home
Počátek

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Přemýšlet

Na film jsem se už dlouho chystala a jsem ráda, že jsem si na jeho shlédnutí počkala, až když jsem měla dost času a mohla jsem jej nerušeně sledovat. Jinak bych z něj určitě neměla takový dobrý pocit, jaký mám. Takto promyšlený film jsem dlouho neviděla, a bylo opravdu třeba abych se na něj plně soustředila, jinak by mi mohla uniknout nějaká vysvětlujicí maličkost a já bych se ztratila. Snad ještě žádný film mi neudělal takovou radost svou složitostí, která ale přitom podle mě, dávala smysl. DiCaprio opět potvrzuje svůj skvělý herecký talent, který se snad v každém další filmu lepší a lepší. Po shlédnutí jsem si ještě stále kladla otázky a snažila se přijít na to, co mi ve filmu nesedlo, nebo trochu uniklo. Kupodivu jsem si při opakování různých scén všechno uvědomila a jsem ráda že konečně můžu říct že jsem tento film viděla. I když mi přijde, že je jen na jedno shlédnutí. Ale i přesto, ode mě velká pochvala.

18. března 2013
avatar uživatele
80 %

Sen. Architektura. Logika.

Počátek u mě vzbudil velká očekávání, protože ho režíroval Nolan, hrála v něm řada kvalitních herců a záběry z traileru působily velkolepě a zároveň slibovaly propracovaný příběh. Ve výsledku mě tedy trochu zklamalo, nakolik přehledný a jednoduchý ten film ve skutečnosti byl. Sny a všechny jejich vrstvy opravdu vypadaly krásně a líbil se mi děj paralelně probíhající v několika rovinách. Poněkud mě ovšem zarazilo, nakolik chatrná byla záminka pro provedení celého toho složitého plánu. Proč chce někdo, kdo si může v případě náhlé potřeby koupit ze dne na den aerolinie, použít tak nejistý a krkolomný plán ke zničení konkurence? A proč nemůžou děti z Ameriky? I přes určité logické mezery považuji pořád tenhle film za skvělou podívanou, kde jsou vizuálně nápadité scény (hotel s gravitací dodávky účastnící se divoké honičky, skládací Paříž, bortící se útesové město…), sympatičtí herci (i když pořádný antagonista chybí) a celkově jde o zážitek značně převyšující letní standardy. Nemůžu se ale ubránit určitému pocitu hořkosti, když se uvědomím, že i Nolan se nakazil syndromem nepřímé úměrnosti inteligence a výše rozpočtu filmu.

21. srpna 2012
avatar uživatele
100 %

Zhlédnutí filmu jsem dlouho odkládal, ale nakonec jsem se na to díky bohu podíval. Skvělí film. Musel jsem ho shlédnout 3x a místy ho zastavovat, abych pochopil a vstřebal všechny informace.

26. června 2012
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Jeden z najkvalitnejších filmov roka, navyše so skvelým výberom hercov. Kde končí sen a začína realita?
Nedá sa od neho odtrhnúť!

30. prosince 2011
avatar uživatele
100 %

Leo překvapil

O tomhle filmu jsem slyšela dlouho,ale trvalo než jsem ho viděla a musím říct že jsem nelitovala.Celý film jsem seděla přilepená k obrazovce :-) Perfektní děj,nevím koho to mohlo napadnout,jedním slovem perfektní.Leonardo mě velice mile překvapil :-) Čím je starší tím je lepší herec..opravdu povedený film a proto nemůžu s hodnocením jinak...:-)

26. prosince 2011
avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

BĚHEM EDITACE SE MI MŮJ ROK STARÝ NÁZOR "NĚJAK" POVEDLO SMAZAT, TAK HEZKY ODZNOVA: Nolan se opět potvrzuje jako technicky nechybující režisér, ale měl by se řídit radou jedné ze svých postav a začít snít ve větším. Svět snů a fantazie ukazuje jeho chladnost a neschopnost oprostit se od desítky pravidel tím spíš. Přitom pravidla Počátku rozhodně nejsou nijak brilantně promyšlena a je až překvapivě snadné najít díry v logice. Možná i proto, že vše je polopaticky vysvětleno a několikrát zopakováno, aby zápletku pochopil i největší jouda. Nezbývá tedy ani malá rezerva a mezera, která by trhliny obhajovala skrze "tajemno" a "domyšlení si". V celkovém nápadu byl potenciál - věřím, že kdyby Nolan skutečně natočil nízkorozpočtové krimi, jak plánoval, měli bychom tu zázrak, ale tak komplexní námět nejde udělat jako blockbuster pro každého, což ale s tímhle rozpočtem bylo nutné. Je to tím smutnější, že veškeré "vysokorozpočtové" prvky jsou naprosto zbytečné a snímek by stejně dobře fungoval i bez nich. Inception je pěkný blockbuster, který divákům vnuká myšlenku o svojí chytrosti, promyšlenosti a jedinečnosti velmi úspěšně. Nolan si pochvalu zaslouží minimálně za to, jak se dokáže vetřít obyčejnému divákovi, který si najde modlu, (jde na to chytře - skrze přesvědčení ho, že když snímek pochopil, je sám chytrý - přitom na pochopení Počátku není naprosto nic složitého) a přesto udrží pozornost u těch náročnějších, kteří se budou soustředit hlavně na technické kvality a chyby si uvědomí, ale prominou je. Inception je skutečně dobrý film, výjimečného na něm ale není nic.

6. června 2011
avatar uživatele
100 %

Geniální?

Nejlepší film loňského roku ? ... ANO. Počátek mě zaujal tak moc že jsem prostě seděla, přikovaná s očima na obrazovce a po většinu doby s pusou dokořán... opravdu tak povedený film se natočí jednou za pár let. A když ho ještě točí tak schopný režisér jako Nolan, máte na senzační podívanou zaděláno. Nevím jak vy ostatní , ale já se u filmu nenudila ani minutu, a myslím že tu naprosto reálně hrozí že se kouknu znova a znova a znova

3. května 2011
avatar uživatele
100 %

Jedním slovem? Úžasné! Opravdu něco takového se nepovede natočit každý den, od výkonů herců přes zdravě(!) zamotaný děj až po vydařený otevřený konec 100%

7. března 2011
avatar uživatele
90 %

Přišla jsem, viděla jsem...

Celý film jsem provzdychala...:) Nikdy nepochopím, jak něco takového může někoho napadnout. Jak někdo může mít takovou pronikavou fantazii...(ach...:)) Christopher Nolan si prostě jen tak mimochodem natočil film a vznikl z toho neskutečný zážitek. U téměř všech důležitějších postav jsem měla silný dojem, že je z někama znám...a nikdo mě tam nevadil a všem jsem věřila:) I když jsem občas nestíhala, příběh mě fakt pohltil. A nejvíc mě dostalo, jak to prostě do sebe zapadalo a dávalo smysl...Prostě "ach":)

2. března 2011
avatar uživatele
80 %

Inception

Je zajímavé, kam až lidská mysl dokáže jít. Bylo to velice překvapivé. Nic jsem nečekala a ještě, že jsem to tak udělala. Po shlédnutí tohoto dílu jsem byla ráda, že jsem snímek a viděla a nebudu se bránit ho vidět i několikrát. Grafika byla úžasná a já jako člověk, který má velkou fantasii, jsem byla spokojená, že nejsem jediná. Bravurní film, kterému možná trochu uškodil Leonardo, neboť ne každý ho může. Ale pokud vám jde o film jeho dějovou strukturu a poté i o celek i nepříznivci Lea se rádi podívají a zkousnou ho.

23. února 2011
avatar uživatele
joda
...
90 %

Počátek?

Český název snad není třeba komentovat, to se zase jednou něco povedlo.. možná by bylo vhodné film vidět, než mu přiřadím česká název..
Každopádně Inception je film, který jistě nenadchne každého, o tom jsem se ostatně sama přesvědčila.. okaté koukání na hodinky a vrtění se v kině s poznámkami, jaká je to nuda, považuji u tohoto filmu za trestuhodné. Není pravda, že je třeba vidět ho minimálně dvakrát, aby člověk pochopil, o co jde.. vnímavý divák pochopí.
Já byla po zhlédnutí zcela konsternována a bylo to vůbec poprvé, kdy jsem šla z kina a měla jsem potřebu být sama a pkně si popřemýšlet a s nikým to neprobírat. DiCaprio již několikrát dokázal, že tentam je ten klučina z Titanicu a myslím, že spoustou lidí, kteří ho nemuseli byl vzán na milost. Herci úžasní, téma velmi zajímavé. Já byla nadšená, hodnotím s půlročním odstupem, takže takových 90%.

19. února 2011
avatar uživatele
100 %

Jsem ohromen osobou Christophera Nolana. Kromě Pronásledování jsem viděl všechny jeho snímky a ani jeden mě nezklamal. Co se Batmanů týče, tak pro mě to jsou jedny z nejlepších filmů vůbec. Nolan si zakládá zejména na promyšlenosti, logičnosti, vizuální stránce a přesvědčivých hereckých výkonech. Na Počátek jsem se hodně těšil a rozhodně oprávněně. Jestli tomu filmu nějaká paní nerozuměla, nebo se snad nudila, doporučuji sledovat výborné rodinné seriály a telenovely na neméně výborné televizní stanici NOVA. Neříkám, že by nešlo Počátku něco vytknout. Vizuální stránka je výborná, i když nevím jestli na mě nědy nepůsobila až příliž technokraticky na to, že se jednalo o sny a práci s podvědomím. I průběh děje se může někdy zdát až zbytečně překombinovaný a komplikovaný a na poprvé nemusíte pobrat úplně vše, ale o to asi právě jde. Nolan už je takový. A pokud mám možnost se u něčeho přes dvě hodiny pekelně soustředit a jsem nucen k tomu ještě sledovat každý detail, aby mi něco neuniklo, tak je to pro mě jasná volba na nejedno shlédnutí. Výborné......

13. února 2011
avatar uživatele
40 %

Zklamání

Asi je to tím, že jsem od tohoto snímku čekala daleko víc. Práce s realitou a pouhým snem se mi docela líbila, ale to bylo asi vše. Myslím si, že to bylo občas až moc překombinované a já se v ději občas ztrácela. Snímek mě moc nenadchl. Třeba po dalším zhlédnutí (pokud se k němu odhodlám), změním názor.

11. února 2011
avatar uživatele
100 %

Film roku 2010

Leonardo nám zraje jako víno. Nejdřív parádní Shutter Island, teď tohle. Pro mě jednoznačně film roku 2010, srovnávání se Social Network? Ale jděte, to je úplně jiná liga. Filmu nemám co vytknout. Opravdu. 100/100 jak vyšitých.

9. února 2011
avatar uživatele
100 %

Film si musím pozrieť minimálne ešte jeden krát, možno dva aby som ho lepšie pochopil. Inak diváka drží stále v napätí, hlavne mna, tešil som sa na každý záber. Perfekt.

19. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Rozhodně film, po kterém budete mít hlavu a mozek v jednom varu. Teď jsem na něj dokoukala a mám pocit, jaký jsem zažila asi naposledy při učení na státnice... Hlava nafouklá jak balon, šrotuje to v ní, a ne a ne přestat. Je to film, u kterého musíte setsakramentsky dávat pozor a přemýšlet a to napínání mozkových závitů neskončí ani s titulky. Jak to teda bylo? Přestala se "káča" točit, nebo ne? Byl to celé jen sen, nebo realita a Cobb se opravdu vrátil domů? Nebo zůstal v limbu? Mám takovéhle filmy ráda, i když někdy nad jejich rozuzlením tápu a to mě děsně irituje... Ale lepší o filmu takhle přemýšlet, než když se vám se závěrečnými titulky vypaří z paměti! Proto chápu celý ten humbuk okolo a rozhodně souhlasím s tím, že je to jeden z nejzajímavějších filmů roku a poslední doby vůbec. Originální už prostě jen tím, že to není oddechovka, ale film, u kterého musíte fakt dávat pozor. Kdy naposledy se vám to stalo? Možná u Nolanova Mementa, že...? PS: Geniální Zimmerova hudba (především hlavní téma, které naplno vynikne u scény při probuzení v letadle a dále). Viděla jsem momentálně po třetí a pokaždé mi zatím po skončení stále ta hlava vře...

9. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Skvělý zážitek

Měla jsem vůči tomuto filmu trochu předsudky, hlavně kvůli tomu, jak byl všude vychvalovaný. Ale musím říct, že chvála je tentokrát oprávněná. Já u filmu ocením, když diváka přinutí přemýšlet a věnovat mu pozornost, což Počátek dokázal dokonale. Nebyl snad jediný moment, kdy bych upřeně nezírala na obrazovku a nehltala každé jejich slovo. To je taky jediná možnost, jak se neztratit v příběhu. Já osobně miluju složité děje a propracovanost příběhu, kdy vše souvisí se vším a každý ví, proč dělá to, co dělá, což mi u hodně filmů chybí. Joo, Nolane, jen tak dál....!

5. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Něco nového...

Film určitě zaujme svým dějem, který je trochu nepřehledný a proto musí být člověk neustále v pohotovosti, aby se neztratil v ději, ale film určitě doporučuji......

4. ledna 2011
avatar uživatele
100 %

Tak to vidím já

Člověk se musí soustředit, aby pobral v jakém snu se nachází. Film mě svým dějem pohltil a byla jsem napnutá, až dokonce jak to skončí. Úžásné bylo i prostředí, které pro film vytvořili.

20. prosince 2010
avatar uživatele
80 %

Paráda

Čakal som, respektíve dúfal som, že to bude ešte viac zapletené a zložitejšie na pochopenie ale nevadí. Mám rád filmy, kde je treba sledovať všetko, každý jeden detail aby ti nič neušlo aby si vôbec pochopil o čom to celé vlastne bolo. Počiatok sa tomu dosť približuje no ako som hovoril, čakal som ešte viac. Preto len 80% Inak to bolo super.

26. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Dokonalost! První teda začátek, který mi dal na pochopení zabrat, ale potom když se člověk dostal do děje. Klobouk dolů. Skvěle udělané, vynikající nápad, klobouk dolů. A ten konec..

23. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

NÁREZ

Film Inception je divoká jazda filmovým Jaguárom, v ktorom si ani na chvíľu neoddýchnete. A ešte musíte byť počas celého filmu veľmi pozorní, aby ste dokázali vnímať čas - je to len sen?, sen v sne? alebo ďalší sen v treťom sne? Alebo to, čo vidíte je miestami aj realita ? Režisérovi a scenáristovi filmu Ch.Nolanovi sa podarilo vo filme vnútiť divákovi také paradoxy, ktoré sa len obtiažne dešifrujú. Snáď to na druhý pokus bude o niečo jednoduchšie. Rád si tú jazdu znova zopakujem, aj kvôli hereckým výkonom všetkých hercov, predovšetkým kvôli skvelému stvárneniu postavy Leonardom Di Capriom.

23. listopadu 2010
avatar uživatele
90 %

Inception

Konečně film, u kterého jsem v kině neusínala. Dlouho jsem se rozhodovala, zda film vidět nebo ne (Leo přeci jen není můj šálek čaje), nakonec jsem ale neodolala a myslím, že jsem udělala dobře. Film mě mile překvapil (stejně jako Joseph Gordon-Levitt a Ellen Page)... Navíc jak jsem někde četla - tenhle film nejde odvyprávět, ten se prostě musí vidět! 90%

22. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Tento film byl úplně úžasný! Strašně jsem se do něj zadívala a nemohla jsem se na něj přestat dívat. Jestli jsem jednou nebo dvakrát zadívala jinam tak to bylo moc.. nečekala jsem, že to bude až tak super.. :) Sice někdy jsem se pak už zamotala, ale to vůbec nevadí.. :)

13. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

dalsie predstavenie di capria..opat skvele,aj ked si myslim,ze tento rok mu prekliaty ostrov "sadol" lepsie..pacia sa mi taketo filmy,kde clovek moze trochu vypnut od reality,kde sa dostava do ineho sveta a hlavny hrdiny doslovne..na zaklade trailera som cakal nieco ohromujuce, co sa aj prvych dvoch tretinach vyplnilo,no postupne to zacalo sklzat do stereotypu,kde si myslim,ze len uplne neskuseny divak nevedel ako to skonci..spomenul som si pri tom aj na repo mana..tiez nieco podobne..ale kedze taketo filmy ja mozem - super zvuk,efekty,hudba - som rad ze vznikol a bola sa naco pozerat..

12. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Inception

Na tenhle "odpočínkový film" Christophera Nolana jsem byl hodně zvědavý. Názory, které korunovaly tento film na "film roku 2010" nebo dokonce "film desetiletí" mě hodně zaujaly. Jenže já se vždycky raději přesvědčím sám. Christopher Nolan umí vyprávět příběhy ať už je film podle jeho scénáře či nikoli. "Počátek" není vyjímkou. I přes všechen ten (na první pohled) složitý děj se ve filmu právě díky Nolanovi docela dost dobře vyznáte. Námět je právě to, co dělá film speciální a vizuální stránka? No řeknu to tak, že na filmu jde těch 200 milionů dost poznat. Řekl bych, že Nolan neuškudlil ani dolar. Přišlo mi, jakoby chtěl Nolan spojit nepřehlednost z jeho filmu "Memento" a vyrazit dech podobně jako ve filmu "Dokonalý trik". Když tohle spojíte máte před sebou totiž všechno, co má "Počátek". Jako bych v tom viděl mix všech Nolanových vlastních nápadů a výtvorů. Jako kdyby každý ten svůj samostatný nápad, který už zfilmoval a dal je všechny dohromady. Já nevím, ale nejspíš jsem se na film až moc těšil. Film má všechno. Dobré herecké výkony, výborný a promyšlený námět, kvalitní, nezpackaný závěr a semtam diváky překvapí nejedním dějovým zvratem. Přesto mě "Počátek" ovšem nechytl například tak jako "Dokonalý trik". Zdálo se mi, že film se snaží vypadat příliš komplikované. Zdálo se mi, že přesně tohle Nolan chtěl, protože si nejspíš myslí, že právě takové filmy jsou jeho poznávácí značkou. Film desetiletí to pro mě není a ani nebude. Film roku? To možná jo, ale jen po té umělecké a technické stránce, jinak ne. Tenhle výtvor mi pravděpodobně zůstane v hlavě zafixovaný jen jako "kvalitní", ale nic víc. Herecky si však nemám na co stěžovat. Leonardo DiCaprio už je u mne dávno váženým hercem a už delší dobu ho respektuju. Zdejším výkonem mi jen ukázal, že ho mám respektovat dále. Joseph Gordon-Levitt je nejsympatičtější herec tohoto filmu. Jeho charisma vlastně až zastiňuje všechny jeho herecké nedostatky. Cillian Murphy tady hrál tak, jak jsem si představoval! Tohle byl ten pravý Cillian Murphy! Žádný "Peacock" Cillian Murphy, ani "Batman" Cillian Murphy, ale přesně tady tenhle Murphy se mi líbil nejvíce. Ellen Page tady hrála druhé housla a chladila se ve stínu Leonarda DiCapria. Tom Hardy zde byl hodně nevýrazný. Po shlédnutí filmu "Bronson" jsem měl za to, že si Hardy vybírá jen role, které jsou výrazné nebo něčím zajímavé, ale asi jsem se spletl. Michael Caine si zasloužil dostat více prostoru. Ani jsem si ho neužil a to mě docela mrzelo. Jedním dechem: Dobrý námět, perfektní vizuální stránka a někteří herci však tvoří vysoký nadprůměr! Ovšem film roku či dokonce desetiletí si takhle nepředstavuju a klidně si myslete, že jsem náročný!" Dávám 80 %.

8. listopadu 2010
avatar uživatele
100 %

Na tenhle film jsem se těšil hodně dlouho a musím říct, že na rozdíl od spousty mých známých mě nezklamal. Bavil jsem se celou dobu a obzvlášť se mi líbily scény typu ve skutečnosti je Cobbs ponořen do vody - ve snu jsou skoro záplavy. Pro mě bomba - 100%

1. listopadu 2010
avatar uživatele
80 %

Inception

Na Počátek jsem se do kina nedostala, ale dlouho jsem se na něj třásla. A dnes přišla TA chvíle. Konečně si můžu odškrtnout další položku na seznamu - viděla jsem Počátek. Nebudu skákat do stropu a zvolávat, že Nolan je bůh. Je to skvělý a zručný filmař, co ani tentokráte nešlápl vedle, Počátek je výborný film, ale opět, měla jsem přiliš velká očekávání způsobená pochvalnými recenzemi, až jsem čekala filmovou bombu. Nepřišla, ale přece jenom to bylo výborné. Nevím proč, ale často mi na mysli vytanuly vzpomínky na Synecdoche, New York. Nápad byl výborný, jelikož jsem dávala pozor, neztrácela jsem se, ale oceňuji tu náročnost a to, že divák musí být koncentrovaný, že to není jednoduchý film, to mám ráda. Koukala jsem a zírala, hlavně na konci, to nechť si zhodnotí každý sám, jak to vlastně dopadlo (taky beru jako plus, že konec není jednoznačný)... Oceňuji DiCapria, který od Titanicu ušel obrovský kus cesty a právem jej můžeme nazývat panem hercem... Ale přese všechnu chválu tu je něco, díky čemuž nemůžu jít s hodnocením výše - snad jsem čekala silnější emoce? Někdy se kouknu znovu a třeba Počátek více docením.

31. října 2010
avatar uživatele
100 %

Můj názor

Snová tématika se v poslední době objevuje čím dál více, v posledních letech například matrix, Avatar aj. ,člověk se připojí na přístroj a uloží se "ke spánku", zatímco jeho rozum manipuluje s něčím jiným: s Avatarem, s programem, nebo se snem. Porovnám li tyto filmy, nedojdu k jasnému názoru. Ačkoli principem pracují společně, každý je něčím skvělý, jedinečný. V poslední době to byl tedy Počátek. Hned zpočátku člověk zjistí, že vůbec ničemu nerozumí, není divu, Musel by mít po ruce scénář, či mít celý film již jednou shlédnutý. Z těchto tří témat, ovládání postavy, programu a snu, mi snová tématika připadá nejsilnější. Není originální, ani "přebitá" triky, přesto geniální. Až na menší "vláčnější přestřelky" vám film ani na chvilku nedovolí přestat dávat pozor. Při cestě z kina jsem si nebyl jistý, zda "sním, či bdím".

22. října 2010
avatar uživatele
90 %

Úžasným, strhující snímek. Leo ve své roli působí přirozeně, jako snad ve všech. Neměla bych filmu co vytknout, co se týče napínavého děje, hereckého obsazení atd... ale stejně si musím rýpnout. Já osobně bych z filmu ubrala přemíru střílení a spíše bych se zaměřila na hlavní děj. Proto musím dát 90%, ale to jen za tuto malou chybu a za ten konec...

12. října 2010
avatar uživatele
80 %

Musím si v tom udělat jasno

Asi budu muset zkouknout film ještě jednou, abych ho byla schopna posoudit. V nejbližší době se k tomu zřejmě nedostanu, takže prozatím vyjádřím své prvotní pocity. Je to bludiště. A přiznávám, měla jsem sakra problém se v něm orientovat. Místy jsem si připadala naprosto bezradně. Naopak bezradně nepůsobil Leonardo DiCaprio, stále potvrzuje, že není tím jen sladkým cukroušem z Titanicu, za kterého ho bohužel fůra lidí považuje. Je to Pan herec... Zatím dávám 80 a věřím, že po dalším zhlédnutí své hodnocení navýším.

27. září 2010
avatar uživatele
100 %

Po prvním shlédnutí jsem byla mírně rozpačitá a ačkoliv nadmíru spokojená, něco mi chybělo do absolutního nadšení. Po druhém shlédnutí řadím Inception mezi mé nejoblíbenější filmy a mám chuť vykřičet na celý svět: "MILUJU TĚ CHRISTOPHERE NOLANEEEE!!!

20. září 2010
avatar uživatele
100 %

Inception

Leo poslední dobou válí ve více méně psychologicko nelogicko psychycjkých filmech ... skutečně těžko pochopitelné na první druhý a třetí pokus ... komplikace nastávají při představivosti... stačí nechat jen plynout a neznásilňovat TO

15. září 2010
avatar uživatele
100 %

to co bol ten koniec?

povedzte mi niekto prosim .. lebo bud som nedomyslava alebo ten film skoncil na entu ... ale inac bol peckovy

1. září 2010
avatar uživatele
100 %

Pecka

Paráda! Po dlouhé době zase jeden super film. Ani chvilku jsem se nenudila a film jsem doslova hltala. Hrecké výkony na jedničku, děj více než zajímavý a hlavně samá akce + skvělá hudba. Určitě si ještě jednou na Počátek do kina zajdu!!

28. srpna 2010

Woooow, tak tohle bylo něco. Sledovat tenhle film mě bavilo od začátku do konce. Nebyl žádný moment kdy jsem si řekla, že to nestojí za nic nebo kdy jsem se nudila. DiCaprio opět dokázal, že není jen hvězdička, s Titaniku, s pěknou tvářičkou. Počátek má pouze jednu jedinou chybu a tu, že přišel až po úspěchu Matrixu, což mu možná ubírá na jeho, jinak geniálním, zpracování.

19. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Ani chvíle nudy

Děj je napínavý od začátku do konce, není chvíle kdy máte čas na něco jiného než valit bulvy a šrotovat mozkové závity nad zajímavostí filmu. Výborné herecké výkony a efekty. Navíc i po shlédnutí musíte nad filmem neustále přemýšlet. Co víc si přát?

17. srpna 2010

Výtečné je slabé slovo!

Chtěla jsem ho vidět mermomocí. Nutně! A konečně se povedlo-viděla jsme ho. A jsem okouzlená a užaslá.
Ten, kdo Počátek srovnává s Matrixem zrovna pravdu nemá. Je mnohem lepší, pochopitelnější a příjemněší než Matrix. Nikdo se tam neprohání v tmavých oblecích a brýlých a nevyhýbá se kulkám - v tomhle směru byl Matrix totálně nereálný. Za to základ Inception byl mnohem skutečnější a pochopitelnější. Dokonce až uvěřitelný. Logický. A uspořádaný. Leo je skvělý herec, Joseph příjemně překvapil (viděla jsem ho pouze v 10 Things I Hate About You a tam to bylo takové tele...), Marion také velmi dobrá, a ostatní jakbysmet. Nesouhlasím s těmi, kdo říkají, že to rozhodně není záchrana filmové éry 2010, protože ta to skutečně je. Je to nejlepší film, který jsem za tento rok viděla. A nemyslím, že by se ještě objevil nějaký jiný, který ho trumpfne.

16. srpna 2010
avatar uživatele
cod
...
100 %

Čekal jsem že tento film bude pecka, jelikož je to od Christophera Nolana a nemýlil jsem se, skvělá akce, efekty a nápad, který tomuhle filmu rozhodně nechybí.......PARÁDA

10. srpna 2010
avatar uživatele
90 %

Na tento film som sa tešil od dňa, kedy bol ohlásený. Obával som sa jedinej veci a to, žeby film bol až príliš previzualizovaný. No Nolan s rozpočtom nakládol výborne a výsledné dielo je skvelé. Film je spracovaný mimoriadne kvalitne a niektoré scény a niektoré zábery kamier mi dosť pripomínali Kubricka. Celkovo film sám o sebe je výborný, drží v napätí až do konca a o jeho kvalite svedčí i fakt, že i napriek jeho zložitosti v kinách zarába dosť slušné peniaze. Nolan je bez diskusie režisér obrovských kvalít a podľa mňa najlepší režisér posledného desaťročia. Každému, kto ma rád kvalitné filmy, ktoré reprezentujú aj niečo hlbšie doporučujem vidieť...

9. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Umělecký zážitek

Něco jako tenhle film jsem opravdu potřebovala. Už je to dlouho, co jsem v kině seděla naprosto ohromená a vychutnávala si soundtrack do konce titulků. Možná má svoje mouchy, které člověk začne vnímat po několika shlédnutích, ale na to by se lidé neměli soustředit. Zbytečně to kazí iluzi. A o tu přece jde. Nechat se vtáhnout do světa SNŮ (v tomhle případě myšleno doslova). Zajímalo by mě, kdy Nolan dostal poprvé nápad natočit něco takového. Jestli o tom někdy jen tak přemýšlel nebo jestli se mu o tom zdálo...

9. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Od tohoto filmu jsem moc neočekával, ale příjemně mě překvapil. Po visuální stránce je výborný, efekty a monumentálnost některých scén se vážně povedly. Hudba byla úžasná a děj, který možná trochu připomíná myšlenku Matrixu, je vážně originálnější a promyšlenější, než se na první pohled může zdát. Rozhodně jeden z nejlepších filmů za poslední dobu.

8. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Paráda

Super film, ktorý má super dej a koniec na zamyslenie. Efekty parádne, vrstvy snov tiež dobré a ešte lepšie je to, že to naozaj existuje :D.

btw: k tej recenzii tak autor nevedel asi o čom to je :)

6. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

nejvíc cool film !

Tohle je nejvíc cool filmy! Trailery vypadali strašně dobře. Nepochopim Nolana, že ho něco takového dokáže napadnout ! Počátek je jeden z nejoriginálnějších filmů co sem kdy viděl. Tři úrovně. lol xD tohle napadne fakt jenom Nolana ! Četl jsem tady jeden koment kde se píše, že ve sen s chlapíky v oblecích není žádný pořádný sen. Ale podle mě jo. Právě v tom je ta originalita ! Má totiž originální styl. Zimmer si dokonce doopravdy dobře pohrál s hudbou, která mi ani nepřipomínala The Dark Knight. V prvním traileru právě, že jo. Ten sem si pustil a ani nevěděl, že je to od Nolana, ale hned mi ta hudba přišla nějak povědomá a z ničeho nic vydim FROM CHRISTOPHER NOLAN a já úplně cože ?? A koukal sem dál a dál a jak to skončilo tak sem si úplně řikal COŽE ??? TAK NA TO SE TĚŠIM!!! A to už jenom kvůli Nolanovi. Nolan je prostě nejlepší a nejoriginálnější režisér téhle doby! Jako jeden z mála dokáže jednoduchou myšlenku rozvíst na dvě a půl hodiny s dalšími věci, které člověk hned nepochopí. Vážně super podívaná a klidně bych v kině ty dvě a půl hodiny vyseděl znovu :)) :PP

28. července 2010
avatar uživatele
90 %

Joseph Gordon-Levitt

Speciální efekty vytvořily znamenité kulisy tomuto zajímavému příběhu. Film má tempo a velké plátno dodává akci ještě víc strhující náboj. Jen párkrát děj zpomalí, kvůli vysvětlení minulosti hlavního hrdiny.

28. července 2010
avatar uživatele
100 %

Do kina jsem šla s velkým očekáváním a vzhledem ktomu, že jsem (bohužel) zatím neviděla Temného rytíře, s dávkou řádné filmové zvědavosti. Inu, zvědavost týkající se režie byla ukojena a očekávání naplněna až nad únosnou míru. Snímek je opravdu skvěle propracovaný, jak dějově, graficky, tak po stránce hereckého obsazení. Není co víc dodávát, film si zaslouží plné hodnocení a souhlas se slovy písně Edith Piaf: Non, je ne regrette rien.

27. července 2010
avatar uživatele
80 %

Ani se nedivím, že režiséra Christophera Nolana všichni milují. Natočil málo filmů, ale prakticky všechny mají úspěch. Memento, Dokonalý trik… Temný rytíř sklidil až moc slávy na můj vkus, ale budiž. Vážně mělo být Inception jen odpočinkovým filmem? V takovém světle si ho nedokážu představit, protože Nolanovi to nedalo, a zapotil se tak, že tento film rozhodně neupadne do zapomnění, jelikož je jeho úroveň tak vysoká, že má k odpočinku na hony daleko. Já myslím, že vím, s jakými pocity odcházeli všichni diváci z kin. Všichni, kdo od filmu něco čekali a nepřišli s již předem záporně vytvořeným názorem kvůli nepřirozeně rozsáhlé propagaci a příliš vysokým hodnocením, museli stejně jako já odcházet hluboce zamyšleni. Každý objektivně myslící člověk si musel uvědomit, že tvůrci vytvořili zcela obdivuhodný film, který vůbec není podívanou pro nepřetržité lovení popcornu nebo srkání coly. Jestli se dají veškeré prvky postavit do řady a vybrat se nejlepší z nich, můj pohled by utkvěl na schopnosti filmu udržet si divákovu pozornost. V Inceptionu je zápletka filmu jasně daná, víte jak má film skončit a tudíž vás zajímá způsob, jakým se účel zprostředkuje, jenže dokonce ani nemůžete od filmu odtrhnout oči, jelikož jen malinkým zaváháním obrovsky riskujete, že vám něco unikne. Žádná informace se nedá brát na lehkou váhu, protože na nich je kvalitní scénář postaven a jedna bez druhé může zapříčinit zhroucení přehledu diváka jako domečku z karet. A mimo jiné je třeba vnímat propracovanost v tak neobvykle dynamickém ději, že poskládání všech souvislostí není nic snadného. Nolan to má všechno vymyšlené. Film, kde jsou hlavním dějištěm sny, nemohl přece nechat jen o nudné realitě. Jenže záminka k prosazení a zprostředkování jeho fantasií je sice dost prostá, ale zároveň tak zakomponovaná do jádra systému celého filmu, že ji prostě nedokážu jen tak odmávnout. Prostě sledujete vizuálně téměř dokonalou podívanou, kterou v kompletně každém plánu i na každé úrovni snů s hlavními hrdiny korunuje bojová a efektová akce, která udržuje dynamiku a spád filmu, a k tomu je ještě příčinou k dalším zápletkám. Je to efektní a kupodivu velmi zábavné. Jen bych filmu vytknul potřebu diváka postupem času až rozesmívat výbuchy v dvouminutových intervalech a poněkud zjednodušeným přístupem nových postav. Každopádně film jede ohromnou rychlostí a dlouhou dobu, což je asi příčinou ukvapené myšlenky o složitosti celého filmu – člověku stačí jen stíhat titulky. Inception je nadmíru zajímavý a propracovaný film, jímž vytvořený zážitek završuje i efektní konec.

24. července 2010
avatar uživatele
100 %

Film roku, sci-fi desetiletí

IMDb: 3. místo v top 250 (tehdy 160105 hlasů)//// I po skončení přibližně sedmého zhlédnutí mohu říct, že tento film lesk neztrácí. Geniální a revoluční filmařské vyprávění - názor rozvedu po zhlédnutní osmém. Ohledně hodnocení a jejich statistik je nejzajímavější, že starší generace hodnotí Počátek nejhůře. Je to dáno zřejmě tím, že nejsou zvyklí na takový "datový tok" a styl vyprávění. Sám jsem si to ověřil na pár lidech a hodnocení tohoto filmu u nich proto bylo velmi negativní. Počátek to má zkrátka u starší generace neskutečně těžké, proto je až s podivem, na jakých místech v žebříčcích se drží.

22. července 2010
avatar uživatele
80 %

Na Inception se těšil snad každý fanda filmu a pro většinu z nich se rovnou stal předčasným hitem roku. I já nebyl této vlně ušetřen a v duchu jsem si říkal, že je moc dobře, když se námětu o lidské mysli, v které je možné prakticky cokoli, zhostil mistr nových kultů motajících hlavu, Christopher Nolan. Prakticky bylo vyhráno, Počátek nebude mít sebemenší chybu, i když divák měsíc před premiérou vlastně tuší závěr filmu… Zde se totiž mělo sázet na koncept úplně za hranicí původní zápletky. Je jedno, jak strašně primitivní je popud pro zloděje myšlenek Cobba, veškeré tajemno totiž obstarají sny, jež skýtají nepřebernou škálu možností pro režiséra, aby se plně vyblbnul a okořenil příběh vším ostatním, co prvotní zápletce chybí. Námět filmu je v šikovných rukách hotový poklad… A domněnky se na plátně skutečně začaly zhmotňovat. Už od prvních záběrů jde poznat, jak se v tom Nolan vyžívá a dokáže divákovi po obrazové stránce nabídnout přesně to, o čem jen fantazíroval. Sny jsou pomocí počítačových triků nesmírně kvalitně vystavěny a leckterý záběr diváka ohromí (celé „limbo“). Přitom nezapomíná svá snová prostředí dobře odůvodnit a dokonce nám dokáže vkusně vysvětlit původ akčních scén, které by jinak vůbec nedávaly smysl a byly by na plátně pouze za účel, aby se zde něco dělo (akce v taxíku). Nolan jde na to jedním slovem důsledně! A tak není sebemenší důvod proč mu jeho práci kazit nevybíravou kritikou. Na letní kasovní trhák je to naprosto přes rámec a po nemastných neslaných pokusech, jak nalákat zážitkuchtivé diváky do kin, je film sázkou na jistotu. Určitě se kolem Počátku vyrojí banda nadšenců a vydobije si stejné renomé jako Nolanovy předešlé kousky… Čím mě ale tentokrát režisér malinko překvapil, bylo lehké posunutí jazýčku vah od těch ryze netradičních filmů, k těm klasicky blockbusterovým. Jasně, Batman byl popcorňák, ale po Mementu a Dokonalém triku je husarský kousek v podobě skvělého rozuzlení podřízen veskrze tradičnímu závěru. Řeči o nejsložitějším režisérově filmu mi připadají hodně ukvapené. Kdo nebude líný si své myšlenky bezprostředně po zhlédnutí utřídit, nemůže být ani trochu zmaten (čímž nemyslím jenom záběr na káču, ale veškeré teorie o snu a realitě). Nolan kombinoval, až kapánek překombinoval v mírně neuspokojivý závěr, to je hlavní téma nedostatků. Jinak se jedním dechem jedná o výborný počin s dobrými hereckými výkony, perfektní hudbou, slušnou dávkou adrenalinu (já se rozhodně nenudil) a akcí ve stylu Matrixu na vrch (osobně mi nevadila.) 80% a jednoznačně příjemné rozptýlené před třetím Batmanem…

22. července 2010

Během nekonečně dlouhého trháku jsem padla do mikrospánku a když jsem se z něj probrala, s hrůzou jsem zjistila, že najednou vím, jak film skončí. A taky že tak skončil. A teď tak nějak přemýšlím... Byl to účel?
Opravdu chtěl Nolan, abych padla nudou, aby se mi Leo vkradl do snu a našeptal mi, jak vše dopadne?
Jestli jo, tak je génius, pokud ne [a že já se přikláním k té druhé možnosti], tak to prostě byla jen předvídatelná nuda.
Přemýšlím, jestli dát 60 nebo 70. Líbila se mi hudba, nelíbilo se mi, jak moc se některé scény podobaly Matrixu. A že DiCapria nemám ráda, tak tady byl tak dobrý, že by mi opravdu nevadilo, kdyby se mi dnes v noci zjevil a nakecal mi cokoliv by si přál.

19. července 2010