home
Polibek draka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Tenhle film mě doslova okouzlil..Nemam rád filmy,kterými zaplácnou sobotní večer,ale tenhle mě nadchl..100%..

5. července 2009
avatar uživatele
50 %

Kiss Of The Dragon

Potřeboval jsem už dlouho shlédnout nějaký čistý akčňák a tak jsem Polibek draka docela uvítal. Jet Li je mi sympatický. Je to ten typ klasického mlčenlivého klaďase přesně jako byl tady v tom filmu. Polibek draka je rozhodně výborný akční film o tom není pochyb, ale zase bych neřekl, že tohle je zatím nejlepší Liovka. Jet měl už i lepší (Od kolébky do hrobu), ale zase na druhou stranu měl i o horší (Boj) a tak se polibek draka u mě řadí jako takový průměr. Co se týče akce, tak bojové scény jsou lahůdkou filmu. Ovšem přesto se v tomto filmu víc mluví, než bojuje, ale jak říkám, akční scény Vám to čekání dostatečně vynahradí. Třeba taková počáteční scéna v hotelu se mi líbila asi nejvíc a složení protivníka kulečnikovou koulí mi nahnalo do krve ten pravý adrenalín. Co bych však ale nečekal je to, že bude někdy scénář od Bessona slabší stránka filmu. Možná si to Besson zkazil tím, jak vykreslil hlavní postavu. Ono s tichým a málomluvným zabijákem toho moc neuděláte a tak pro mě dialogy mezi Liem a Fondou byly utrpení. A tak se z tohoto filmu vyhrabal "jenom" klasický příběh o pomstě, který je zajímavý jen díky Liovi a jeho bojovým kreacím. Jak už tady někdo psal, filmu pomohlo zasazení do paříže, protože například ta čínská čtvrť zde byla naprosto skvěle vykreslená. Co se týče herecké stránky Jet Li vlastně ani nehraje, jenom skáče, kope a dává pěsti a děkuji alespoň za to, že ty jeho bojové scény nemají působit tak komicky jako od Chana, protože v tak vážném filmu by mě, kdybych to viděl, asi klepla pepka. No, takže Jet Li hraje "podle svých možností" nic víc, nic míň. Bridget Fonda mi zprvu ve filmu neseděla. Ovšem zvykl jsem si na ní. Hrála sice jak mohla, ale měla ve scénáři tak blbé repliky a navíc na mě její postava v dialozích s Liem působila dojmem, že neumí napočítat do deseti, takže z toho nakonec vypotila podle mě jen průměr. Nejlepší výkon podal Tchéky Karyo, který byl jako záporák správně krutý a bezcitný. A že prý přehrával? Nezdálo se mi. Jedním dechem: "Jediné, co je na filmu kvalitní jsou bojové scény a herecký výkon Tchékyho Karya, všechno ostatní je slabé." Ti, co chcou akční film určitě nezklame a mě nezklamal, ale prostě ode mě nemůže dostat víc, protože jsem už viděl i kvalitnější kousky. Dávám 50 %.

17. června 2009
avatar uživatele
50 %

Tak jako dalo se, ale žádná sláva to nebyla. Tohle téma je už hrozně ohrané, tj. sám proti přesile. Jet Li je sice kosil hezky a vybíral si i rozdílné způsoby, jednoho třeba praštil zapálenou žehličkou, druhému kopl kulečníkovou kouli do hlavy a třetímu třeba zlomil vaz. Po téhle bojové stránce je to skvělé, ale to je bohužel skoro všechno. Je to klasický případ méně rozpočtového film, nijak neurazí, ale ani neoslní. Něco jako filmy s J. Chanem. Jinak po téhle stránce je mnohem lepší Jet Li a dokonce se dostal na post mého nejoblíbenějšího asijského herce, právě před J. Chana. Doufám, že Jet nedopadne tak jako Jackie a to tak, že bude točit samé jednoduché komediální filmy o kung-fu, doufám, že si udrží svou kvalitu, třeba v "Mumii 3" nebo v "Obávaném bojovníkovi" se mi líbil. Jinak mě ve filmu docela zaujala Bridget Fonda, která roli zfetované prostitutky zvládl dost přesvědčivě. Takovéhle filmy jsou akorát tak na jedno zhlédnutí a nic jiného. Dávám 54% a to jenom za Jet Liho, který je teď velmi populární.

9. listopadu 2008
avatar uživatele
60 %

dobre znovu sa vyjadrím k tomuto filmu...najprv aby bolo jasné...čo sa týka Jet Liho moc sa mi jeho filmy nepozdávajú aj keď bol alebo je (už newiem) najväčšia akčná hviezda faktom je, že ho moc nemusím...a aj tento film bol podľa mňa tak "akurát" a bodka.

27. února 2008
avatar uživatele
70 %

Bombastická akce a alespoň průměrná zápletka. To je pro akční oddechovku více než dostačující. Jet je v parádní formě a souboje s tím svalnatým černochem a konec s dvojčaty byly bombastické. Jet navíc i solidně zahrál svou polohu v neakčních sekvencích. Bridget Fonda to taky ustála a nebyla ani moc protivná. Karyo byl fajn záporák, ale občas měl krutě nedopečené hlášky jak z kung-fu filmů ze 70. let. Jinak bomba.

7. října 2007
avatar uživatele
100 %

Fantastickej akční film,spíš thriller...a Jet Li je prostě úúžasnej, btw. taky hezkej :) , fakt opravdu doporučuju...:)

9. července 2007
avatar uživatele
70 %

Nic jsem od ,Bezejmeného´ nečekala, takže mě příjemně překvapil. Není to sice nic moc namáhačka na mozek, ale je to příjemná oddychovka kde řádí -mimochodem docela fešák- Jet Li. je to prostě pohoda na kterou se dá pěkně koukat. Ale za minimální kulturní přínos ,jen´70%

18. března 2007
avatar uživatele
80 %

Velice solidní zábava,která vás sice nepřibije do sedadel,ale ani vás nenaštve,že jste tímhle ztráceli čas.Po těch příšernostech,které Jet Li v začátcích své západní kariery natočil je to rozhodně krok správným směrem.Osobně za největší klad považuji,že si při práci na tomhle filmu padl Jet do oka s Lucem Bessonem a potom spolu natočili Utrženého ze řetězu.Souboje mají vesměs výbornou choreografii a děj neurazí.P.S-Nechtěla bych umřít polibkelm draka.

15. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

Viděla jsem to sice jen jednou, ale stačilo mi to. Moc mě to nezaujalo a vlastně jsem z celého filmu moc neměla. Asi nemám ráda filmy tohoto tymu. Všechno ty bojové systavy a kopy mi přišly moc umělé a ani děj mě moc nezaujal. Jak jsem řekla, jednou a dost.

7. května 2006
avatar uživatele
100 %

gr8

tenhle film patří k mým nejoblíbenejším. není to klasický kousek s nadupanejma čínskejma bojovníkma ale relisticky udělanej snímek. osobně se mi líbí ten nápad s akupunkturou.

12. března 2006
avatar uživatele
100 %

Dobrý film, který je plný bojového umění. Skvělý příběh i prostředí Francie. Dobré řešení případu do kterého byl Jet-Li zapleten.

1. března 2006
avatar uživatele
100 %

Je super!

Jet-Li je opravdu jeden z nej herců v bojových filmech současnosti, docela by mě zajímalo, jak by asi vypadal film, kde by si Jet-Li zahrál společně po boku Jackieho Chana. ;-) A film? Paráda! Těším se na další.

16. února 2006
avatar uživatele
70 %

ujde to

Docela dobrej film plnej bojovýho umění a akupunktury ;). Alespoň mi to tak přijde. No ale to se mi líbí takže OK.

13. prosince 2005
avatar uživatele
40 %

Jet Li v USA

Jet Li a americké filmy nejdou moc dohromady. Tenhle borec, který v Asii natočil spoustu geniálních snímků v USA toci podprůměrné akční filmy. Snad ho příště uvidíme v něčem alespoň tak dobrém, jako je jeho poslední film Unleashed. Pro mě byl Polibek draka dost velkým zklamáním.

9. prosince 2005
avatar uživatele
80 %

Polibek Draka

Mám ráda filmy s asijskym bojovým uměním, zvláště, když v nich hraje Jet Li. Musim ale říct, že i přes vynikající scény mi u tohohle filmu chybí trochu hlubší zápletka, ale jinak super.

13. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Nie je to to pravé

Jet Li je jeden z najlepších kung-fu bojovníkov vo filmovom priemysle. Človeka dosť prekvapí, keď ho vidí v úlohe poskoka. Určite by si nenechal tak skákať po hlave, ako je to tam zobrazené.

10. října 2005
avatar uživatele
90 %

Super akce

Moc pěkné bojové scény Jet li mimochodem jeden z mých oblíbených herců tam opět předvádí své umění k čemuž mu skvěle sekunduje Tchéky Karyo v roli zkorumpovaného policajta role přímo pro něj .

Kdysi dávno
avatar uživatele
20 %

Sklamanie

Tento film ma dost ze sklamal.Na to ze tam hral Jet Li tak to bol skor prepadak.Ale orem par vzacnych okamzikou to bola nuda

Kdysi dávno