home
Pokémon: První film

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Chápu, že se ten film (stejně jako anime série) nemusí líbit každému. Zvláště když jeho mánie už odezněla a teď už se na to podívají spíš skalní fanoušci tohohle žánru, ale nulu si to opravdu nezaslouží. Každý, kdo se na to podívá, si nejdříve musí uvědomit jaké věkové hranici je to určeno. Jestliže jste 13letý rádoby dospělý puberťáci, tak je jisté, že se vám to líbit nebude. Stejně jako řeči typu, "jak se na to někdo může koukat,, je to pitomost, vždyť je to pro malé děti", jsou zcela zcestné, protože ono to je pro malé děti.
Jejich éra tu byla před cca 10 lety. Na táboře nám jeden z filmů vedoucí pustili, děcka mezi 8 - 15 lety, a jak jsme byli všici spokojení.
Ve zkratce, ten film si žádá svou dobu, v jiné se to bude líbit málokomu.

10. září 2012
avatar uživatele
40 %

Když jsem byl menší a díval jsem se na Pokémony, Digimony a pak Bayblade, ze všech těchto tří jsem měl nejradši digimony, ale po tom, co jsem viděl Digimon: The movie, skoro jsem jim přestal věřit a doufal jsem, že moji nostalgii oživí první film o Pokémonech. Teď už vím, proč jsem měl radši digimony, protože i když byl jejich film strašný, pořád byl lepší než tento film o pokémonech. Na druhou stranu, mohlo to být i horší. Velké plus bych určitě udělil za grafické zpracování, které se mi zdá na animovaný film z roku 1998 docela rekord, ale i když za to nebudu nic filmu odebírat, hodně mě štvaly scény, které snímaly všechny jakoby z dálky, to už všichni vypadali jako namalovaní na obraze. Na pokémony samotné jsem skoro úplně zapomněl, z epizod jsem si nepamatoval skoro nic, takže to byl další důvod, proč jsem se na film vůbec díval, ale skoro nic jsem z nich neměl. V epizodách se jim aspoň trochu věnovali, ale zde jsem si jich zdaleka tolik neužil, protože film byl neuvěřitelně krátký, ani si teď nedokážu představit, jak jsou vlastně epizody krátké, protože film mi uběhl jako voda. Hned jak jsem viděl prvního normálního pokémona, hned jsem věděl, proč jsem je neměl tolik rád. Až na dva speciální, zde neumí ani jeden normálně mluvit, každý umí jen své jméno a když slyšíte pořád dokola pika pika, bulbasaur nebo squirtle, leze vám to pěkně na nervy. A když do toho zde nebyl ani jeden pořádný souboj, stálo to celé za pěkný prd. Aspoň, že jsem zde neslyšel pořád dokola „volím si tebe“. Už jsem si ani nevzpomněl, že dabing všech postav mluvily malé děti, takže film nebyl ani trochu seriózní. Happy end mi přišel tedy dost trapný, dokonce víc než digimonní humor.

4. března 2009
avatar uživatele
70 %

PIKA-PIKA-PIKA-ČU

Tak na tohle jsem ani nemusel odhodlávat a už vůbec mě nedokázalo odradit hodnocení. Je to perfektní nostalgie. V dětství jsem Pokémony žil. Měl kartičky, trička, kazety, knížky... a na film jsem samozřejmě taky musel a v dětství se mi ohromě líbil, proto jsem byl zvědavý, jak se na to budu dívat teď. K mému překvapení se mi to líbilo a docela hodně. Je sice jasné, že to beru s odstupem, je to přece jenom infantilní záležitost pro děti, kteří se dívají na to, co zrovna frčí, ale i tak jsem si tu podívanou užil. Od seriálu se to prakticky nezměnilo a je dobře, že tam byla i menší návaznost. Samotný děj byl primitivní, to ano, ale děti více nevyžadují. Stačí jim naservírovat Pikachua, pestré barvičky, vítězství pro Ashe a každý prcek je hned zticha. Mně už to přece jenom ale neudivovalo. Bral jsem to s odstupem. Takže. Hned úvodní legenda není úplně špatná a provázání dvou dějových linií je rovněž velmi efektivní. Byl jsem zvědavý na hlavního padoucha. MewTwo mi i po takové době znovu učaroval. Je zosobněným zlem a jeho řeči jsou docela chytré, což není na anime zas až tak obvyklé. Tvůrci se do filmu snažili narvat i poučení, ale nevím, jestli je to dobře. Podle mě to spíše kazilo, každý se totiž těší jenom na pořádné souboje a naštěstí, o ně taky není nouze. Jsou tu všichni: Charizard, Bulbsaur a naše známá trojka (Ash, Brok a Misty) jsou znovu nerozluční přátelé. Nemusím ani zdůrazňovat, že to skončilo happy endem. Na závěr, jsem velmi rád, že jsem si tohle retro mohl připomenout a za nějakých pár let se k němu znovu rád vrátí. Pokémoni byly a jsou nesmazatelným fenoménem, který bude blbnout děti ještě několik generací. Jsem zvědavý na další filmy a mám se vážně na co těšit, jelikož je jich velká řada. Za tenhle film dávám 75%.

16. února 2009
avatar uživatele
0 %

všechny chytit máš ty jantare!!!!

Fuj! Nemám ráda manga oči, Pokemony a vše s tím spojeno! Jaký blázen by se dobrovolně koukal na něco tak ďábelsky divného jako je film o Pokemonech ( no já, z nudy). A to ten první díl byl s těch čtyřech nejnormálnější

29. listopadu 2008
avatar uživatele
80 %

Bejvávalo :-)

No, před těmi 5 lety nebo tak se mi film opravdu líbil. Teď už ne, ale také je to zaměřené na menší děti, a pro ty je to palba. 80%.

15. listopadu 2008
avatar uživatele
10 %

Děti mají mít někjáké pohádky a zábavu,ale blbnout je mánií zvanou POKEMON...te je fakt humus!!! A natočit na to ještě takovýhle film...i má malá sestra podlehla :(..už z toho vyrostla

12. září 2008
avatar uživatele
0 %

fůůůůůůůůůůj

tak tenhle film mě nebavil, ani když jsem byla malá. Nechápu, co se na tom někomu mohlo líbit. je to ztráta času

14. června 2008
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Dneska mi to samozřejmě příde jako uplná hovadina, ale když mi bylo nějakejch osum, tak sem to úplně žral. Kdyby film vyšel dneska, dal bych mu 0 procent, jako někteří tady, ale když si vzpomenu, jak sem zbíral samolepky a nenechal si ujít jediný díl seriálu, nemůřu nepřiznat, že něco co se líbilo tolika dětem muselo mít něco do sebe....

30. června 2007
avatar uživatele
80 %

Tenhle film sem viděl dávno... tenkrát se mi to asi líbilo ale teď bych se na to asi nedíval pže bych si už nevzpomněl na ty jména a je to pro malý děti :D

25. května 2007
avatar uživatele
90 %

Mne sa to páčilo, keď som bola malá a môjmu bratovi takisto. Ale nemuselo to zájsť až tak ďaleko, že jedno dieťa skočilo z okna, lebo si myslelo, že Pikaču ho zachráni. A keď to bola rozprávka, tak prečo bola do dvanásť rokov neprístupná a dávali ju namiesto večerníčka??!!!

22. dubna 2007
avatar uživatele
0 %

Něco horšího už asi vymyslet nemohli. Je to dobré na vymytí mozku. Vzhleden k tomu, co se o tom povídalo, musím říct, že tohle prostě NE.

19. dubna 2007
avatar uživatele
90 %

Pokémon mania

Jako přímý účastník Pokémon manie si pamatuji, jak jsem se na tento film těšila a jediné, co mne poté zklamalo bylo, že se u nás krom dvojky další filmy nepromítali. Možná hloupost mládí :-)
Ale díky dojmu, jaký na mne zanechal... 90 %.

19. dubna 2007
avatar uživatele
30 %

POKEMON: THE FIRST MOVIE BY 2MIG1

tak další film, u kterýho mě přiměla se na něj podívat jeho přítomnost v naší desítce nejhorších filmů.. krom toho jsem byl taky zvědavej, co na tom ti děti před pár lety (a možná i dnes) viděly... tak jsem teda sebral odvahu a sebral tento titul ve videopůjčovně, zaplatil půjčovný a šel domů vstříc strčení pokémončího dvdčka do mýho domácího kina.. musim říct, že jsem to čekal horší.. on ten film je fakt děsná ptákovina, ostatně jako pokémoni vůbec, ale pikachu mě prostě vždycky rozesmál:) a i díky němu se těch necelejch 70 minut strašnýho příběhu a strašný animace dá přežít... díky pikachuovi a mnoha debilním hláškám, který vás svou blbostí fakt dostanou na kolena :) velká výtka přichází ze stran filozofování.. vždyť dokážou děti pochopit mewtwouvu touhu poznání svého vlastního bytí? pochybuju!!! :) a věta na závěr: pika pika.... :))

12. března 2007
avatar uživatele
50 %

Pamatuju si, jakej byl Pokémon hit. Všechny děti to milovaly...a já taky. Proto jsem samozřejmě musela vidět ten film. A tehdy se mi to líbilo...Jasně, měla jsem úplně jinej vkus, to jo. Ale ten film je přece určený pro děti, a podle mě se dětem líbil. To je na tomhle typu filmu důležitý. Vlastně bych to dneska docela ráda zkoukla, abych věděla, z čeho jsem vlastně byla tak nadšená. Ale možná radši ne...

27. února 2007
avatar uživatele
20 %

To je konec:D

Dobře...jako seriál pokémony ještě beru...sice je to kravina, ale své diváky to má a to je důležitější... Ale film? tak to už je i na mě trochu moc...nedalo se na to dívat proboha :D Ale nějaké momenty se mi líbily... blahopřeju

15. února 2007

Tenhle film jsem sice milovala, když mi bylo asi pět nebo šest let, ale teď, když se na to dívám s odstupem mi to příde jako absolutní pitomost...

31. ledna 2007
avatar uživatele
konz
...
0 %

...

Kdyby se to tady dalo ohodnotit jedním slovem bylo by to slovo - STRAŠNÉ! film byl uplně na nic, já bych ho vygumoval

28. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Věk

Když mi bylo asi pět let tak jsem si v půjčovně ten film několikrát půjčil a díval jsem se na seriály Pokemon.Teď mi to připadá jako naprostá hloupost a ani když to je v televizi tak se nedívám.Jo,byla to velká manie ale teď je to pryč.

23. ledna 2007

Co k tomuhle ubohýmu filmu-nefilmu dodat...Snad jenom,že to že je to strašný,hrozný,nudný a nemůže se to líbit snad nikomu nad 10-12 let.To snad není ani možný že něco takovýho spatří světlo světa.Fuj.

14. ledna 2007
avatar uživatele
0 %

Pikačů & spol.

Přátelé otevřte své pokebaly a pojďte do boje! Budou vás pěkně bolet oči z těch všech křiklavých barviček, bude vás taky bolet hlava z toho věčného pokřiku "Pika, pikáá" nebo "Bulba, bulbasááur". Děj je asi takový: Musíte si nasbírat co nejvíce pokemonů takže furt s někým zápasíte. To je vše. Tečka. Jsem šťastná že éra pokémonů už padla, takže se zas děti radši kouknou na nějakou starou pěknou pohádku. (Takový medvědi od Kolína jsou pro mě nepřekonatelný skvost.)

25. listopadu 2006
avatar uživatele
40 %

pokemanie

Mě jako malé dítě zasáhla, na mikuláše jsme dostyli zase jeden bylíček s kartičkama, jako bonus ke sladkostem...Sestra to otevřela a měla tam pikaču ! Já se mohla zbláznit lítostí, pamatuju si na to. Pak jsem otevřela svůj balíček a bylo tam taky pikaču ! To byla vzácnost, nebo jsme na to vůbec neměli štěstí. Tak šťastná jsem nebyla nikdy, tady vám objasnuju mánii,s odstupem času již nepochopitelnou, těch prachů co se do toho nacpalo¨. Japončíci chytli za srdíčka.A film ? To byl další útok na peněženky rodičů. Film nemůžu hodnotit protože si ho už nepamatuju, tak těch 40% je za to že japončíci měli dobrý nápad, a že ho uměli tak prodat.
Na závěr? Štěstí že už je to pryč jinak by Japonsko byla za chvíli nejbohatší zem pokebalu

27. října 2006

Kretemon..

.. Pikachu, Picu, Rajco, desítky malých, obvykle různobarevných havětí, které bez přestání, pořád dokola melou to své jméno. Za takovyhle Pi(ka)choviny bych odebíral finance a zakazoval další filmovou činnost.

27. října 2006
avatar uživatele
70 %

Seriál nestál za nic, ale film se celkem povedl. Má celkem zajímavý, i když jednoduchý příběh a celkem zajímavé ukončení. Viděl jsem i druhý díl, ale první byl lepší. Ale nyní se už na animované filmy dívám jinak, takže hodnotím 70%.

13. října 2006
avatar uživatele
0 %

děs

Větší kravinu než Pokémony nemohli vynalézt....pak, ale natočili film a já se utvrdila v tom, že všechno je možné. ikdyž to jde mimo mě, koukla sem se na to s bráchou u musela se furt smát.

5. října 2006

jééé je

Hups. :D, možná tak pro moje budoucí děti které budu mít asi až tak za 20let ale to už budou kreslené filmy plné násilí, drog a sexu a naše děti z toho doslova zmagoří. No prostě Ash Kutchen je frája, ale narovinu kdyby neměl pikachu tak je nahraný. Děj strašný, konec smutný. Je mě líto.

24. září 2006
avatar uživatele
70 %

Když před lety Česko ovládla pokémonní mánie, nevyhnula se ani mně, ty malý potvory mě doslova pohltily. Seriál, samolepky, kartičky, hry...bylo toho tolik a pak přišel film. Byť s velkým zpožděním oproti světu, byť přestříhaný američany, ale hlavně byl. Pamatuju se, že jsem na něm tenkrát byl v kině a naprosto mě dostal.
S odstupem času, kdy pokémonní mánie opadla(škoda, ve světě se tak nestalo a dnešním dětem by rozhodně měla co říct) a já jsem zase starší, se na film samozřejmě dívám trochu jinak. Nedávno jsem na něj náhodou narazil a znovu si ho pustil a musim říct, že mě to příjemně překvapilo. Hezky temný, byť trochu infantilní příběh o nápravě jednoho zloducha, tak trochu dětská verze Frankensteina:). Film byl opravdu hodně jednoduchý, ale rozhodně koukatelný a závěr, kdy zemřel a byl znovuoživen hlavní hrdina, velmi dojemný.
I po těch letech jde podle mě o dobrý film, v rámci anime určitě.

23. září 2006
avatar uživatele
90 %

Jujky jak já ty Pokémony žrala. viděla jsem každý díl a kupovala a měnila kartičky jak blázen. Prostě jsem tou mánií žila. Na filmu jsem byla v kině a náhodou se mi to líbilo,tehdy! Teď bych na to klidně ráda kukla, protože ty souboje jsou napínavý!

16. září 2006
avatar uživatele
50 %

tahle animanová pohádka neni špatná ale moc mě nezaujala. je to spíš pro kluky ve věku 6 do 9 let. :)

4. září 2006

Ježiš

jako seriál sem ještě chápal...bylo to pro děti..ale jako film? to snad ani nejde...no co už stalo se...

28. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Nemůžu si pomoc, ale musim se k tomuhle vyjádřit. Na film jsem se koukala s mladší sestrou a tak tragický jak tady skoro všichni píšou mě nepřišel. Příběh mě přišel zajímavý a "poslední" boj pokémonů dojemný. Pravda je to skoro 3 roky zpátky, ale těch 70% je zasloužených - aspoň z mýho pohledu.

16. července 2006

Pokémon je největší kreslená capina co jsem kdy viděl. Vůbec se mi nelíbí ty Japonské kreslené filmy. Pokud bude možno tak si to nepučujte, takový film je ztráta času.

25. června 2006
avatar uživatele
70 %

Dle mého nejsou pokémoni špatným filme ..někteří lidé to hodnotí špatně protože jsou to pokémoni Já si myslím ,že je to dobře spracované je tam pěkná hudba a vcelkku dobrý děj který to nijak nezhazuje.

3. června 2006
avatar uživatele
60 %

Když v České republice letěli Pokémoni, tak myslím přišel tento film do kin. Jak jsem se to dozvěděla, tak jsem na to prostě musela jít. V tu dobu se mi hodně líbil, ale teď bych nejspíš řekla, kdo takovou blbost vymyslel. Ale tehdy jsem pokémony milovala, tak se mi to zdálo skvělé.

16. dubna 2006
avatar uživatele
0 %

Co to ma byt?

Tak tohle je fakt něco.Větší slátanina snad neexistuje..Jak může někdo tohle natočit.Viděla jsem už spoustu špatnejch filmů ale na tohle žádnej z nich nemá.No prostě děs......

5. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Pul na Pul

I když jsem tento film viděla jednou a to nevim tak pred trema roky, tak se mi zdal suprovej tak na 90%, ale ted s odstupem času kdy pokemoni přišli o svou popularitu a jsou prostě už nudní davám 30%. Ale jinak to není až tak špatný, pro děti kteři fandi pokémonum je to určitě příjemná podívaná s emocemi. A opravdu nevím proč mnocí ho tak odsuzuji. Ale dneska bych už se na něj taky nekoukla tak davam zmíněných 30%.

12. března 2006
avatar uživatele
10 %

pika pika

No tak na tomhle filmu jsem byla s mamkou v kině :-D a jak ten film byl prostě kreslenej tak mamka usnula, jelikož tam vůbe nechtěla jít, ale musím říct, že pro mě to nebylo nic jinýho než ....... no zkrátka kreslený filmy pro mě moc nejsou a poučila jsem se

12. března 2006
avatar uživatele
30 %

Jak se zdá tak malé děti na to letí, všechny ty seriálny, filmy, postavičky. Japonci ví jak zblbout člověka. No škoda mluvit. Mně to teda moc nezaujalo ani jak to začalo a to mi bylo dost málo roků

7. března 2006
avatar uživatele
100 %

Je to cool

Nevim co se vám na tom nelíbí,co ja bych za to dal kdyby byly dalši řary seriálu v TV a dalši filmy.Pokémoni sou super a na nově to pěkne (posrali) že to přestali dávat pokémon filmy sou všechny super a první obvzlaště a jestli ma někdo nake informace o pokemonech nebo si o nich chce povídat pište na email sterba.t@seznam.cz a nakonec pokémon film je super a každy kdo onich neco vi a libi se mu jako mě ad napise a fanděte pokemonum.A těm kterym se to nelíbi se na to nemusí dívat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5. března 2006
avatar uživatele
6969
...
0 %

BLBOST

Větší blbost sem snad neviděl......kravina.......ňáký ,,zvířátka" tam proti sobě bojují....no prostě největší volovina ze všech...je vidět že Japončíci nemaj co roupama dělat....

2. března 2006
avatar uživatele
0 %

Nééé

Koukla sem se na kousek když to taťkla donesl pro někoho...vůbec se mi to nelíbilo bylo to hrozný toto svým dětem nepouštějte prosím je to prostě děsný!

27. února 2006

...

Proboha..koukala jsem na kousek se svým malím bratrancem, a jsem dost znechucená nad tim, co těm malejm dětem pouštěj do hlavy..takovýhle nesmyslný blbosti..fuj..nechápu, že to někoho může bavit..

25. února 2006
avatar uživatele
100 %

:-)

Nechápu, co lidi ptoti tomu filmu mají. Mě osobně se líbil. Hezká kresba, hezký děj a roztomilý Pikatchu. Mohla bych se na něj dívat znovu a znovu.

24. února 2006
avatar uživatele
100 %

Poké

na tenhle film se vždy podívám ráda, jak už zde řekl Morx, je to film o přátelství a porozumění, takže oněčem je, že ano...to, že je to pokémon, chápu, hodně lidí poké odsuzuje, jaká je to strašná slátanina a blablablabla. No...taky každej se dívá na něco jinýho a třeba mě přijdou některý filmy hnusný^^ ale u tohohle si nedám a dávám 100%

10. února 2006
avatar uživatele
10 %

Hrůza... Spíš než film je to strašnej nápad jak co nejvíc vydělat... Těch deset procent dávám za to, že to nebylo moc dlouhý...

10. února 2006
avatar uživatele
30 %

O O

Vytřeštěný oči!!! Nechápu, jak se mi tento film mohl kdy líbit! Totální slátanina!! Ale nějaká ta procenta přeci jen dávám..jediný pikachu malinko roztomilý.. ale znovu bych se na to už dívat nechtěla. Ztráta a otrava času!

31. ledna 2006
avatar uživatele
40 %

No ... díky, ne !

Tenhle film jsem viděl jen v útržcích a proto moje hodnocení nebude možná tak docela objektivní. Nebylo to úplně k zahození, pro cílovou skupinu to není špatný film. Nejsem v cílové skupině, takže nehrozí, že by se mi to líbilo, ale stejně ... úplně marný to není. Dostává 40%.

27. ledna 2006
avatar uživatele
0 %

To není film

Tohle prostě nemůže bejt film dyť je too strašný ,já prostě pokémony nesnáším je to prostě sračka to se jinak nedá říct a to sem řekl ještě jemně!!!

24. ledna 2006
avatar uživatele
0 %

To je tak na zblbnutí malých dětí. Pikachu a jeho útoky, to jde mimo mě. Ale zase nějakého hrdinu děti mít musí. U mě to byl v dětství Mickey Mouse. Což bylo víc výchovné než tohle.

23. ledna 2006
avatar uživatele
0 %

blbost

To bola ta največia kravyna aku som kedy vydel.Otrasny dej,otrasna animacia skratka cely film bol na nic ani sa ho neoplaty pozerat.

29. prosince 2005

Totální kravina

Nic horšího jsem neviděl a to jsem viděl plno fillmů. Je to naprostá kravina. Maximálně toho to může bavit tak jsou absolutní blázni do pokémonů nebo malé děti (3-4 let). Je to prostě Pi............

14. prosince 2005
avatar uživatele
20 %

Myslim, že malý děti to rozhodně pobaví a bude se jim to líbit. Nevim, jak je napadlo najednou si natočit film. A dokonce tři! Snad příběh je dobry, ale je založený na takový blbosti (Nechápu prostě Pokémony, bojujou proti sobě...nemá to prostě vůbec žadný smysl). Taky animace jsou dost ubohé, když se hýbou hlavní tři hrdinové, tak se nehýbe žádný kolemjdoucí. A na konci, jak byl ten závěrečný souboj s těmi klony, tak se jen přetlačovali ze strany na stranu.

10. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

1. film

Jako první Pokémon film se to povedlo. Klonovaní Pokémoni, zkamenělý Ash a nakonec happy end. Prostě pokémoni

20. října 2005
avatar uživatele
100 %

Pekne

Celkom dobry film na tu dobu kedy boli pokemony hit.Tento film sa mi strasne pacil po stranke technickej a animovanej

Kdysi dávno
avatar uživatele
Morx
...
100 %

Hezký

Film věnující se tématice pokémon. Ukazuje důležitost lásky a přátelství, čímž se liší od většiny současných filmů, které naopak vyzdvihují násilí a prosazení si svého vśemi prostředky. Myslím, že je to jednak hezkou "pohádkou pro děti", která je má poučit o důležidosti těchto citů a druhak krásným příběhem pro celou rodinu :)

Kdysi dávno