home
Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

A můj názor je ...

Názor na pátý díl nezapomenutelných Pirátů z Karibiku ve mně pluje ze strany na stranu jako dokonale udělané Salazarovy vlasy. V jeden okamžik bych jen chválil a po chvilce zas hledám chyby, kterých v Salazarově pomstě bylo požehnaně (žel, i ty logické). Už to prostě nemá tu šťávu, která fungovala před čtrnácti lety.

Naštěstí se z minula poučili a Jack Sparrow zde není hlavní postavou na kterou se soustředíme, ale toto břemeno si převzal mladý Turner, který mě kupodivu bavil víc než samotný kapitán Jack. Jako vždy zazářil kapitán Barbossa a i mě překvapil Salazar, o kterém jsem si před usednutím v kině myslel, že mi bude vadit. Vůbec mě to nenudilo, což je základ. Každou chvíli se něco dělo, někdo křičel, mlátil nebo něco někde vybouchlo. Slabý příběh zastíní výtečná vizuální stránka (Taky aby ne, když každá minuta stála 2,5 mil. dolarů!).

Salazarova pomsta není špatná, jen pomalu celé sérii docházejí nápady a energie. Kvůli překombinovanému konci a Jacku, který spíš celou dobu hledal láhve rumu a sukně, dávám menší hodnocení, než by si sám film zasloužil, jelikož mě bavil a některé okamžiky neměly chybu a zapíšou se mi do mysli. Už bych ale tuto láhev rumu odložil, je dopitá až na dno, a další bych neotevíral… Všeho moc škodí, že?

7. června 2017
avatar uživatele
70 %

Po posledním díle Pirátů asi nikdo nemohl očekávat Bůh ví jakou podívanou. A osobně si myslím, že co se příběhu týče, je Salazarova pomsta o dost lepší, než předchozí šílené mořské panny. Na druhou stranu kvality 1-3 dílu to nedosahuje ani náhodou.
Jack Sparrow zde dostal žalostně málo prostoru. Myslím starého dobrého Jacka, ne jeho rumem nasáklou novou verzi, která postrádá vtipnost svého mladšího já. Mladý Turner a Smythová mne překvapivě nelezli na nervy tak, jak jsem z traileru čekala, což velmi kvituji. Geoffrey Rush byl již tradičně excelentní, mám tohoto Australana moc ráda a je vidět, že role kapitána Barbossy ho nesmírně baví. Javier Bardem také skvělý, ale vedle záporáků z minulých dílů zaostává, což ale není chyba jeho, nýbrž scénáře. Co se týče výpravy a efektů - nádhera, v televizi tohle asi ani nemá cenu.
Ale... Salazarova pomsta již zkrátka není tak vtipná, není tak nápaditá, nemá tu energii, kterou měly předchozí díly. Všechno je to takové unavené. Navíc je zde oproti předchozím dílům velké množství dějových nesrovnalostí. (Získání kompasu je asi nejnápadnější z nich, ta mě trkla hned, i když předchozí díly jsem viděla již před nějakou dobou.) A je znát, že hudbu již nedělal Hans Zimmer.
Abych to shrnula, myslím, že to hlavní, co u posledního dílu Pirátů člověk postrádá je více vtipu, lehkosti a hravosti. Což je bohužel to, na čem celá tahle série stavěla. A potom je potřeba se trochu oprostit od děje minulých dílů, protože spousta věcí tady zkrátka nedává smysl. Propadák to ale není. I tak bych ale byla ráda, kdyby závěrečným šíleně přehnaně dojemným a kýčovitým shledáním tato série již skončila. Koneckonců všechny kletby moří byly v závěru zrušeny a tím pádem už další díl ani nemá moc o čem být. Pokud tedy nechceme sledovat, jak si Turnerovi doma vaří chobotnice k večeři. Jack Sparrow si zaslouží alespoň trochu důstojný konec a obávám se, že další díl bude spíš zase o něco horší.
Na závěr mi ještě nedá, abych nevypíchla scénu s gilotinou, která mě naprosto odzbrojila a přítomnost Paula McCartneyho. Toho jsem na rozdíl od Davida Beckhama v Artušovi poznala, a to jsem ani nevěděla, že se tam má mihnout :)

5. června 2017

trochu zklamání

na tento díl jsem se těšila :) jako na poslední díl, který to vše ukončí...objevily se tu staré známé postavy, má to typický americký happyend,ale už to nějak ztrácí své kouzlo :( Johnny už není co dřív...tady byl za starého věčně opilého nebo shánějícího rum piráta...za to v předchozích dílech to bylo něco jiného....Will se objevil pouze dvakrát :( (doufala jsem ve více scén s ním)...no a Barbossa...ten to jediný zachraňoval + samozřejmě vynikající Javier Bardem...jen mě trochu mrzelo, že z toho udělaly takovou tu klasickou rodinnou drámu ve stylu že najednou má Barbossa dceru a ta náhodou hledá to samé, co mladý Turner kvůli otci...o konci se ani zmiňovat nechci...sladký happyend v podobě obětování Barbossy pro dceru, osvobození Willa a znovushledání s Elizabeth..no prostě šťastná rodinka...jediné co mě na tomto díle těší, je že znovu vyplula Černá perla :) to jak ji dostaly z té láhve bylo super :) no prostě asi už je opravdu načase tuto sérii filmů ukončit...ztrácí na kvalitě

3. června 2017

Musím říct, že mě to nezklamalo. Viděla jsem to před cca 6 hodinami v kině a možná je to tím, ale mám z toho strašně dobrý pocit, protože se to fakt povedlo. Mým nejoblíbenějším dílem sice stále zůstává 1. a 4. díl, ale tenhle byl taky tak skvělý. Určitě bych na to šla i znovu, ale asi mi pak bude muset stačit si to pustit doma. Ale zajímalo v mě, o čem bude další díl. Už se těším.

26. května 2017
avatar uživatele
60 %

Salazarovu pomstu jsem viděla díky akci Cinema City Jen pro zvědavé, ale šla bych na to i tak. Jelikož jsem neměla velká očekávání, všici víme jak dopadla čtyřka, nebyla jsem ani nijak zvlášť zklamaná. I když maličko přece jen jo.
Od prvního dílu to ušlo dlouhou cestu a teď jsem tam už promítají současné trendy alias zpomalené epesní scény, ve všech čtyřech případech, které jsem vědomě zaznamenala přesně o čtyřikrát víc, než bylo potřeba. Navíc je na tom už vidět značná únava Jacka Sparrowa (ne Johnny, ale opravdu té postavy - docela se děsím, jak bude vypadat v šestce, pokud opravu bude natočená).
Jako nejlepší scénu z toho všeho hodnotím asi výlet do minulosti, kdy se tam objeví mladý Jack. Až to bude dostupné, tuhle scénu si musím vystřihnout a uložit.
Úplná ztráta času to ale není, je tam několik vtipných scének. Jestli bych doporučila jít na to do kina? Ano, myslím, že je to něco, co by měl člověk vidět v kině, ale nikdy potom už si to znovu nepustit. Pokud to teda není šílený fanoušek jako já, který si po čase oblíbil i tu čtyřku :D

25. května 2017