home
Počítání mrtvých

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Nejdivnější film Martina Scorseseho? Natripovaný stereotyp a hyperaktivní nuda se v ulicích New Yorku mísí celé dvě hodiny bez oddechu. Neskutečně intenzivní, a to přes to, že celkový smysl mi uniká.

27. května 2012
avatar uživatele
60 %

Při pomyšlení na název Počítání mrtvých, se mi vybavilo všechno, jen ne to, co jsem právě viděl. S Nicolasem Cagem už mám jisté zkušenosti a už ho mám zafixovaného jako „good guye“ z akčních thrillerů apod. Proto Počítání mrtvých mi znělo jako akční film, při němž umírá tolik lidí, až to není hezké, a dokonce mě napadla zápletka o zombie… To už bych opravdu nesnesl, protože zombíci jsou úplně jiná filmová liga a Cage by se k nim určitě nehodil. Nicméně, věci točící se ohledně počítání mrtvých z pohledu saniťáka mě nenapadly ani v koutku duše, proto mě film celkem mile překvapil. Všechny věci kolem stříleček a teroristů se vytratily, ale i když byl pro mě takovýto námět úplně nový, věděl jsem, co po něm budu chtít. A myslím, že z velké části se má očekávání splnila. Zvlášť velké požadavky jsem kladl na příběh, protože kdyby obsahoval prvky dobrodružství a komedie, byl by u mě propadl. Chtěl jsem ho mít nepředvídatelný, aby se trochu lišil od Cageových ostatních filmů a také tak se mi dostavil, čehož si vážím. V průběhu 110 minut nemáte ani potuchy, kam vlastně ten děj spěje, čímž se plní jeden požadavek. A další plus byla Cageova opravdu úplně odlišná role. Měl jsem u ní pocit, že je jednou z Requiemu za sen, protože jeho emoce, reakce a podobně měly velmi depresivní účinky. Jo, deprese – ta má pozitivní i negativní účinky. Na jedné straně máte možnost poznat, kam až může tato práce vést a sledujete pocity a život člověka, namísto povrchní akce nebo tak nějak, a na té druhé, že vás deprimující atmosféra logicky deprimuje. Jako by nebyla chvíle, kdy by se někdo nezranil, a jako by nebyla chvíle, kdy by se někdo nezranil za dne. A někdy to zajde až do pěkných extrémů… P. Arquette zde rozhodně měla co dělat, ale fakt se mi zde nelíbil její dabing. Avšak velkou radost mi zde udělali ještě V. Rhames a J. Goodman, kteří alespoň trochu dokázali zvednout náladu. Nicolas Cage s těma podlitýma očima příliš vtipně totiž nepůsobil. U filmu se dá vydržet. Není to zrovna zábavy kopec, ale přes to se nuda dostaví jen málokdy a konec vám trochu zvedne náladu.

31. ledna 2010
avatar uživatele
Meky
...
40 %

**

Scorseseho režie a Cageho hlavní role mě přiměly k tomu, abych se na tento snímek podíval. Po pravdě, nevěděl jsem co mám od filmu očekávat a nevím to ani po shlédnutí. Obecně si divák řekne, co pochází od mistra Scorseseho musí být dobré, ale to si jen nalháváme. Každý režisér točí průměrné filmy a sem tam se vybičuje k nějakému výjimečnému. V tomto případě si rejža vybral slabší chvilku, protože opravdu nevím, co bych mohl tady kladně hodnotit. Nic mě nezaujalo, ba naopak. Tento psycho thriller mě vůbec neoslovil. Neměl čím. Noční život „saniťáka“ ve špinavé čtvrti NY je sice zobrazen velmi nevábně a depresivně, ale co z toho, když se nápad nebo myšlenka nepodařily předat divákovi? Jestli tady vůbec nějaká byla. Můj oblíbený herec Nicolas Cage hraje průměrně, ale výrazně tomu přispívá i postava, kterou hraje. Žádný kladný hrdina a podobně. Závěr? Holt, když Vás snímek nezaujme, tak je to trápení po celou dobu. To je můj případ. Momenty, které by mě vytrhly z této pozice tam chyběly, ale co zcela určitě nechybělo je nuda.

11. ledna 2010
avatar uživatele
70 %

Počítání mrtvých mám z doporučení a bylo mi řečeno, že uvidím Scorseseho z úplně jiného pohledu, než jak se prezentuje v kriminálkách… Toto film do puntíku splnil. Je to totiž případ vymykající se nejen režii Martina, ale vůbec celé mé znalosti rozličné žánrovosti. Svým způsobem je nám nabídnuta holá realita, ale styl jakým je podána hraničí s absurditou, halucinací… anebo jestli dáváte přednost jiné formulaci… někdy si myslíte, že je to zvrhlá blbost. Dokážu si představit, jak tento fakt odradil už hodně zájemců, jenž s nepochopením vypínali, já však stůj co stůj chtěl setrvat, už jenom kvůli Peccovi… A zápal začínal nést tížené ovoce. Nicolas Cage se začínal jevit snesitelnějším a následoval ho i film, kterému jsem přišel na chuť. Asi takhle, kdo si chce zarelaxovat, má smůlu. Depresivní, hnusný a krutý svět, v kterém se to všechno odehrává, má však pro ty, co se zajímají, nevídané zážitky. Někdy mi až naháněly hrůzu. Kdyby se do toho člověk pořádně zažral, nálada mu klesne na bod mrazu. Ještě že nás nechtěli jenom deptat, nabídli i pár humorných momentů. Sice pár hlášek, ovšem dokázaly povznést a v tu chvíli rázem opadl jakýsi druh obav z věcí budoucích. Jen mě mrzí, že příběhové linky nenabídly něco tak originální jako je celkové vzezření. Jistě, alfou a omegou je střetávání se hlavního hrdiny s ostatními a neustálé ježdění sanitkou k různým případům, ale i tak bych očekával po ději malinko víc. Co však v žádném případě kritizovat nebudu, jsou herci. Jeden lepší než druhý, i když na Nicolase jen tak někdo nemá. Předvádí úžasný výkon a role to jednoduchá opravdu nebyla. Netřeba dále popisovat… Závěrem: Film plný kontrastů a paradoxů, které se jen tak nevidí. Když si najdete čas a budete v dobrém rozpoložení, užijete si parádní koncert Scorseseho s parádním Cagem v hl. roli, a já v dobrém rozpoložení byl… Jen jsem musel okamžitě po skončení začít myslet na něco jiného a pročistit si hlavu jinak bych se z toho asi zcvoknul. Když už se totiž do něčeho takového Scorsese pustil, natočil to velmi intenzivně, což chválím. 75%.

22. prosince 2009
avatar uživatele
60 %

Ving Rhames

Když záchranáři řeší případy, tak je to docela zajímavý film, ale jinak ty scény s vidinami mě spíš nudily. Ale hudba u filmu je dobrá a zvlášť jízda s The Clash vytrhne z nudy. Skoro tak jako I. B. Prcíř.

8. října 2009
avatar uživatele
80 %

Bringing Out the Dead

Díky svému až horrorovému názvu (nesmyslný překlad distributora) tenhle film na první pohled moc lidí nepřiláká. Mě ovšem přilákal a bude to asi tím, že už jsem ho v minulosti viděl a už tehdy mě velmi zaujal. Celou dobu jsem ho sháněl, abych se ujistil, že to tehdy jednou v noci, kdy jsem se na tenhle film díval, nebylo jen chvilkové pomatení mé mysli. A za mě můžu říct, že nebylo! Tento film je hodně a hodně kontroverzní. Jinak uznávaný Scorsese si tímto filmem některé fanoušky od sebe odehnal a některé zase přilákal. Není se čemu divit, protože tenhle film, ač má velmi kvalitní herecké obsazení a velmi zajímavý námět, Scorsese to natočil po svém. Natočil to atmosféricky, depresivně a temně. A tak to na některé diváky působí jako nezajímavý příběh s šílenou hlavní postavou a jeho ještě šílenějšími parťáky a na některé diváky to působí jako originální a dosud nevídaný film s velmi hutnou a temnou atmosférou nočního New Yorku s hlavní postavou, která nemůže najít sama sebe a šílí z toho. Já osobně patřím do té druhé skupiny diváků. Do té co film hodnotí pozitivně a nedělá jim problémy film vidět několikrát. Proč taky ne? Kolem hlavní postavy se motají různorodé vedlejší postavy, takže film Vám není jen depresivní a temný, ale taky má i několik odlehčených chvilek v podobě vtipných dialogů. Navíc vedlejší dějová linka s hlavní ženskou postavou taky funguje. Film nám ukazuje temnou stránku New Yorku a všech lidí v něm bydlící. Je to fantastické a děkovat za to můžeme hlavně scénáristovi Paulu Schraderovi, kterému se atmosféra nočního New Yorku povedla zachytit opravdu dokonale. Všechna ta špína, temnota a strach jde z filmu úplně krásně cítit. Sice mi zde vadilo pár postav a pár chvil tady nebylo úplně tip top, ale jinak hodnotím tento film jako vysoký nadprůměr. Herecká stránka. Nicolas Cage je tady ve své plné herecké síle. Vypadá znaveně, nemohouce, bláznivě a jako feťák, podařilo se mu vykreslit hlavní postavu tak, aby diváci uvěřili, že je opravdu na dně. Jeho výkonu tleskám! Patricia Arquette zde předvedla takový průměr. Nějak mě nezaujmula a přišla mi nevýrazná. Druhý nejlepší herec je podle mě Ving Rhames. Jeho postava mě bavila a jeho monology nebo dialogy si můžu pouštět klidně pořád. Tom Sizemore tady hrál dobře, jenže mě strašně vadila jeho postava. Nějak jsem jí totiž nechápal. John Goodman podal čistý průměr. Jedním dechem: "Temné, depresivní a originální. Scorsese věděl co a jak chce natočit a úplně se vykašlal na to, jestli to lidi poberou. Nakonec je z toho taková dost libová lahůdka, která ale chutná jen gurmánům." Dávám 80 %. Staré filmy s Cagem žeru!

15. července 2009
avatar uživatele
100 %

Pod vlivem léků

Na tenhle snímej jsem narazil jednou pozdě v noci při brouzdání po televizních kanálech. Před tím jsem ho neznal, nikdy jsem o něm neslyšel. Ale hned jsem se do něj zamiloval. Líčí příběh dvou řidičů sanitky, kteří chtějí utéci z problémů všedního života za pomoci omamných léků, ke kterým mají díky své práci bezproblémový přístup. Je zde výborně zachycené drogové opojení, pomocí pohybů kamery a rychlého střihu. Použitý sountrack je také pečlivě vybraný a hudba jen podtrhuje atmosféru filmu!

8. září 2008

slabota

tenhle film je snad ještě horší jak world Trade Centrum. čekal jsem aspoň něco co,by ho popostrčilo nahoru,ale bohužel jsem nic nenašel. Žádnej příběh a Cage vypadal jak feťák.

18. září 2007