home
Pokémon: Detektiv Pikachu

RECENZE FILMU

Poprvé v životě máte možnost zajít na hraný film s nejoblíbenějšími postavičkami našeho dětství. Když jsem se o projektu dozvěděl, moc šancí jsem mu nedával. Přeci jenom v mém případě (opakuji v mém případě) éra Pokémonů je dávno pryč a vzpomínám na ně pouze s úsměvem, když držím v rukách sklenku dobrého moku a vybavuji si nostalgické momenty z mého života. Oni k nim patří. Seriál, animované filmy a sbírání kartiček, které jsme o přestávkách na škole vyměňovali. Pak přišel trailer a já v Detektivovi Pikachu začal vidět velký potenciál.

Už samotné ukázky určily směr, kterým se film hodlá vydat. Přesto zajímavý námět, legendární značka a roztomilý Pikachu nalákaly do kina i mě. A výsledek? Ale jo, mohlo to být zcela horší. Záleží, co od filmu očekáváte. Detektiv Pikachu je totiž mířený hlavně na mladé diváky. A tím nemyslím studenty středních škol, ale ty ze základky. Film totiž místy funguje jako rodinná pohoda, ale místy zapadá do formy, která se může líbit jen malým dětem. A nechápejte mě špatně, v tomto směru to šlape dobře. Ale dokážu si představit, že my starší bychom ocenili zcela něco jiného.Teď se vám přiznám bez mučení. Sice jsem na Pokémonech jako malý capart ujížděl, ale dneska si už nevybavím skoro nic (pokud to není normální, napište mi a asi to začnu řešit :)). Takže film u mě dokázal zabrnkat na strunu nostalgie, ale nebyl jsem z nebo odvařený jako někdo, kdo si stále pamatuje všechny Pokémony a epizody seriálu. Ten by musel vrnět blahem. Na druhou stranu mě napadá otázka, zda dnešní mládež, kromě nedávné appky Pokémon GO, Pokémony tak žere jako my kdysi…

Detektiv Pikachu není vůbec špatný. Nenudil jsem se, prostředí je zvládnuté na jedničku a to jak vizuální stránkou, tak promyšleným světem. Sice mě nejdříve zarazilo zpracování aka Blade Runner, ale zvykl jsem si a akceptoval jsem ho. Je zde taktéž spousta narážek a vzpomínek na éru Pokémonů. Některé jsem odhalil, ale věřím, že spousty z nich mi utekla. Co bych ale asi osobně změnil je příběh. Mohl být rafinovanější, překvapivější, ale zde opět narážíme na problém a to, že snímek je určený hlavně dětem, takže příběh přeci musí být jednoduchý a lehce pochopitelný, aby jej dítě přijalo a nenudilo se. S čímž trochu koresponduje akčnost snímku. Na můj vkus se zde moc mluvilo, což neberu jako něco špatného. A pokud si myslíte, že roztomilý (a hlavně skvěle vytvořený) Pikachu zde je po celou dobu stopáže, tak se mýlíte.Když poodstoupím o několik kroků vzad a zamyslím se, tak se mi novinka líbila. Oceňuji nápad, humor, zpracování a nadšení, s kterým do toho tvůrci šli. Je zde velké množství všemožných Pokémonů a všichni vypadají skvěle a jak by měli (aspoň doufám). Pochopitelně si pro sebe vše krade Pikachu, který je roztomilý a hlavně parádně povedený. Každičký detail a i chloupek stál velkou práci. Tím ale asi končím. Zbytek je prostě jen fajn rodinná až dětská zábava. I tak doufám, že svět se rozšíří dál a čekají nás další filmy.

hodnocení
70 %
jedním dechem
Pokémoní novinka je fajn zábava pro celou rodinu. Pro nás odrostlejší je to jen roztomilý filmeček pro děti a rodiny. Avšak dokáže zaujmout, pobavit a svým způsobem nedokáže nikoho nudit. Ale akční film nečekejte. Vizuál je krásný, svět dobře vymyšlený a má to svůj styl, který občas vykolejí a tak trochu se hledá, ale nakonec to dopadne dobře. Má to mouchy, má to chyby ve scénáři (asi se hodně stříhalo), ale dokážu to odpustit a za snahu a příjemnou atmosféru musím těch 70 procent dát.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.