home
Poklad na stříbrném jezeře

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Nikdy jsem nebyl velkým "hltačem" mayovek, ale Poklad byl jedna z mála vyjímek. Krásná chorvatská příroda a děj, který člověka nenudil. A když jsem po letech navštívil Plitviceká jezera, první cesta byla, podívat se na Stříbrné jezero a jeskyni. Bylo to tam a člověk si najednou chvíli připadal jak v jiném světě.

29. ledna 2012
avatar uživatele
100 %

Snad nejlepší Vinnetou, který byl natočen. Nynější upravený film je ještě lepší-vylepšili mu barvy atd. Děj je napínavý, má humor a Vinnetou ani nepotřebuje komentář.

21. října 2010
avatar uživatele
100 %

Mayovky

Když jsem byla mladší,tak jsem každý díl doslova hltala.Tenhle díl se mi vždy líbil nejen pro svou hudbu,ale také pro nádherné scenerie,kde se natáčelo.Prostě super western,na který se dá pokaždé koukat

6. července 2009
avatar uživatele
100 %

Snad nejlepší western, který znám a jako kluk jsem ho miloval. Vlastně i dnes. To, co se povedlo tvůrcům před více než čtyřiceti lety, podle mě dodnes nebylo překonáno a ostatní kovbojky ve srovnání s klasickými mayovkami, mezi které Poklad na stříbrném jezeře samozřejmě patří, působí jen jako slabý odvar. Lex Barker a Pierre Brice jsou prostě legendami a ani ostatní si nevedou špatně, Colonel Brinkley je dokonalým prototypem filmového zloducha, šaškování Sama Hawkinse a lorda Castlepoola pobaví. To ani nemluvím o zápletce o hledání pokladu a vynikajícím soundtracku Martina Böttchera. Dávám 100%, protože co jiného si film, který pobláznil celé generace, zaslouží?

3. července 2009
avatar uživatele
100 %

:-)

Jsem rocnik 1988, presto vsak mohu bezestudu rici: ,,klasika meho dectvi". Koukala jsem na to s laskou. Hlavne na tento film. Poklad na Stříbrném jezeře je v tom pověstném zlatém fondu kinematografie. Je nejlepší ,,vinetouovkou". nic tomu nemohlo konkurovat snad jen,,udoli smrti" ale to je tim ze se to tématem podobalo...

30. ledna 2009
avatar uživatele
100 %

Klasika

Tak tohle je pro mne klasika dobrodružného filmu, a myslím, že nejenom pro mě. Těžko by se hledal člověk, který tento film nezná. A mě snad nikdy neomrzý vydávat se znovu a znovu s hlavními hrdiny k ukrytému pokladu a cítit se při tom jako malý kluk.

8. září 2008
avatar uživatele
100 %

Bezpochyby najlepší film z celej série mayoviek. Krásne prostredie Plitvických jazier má svoje čaro, pamätám si keď som bol malý a dávali to v TV, skončili všetky hry a všetci sme utekali domov,aby sme to neprepásli...

11. července 2008
avatar uživatele
40 %

No já Vinnetoua nikdy moc nemusela ani nijak nežrala ale tenhle film není tak hrozný. Docela mě na něj se bavilo dívat ale možná i proto že Vinnetou umře a už od něj bude klid, ale tak to se stává. Jinak docela dobrá ála western podíváná.

25. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Vinnetou je hold Vinnetou. A samozřejmě jeho bílý bratr Old Shaterhand. Ani nevím, zda sem to napsal dobře, ale to je celkem jedno. Jisté je, že filmy s Vinnetouem patřily a vždy budou patřit mezi mé oblíbené.

23. března 2008
avatar uživatele
100 %

Moja najobľúbenejšia časť zo série Vinettoua. Fakt skvelé, nemám čo dodať, škoda, že Vinettou vtedy zomrel, mohlo byť tých filmov viac...

21. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Nejoblíbenější film mého mládí:D... je to supr film a byla by škoda ho nevidět...prostě starej dobrej film

20. května 2007
avatar uživatele
100 %

Nejlepší..

Poklad na Stříbrném jezeře prostě nemá chybu. Je to jeden z nejlepších filmů na světě. Můžu ho vidět stokrát za sebou a pořád mě bude bavit.

7. května 2007
avatar uživatele
100 %

tak klobúk dolu pred týyyymto filmom...Mayovky vždy boli a budú tie najlepšie westerny, ktoré boli natočené...hanbite sa ak ste ju nevideli

27. března 2007
avatar uživatele
90 %

Tak tuhle Mayovku ja považuju za skutečnou legendu, ke které se moc rád vracím a vím, že mi to vždy přinese něco nezapomenutelného.

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

Určitě jedna z nejlepších mayovek, na které se nezapomíná. Je to prostě dobrodružství podle spisovatelovi fantazie a nic jiného se nemůže od těchto filmů vyžadovat. Ale to stačí na to, aby si je člověk uchoval hlavně ve vzpomínkách jako skvělé příběhy dvou nezapomenutelných hrdinů.

10. října 2006
avatar uživatele
100 %

Jeden z filmov môjho detstva, mojej puberty a mojej dospelosti. Môžem ho pozerať tisíckrát a nikdy ho nebudem mať dosť. Ako sa hovorí, klobúk dolu...

2. září 2006
avatar uživatele
100 %

Bílé tváře

Jednoznačně nejlepší díl celé série. Jako malý sem ten film viděl snad milionkrát a stále ho mám rád stejně jako ostatní Mayovky. Klidné vám ten film z fleku převiprávim. Je to film, kterej se mi jako malýmu prostě nejvíc vryl do paměti. Prostě klasika.

1. září 2006
avatar uživatele
90 %

Legenda

Film nemá cenu komentovat. Legenda se nemusí komentovat, protože když je legendou, tak o ní jistě už bylo vše napsáno. Tak proč o ní ještě psát, vždyť jí každý jistě viděl...

29. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Můj nejoblíbenější film s Vinnetuem. Jako malá jsem tyhle filmy zbožňovala a dodnes k nim velmi vřelý vztah. Skvělá atmosféra Divokého Západu na vás čiší a vy se jí velmi snadno poddáte a představujete si všechny hlavní postavy a to kouzelné pohádkové prostředí. Jinak Terence Hill je moooc sladkej:)

16. května 2006
avatar uživatele
60 %

Tohle byl nejoblíbenější dil, alespoň když jsem byla dítě. Teď už mě nebaví ani jeden díl. Teď už mi to příijde staršně divné a jakoby trapné, ale na tu dobu to bylo určitě super. Vždycky jsem se trošku bála, když se ten bandita zapadal do toho bahna, ale to jsem byla malá.

7. května 2006
avatar uživatele
0 %

...

Typickej western a typickej Vinetu!!Myslim že z Mayovek je to ten nejpovedenější film,to asi jo,ale mě se podobný filmy moc nelíběj.Ale zase na tu dobu,no.......nevim co dodat..

24. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Asi nejlepší western v historii. I když, western to není, je to výtečná Mayovka, resp. Vinnetouovka s geniální hudbou, herci, přírodou i dějem. Můj kultovní snímek, v daném žánru dodnes niajkým jiným filmem nepřekonaný. Jedním slovem: 1000%

1. dubna 2006
avatar uživatele
100 %

Jediná z Mayovek co se mi líbila..jinak byly všechny tak nějak divné..mě prostě westernovky neberou..ale tenhle díl se povedl.

25. února 2006
avatar uživatele
80 %

Nejlepší Mayovka

Na westerny jsem nikdy nebyl a tak ani příběhy s Vinnetouem a Old Shatterhandem nejsou zrovna můj šálek kávy. Musím ale přiznat, že ze všech filmů podle předlohy Karla Maye se mi nejvíce líbil právě Poklad na stříbrném jezeře. Zbytek je už jaksi křečovitý a nudný, ale tohle mě vážně bavilo. Rád s na něj někdy znovu podívám.

13. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Legenda

Myslím, že nedokážu film hodnotit objektivně, ale přesto se o to alespoň pokusím. Podle mě je tahle první "Vinnetuovka" nejlepší ze všech dílů. Má celkem propracovaný děj, nechybí v ní akce ani humor a na rozdíl od svých pozdějších bratříčků nenudí. Je to sice jenom taková pohádka pro dospělé, ale dokázala se udržet na vrcholu mnohem déle než mnohé ambicióznější šlágry z USA. Kdepak anglický James Bond z USA, ale americký Vinnetou z Evropy zasáhl naše srdce.

10. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Old Shatterhand

Nedokážu objektivně zhodnotit tento film, prostě jsem na něm vyrostl. Žádný jiný film jsem tolikrát neviděl. V 80. letech jsme se školní družinou chodili každý pátek za 1 Kčs do kina a tento film tam šel párkrát za rok... je tam napětí, láska, hrdinové...očima malého klučiny prostě nemá chybu.

9. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Nejlepší

Tady je vidět, že opravdu platí první a nejlepší mayovka podle předlohy Maye, které se ale tvůrci podle mne moc nedrželi, jen hlavní motiv mi přišel stejný. Ale myslím, že tu svou představu o Pokladu na Stříbrném jezeře zpracovali výborně. Ráda se na tenhle film podívám znovu.

8. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

...

podle mě je poklad na stříbrnym jezeře jednoznačně nejlepší mayovka.. .mám ho rád už od mala a na rozdíl od dalších pokračování se na něj můžu koukat pořád:)

8. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Jeden z nejlepších dílul. Tajty filmy opravdu můžu je to prostě suproví odreagování od dnešního života fakt bomba.

8. ledna 2006