home
Ponorka U-571

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Perfektná napätá atmosféra, kamera, herci, všetko. Najlepší zážitok z celého filmu bolo práve ponáranie do 200 metrov a doslova strašidelné zvukové ponorkové efekty. Jediná chybička, že to napätie mohlo trvať trocha dlhšie. Inak bez výhrad.

11. prosince 2011
avatar uživatele
90 %

Pěkný válečný film

Pěkný válečný film, strhující od začátku do konce. Pouze mi trochu vadila vypočítavost scénáře, kdy si na začátku filmu při rozhovoru "starého" a "nového" kapitána scénárista poněkud přímočaře připravuje půdu pro další vývoj "nového" kapitána. A pak možná o fous větší hrdinskost filmu než by bylo zdrávo. Ale to jen tak na okraj, jinak OK.

29. července 2010
avatar uživatele
100 %

ponorka

Na rovinu - filmy tohodle typu nemám moc ráda, přesto jsem se na ponorku kvůli mému oblíbenému herci podívala a musím uznat, že to bylo moc dobře natočené a bavilo mě to.

20. července 2008
avatar uživatele
80 %

Američani si tímle snímkem zadělali na slušný průšvih když nám zase chtěli přepisovat dějiny. Velice dobře natočené ale bohužel kromě Keitla nad hereckými výkony zase tak nejásám. Stát se jednou z válečných klasik to má určitě našlápnuto dobře.

11. června 2007
avatar uživatele
70 %

Něco tomu chybí

Docela zajímavý snímek, jehož atraktivitu ještě zvyšuje nezvykle stísněné prostředí pro film, jakým je ponorka. Dalším pro mě velkým překvapením je Matthew McConaughey, kterého znám pouze z romantických stupidit, hollywoodských kýčů a ze žebříčků krásy, kde se vždy objevuje. Tady podal na rozdíl od těch „béčkových“ novot vynikající výkon. A přesto, že si úplně nevzpomínám, že bych se při nějaké scéně nějak nudil, musím dát trochu skromnější hodnocení, i když přesto vysoké, protože na mě film působil ve výsledku docela tuctově a proti jiným válečným filmům docela nevýrazně, co se týče kamery nebo výpravy. Zkrátka plný takových televizních obrázků, které sice nenudí, ale v posledních letech jsem si zvykl na vyšší kvalitu zpracování. Škoda, nic jinému tomu nechybí (možná ještě trochu historické věrohodnosti).

10. června 2007

U-571

Válečné filmy jednoduše miluju... Ponorku U-571 jsem viděla už před nějakým časem, ale to nic neubírá na mém názoru, že je to výborný film. Četla jsem i stejnojmennou knihu, kterou můžu doporučit. O obsazení známých tváří se zmiňovat nebudu, tenhle film má určitě jiné přednosti. Za sto.

19. května 2007
avatar uživatele
80 %

Výborný válečný film z prostředí ponorek, napínavý děj. Trochu mi vadilo, že jsem byl při prvním sledování filmu zmatený z někdy nepřehledných bojových scén, nevěděl jsem zrovna na které se nacházím ponorce a kdo je kdo. Ale byla to asi moje chyba. Při druhém sledování už mi to bylo jasnější, ale bohužel jsem už věděl jak to dopadne.

5. října 2006
avatar uživatele
100 %

Film

Film je to skutečně vynikající ovšem, zarazilo mě, na začátku když němci potopí tu loď se zásobováním tak po nich jde nějaký destroyer a po nějaký tech manévrech se vynoří na hladinu a destroyer nikde, ale jinak je to supr válečnej film

30. srpna 2006
avatar uživatele
80 %

Jon Bon Jovi

Film jsem viděl podruhé a pořád se na něj dalo koukat. Ale vojákovu mysl stejně nepochopím, ale to asi ani v době míru nejde...

29. května 2006
avatar uživatele
weri
...
100 %

Jeden z nejlepších...

Jeden z nejlepších válečných filmů odehrávajících se na moři. Zajímavý děj s dobře zpracovanými efekty a občas i s nečekanými zvraty. Skvěle vystihuje atmosféru ponorkové války i pocity obyčejných námořníků uvězněných v plovoucích rakvích. Když se to dá dohromady, tak je to film jak vyšitý pro 100%.

16. října 2005