home
Pokoj v duši

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Attila Mokoš

Nakonec z tohoto slovenského filmu byl dost poutavý dramatický příběh i když se dlouho nesl v klidném tempu.

15. dubna 2010
avatar uživatele
80 %

Pokoj v duši

Uprednostňujem filmy, ktoré nie sú plné násilia a akčných hrdinov, a film Pokoj v duši sa mi veľmi páčil. Je to film na zamyslenie, aj s jemným humorom. Čistá slovenská realita. Herec, ktorý hral hlavnú rolu, bol naozaj veľmi dobre vybraný. Očakával som len trochu iný koniec. Okrem toho, je tam veľa krásnych záberov slovenskej prírody.

20. listopadu 2009
avatar uživatele
80 %

Ako tak citam tak vsetci na tento film nadavaju ale ja si dovolim tvrdit opak. Ano, film bol miestami nudný ale malo to niečo do seba. Bavil ma hlavne preto pretoze to co sa deje vo filme je aj realita, ziadna vymyslena Amerika. Herecke obsadenie super ale film ma par múch ktore by trebalo vychytať hlavne teda preco sa Tono odstrelil (mozno to niekto vie, ja nie), co sa stalo s podnikateľom ktorého nahral podnikateľ na notebook a kopec inych veci ktore sa nevysvetlili. Škoda, dávam mu o 20% menej. Inak je super.

23. října 2009
avatar uživatele
20 %

Akože na to ako bol tento film ospevavaný, tak musím povedať, že je to pekná nuda... Nic prekvapivého, proste sledujeme 3 kamarátov a ich život. No nuda a ešte nudnejšia pesnička. Nepáčil sa mi tento film, natočili sa i lepšie slovenské filmy!!

8. července 2009
avatar uživatele
10 %

Pokoj v duši

Pokoj v duši rozpráva príbeh troch dospelých mužov, ktorých kamarátstvo pretrvalo už od detstva. Tóno sa práve vracia z väzenia do rodnej dediny a zisťuje, že všetko je inak ako pred rokmi. So ženou sa odcudzili a svojho syna vlastne ani nepozná. Katolícky kňaz Marek zaskakuje za chorého farára a popritom čelí kríze svojej viery. Peter opäť odsúva súkromný život pre svoje podnikanie. Verní priatelia Marek a Peter sa okrem riešenia vlastných problémov snažia pomôcť Tónovi opäť sa zaradiť do života.

Producentsky stojí za projektom spoločnosť Forza Production House, pre ktorú je to prvý filmový projekt. Doteraz pôsobila skôr v tvorbe televíznych programov a príbuzných odvetviach. Pre Pokoj v duši je vyčlenených 49 miliónov korún. Na naše pomery nadštandardný rozpočet.

Réžie sa ujal televízny režisér a dokumentarista Vladimír Balko (Tucet, Redline,Fitfamília ...). Aj pre neho to bude prvá skúsenosť s kinofilmom. Hlavným kameramanom je Martin Štrba (Záhrada, Je třeba zabít Sekala, Babí léto), ktorý získal dvoch Zlatých levov a má bohaté skúsenosti z filmovej tvorby na Slovensku aj v Česku. Autorom scenára je veľmi úspešný český scenárista Jiří Křižan (Je třeba zabít Sekala). Podieľal sa taktiež na mnohých slovenských filmoch, napríklad od režiséra Martina Holého.

V obsadení sa objavia Attila Mokos, Roman Luknár, Helena Krajčiová, Agi Gubíková, Slávka Heribanová-Halčáková, český herec Jan Vondráček a poľský populárny herec Robert Więckiewicz.

Nakrúcanie sa začalo 1. augusta a potrvá 45 dní. Väčšina filmu sa nakrúti v Čiernom Balogu, časť v Bratislave. S výnimkou jedného zimného záberu, ktorý sa nakrúti vo februári, by nakrúcanie malo skončiť do konca septembra. Uvedenie do kín je naplánované na prvú polovicu budúceho roka a Pokoj v duši by sa mal dostať aj do Česka a Poľska.- Môj názor ?
- Totálna haluz,už dávno som veľkú sprostosť nevidel, zbytočný zabití čas !

- to si radšej pozriem Pat & Mat !

9. května 2009
avatar uživatele
70 %

Keď sa nad tým zamyslím tak je "Pokoj v duši" prvý slovenský film na ktorom som bola v kine. Na moje prekvapenie zabrala masívna reklamná kampaň a (teda aspoň u nás) boli všetky predstavenia vypredané. Hlavným dôvodom prečo som chcela vidieť tento film už spomýnaná reklama (zabrala čo už) a herečka Helena Krajčiová (všimla som si ju v jednom dennom seriály a jej herecký prejav má niečo do seba). No z filmu som mala trocha zmiešané pocity. Konečne slovenský film so súčasnosti, o súčasných problémoch a sitáciách (nie ako Bathory a už 10 rokov roztočený Jánošík) ale niečo tomu chýba. Možno to bolo tým že som nemusela čítať titulky tak som mala dosť času :) ale miestami som sa trocha nudila. Téma aj spracovanie dobré ale myslím že ako televízny film by sa cítil lepšie... no titulná pieseň od Jany Kirschner pre mňa po zhliadnutí filmu dostala väčší zmysel ako pred tým...

7. února 2009