home
Podraz

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Naprosto úchvatný film. Svá ocenění si oprávněně zaslouží, možná jich mohlo být víc-třeba i Oskar pro Redforda.

23. října 2010
avatar uživatele
70 %

Málo překvapivé

Nepochybně dobrý film. Ale na mě působil celý děj filmu tak nějak příliš poklidně. Hlavním hrdinům vycházelo vše podle plánu, v podstatě nemuseli řešit žádnou nepředvídanou situaci, kdy by se něco zvrtlo. Teprve pak by to bylo, podle mého názoru, správně napínavé. I závěr nebylo těžké uhodnout - v tom mi možná trochu napověděla věta na obalu, že vše vyvrcholí v "překvapivém finále". Takže jsem byl ve střehu. Když o tom přemýšlím, tak překvapivé pro mě byly vlastně jen dva momenty - hned na začátku scéna s penězi v poklopci a potom scéna, kde se naposledy objevila servírka z baru. Ale celkově určitě hodnotím kladně, zejména kvůli Redfordovi a Newmanovi.

28. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Tohle je skvělý film. Ráda se na něj kdykoliv podívám znova. Je sice dlouhý, ale má spád a rozdělení na kapitoly je dobrý nápad.

17. května 2010
avatar uživatele
80 %

Keďže v priebehu posledných pár rokov sa natočilo len minimum výborných filmoch, čím ďalej, tak tým viac sa vraciam k tým starým. The Sting splnil moje očakávania asi vo všetkých smeroch. Výborné herecké výkony, výborné kulisy, skvelá zápletka a zaujímavý retro štýl, ktorým bol film poňatý, bol pre mňa príjemný bonus. Podfukárske filmy sú kapitola sama o sebe, a tento je jeden z najlepších, ak nie najlepší. Pre mňa pekné spestrenie a oddychovka. Doporučujem

10. března 2010
avatar uživatele
80 %

Duchu velkého Césara, jsem si jistý, že jsem viděl první film nepředvídatelného zlodějského žánru v celé historii kinematografie! Je ale velká smůla, že jsem tento film neviděl dřív. S tímto žánrem mám nyní takových zkušeností, že mě nemohlo překvapit prakticky nic a vývoj děje jsem nedokázal přímo hltat. Dokonce první půl hodina pro mě nepředstavovala nic nového a to ani Robert Redford v roli chmatáka. Po několika minutách se prokázala hlavní idea filmu, ale bohužel nezačala nijak vábně. Ze začátku, kde hraje pouze Redford a ještě nevíte, co se bude dít, jsem se nesmírně nudil. Kmotr nebyl tak špatný film, ale děj spojený s podsvětím, který se tomuto kultu nesmírně podobal, zkrátka nudil, a ani příchod P. Newmana na tom moc nezměnil, protože atmosféra nesnížila úroveň deprese. Až když se rozjela hlavní akce s velmi přívětivou a líbivou, to bylo něco. Přidalo se více postav a ani jste je nemuseli poznávat hlouběji. Jejich účast mi dělala nesmírnou radost a možná to bude odporovat mým dřívějším názorům, ale takto to vypadalo dokonce i líp, než v Dannyho parťácích. Jejich fotky nejsou na imdb příliš průkazné, ale nejlepší z vedlejších postav byli určitě H. Gould, R. Walston a následně asi 50 lidí v podstatě jako další postava. Následující děj se od novějších filmů velmi lišil. V těch jsou totiž využity prostředky, které si ani nedovedete představit. Bombami se tam vyhazují do povětří dveře trezorů, překonávají lasery apod. Ale zde, v roce 1935, není nic tak extrémně komplikované a to se mi nesmírně líbilo. Veškerá divadélka hraná na (dokonce) dvě osoby pak vypadala mnohem lépe a zdaleka ne tak přímočaře. Film se ale ani v této části neobešel bez zdlouhavých scén. Musím se přiznat, že některé věci jsem i přes své zkušenosti nepředpokládal, ale jakmile se objevila na scéně FBI, začal jsem si tyto postavy představovat úplně jinak, než ve skutečnosti vypadaly. Chvílemi jsem váhal, ale nakonec to vyšlo na světlo. Zkrátka úplné vyvrcholení mě nezaskočilo, ale i tak patří tomuto filmu můj obdiv. Velmi záhy jsem viděl dva ústřední herce znovu vedle sebe a jejich herecké kvality mě začaly více zajímat. Podraz nesmí žádnému filmovému nadšenci chybět.

11. prosince 2009
avatar uživatele
70 %

Když nějaký film dokáže nacházet davy fanoušků po bezmála 50-ti letech, musel jsem své štěstí zkusit i já. Do Podrazu se mi po pravdě dvakrát nechtělo, ovšem 7 Oscarů je 7 Oscarů. Navíc je označován za jednoho z předchůdců svého žánru, tím pádem je takřka modlou. Zkrátka film, jemuž předchází bohatá pověst a nejde ho donekonečna ignorovat… Tak tedy. Na úvod mě potěšilo, že jsem po několika měsících přišel na to, odkud je světoznámá instrumentální písnička, kterou jsem na dlouho nemohl dostat z hlavy. Ona melodie byla pro mne důležitá i zde, protože mi xkrát během sledování zpříjemnila zážitek svými milými tóny a její různé variace se vyvedly. Nedivte se, že jsem se rozpovídal zrovna o hudbě, ona je první co vás upoutá. Děj totiž rozepisovat moc nechci. Je to přesně ten případ, v kterém mě až udivuje, jaký v něm mám přehled, a tím mě zároveň štve. Nejdříve se začne další cestou o pomstě, jak nečeká že? A pak už se jenom díváme na promakaný plán na převezení lumpa. Tohle je ale chyba. Vy víte všechno, a sledování podvůdků s jasným koncem je spíše na obtíž. Těžko říci, jestli jsem se nudil. Ono ani ne tak nudil, jak vědomky nesledoval obrazovku. Tohle se mi stalo poprvé a ani nevím proč. Vůbec nic mě v prostřední části nepřinutilo zbystřit a to beru jako nešvar, který by se rozhodně neměl vyskytovat. Vážně jsem nechápal, jak po motivačním majstrštyku s nožem a zraněným "chudákem" můžou zbytek času vystačit s jednou linkou. A zhrozil jsem se ještě víc, když se na scéně objevila romantická vložka. Zaplať pánbůh, že tak horké to zase nebylo, tím by u mě hluboce klesli. To už se blížil konec a já se neskonale těšil. A ejhle!! Tvůrcům se povedl takřka husarský kousek. Celou dobu jsem byl utvrzený v tom, jak chápu i nejmenší detail a přesto mě malinko převezli. Bude to asi tím, že jsem nedával moc pozor, avšak konec mě tak jako tak nadzvedl ze židle. Nebýt jeho, možná bych i litoval, takhle rozhodně ne. K výsledku ještě připočtu příjemné výkony Roberta Redforda vypadajícího jak Brad Pitt a Paula Newmana (ten byl o kousek lepší) a hodnocení se rázem vyhoupne na slušnou metu, 75%. Kdo si počká, ten se dočká…

22. listopadu 2009

Tak dle abecedy :)

A - atmosféra, B - bravurně natočené, C - cejchováno bezchybnou hereckou spoluprácí Newmana s Redfordem, comeback těchto dvou do společného snímku, D - dabing není originál!, Ď - děj - perfektní, E - excelující herci, F - film s velkým F, G - Gondorff, H - Hooker, Ch - charisma hlavního dua, I - ideální interiéry, J - jednoduchost, vše má svůj prostor, čas, žádná překombinovanost, K - kapitoly (film jakoby rozkapitolován, podobně jako u Tarantina), L - Lonnegan, M - majstrštyk režiséra, herců a ostatních tvůrců, N - Newman, O - Oscar (7), P - poker, Q - quantum pohody X napětí, R - retro, Ř - říhnutí Gondorffa při pokeru ve vlaku, S - Scott Joplin (1867-1917) - ragtime The Entertainer, Š - šmrnc, herecká dvojice N & R dávají snímku nezapomenutelný šmrnc, T - triky, The Sting, The Entertainer - ragtime S. Joplina instrumentován do orchestrální podoby Marvinem Hamlischem, U - unikát ve svém žánru, V - vlaková scéna je jednoduše okouzlující, W - 0, X - 0, Y - 0, Z - zábava! Závěr - fenomenální! Zajímavost: Henry Gondorff, Paul Newman, se ve filmu objeví až v čase (přibližně) 25:30. by Sandy

8. října 2009
avatar uživatele
Meky
...
90 %

*****

Sting jsem měl už hodně dlouho doma, ale nijak zvlášť mě nelákal a tak jsem ho jen vždycky házel někam do pozadí... Ale jednou to muselo přijít a po shlédnutí jsem příjemně potěšen... To proč jsem jej zatracoval byla jednak délka, které jsem se ale vůbec nemusel obávat, protože (ač v prostřední fázi filmu se to místy vleklo) tempo běželo svižně... Další věcí bylo stáří filmů, toho jsem se bál nejvíce. Rok 1973 je už pěkná řádka let, ale co si budem povídat, kdyby to natočili nějak jinak, tak by to ztratilo to svoje kouzlo, ten svůj nezaměnitelný nádech let minulých...To prostředí, kostýmy, naleštěné vozy, všechno bylo dokonalé. Znáte hru MAFIE?? Tak to je ono :-D. Zcela zasloužené oscary a precizní práce režiséra. Scénář myslím si nezapomenutelný!! Podrazy se jen hemžil a já mnohdy nestačíl zírat jakým směrem se film vyvíjí. A samozřejmě do takových to charismatický a sympatický napsaných postav, musel režisér vhodně vybrat herce - a to se mu rovněž povedlo. Dvojice Paul Newman a Robert Redford bezvadně do svých rolí zapadli a vysloveně si to užívali...Zasloužená nominace Redforda, škoda Newmana, ten si ji taky zasloužil! Příběh je fakt tak promyšlený, že už ho nic v podobném žánru nedokáže překonat. Hned úvodní podraz s poslíčkem mě fakt nadchnul a namlsal do dalšího průběhu filmu a ten mě taky nezklamal a finále bylo zase jeden velký nečekaný podraz. Prostě paráda!!

26. listopadu 2008
avatar uživatele
90 %

Podraz

Zpočátku se mi to zdálo trochu nudné a taky mě způsob ztvránění nijak nepřitahoval, protože jsem zkrátka už vyrostl na modernějších filmech. Po chvíli jsem si ale zvykl a mohl si vychutnat skutečně parádně promyšlený příběh (tzn. podvod) s překvapivým vyvrcholením. Mimo to se dobře dívalo jak na Redforda tak na Newmana, perfektně seděli do rolí sympatických podvodníků. No a pokrová scéna ve vlaku byla zkrátka nezapomenutelná.

26. září 2008
avatar uživatele
90 %

Vynikajúci film so skvelým obsadením. Síce starý film, ktoré veľmi často nepozerám, ale tento stál za to. Tí čo majú radi zlodejské filmy, tak by si tento príbeh mali pozrieť.

6. září 2008
avatar uživatele
80 %

Podraz

Podraz jsem chtěla vidět, proto jsem jej dneska v televizi rozhodně nemohla propásnout. Docela mi evokoval Dannyho parťáky, k čemuž ještě přispívalo to, že Robert Redford zamlada je dle mého mínění dost podobný Bradu Pittovi. Děj je velice promyšlený, na začátku malinko nudí, ale pak už ne. Hraje důležitou, ne-li hlavní roli, a to se mi líbí. Robert Redford vystihl svého floutka dobře, ale Paul Newman vystihl svého podvodníka výborně! Hudba je fajn, melodie se vám zaryjí pod kůži. Kamera, zajímavý nápad s rozdělením filmu na kapitoly, to vše film oživuje, odlišuje... Podraz se mi líbil.

24. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

The Sting

Situace kde kamarátství v podrazu je fakt na život a nasmrt... možná se dnes takové filmy už ani netočí a pro TO jsou tak vzácné i když v tý době byly běžné... a hlavně spojení Robert Redford/Paul Neumann

15. srpna 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Podraz

Tak tomuhle se říká dokonalý plán, který skvěle sehraná dvojice Paul Newman a Robert Redford následuje v naprosto strhujícím tempu až do grandiózního finále…Je to opravdu velká pecka…Je to film, který určil pravidla podrazáckých a lupičských filmů, a kterým se spousta nových filmů inspiruje ( leč marně )… Pravidla začínají u hlavních postav: nejsou to žádní hrdinové, ale jen obyčejní zloději, jejichž nápady a fígle vás ale baví natolik, že jim prostě při jejich podvodech musíte fandit…Je to dáno i tím, že si nevyberou nikoho nevinného, nýbrž gangstera, který si to vlastně zaslouží…Druhým pravidlem je mít pekelně dobrou myšlenku v podobě příběhu…Atmosféra třicátých let je vyobrazena opravdu dokonale ( párkrát mi to přišlo jako hra Mafie ) pěkná kamera, bezchybný scénář a do toho opravdu skvělí herci kteří vědí jak hrát…Je to oddechový film, pro mě je to už druhý ve kterém hraje duo Newman a Redford…ale tenhle je o trošičku lepší...

22. června 2008
avatar uživatele
90 %

Robert Redford

Filmy o podvodníčcích a jejich nejrůznějších podvodech bývají propracované a zábavné. Tento příběh toto absolutně splňuje a navíc to je první film s tímto tématem, který jsem kdy viděl a proto je pro mě nezapomenutelný.

24. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Skvělý film

Tenhle film jsem jednou natočil a pak jsem na něj zapoměl. Jednoho dne jsem se nudil a tek jsem po něm sáhnul. Velice mile mě překvapil. Okamžitě jsem si ho zamiloval a spoustu současných filmů by se měly ještě dost co učit. Zápletka a v podstatě celý ten film byl tak do detailů promyšlený, že opravdu jsem se na něj musel podívat ještě jednou abych ho pořádně pochopil.

25. srpna 2007
avatar uživatele
90 %

Hodnocení: 5 z 5 (*****)

Když jsem poprvé viděl Dannyho parťáky, myslel jsem, že lepší film s námětem dokonalé krádeže snad nenajdu. Stačilo se jen ovšem podívat na o třicet let starší Podraz a můj názor byl rázem vyvrácen. Ona krádež je zde tak promyšlená a zábavná, že se jí máloco vyrovná. Robert Redford hraje takového drzého floutka, živícího se drobnými zlodějničkami, který ale pozná profesionála a dotáhne to hodně daleko. Nevím, jeho výkon mě tu příliš neoslnil, ale v průběhu filmu se neustále zlepšoval. Naopak Paul Newman tu podle mně exceluje a Redforda se mu podařilo dost zastínit. Se svými doutníky a oblekem vypadá jako správný chicagský mafián třicátých let. A to ani nemluvím o jeho osobitém šarmu a charisma, jakým se může pochlubit málo jeho kolegů. Příběh je rozdělen do několika částí a to jen dobře přispívá k divákově orientaci v ději. Ale abych jen nechválil, tak mě film do doby než se na scéně objevil Newman docela nudil, s porovnáním co následovalo potom. Zmíním ještě, že film mi doporučila guillaumka, takže ji patří poděkování. Podraz je povedený film a zcela určitě si na něj ještě někdy posvítím.

6. května 2007
avatar uživatele
90 %

Tak se mi tenhle týden poštěstilo spatřit dva nejvychvalovanější příspěvky George Roye Hilla do světo kinematografie a přestože ve mě lepší dojem vyvolal Butch se Sundancem, tak Podraz o mnoho nezaostává. Překvapil mě hlavně skvělý scénář se závěrem krásně překvapujícím. Děj se sice uprostřed trochu vleče, ale všechno do sebe pěkně zapadá a přípravy na největší filmový podraz jsou chvíli zábavné, chvíli dramatické, ale stále zajímavé. A když už jsem si myslel, že je mi všechno jasné, přišel další z Hillových konců, kdy jsem pěkně kulil očka. Newman a Redford byli opět parádní. Newmanova role se mi snad i zamlouvala víc a byla v lecčem podobná právě Butchovi Cassidymu. Zkrátka a dobře, skvělý film.

2. května 2007

podraz

Už dlouho jsem chtěl Podraz zhlédnout. Takže jsem si ho nemohl nechat v televizi ujít. A musím říct, že tento film si přídomek „legendární“ rozhodně zaslouží. Robert Redford a Paul Newman jsou ve svých nejlepších letech a v jedněch ze svých nejlepších rolí. Děj je zde dokonalý, promyšlený do nejmenšího detailu a ani chvíli nenudí. Hodně se mi líbilo, že je film rozdělen do kapitol. Je to takové... osvěžující. Na obrazové stránce filmu mě nejvíc zaujaly různé nájezdy kamery. Hudba je zde kvalitní, některé melodie se staly legendárními... Tento film vám rozhodně doporučuji.

1. května 2007
avatar uživatele
90 %

Velice se mi tento film zamlouval, ať už svým dějem, tak dobrým vypravěčským zpracováním. Vyniká z tuctových krimifilmů, nebo thrillerů. Prostě jedním dechem shlédnutelný.

1. května 2007
avatar uživatele
100 %

Robert Redford a Paul Newman ve svých nejlepších letech, jsou to fešáci. Děj je velmi dobře promyšlený, nudit se nebudete.

17. října 2006