home
Pobřežní hlídka

RECENZE FILMU

Zpracování legendárního a dnes již kultovního seriálu Pobřežní hlídka je tady! Hvězdné obsazení, pláž, moře, krásné ženy ve zpomalených záběrech a spousta akce a legrace. To všechno slibuje nová Pobřežní hlídka. Dokáže nás ale oslnit a stane se nezapomenutelnou jako její předchůdce?

Kdo by neznal Pobřežní hlídku. Ať už je vám dvacet nebo padesát, při zaznění tohoto seriálu se vám zajisté něco vybaví. Někomu v tu dobu neodolatelná Pamela Anderson, jinému zas červené plavky, či zpomalené záběry běžících plavčíků a plavčic na pláži. I když Pobřežní hlídka vlastně ničím zásadně nevynikala a dá se s odstupem času označit za průměrný seriál, něco se jí odepřít nedá. To, že oslinila miliony diváků po celém světě, dala nám nezapomenutelné vzpomínky, fascinovala nás a trhala rekordy ve sledovanosti. Navíc, u spousty mladíků způsobovala … no, to je jedno.Jak je už zaběhlým zvykem, který se moc nesetkává s úspěchem, i tento legendární seriál se dočkal svého remakeu. Film si vzal na starosti režisér Seth Gordon, takže už od začátků bylo jasné, že se bude jednat spíš o komedii nebo parodii. A ono to tak skutečně vypadá! Nejdřív ale k příběhu.

Není nějak složitý a jednoduše se dá pochopit z ukázek. Obrovitý Dwayne Johnson zde hraje Mitche Buchanana, který je na pláži legendou (Bratr jedné z obětí, kterou Mitch zachránil, mu každé ráno staví z písku sochu.) a žádná tonoucí či jinak ztrápená oběť nemá při jeho hlídce šanci přijít o život. Bere svoji roli strážce naprosto vážně, a když budu citovat přímo jeho a i režiséra, dívá se, když se nikdo jiný nedivá a zachraňuje ty, kteří nechtějí být zachráněni. Jak lze předvídat, vše se změní, když stylově přijede na motorce Matt Brody (neboli miláček všech dívek Zac Efron) a jeho lehkovážný způsob života naruší pobřežní hlídku.

V první části sledujeme Mattovo začlenění do týmu a hlavním motorem příběhu je chemie mezi Mitchem a jím. Musím uznat, že jejich popichování, hlavně pak trefné hlášky od Mitche, bylo povedené a nejednou mě rozesmálo. Dále uvidíme výběr kandidátů, kteří se k hlídce přidají (jednou z nich je Alexandra Daddario jako Summer Quinn), ale kromě Matta, který v hlídce prostě musí být, jelikož se jedná o jeho trest a raději než vytírat schody, bude zachraňovat tonoucí plavce (má přeci dvě zlaté medaile).


Vše vypadá krásně. Slunce svítí, pobřežní hlídka zachraňuje, i když Matt občas něco zvorá, a lidé se baví. Pak se ale vše změní, když se na pláži začnou objevovat drogy a mrtvoly a vše do sebe začne zapadat. Mitch nenechá nic náhodě a rozhodne se zakročit navzdory protestům policie, ať se do toho nemontují. To by ale nebyl Mitch, kdyby se nechal zastrašit! No a to je vše. Pak už koukáme jen na přemíru akce, kdy se snaží dopadnout padoucha (v tomto případě ženu) a ke konci vše dobře dopadne a Mitch se svou partou si mohou dát Sex on the beach a vydechnout při západu slunce, líbat se a tak dále.

Máte pocit, že jsem vám odvyprávěl trailer? Něco na tom bude. Film totiž nic nového nepřináší a při sledování jsem měl skutečně pocit, že se koukám pouze na delší verzi všech ukázek, které jsem předtím zkouknul. A to není případ jen letošní Pobřežní hlídky, tento problém má většina filmů. Takže vás asi nic nepřekvapí.


Je Pobřežní hlídka špatná? To asi ne. O zábavu se starají hlavní tahouni v podání Zaca Efrona a Dwayneho Johnsona. Občas se člověk zasměje a užije si zpomalené záběry na holky v plavkách (to spíš pánské publikum ocení, ale i ženy určitě rády zabloudí očima na Zaca a Dwayneho, jelikož oba rádi své svaly ve filmu předvádí). Příběh sice nenudí, ale že by vás uhranul či šokoval, se také říci nedá. Od začátku je jasné, jak se bude film vyvíjet, co se stane a co kdo udělá. A některé vtipy jsou jednoduše nazváno trapné, ohrané, očekávané… no prostě o ničem. Budu se znovu opakovat, ale největším problémem je ten, že skutečně většinu nejlepší záběrů a vtipných momentů máte možnost vidět v trailerech. Prostě to berte jako letní komedii, či parodii na původní seriál chcete-li, a když budete Pobřežní hlídku takto vidět, zabaví vás a přehlédnete i nereálnou akci. Navíc, jako bonus se ve filmu objeví David Hasselhoff a Pamela Anderson. To za to stojí, ne?

hodnocení
40 %
jedním dechem
Pobřežní hlídka je úplně zbytečný film, který když vynecháte, nic se nestane. Ty nejlepší momenty jsou vidět v trailerech a samotný film nepřichází s ničím novým či šokujícím. Příběh je spíš pro dokreslení a hlavním lákadlem jsou holky, pláž a nehorázná sranda. I tak to ale občas drhne. Naštěstí to nenudí a navodí to příchod léta. Pokud jsme milovníky jakéhokoliv herce, který zde hraje, nešlápnete vedle, jelikož každý dostává spousty prostoru.
Atticus
Milovník různých filmových žánrů. Kromě filmových novinek rád zabloudí i mezi seriály, či se začte do kvalitní knihy. Preferuje originální znění a skvělou podívanou.