home
Poslední císař

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

...

Určitě jde o zajímavou sondu do dálněvýchodní historie. Nabízí srovnání se zbytky tradiční, poté Čankajškovou a posléze i maoistickou Čínou, v hrubých rysech odhaluje souvislosti japonského imperialismu i fascinaci tamních elit západní kulturou. Bohužel však film není z východní produkce (až na Hongkong tehdy ještě pod britskou správou), takže je spíše zjevně popisný a sleduje příběh na mě až moc okatě z pohledu západní mentality a zájmů, přičemž s historickou přesností si až na hrubé rysy zas tak moc hlavu neláme.

23. července 2015
avatar uživatele
70 %

Je to sice výprávný film, ale mě osobně extrémně nezaujal. Chybí zde nějaká pachuť doby, která přišla po válce. Ale některé silně působící scény mi zůstanou v paměti, tedy představení tříletého císaře svému dvoru a jeho pozdější příchod k bráně zakázaného města, kde nakukují vojáci nově vzniklé republiky. Toto se povedlo.

3. března 2013
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Kolosální film jako tento má jen málo srovnání. Celý život jednoho člověka bez většího filmového přikrášlení reality nebo vynechání jakékoli jen trochu podstatné události. To dělá Posledního císaře dost možná nejvíce komplexním biografickým filmem vůbec. (Viděna režisérská verze.)

11. dubna 2011
avatar uživatele
80 %

Mě se to taky moc líbilo. Myslím, že je to natočené velice reálně a záživně. Akorát to mohlo být kratší - 2,5 hoďky, to je na mě dost.

29. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Zábava i poučení

Film podle mého gusta. Zajímavé, výpravné,poučné a poutavé.Navíc filmy s čínskou nebo japonskou tematikou mě opravdu učarovaly. Takže mohu jen a jen doporučit.

5. června 2006
avatar uživatele
80 %

Emperor

Poslední císař - jedná se o jeden z velmi povedených, poctivě udělaných historických filmů, z jehož podívání si i něco odnesete a není to pouze hollywoodský brak. To, že vám poskytne i nějaké dějepisné informace ale neznamená, že film je nudný! Ba právě naopak! Má úžasnou výpravu a kostýmy, bez čehož se pořádný historický velkofilm ani neobejde. Nechybí mu dobří herci, pěkný a zajímavý příběh. Moc se mi líbila první část. Ta druhá byla pravda kapku horší, ale i přesto dobrá. Líbilo se mi prolínání císařova života v mládí s jeho vyšetřováním ve vězení. Celé to vyznívá moc pěkně a těch 9 Oscarů si rozhodně zaslouží!!!

3. června 2006