pozerať a zapamätať si ich, už len kvôli krásnym záberom.

14. července 2013
avatar uživatele
80 %

Cruise kam se podíváš

Tom Cruise je podle mě až moc filmech poslední doby a všude hraje stejně, to ho činí docela okoukaným. Ale jsem rád, že i přesto to filmu neublížilo, je to opravdu strhující podívaná.

9. února 2011
avatar uživatele
90 %

Pěkný film

Jedniný film s Tomem, kde jsem neměla chuť dát mu pánvičkou přes hlavu. Naopak jsem přemýšlela, jak je možné, že ze sebe ždíme své maximum. Pravda, kvalitní scénář i ostatní herci mu výrazně pomohli, ale i tak, nestačím zírat. Nečekaně silný filmový zážitek

12. července 2009
avatar uživatele
40 %

Brrr

Ano, je to výborně natočené, skvělá kamera, charismatický Katsumoto, občas i nějaký opravdu dojemný moment. Ale! Strašně, opravdu STRAŠNĚ mi vadí ty velkohubé americké filmy plné patosu k zblití, kde Američan přijde do cizí země, Američan je za hvězdu, bez Američana by se to všechno podělalo! Scénář (či předlohu?) psal zarytý patriot, který toužil všem předvést, jak bez Američanů to opět nejde! Takovýhle postoj odpouštím jen velmi málo filmům. (Cruiseova filmografie je plná podobných patosových odpadků.)

12. července 2009

Tento film ¨patří mezi mé oblíbené. Je to skvělá ukázka cizí kultůry, mravů azvyků. Vždy to na mě zanechá duševní stopu. Dobře spracované ukázky nebojácných samurajů. A mysím, že to není žádný "americký patos". Poněvadž američané tam přijeli na požádání a za druhé když byl Tom Cruise zajat u samurajů nikdo se z něj "nepodělal", velkou roli spíš hraje ve filmu ukázaka jak japonské tak samurajské duše. Ameritotiž naučit jako bojovní, američan se chce totiž naučit bojovat jako samuraj, ale v tom filmu ho ndko nešetří. Na konci sice vymslí taktiku boje proti japoncům, ale co by to bylo bez hrdinného Katsumoty a jeho věčných samurajů...

12. července 2009
avatar uživatele
90 %

Říkala jsem si Cruise v takovémto filmu to určitě nepude. Ale šlo to a mile mě to překvapilo. Je to výborně natočené a hudba Hanse Zimmera tomu dodává výbornou atmosféru.

12. července 2009
avatar uživatele
60 %

Jak ja to Cruise nesnášim. Hodnocení tohto filmu je težké! Film by byl skvelej, ale ja toho Cruise fakt nemusím. Vlastne body dolu jsou jenom kvuli nemu!! Ten jeho pohled, no brrrr..... ach

11. července 2009
avatar uživatele
100 %

Je to můj oblíbenej film, s Cruisem a to se taky počítá... Určiě bych se na to podíval znova znova, nenudí mě to.

2. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

Poslední samuraj

Tohle je perfektní film, založený na skvělém příběhu, skvělé hudbě, skvělých hereckých výkonech - i Tom Cruise se překonal a také na skvělém prostředí založeném na japonské kultuře. není co vytknout - jeden z nejlepších filmů a naprosto jasných 100%.

29. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Poslední samuraj

Alepsoň 30% z mého hodnocení zaujímá hudba. Ta je naprosto dokonalá, na lepší soundtrack si nemůžu vzpomenout. Hans Zimmer odvedl skutečně skvělou práci. Film sám o sobě je také výtečný a to jak herecké výkony, příběh, tak i režie. Mimo jiné japonská kultura skutečně dokáže vtáhnout. Jediné mínus bych viděl v závěru, protože i když se vypravěč snažil všelijak mlžit, americký happyend byl velmi nasnadě. Přesto si ale 7O% zaslouží, takže v součtu z hudbou je to jasná volba, kdykoli se film objeví v televizi.

23. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Skvěle

Tom Cruise jako poslední samuraj zahrál svou roli velice dobře. Perfektní byla hlavně hudba a vůbec celý děj. Konec byl dojemný. Film se mi prostě a jednoduše moc líbil.

13. července 2008
avatar uživatele
70 %

Naprosto dokonalý květ je vzácný

Film je velmi zajímavý a poutavý. Film má krásnou krajinu. Ale konec je šílený. Nelíbí se mi. Je to typicky americké. Velké plus má za kontakt z jinými kultarami, které jsou odlišné a nechápeme je, někdy ani nechcem. Netolerance. A další plus že to byla východní kultura, která je pro Evropany těžko pochopitelná.

29. června 2008
avatar uživatele
90 %

Vřele doporučuji. Pro mě to byl silný příběh, když se americký kapitán snažil pochopit kulturu samurajů. Závěrečná bitva mě dojala. Krásná hudba, skvělé obsazení, propracované akční scény a člověk se něco dozví i z historie. Asi jediné, co bych vyčetla, jsou titulky. Když herci mluví japonsky a dole běhají titulky, já (nevím jak ostatní) to nestíhám číst, takže mám z dialogu tak půlku...

28. června 2008
avatar uživatele
90 %

Vřele doporučuji, abyste si sehnali soundtrack k filmu Poslední Mohykán, jsou tam skladby naprosto podobné a některé naprosto stejné, ale ruku na srdce, tahle hudba se hodí nejen do Posledního Mohykána, ale i do Posledního samuraje. Je to krásný film, který už dlouho sháním na DVD a jednou se i dočkám...Tom Cruise svou roli zahrál se ctí a Ken Watanabe to samo. Nádherný příběh, natočený opravdu realisticky a se smutným koncem, který dojme i tvrdé povahy.... Vidět jednou je málo...

13. června 2008
avatar uživatele
90 %

Opravdu velice dobrý film. Moc se povedl námět,příběh i hudební doprovod. Tom Cruis a Ken Watunabe svoji roli oravdu velmi dobře zmákli. Film byl plný akčních scén a moc se mi líbila samurajská bojová technika. Ale nejvíce se mi líbila impozantní bitva na konci a smutný konec.

12. května 2008
avatar uživatele
90 %

Film se mi velmi líbil. Měl skvělý děj, výborné akční scény, dobré herecké obsazení a skvělý hudební doprovod. Díky tomuto filmu se také mnohé dozvíme o japonské kultuře a technice boje. Opravudu strhující dobrodržný film. Rozhodně stojí za skouknutí.

12. května 2008
avatar uživatele
80 %

Posledný samuraj sa mi na prvé pozretie vôbec nepáčil, najviac ma asi odpudzovala myšlienka amerického spasiteľa, ktorý porieši boj posledného zbytku japonských samurajov.. na druhýkrát som si ale našla pekné pasáže, a nakoniec súdim že je celkom pozerateľný a dobre spracovaný.. Fascinoval ma Ken Watanabe, takto si predstavujem samuraja :-) a výborná hudba.

25. dubna 2008
avatar uživatele
fafo
...
90 %

Pre Kensaku Watanabe je film ako ušitý. Neviem, ale Cruise mi tam akosi nepatrí. Je to o tvrdých chlapoch, on je taká zženštela figurka. Minimálne chyba mu ten správny tvrdy kukuč. Film je výborný, dobre urobený, dej musí zaujať. Ma niečo v sebe veľké, čo bežným filmom chýba, napríklad autentičnosť, ten pre diváka potrebný subjektívny pocit vieryhodnosti. Takých snímkov s touto tématikou nie je nikdy dosť.

13. dubna 2008

Film který mi přijde natočený tak aby se vyloženě zalíbil každému přičemž nemůžu jednoznačně říct jeslti je to opravdu ten správný způsob jak takovýto velkofilm a samurajích natočit!Mě tam prostě chybělo něco jiného, něco originálního a to tam nebylo!Nicméně bych byl za škarohlída kdybych řekl, že se mi to nelíbilo!Líbilo a to moc, ale z tak slibného tématu se dalo vymáčknout ještě daleko větší pecka...!Co bylo příjemným zjištěním, že Poslední samuraj mi připoměl úžasné prology Kevina Costnera ve filmu Tanec s vlky, protože tady je to víceméně hodně podobné - poznávání jiných kultur, jiných hodnot a také podobné psaní deníku:)!Navíc zamilování se do samurajské dívky...mno v některých chvílích může člověku i připadat, že poslední samuraj toto Costnerovo veledílo docela schutí vykrádá, ale budiž mu odpuštěno!Co bylo jednoznačně nejsilnější stránkou celého filmu nebyli herecké výkony, ale uhrančivá Zimmerova hudba která je vážně nádherná a to jak v klidných kamerových záběrech na krajinu tak i v bitevní vřavě takže za to obrovské plus!Dalším plusem jsou ty emoce které ke konci filmu gradují a kdyby nebylo toho klišovitého závěru byl by konečný pocit z filmu ještě intenzivnější!Prostě asi přesný typ filmu který určitě nikoho neurazí a někoho naprosto nadchne...já za sebe bych zde uvítal něco navíc...něco co jsme ještě neviděli čehož se mi zde bohužel nedostalo, takže za mě.

29. března 2008
avatar uživatele
70 %

V pohodě

Mám ráda historické filmy a i tenhle se mi vcelku líbil. Ale abych pravdu řekla, znám i lepší. Střed filmu byl pro mě vcelku nudný, utahaný a nijak zajímavý. Ale koncem se to všechno zlepšilo, takže jsem z něj nakonec měla přece jen fajn pocit.

25. března 2008
avatar uživatele
100 %

dokonalost sama

Dokonaly film! A jeden z tech nej soundtracku, nikdy se mi neoposloucha, Hans je Pan skladatel a jeho dila mluvi za vse...

8. března 2008
avatar uživatele
90 %

Nemusíte být fandou Japonska, aby vás tenhle film zaujal. Pomalu plynoucí děj, který je v některých místech opravdu strhující a Tom Cruise v hlavní roli, to jsou jen některé klady. Označila bych to jako Výtečný film v nádherném kabátě.

13. února 2008
avatar uživatele
50 %

Nezáživný film s naprosto nevhodně obsazeným Cruisem plný patosu a heroických scén. Děj je neuvěřitelně předvídatelný a plochý. Když bych nebral zřetel na výborné vizuální a technické zpracování a výraznou chytlavou hudbu, tenhle film by neměl naprosto čím zaujmout.

17. ledna 2008
avatar uživatele
90 %

Celkově se mi film líbil, jenom ten konec se mi tam nehodil, čekal jsem jak se samurajové ukážou a takticky zvítězí, ale proč tak hloupě jeli do jejich palebné linie to nechápu a kdyby Cruise nechali padnout, tak by udělali líp.

4. ledna 2008
avatar uživatele
80 %

Ja som z tohto filmu videla iba polhodinku- ale straaašne sa mi zapáčil a nebyť mojej tety, ktoré nemusí krv, tak by som videla viacej... Na konci- keď umreli- neviem prečo plakal ten Tinťon, ale pripadalo mi to strašne smutné a ja mám takéto filmy rada... Dúfam, že si ho v budúcnosti pozriem a PREPÍŠEM názor a dám 100%.

23. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Velmi silny film ktory si zasluzi poklonu!Milujem samurajske mece a vsetky veci o samurajoch a ked som videl tento film tak som si hned pomyslel ze toto je to co som chcel vidiet.Fakt perfektny fim.Herecke vykony perfektne!Hudba tiez sedela.

15. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Poslední a nejlepší

Možná to není nejlepší film, ale já ho prostě miluji :) Je to film, na který bych se mohl dívat pořád a neomrzelo by mě to. Mé srdce jásá, kdykoliv si film pustím. Ten čas strávený u toho plně "využívám" a vychtunavám si každou vteřinu.
Z filmu je přímo cítit harmonie a neuvěřitelná disciplína japonské kůltury, tedy alespoň té samurajské, film je opravdu velmi uklidňující a naplní vás velmi příjemným pocitem. Také nám ukazuje, jak je Japonská kultura krásná a čistá. Herecké obsazení je na jedničku a to i přes nasazení rozporuplného herce Toma Cruise, který si tímto filmem u mě značně polepšil, také Ken Watanabe alias Katsumoto byl velmi věrohodný (oscar za VR). Skvělé bojové scény doplňuje naprosto užásná a výborně zapadající hudba, která přídává na jejich monumentalitě. Musím říct, že na první shlédnutí mě film moc nezaujal, ale již při druhém jsem dospěl k rozhodnutí, že můj první dojem byl mylný. 100%

8. července 2007
avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Poslední Samuraj je pro mě dost zvláštní film. Když jsem ho viděl poprvé, nelíbil se mi. Když podruhé, ušel a když potřetí, tak se mi dokonce líbil. Je to docela dobrá podívaná, která typicky americkým způsobem láme srdce a bojuje velké bitvy... Tom Cruise se do polohy mravného hrdiny perfektně hodí a poameričtěné Japonsko (o němž a jeho zvycích se nedozvíme vůbec nic) je docela zajímavé prostředí. Příjemně nenáročný soundtrack Hanse Zimmera, který opět nevymyslel jedinou novou notu a jen recykluje, skvěle doplňuje film, který tak neuvěřitelně rychle uteče, zajistí zajímavou podívanou a už na něj nikdy víc nemusíte vzpomenout. Poslední samuraj je příjemný popcorn - nezatracujme ho kvůli tomu. 70%-80%

5. července 2007
avatar uživatele
30 %

Poslední ze samurajů...

Úvodem pochvala za to, že zhlédnout to jde bez sebemrzačení. Ale.. Když jsem se na „Posledního samuraje“ díval, nedařilo se mi film vnímat jako něco originálního. Často mi přicházelo na mysl, že „Poslední samuraj“ je jen syntézou nápadů a scén z jiných snímků. Pojetím se mi připomněl zejména hodnotnější Tanec s vlky (netřeba říkat proč), Statečné srdce (bojové scény, zvlášť ta s lukostřelci) a Šógun (Zajatec japonských ostrovů - také nemusím vysvětlovat). Hlavní hrdina v podání Cruise je pak jen dalším válečným veteránem z mnoha, kterého provází trauma z dřívější války, tentokrát hodně vzdálené, a jenž má budit u diváků lítost (ale raději respekt), protože trpí kvůli tomu, že kdysi nevybíravě zabíjel. Teď už si vybírá, proto už se tolik netrápí. Zklamaly mě i logické průsery v ději, asi nejvíc ta lapálie, kdy japonský císař raději posílá Katsumotovi pod čepel svou těžce budovanou armádu, kterou zbouřivší se samuraj s požitkem decimuje, místo aby ho prostě požádal, aby složil zbraně, když sám Katsumoto několikrát pronáší, jak je císaři oddán, a že postačí pouhé jeho slovo, aby se bez řečí vlastní rukou dobrovolně vykuchal. No to je opravdu hloupé... Závěr filmu, kdy se hrdí samurajové ženou přímo pod laufy děl a mašinkvérů a všichni dohromady prokazují ještě méně taktického nadání než palestinský sebevražedný atentátník, ve mně více než pocity obdivu a účasti vzbuzují dojem bandy mnoha Don Quijotů de la Manchů, kteří si skutečně nezaslouží nic jiného než okamžitě semlít do konzervy pro psy. Veškerým počinem pak nevábně prosakuje prvoplánovitý patos. Celý film ani tak není o někdejších Japoncích, jako spíš o univerzálním americkém kabrňákovi, který opět nakonec hravě dokáže být vším, čím si zamane a jen tak mimochodem se bez něho zase jednou někde něco neobejde. Narazil jsem na názory, že „Poslední samuraj“ některým divákům přinesl vhled do života a zvyků někdejší japonské elity. Možná by pak ale bylo lepší pustit si „Sedm samurajů“ Akiry Kurosawy (populární americký klon se jmenuje „Sedm statečných“), anebo již zmíněného Šóguna. Mám totiž pocit, že každý skutečný samuraj by při pohledu na toho „posledního“ vmžiku spáchal sepuku - a zbyl by jen ten Američan, čímž by chvástavému názvu bylo opravdu učiněno zadost.

1. července 2007
avatar uživatele
100 %

supr

Vynikající film, který nám ukazuje život a kulturu samurajů. Výborný výběr herců, nádherná krajina a perfektní hudba.Vřele doporučuju

7. června 2007
avatar uživatele
0 %

He He fakt ftipné... a drzé natočit tak hloupý film bez jakéhokoli záchytného bodu úlevy nebo jen alespoň dobré scény - ty nejenže chyběly, ale nejspíš tam ani žádné nebyly. Podle mě je to propadák následující Hostel a to je co říct. takže neexistuje žádná, absolutně žádná šance na jediné procento...

23. května 2007
avatar uživatele
100 %

Výbornej film o samurajích...když sem to viděl poprvé moc sem tomu nedůvěřoval ale teď můžu říct že sem udělal dobře že sem ho viděl

20. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film se mě líbí dost... Sám obdivuji samuraje tak možná proto... Dobrý příběh a dost dobrý prostředí v tem filmu bylo... Jeden zmála filmů zprostředí samurajů. Ale nejzajímavější byl konec jak má být..

6. května 2007
avatar uživatele
80 %

Na filmu je nejlepší a nejzajímavější ukázka samurajské kultury.Závěr, při kterém přežije pouze Tom Cruise mě trochu zklamal, ale celkově je film velmi dobrý.

6. května 2007
avatar uživatele
70 %

The Last Samurai

Proč já tomu Tomovi nevěřím tak to by mě hodně zajímalo. Tohle je velice zajímavý film, ale mám takový špatný pocit, že kdyby tam hrál někdo jiný, tak se mi to líbí víc.

5. května 2007
avatar uživatele
100 %

Moooc pěkný film. I když pana Cruiseho moc nemusím, tak tenle film musim. A ne jednou. Ale bylo nezbytné aby byl posledním přeživším samurajem zrovna on?:)

2. května 2007
avatar uživatele
80 %

Je to hodně vydařené. Další z kvalitních velkofilmů, který se snaží šířit nějakou myšlenku. O to se ve svých filmech snaží Edward Zwick hodně často. Nicméně je to solidní řemeslník a poradil si s podle mě celkem chatrným scénářem velice dobře. Japonsko je natočeno krásně poeticky a člověk se těmi záběry může doslova nechat unášet. Tom Cruise byl velice dobrý (což není pro mě nijak velké překvapení) a Ken Watanabe byl ještě lepší. Cruisovo filmová partnerka byla pak velice krásná a nefungovala jen jako potěcha pro oko. Konec je už trochu nezvládnutý. Koncem nemyslím bitvu mezi samuraji a japonským vojstvem, ale to co následovalo. Nicméně je to pěkně natočený film.

24. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Samuraj

Pěknej historickej film, který ukazuje japonskou kulturu z pohledu samuraju. Japonsko je pro mě hodně zajímavá země a tento film mě k ní trochu přiblížil. Rád se na něho znovu podívám.

13. března 2007
avatar uživatele
80 %

Tento film vrchovatě naplňuje pojem výpravný. Hlavně nádherné prostředí malebné samurajské vesničky mi učarovalo natolik, že mi ani nevadil Tom Cruise v hlavní roli. Nejlepší herecké výkony bych ovšem přisoudila kápovi samurajů a jeho malému synovci. Procenta ubírám pro nenápaditou a zbytečně protahovanou závěřečnou bitvu.

1. března 2007
avatar uživatele
70 %

Těšil jsem se, ale...

Podle názvu jsem čekal mnohem víc, jsem zvyklej na filmy, kde je v názvu 'samuraj' nebo 'ninja', na trošku více bojových akcí. Navíc ve filmu hraje, pro mě MISTR, Hiroyuki Sanada a tak jsem čekal opravdu mnoho, bohužel... Mělo to krásný příběh a spokojil bych se s tím málem, ale konec mě dorazil. Raději se podívám na film, kde může ukázat Hiroyuki více svého umění např. Ninja ho the Dragon's den.

26. února 2007
avatar uživatele
100 %

Nádhera.Pokaždé, když se na tenhle film dívam tak si říkám jaká je to krása.Ta hudba, kostýmy, bojové scény, jednotlivé postavy, příroda na to se zkrátka můžu dívat pořád dokola. Navíc myslím, že to má i nějakou tu myšlenku, což rozhodně neškodí !

19. února 2007
avatar uživatele
pier
...
100 %

Katana

Mám rád samuraje a i Cruise takže sem se moc těšil když sem se na film podíval poprvý moje dojmy byli zvláštní bylo to pro mě nemastný neslaný,ale cestou z kina domů se to začalo usazovat a než sem došel domů byl sem celej vyplácanej a hned sem začal samuraje schánět.

16. února 2007
avatar uživatele
konz
...
100 %

...

Celkem líbicej film. Hodně dobré akční scény, hlavně ty bojové. Cruise dokazuje že nemusí hrát jen agenta, ale že se dokáže i ohánět katanou

16. února 2007
avatar uživatele
100 %

Naprosto bomastický, úžasný, skvělý film, který určitě stojí za to vidět. Výborný hudba, dojemný konec, kdy začnete nenávidět císaře, zůstáváte na straně samurajů. Opravdu velmi povedený snímek.

11. února 2007
avatar uživatele
90 %

Velmi působivý film

Tento film je velmi působivý, a to i přes hodně přehnaný konec poslední bitvy, ale mně to nevadilo a scéna, kdy vítězní Japonští vojáci procitnou ze zběsilého zabíjení a začnou projevovat úctu a lítost k padlým patří k velmi povedeným a dojemným. Dále pak byla dobrá část před bitvou, kdy se kamera přepínala v rytmu hudby, to se mně líbilo a vytvořilo to nezvratitelnou předbitevní atmosféru. Takových pěkných scén je tady celá řada a určitě stojí za to ten film vidět. Dvakrát určitě.

2. února 2007
avatar uživatele
100 %

podľa mňa

podľa mňa tento film je peknou ukážkou čESTI a STARýCH TRADíCIí japoncov. Ako vieme tento film sa točí okolo samurajov, ich života a zmyslu podla mňa jeden z najlepších filmov aké boli kedy natočené!

15. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Anoo

Tak toto je velmi zajímavý film na který by se měl určitě každý podívat. Velmi dojemný konec, ale nejvíc mě zaujalo celkově to prostředí, domečky, příroda, veškerá kultura... příjemná podívaná:)

4. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

:)

Ze začátku mě film vůbec nezaujal a strašně jsem se u něj nudila. Pak jsem si řekla, že to dokoukám...Pak jsem změnila názor. DRuhá polovina byla lepší sice krvavější, ale lepší :). Akorát to je po dlouhý době historickej film u kterýho jsem nebrečela..což je divný :)

29. prosince 2006
avatar uživatele
100 %

krásné

tohle je dobrý film,romantický. obrazy z japonského venkova jsou opravdu dojímavé. filmu by neškodilo, aby byl o něco kratší, ale i tak je výborný.

23. prosince 2006
avatar uživatele
zolo
...
40 %

Tak od tohto filmu som čakal veľmi veľa vzhladom na to že tam hral Tom Cruise, on je veľmi dobrý herec, ale tu vôbec neprekvapil. Prekvapil tak isto ako celý film, noo kebyže som vedel že to bude také nudné tak si to nepozriem.

17. prosince 2006
avatar uživatele
40 %

Zkrátka a jasně: hollywoodský velkofilm se vším všudy. Žádné překvapení se nekonalo. Děj byl veskrze průměrný, občas těžce stravitelný, ale především velmi předvídatelný. Přes značné množství patetických scén ve mě Poslední samuraj nedokázal vyvolat jedinou emoci a jen chladně plul k "dojemnému" konci. Asi už mě zkrátka všichni ti padlí, kteří mají před smrtí vždycky čas na srdceryvné promluvy, a ti udatní, kteří pokaždé jako jediní čirou náhodou přežijí krvavý masakr, poněkud nudí.

19. listopadu 2006

Velkolepá podívaná

Jo, celkem dobrej film, ale to zpracování? OMG, Hollywood se vším všudy. Dobová vize japonska? Hrůza, Vyvažuje to výprava, příroda a hudba od mistra Zimmera. 70 procent...

18. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Jak se stát s alkoholika samurajem.Dobrej film,až mně to překvapilo.Tom docela zabodoval,sedlo mu to.Je to všechno o jiným světě,možná že některý scény jsou zbytečně dlouhý ale jinak hezký.Líbílo

12. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Moc dobře vím, o co tomuhle filmu šlo. Bohužel tady,mi všecho to klišé nesmírně vadí a připadá mi k smíchu. Asi dvě scény mě opravdu dostaly, ale jinak mi to připadalo nemastné, neslané. Jako by nevěděli, co si s filmem počít. Nathanovo poznávání samurajské kultury je trochu nelogické. A navíc, Tom Cruise mi tu lehce vadil.

11. listopadu 2006
avatar uživatele
Elik
...
70 %

Pekne

tento film se mi docela libil...mel pekny dej a dobre efekty....az na nektere sceny je tento film opravdu dobry.....

11. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

japonská čest

začátek v Americe nic moc, ale od chvíle kdy se film přesunul do Japonska, není co řešit... tará japonská kultura, samurajská čest a tradice, nindžové, stoleté války mezi klany či rody... zakončené posledním samurajem. Film a hudba skvělé. Velmi propracované bojové scény, které kameramani pěkně roztáhli, takže tam nebyl jen lokální záběr na pár určitých soubojů.I tak nešlo o příliš krvavé scény, jak by se mohlo zdát.Příběh samotný mne moc nezaujal, spíš mne film vzal dějově.Takže se mi líbil.

9. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

hmm

Film bol veľmi napínavý, nenudil ... dá sa naň pozrieť. Aj spracovanie bolo veľmi dobré.. ako napríklad zabery boja v lese, keď sa Tomom C. vycvičená armáda prvý krát stretla so samuraimi.. Všetko bolo fajn, teda až na toho AMÍKA (T. Cruisa) , ktorý bojuje za slobodu úplne cudzích ľudí, za jemu cudzie samuraiské hodnoty . . .. proste ďalší film typu. Amíci.. podme zachrániť svet, svet nás potrebuje .. 1 amík vybije 500 japoncov atdď... inak to bolo fajn

7. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

No páni ... oni i "Amíci" dokáží zplodit tak vyspělý film???Nebýt TOMa CRUISe (!!! perfektního !!!, role mu tak sedla, že jsem začal uvažovat nad ostatními jeho rolemi), tak bych si vsadil na čistě Japonskou práci ... !!!Je to nádhera dívat se na impozantní dlouhé - velmi klidné záběry kamery (tipycké právě pro Asijské režiséry), u toho vnímat, jen podvědomě, krásnou hudbu!Film je velmi působivý a myslím si, že kdejakému tvrdému chlapíkovi se kutálela slzička po tváři a pro ženy to musí být zážitek nejvyššího kalibru ... :@)

6. listopadu 2006
avatar uživatele
90 %

Katsumoto

Film se mi líbil až když jsem ho viděl podruhé. Poprvé jsem čekal úplně něco jiného a pak jsem si ho nedokázal užít. Jsou tam skvělé bojové scény a Tom Cruise v něm předvádí jeden ze svých nejlepších výkonů.

5. listopadu 2006
avatar uživatele
60 %

Doublehappyend

Schematický příběh, který tu byl už stokrát - hlavní hrdina nejdříve stojí na špatné straně, poté časem prozře a stane na straně správné, původně úhlavní nepřítel, později největší přítel v závěru umírá a náš hrdina všechny morálně zahanbí závěrečnou scénou a spokojeně odchází dožít na vejminek. Plynutí děje prostě odhadnete levou rukou. Kdo si rád u filmu pobrečí, tomu se to bude líbit. Ale jo, dá se to vydržet.

29. října 2006
avatar uživatele
50 %

Nic moc

Pro mě je Poslední samuraj velkým zklamáním. Čekala jsem od tohoto filmu hodně - poutavý příběh i velkolepou podívanou, ale nedočkala jsem se ani jednoho.Když už jsem ztratila snahu dát příběhu šanci, jediné co mě udrželo sledovat plátno, bylo očekávání bojových scén a o to větší bylo moje zklamání, když jsem zjistila, že to nejlepší se už odehrálo při první bitvě v lesích. Střet vojáků a samurajů na louce mi připadal nelogický,zmatený a nerealistický ukončený nekonečně dlouhou scénou nájezdu zbytku samurajů proti hlavním pušek a kulometů.K závěru se ani vyjadřovat nebudu, neboť ten jen podtrhuje nemastnost a neslanost celého filmu, jenž by při lepším zpracování mohl být o moc lepší a stát se hitem roku, ale jenom tučný rozpočet kvalitu filmu rozhodně nezaručí.

20. října 2006
avatar uživatele
lsk
...
60 %

Tak u mňa zbytočne dlhé, nevadia mi dlhé filmy, ale musia ma upútať, zaujať a tu sa to nepodarilo vdaka naťahovaniu deja. Inak pozeratelné, ale miestami som sa poriadne nudil.

18. října 2006
avatar uživatele
90 %

Krásný...

Podľa mňa veľmi pekný film o samurajoch, ich kultúre a zvykoch. Kto sa vžije do filmu, koniec je preňho až moc emotivný. :-) Pekné spracovanie, príbeh a námet (odvahy a zbabelosti), hudba a niektoré myšlienky boli fakt bezchybné, len sa mi nepáčilo, (ako pri väčšine amerických filmoch), že prežil len hlavný hrdina - američan, nikto iný. Ale inak, v poho... Dávam 90%.

15. října 2006
avatar uživatele
WiRo
...
100 %

Myslim že tenhle film je docela povedenej, nejvíce mě asi zaujala tak samurajská kultura, hlavně styl jejich boje je velmi zajímavej. Podle mýho názoru se tenhle film fakt poved ....

9. října 2006
avatar uživatele
80 %

Hodnocení: 4 z 5 (****)

Chybělo tak málo a Poslední samuraj neměl kvalitou daleko ke starým japonským samurajským klasikám točených před padesáti lety! Že by se mohl Hollywood vyrovnat filmové tvorbě Akira Kurosawy je smělé tvrzení, ovšem režisér Edward Zwick se nechal prezentovat skutečně nádherným dílem. Scénář chvílemi připomíná Costnerův legendární Tanec s vlky, takže není nouze o kvalitní podívanou. Dobrý dojem z filmu dělají i nádherné přírodní lokace spolu se stavebními kulisami jako stvořenými pro pozdně feudální Japonsko v 19. století. Zwick tady perfektně vystihl rozdíly života v průmyslově se rozvíjejících uspěchaných městech a venkovem s nedotčenou přírodou. Před docela špatnými kritikami bych určitě hájil i Toma Cruise, který se hlavní role vůbec nezhostil špatně, a společně s Kenem Watanabem vytvořil skvěle fungující tandem. Nebýt toho vyloženě zpackaného zakončení, tak bych do nebes také vynášel finální bitvu mezi samuraji a vládní armádou. Natočena je perfektně, ovšem ten její závěr mě dostal do kolen, když z pětiset samurajů přežije akorát Cruise. Zkrátka nic nemůže být dokonalé, i přesto všechno ale mám film dost oblíben.

14. září 2006
avatar uživatele
0 %

konec přehnaný, děj mě nudil, ani herec tom cruise se mi nelíbí, vlastně ani nevím, proč jsem se na tenhle film dívala. nelíbil se mi a byla to pro mě ztráta času.

14. září 2006
avatar uživatele
90 %

31. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Tom Cruise ať ho nemám jakkoli rád se předvedl ikdyž opilecké scény nic moc...snad aspoň já vím jak vypadá opilý chlap když už nikdo...Skvostně ukázaná japonská kultura a konflikt ameriky s okolním světem no a hlavně neuvěřitelně krásná hudba...film vás do sebe vtáhne a přenese vás do Japonska... prostě 100%

31. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

konec samurajů

Ze začátu jsem byla skeptická,a le když jsem pak viděla film, byla jsem nadšená. Až na nějaké detaily zobrazuje konec samurajské třídy v Japonsku (např. měli zakázáno nosit meče...atd.) a celkovou proměnu JAponska po vpuštění cizinců do své země. I kostými a celková výprava byly uchvátné, včetně atmosféry filmu. Všem ho doporučuju.

29. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Jedna velká chyba...

byla obsazením do role Nathana Toma Cruise. Určitě by se našlo mnohem víc lepších herců, kteří by tam pasovali. Snímek sám o sobě jakýsi děj má, ale ten Tom Cruis....

25. července 2006
avatar uživatele
80 %

Tenhle film jsem viděla už docela dávno, ale pamatuji si, že jsem z něj byla docela nadšená. Kultura a život samurajů mě naprosto uchvátil. Tom Cruise mě nezklamal, líbil se mi. A taky bojové scény:)

19. května 2006
avatar uživatele
80 %

The Last Samurai

Tom Cruise? Ne díky, ale tomuhle filmu obsazení jeho osoby odpouštím, hrál dobře. Námět dobrý, ale zase tvůrci nijak moc neriskovali, protože takový srdcervoucí příběh předem film předurčuje k úspěchu. Ale jinak dobré, hezké, krásné kostýmy a hudba a tak všechno... Však to znáte, to je u podobných historických filmů skoro všude stejné:-)

12. května 2006
avatar uživatele
70 %

Do posledního dechu

Opět film s velkým příběhem...Srdceryvný příběh mladého důstojníka v "zajetí" tady ještě mockrát nebyl. Krásná akce, krásné dobové kostýmy. Tentokrát mi ani nevadí Tom Cruis(mno, nějak ho nemusim no:)) roli Samuraje nevzdávajícího se do posledního okamžiku odehrál dobře...

22. dubna 2006

Tak tento film mě vážně dojal! Je super natočený, skvělí výběr herců ( zejména Toma Cruise )! Příběh je tak trochu smutný a to především konec! Ty napjaté vztahy mezi Samuraji a Císařem vipadá hodně přesvědčivě! Dokáže sledovače přenést do té doby a jo je vážně boomba, ocitnout se někde jinde za malou chviličku! Vážně je to super film! Rozhodně doporučuju!

13. dubna 2006
avatar uživatele
40 %

Viděla sem tak 3/4 filmu a radši sem to vypnula. Nevím proč, ale vůbec se mi to nelíbilo. Připadalo mi to strašně...nudný.

7. dubna 2006

Velmi dobré

I když hlavního představitele moc nemusím, v tomhle filmu jsem udělal výjimku a musím říct, vlastně napsat, že jsem opravdu nelitoval!
Jak děj filmu, tak přírodní scenérie, výkony herců, opravdu mě to chytlo!
Už dlouho jsem se nedíval na film s takovým zaujetím!
Myslím, že to stojí za vidění!

4. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Geniální

Skvělý film - nádherná příroda, výborný příběh, parádní souboje, tajemný svět japonského venkova, strhující atmosféra. Já chci více takovýchto filmů, tenhle je absolutní špica!!! 200%

26. března 2006

SAMURAJ

Je to skvělý emocionální film. Mnoho scén vede až k slzám v očích. Film Poslední Samuraj se podle mě bude líbit každému kdo se na něj podívá. Je to skvělé dílo!!!! A já děkuji těm kteří tento film zhotovili.

16. března 2006
avatar uživatele
60 %

Na tomhle filmu musím ocenit především výpravu a kostýmy. Akční scény bych asi měl také ocenit. Občas mi ale film přišel až moc zdlouhavý. No nevim nevim. Třeba se na něj kouknu ještě jednou a zalíbí se mi víc.

10. února 2006
avatar uživatele
100 %

Skvělé

Zcela určitě nejlepší film Toma Cruise. Možná někdo bude nesouhlasit, ale tady si za tím stojím. Mission: Impossible 2 vydělalo sice nejvíc peněz, ale v tomhle filmu je T. Cruise úplně někdo jiný a lepší. Samurajové a celé Japonsko....úžasný film.

24. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

japonci x samurajové

Skvělý film na který se pořád rád dívám. Skvělý děj doplňuje dobrá hudba. Určitě nejlepším místem je závěrečná bitva, s kterou si filmaři dost pohráli a jde to vidět - je bez jediné chyby. Celý film doprovází vztah Aldrena s Takou a ten konec je fakt super...

16. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

...

nemůžu nic vytknout..naprosto úchvatnej film,když si ho pustíte,nusíte ho vidět do konce...Tome,ty jsi fakt dobrej!!

15. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Film s báječnou atmosférou. Lidi odmítající se podrobit moderní době. Báječné herercké výkony. A velkolepé dojímavé finále na bitevním poli. Co víc si přát? Snad jen jediná věc na vytknutí: Jak může cizinec být poctěn "hodností" samuraje? Myslím že to je dosti nerealistické.

23. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Dobrý

Po dlouhý době film s Tomem Cruisem, který se mi fakt líbil. I když by se mohlo zdát, že to bude jednotvárný je to naopak. Tom se podle mě na tu roli fakt hodil. Má to určitej nepopsatelnej náboj. To bude asi těma samurajema:)

13. listopadu 2005
avatar uživatele
100 %

Dost dobrej film

Tak tenhle film mě dostal už od začátku. Byl to zajímavej příběh a na konci jsem málem utírala slzičky. Fakt bezvadný!!!

17. října 2005
avatar uživatele
100 %

Film, který mě bavil

Pěkný film, na který se rád podívám, i když jsem ho teď už dlouho neviděl.. .o) Musím to změnit...jak jsem to na začátku nefandil Samurajům, tak se to brzo, ale opravdu brzo otočilo..Tom je velký bojovník a válečník...Super filmík
.o)

9. října 2005
avatar uživatele
50 %

No...

Když se na film podívám s odstupem, tak vlastně nebyl zas tak špatný, ale při prvním zkouknutí to bylo hrůza. Nevím proč, možná tím, že mi Tom Cruise moc do role neseděl. To ale v průběhu filmu, až na pár vyjímek (Tom Cruise v dřevěném samurajském brnění) nebylo vůbec poznat. Další zklamaní přišlo u bojových scén, protožře jich není tolik, kolik by se mohlo zdát po shlédnutí traileru, ale za to zas nejsou tak přemrštěné jako v jiných filmech, což se dá přidat k dobru.

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

Ušlo to

Na tento film jsem se docela těšil, ale měl jsem obavy když jsem si představil Toma Cruise jako tvrdého bojovníka. Už ve filmu MI2 mi jeho postava neseděla. Hlavní hrdina by měl být urostlý, vypadat jako nějaký tvrďák a podobně. Bitky ve filmu jsou fakt dobrý, ale to ostatní je nic moc. Když to tak shrnu, tak je to celkem slušnej film.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Fajn

Příběh dobrej, bojový scény slušný, herecké výkony taky dobrý. Tom Cruise ještě rozhodně není na odpis. Jen by mohlo být víc bitek a mohlo to být kratší...

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Neodsuzovat předem

Nemůžu říct,že bych se na film Poslední samuraj nějak zvlášť těšil.Říkal jsem si:"No jasně-Tom Cruise nějak upadá a chce se zase nějak zviditelnit-to bude propadák."Po mnoha takových úvahách jsem se však odhodlal jít do kina-byla to bomba.Tento film se nesnažil kopírovat nějaké jiné(no možná nějaké ty staré válečné,ale na ty se moc nedívám),ale šel si svou vlastní cestou.O kvalitu tohoto filmu se postaral hlavně děj,který byl podle mého dost dobrý a také herecké výkony Toma Cruise.Film byl fakt skvělý a doporučuji ho všem,kteří ho ještě neviděli.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Vynikající!

Snad nejlepší folm od Toma Cruise!Tento film má pořádně propracovaný příběh o Samurajích a vojácí ameriky.Jednou když měl tom připravovat japonské vojáky proti samurajům jdou do bitvy nepřipravení.Bude to masakr ale toma jen unesou aby samurajové studovali umění války američanů.A tak začíná strhující příběh plný napětí,vzrušení a ODVAHY!

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dost good

Je to moc dobrý film. Jak příběhem tak i hereckými výkony. I když některé věci určitě do sebe nezapadají. Ale i přesto bych tento film neodsuzoval jako Fruiko a dal bych mu minimálně 75 procent a protože ty tu nejsou dám mu 80.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Mně se to líbilo

Možná je něco jiného sedět 150 minut v kině - a koukat na to na videu doma... Což je můj případ. Film se mi tudíž líbil, protože všechny snímky popisující boj západních zkorumpovaných civilizací s morálním a hrdým východem jsou nějak zajímavé. Komu vždycky fandím, je nasnadě... Přestože takových filmů bylo více (a nejen těch akčně-bojových), Samuraj je určitě nadprůměrný. Může to být tím, že jsem si kvůli němu po x letech odmítání oblíbila Toma Cruise ... ale přišlo mi to dokonce i dojemné. A mimochodem, Tom má dobrej zadek :o)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Poznaj svojho nepriateľa

Práve kvôli tomu, že vodca Roninov chcel spoznať svojho nepriateľa, dostal Nathan Algren (Cruise) druhú šancu žiť svoj život inak .. či už lepšie alebo horšie .. všetko bude záležať na jeho rozhodnutí. Je škoda, že takmer všetko je dopredu predvídateľné a preto žiadne veľké a prekvapivé závery neuvidíte. Za to však uvidíte krásne zábery zo života samurajov, ich praktiky (pre mňa často nepochopiteľné) a žial aj ich zánik ... to napovedá už aj názov filmu ;) Cruise odviedol slušnú prácu a vidieť, že bol dobre pripravený (práca so samurajským mečom). Vôbec neškodí, že bojových scén tu nie je až tak veľa ako by sa dalo očakávať. A sú perfektne zvládnuté, hlavne je v nich pomalí strih, dlhé zábery (žiadne klipové prestrihy ako najnovšie napr. v Riddickovi) a krásna hudba Hansa Zimmera. Dnes sa také filmy už takmer netočia. Keby nebolo toho faktu, že sa dá dej čítať skôr ako sa to udeje dávam 80 inak by bolo určite hodnotenie vyššie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Dalo se to

Film byl celkem pěkný, ale trošku mě zklamal konec. Bojové scény byly dobře udělané a i Tom Cruise předvedl dobrý výkon.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Hmmmmm

no , ušlo to , hereckej vákon Toma byl dobrý ,,,, ale vadila mi délka filmu , a málo bojových scén i když nevím co , ale něco mi na tom filmu ještě vadilo .

Kdysi dávno
avatar uživatele
Jiro
...
100 %

Poslední Samuraj

Tento film jsem viděl teprve nedávno a můžu k němu s čistým svědomím říct, že je to první film po hodně dlouhé době, který mě opravdu "chytil". Líbí se mi kombinace záběrů vždy naprosto dokonale podbarvené přesně tou správnou hudbou, která navozuje skvělou atmosféru.Děj újde, ale některé scény jsou možná až moc zdlouhavé. Kdo ho ještě neviděl: Opravdu vřele doporučuji ;)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Snad dobrý

Film se mi líbil ale víckrát bych ho asi vidět nechtěla.Bylo málo a bojových scén a ten konec se mi zdál malinko přitaženej za vlasy.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

skvěly

Toma Cruise zbožňuju, a v tomhle filmu se mi obzvlášt líbil.... Myslím že ten film vypovída o spoustě zajímavých věcech a pokud je nepochopíte nemůžete se na to koukat....třeba si múžete myslet že je to kravina - ti samuraji co jsou vůbec zač ale jejich život záleží na jejich cti.. kdo múže říct že by se zabil kdyby zradil čechy? No prostě je to o chápání!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Poslední samuraj

Dobry přiběch napad natočit film o samurajich je skvěly.Nejlepší na celem filmu je hudba ktera mi prinasela pocit uvolneni i kdyz střikala krev.

Kdysi dávno

Cruisova špička

Tom cruis v tomto filmu hraje velmi dobře a celý tento film je dost historicky vymakanej. Je to prostě to nejlepší v žánru historický

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Pěkný film

Viděl jsem tento film na DVD. Je velice pěkný, hlavně v bojovách scénách a i po dějové stránce. Čest a smysl pro povinnost v těchto dobách hodně znamenal.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

O.K.

no jo,...čekala sem sice něco MNOHEM lepšího,ale...přežít se to dá

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

BOMBA

...tak tomu říkám pořádný filmeček.Opravdu se mi to moooc líbilo.Prostředí celého filmu,japonská kráska, bojové umění a statečný = BOMBA

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Samuraj

Tom Cruise je záruka úspěchu. Výborný film se zajímavým dějem- trošku nereálným ale já nevim jak to tehdy chodilo... Samurajové byli výborní!

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

Dobrej nápad

Moc se mi hlavně líbí nápad tento film udělat. Všude je samej Vietnam samé Tichomoří, ale Samurajů málo a film je hodně dobře udělanej.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

.....

docela good film. z hlediska děje je však vynikající..sice takový slaďák ale je.a herecké výkony byly výborné...Ale i přes to jsem viděl lepší filmy..ale není špatný..má u mě 80%

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Prostředí s příběhem

krásně modeluje situaci v Japonsku na konci 19.století. Snaha USA o rozmach svých obchodních aktivit na východ, kde by si získali monopol na zbraních, je krásným příkladem toho, jak se může projevit chamtivost a touha po ovládnutí. Nathan Algren je válečný "hrdina", který pod velením generála Custera musel střílet proti vlastnímu svědomí americké Indiány. Dal se na pití, čímž klesl v očích většiny společnosti. Když se mu naskytne možnost dostat se zpět na výslunní, přijme nabídku cvičit v boji japonské vojáky, kteří mají jít do útoku proti vzbouřencům vedených samurajem Katsumotem. V bitvě ale nastane panika, japonští vojáci prchají, Algren zůstává a bije se do poslední chvíle... Zachrání jej samurajova předtucha... Možnost poznat prostředí "japonského venkova" a mravů rozhodně stojí za to. Hudba Hanse Zimmera je natolik působivá, že doplňuje mezery v pravděpodobnosti tak, aby z filmu zbyl jen jeden celek - dojemný prožitek. Ken Watanabe, Koyuki a kupodivu i sám Tom Cruise [i když jeho herectví upadá] - nádhera!!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
Lush
...
80 %

Samurai

Povodený hitorický film s asijskou tématikou. Zajímavé bylo pozorovat američana, jak vyrůstá v samurajském prostředí a ještě víc bylo zajímavé, jak samotní Samurajové žili/žijí.

Kdysi dávno
avatar uživatele
CLEO
...
100 %

Dobré!

Ha a najlepšie na tom bolo to,že Tom nebol Samuraj,ale posledný Samuraj bol!Ale bolo to fajn.Na začiatku trochu nudné,také nezaživné,ale potom tak v strede to začínalo byť fakt dobré.Dosť dlhé to bolo to je asi jediné,čo mi na tom vadilo.Tom bol ale strašne o ničom!Hlavne, že je v každej riiti ,ale hrať nevie.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:0)

Skvělý film o samurajích. Poznáváme prostředí, kde žili, učení a techniky boje, které používali a vůbec se dostáváme do oblasti pro nás cizí. Film také ukazuje, že není lehké proti nim bojovat, protože jsou odhodlanými bojovníky. Tom Cruise v roli samuraje "cizince" podal pro mě naprosto přesvědčivý výkon hodný herce jeho velikosti.

Kdysi dávno

hm

Tento film je krásný svým zpracováním, úžasné kostýmy, překrásné prostředí Nového Zélandu a dokonce i dobré dialogy. Ovšem jako člověk, který se zabývá starým japonským uměním, které používali samurajové, musím říci, že je velice nadnesen. Jsou zde scény, kde je dobře vidět umění starých samurajů a to v podání herců, kteří hráli samuraje, ale Tom Cruis je prostě jen herec a i když se hodně snažil a docela mu to šlo, nebylo to ono. A i když se mnou mnoho z vás nebude souhlasit, ten film by se bez Cruise docela dobře obešel. A závěrečná scéna? Takový happyend můžou natočit jen američani. Kdyby tento příběh byl pravdivý skončil by úplně jinak.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Samuraj

Vynikajíci film. Dokážu se na něj dívat každý den. Tomovi ta role sedla. Myslím,že po dlouhé době vynikající role. aspoň pro mě. Pa

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Vynikající

Tom Cruise zase jednou dokazuje,že je to brilantní herec a krásnej chlap se vším všudy.Moc pěknej film...moc moc doporučuju

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

L--o--o

Film je nádhernou vyhlídkou do samurajské kultury a je to spolu s filmem Život je krásný jediný film, při kterém mi podezřele slzelo oko :))) Pro mě je to jeden z nejkrásnějších amerických filmů...

Kdysi dávno
avatar uživatele
hani
...
90 %

Celkem fajn

Na tomhle filmu mě zezačátku nic nelákalo.Zhlédla jsem ho spíše z nudy, ale velice mě zaujal.Děj nebyl okopírovaný z jiného filmu a Tom Cruise odvedl skvělý výkon.Film se mi moc líbil .

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

B O M B A !

Toma Cruisa moc nemusím,ale v tomto filme by ho nokto lepšie nezahral.Milujem ten film!Užasné herecke vykony a krajina ktorá nema zrejme daleko od raja.Tento film som videla asi 20 krát,a kedže som posadnutá hladaním chýb vo filmoch a tu som si nevšimla ani jednu,to sa mi nestáva,tak aj to svedči o jeho kvalite.Podla mna je to najlepší americký film-aspon čosi sa im vydarilo.NAOZAJ KRáSNY FILM!

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

hmmm

celozivotny vycvik za par mesiacov ? nech sa paci...nadobudnutie nedrozmernej hrdosti a odvahy za par mesiacov..nech sa paci...

ked pomynieme ze crusie tam prave neexceloval ale asoi sa tam len motkal, a pominieme aj horenapisane nezmysly, tak to je celkom v pohode..ja som ich pominut nedokazal.

beriem to ako dalsie podpriemernu americku kravinu

Kdysi dávno