home
Pink Floyd: The Wall

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Pink Floyd

Bohužel to šlo mimo mě. Pink Floydy jsem nikdy neposlouchala, ač proti nim nic nemám a jejich hudba se mi docela líbí. I tady patřily scény, kdy hrály jejich písně, k těm, které mě bavily více. Forma je to zajisté zajímavá, progresivní, je třeba ocenit takový převod hudby na filmové plátno, avšak pokud se spíše nudíte a koukáte na hodinky, je něco špatně...

9. září 2013
avatar uživatele
90 %

Tento film ťažko ohodnotí človek, ktorý nemá rád Pink Floyd, ale myslím si, že aj človek, ktorý ich nepočúva, dokáže oceniť toto umelecké dielo. Tento film si asi v intervale každé tri roky zas a znova pozerám. Je proste neuveriteľné, čo dokázali týmto filmom a ako dokázali pospájať toľké aspekty umenia do jedného veľkého umeleckého celku. Jeden z mála filmov, počas ktorého mam zimomriavky. Mať tak možnosť vrátiť čas a mať možnosť ísť na premiéru tohto filmu...

7. srpna 2011
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Pink Floydy nemusím. Líbí se mi od nich všehovšudy jedna písnička, takže kouknout se na clý jejich film bylo ode mě značně odbážné. Musím ale říct, že s obrazovým doprovodem je jejich hudba mnohem lepší. Přesto je tu na můj vkus moc vaty a nudy. Poselství jsou provařená a okoukaná. Pár chytrýh scén to holt nepřebije. I tak slušné. Na hudební film rozhodně.

28. března 2010

NEJLEPŠÍ FILM VŠECH DOB

Tenhle film je opravdu špička mezi doposud lepšími filmy a opravdu silně pochybuji, že někdy někdo vymyslí a zrealizuje něco lepšího. Tenhle film není ani dobrý nebo suprový, je dokonalý a jedinečný. Člověk ho může vidět milionkrát a stejně ho nikdy nepochopí úplně....má toho v sobě tolik a všechno se dá vysvětlit tolika různými způsoby... Takhle zažraná jsem do filmu ještě nebyla... Nikdy jsem ještě u filmu stoprocentně nevypla a nemyslela jen na ten děj, na každičkou maličkost, na každičké slovo písně, na všechny možné způsoby jak si průběh filmu vysvětlit. Postavit snímek na hudbě byl opravdu jedinečný nápad a stoprocentně se zdařil. Pink Floyd sami o sobě toho v sobě ukrývají tolik, že to prostě člověk nemůže napoprvé všechno pochopit a vstřebat. Jak hudba Pink Floyd, tak tento snímek jsou obdořeny něčím výjimečným, něčím co je pozdvihuje tam, kde se nachází a myslím, že to je daleko nad nebesy....Nevím, jak nejlépe vyjádřit prožitky z toho filmu, nedokážu to, a myslím, že málokdo, jestli teda vůbec někdo, by to dokázal. Má to v sobě velké NĚCO....něco naprosto úchvatného, jedinečného....něco co vás okouzlí, prostoupí to vámi a nenechá vás to jen tak chladnými....
100% je pro tento film zatraceně málo....myslím, že tento film je prostě neocenitelný.....tomu by i nekonečně mnoho % nestačilo.... Jsem si jistá, že nejen pro mě má neocenitelnou hodnotu....

9. dubna 2009
avatar uživatele
50 %

Co tady tak pročítám názoy jiných, tak tohle má být něco skvělého. Hm... Pak jsem dost divná, protože tohle bylo sice něco neskutečného, ale zaroveň hrozného. Hudba byla skvělá, to musím uznat. Ale ten děj. I když nám učitel vysvětlil, o co tam jde, měla jsem z toho naprosto stejné nic jako předtím. Možná kdybych tenhle film viděla víckrát, ale jedině až za hodně dlouho.

5. března 2009
avatar uživatele
100 %

Len pre vyvolených

Tak toto je už čo povedať. Veľmi podarený film i ked sa v ňom nerozpravá, ale mne to pri pozerani vôbec nevadilo. Len pre vyvolených.

21. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Co jiného může dostat tenhle v pravdě nedostižný projekt, o kterém si budou povídat ještě naše děti a děti našich dětí a děti dětí našich dětí (tedy doufám)

15. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Tak co k tomuto mega dílku říci!!?Prostě je to úplně největší citová záležitost pro mě...takže teď když jste zjistili, že nebudu určitě objektivní klidně můžete přestat číst...a nebo Vás připravuji na to, že se budete prodírat jen samími superlativy!:)Co Vás asi v první chvíli napadne po skončení filmu bude slovo PSYCHO!A máte naprostou pravdu...nic jiného to není...je to prostě psycho, ale s tak hutnou a neprostupnou atmosférou, že ač už chápete nebo né prostě se v tom stratíte a budete jen zírat na tu krásu která se Vás zjevuje před očima spolu s nejúžasnější muzikou kterou vůbec můžete slyšet!!Takže jestli jste ještě tohle neviděli tak si to opravdu opatřete a koukejte si doplnit filmové a hudební vzdělání!!S úctou k tomuto filmu dávám

27. února 2008
avatar uživatele
100 %

Pink Floyd

Tohle není o tom,, jestli je to, nebo není dobrý film...V každém případě na vás udělá nesmírný dojem zkloubení hudby a obrazu...Nevěřil jsem vyprávění kamarádů a rodiny, podíval se a přesně, jak mi bylo řečeno, hodinu po shlédnutí titulků jsem byl teprve schopnej vstát...Tak dokonalý zážitek jsem neměl ani po vodní dýmce plné marijuany.Album The Wall je geniální, ale teprv v tomto ''filmu'' teprve pochopíte, co tím vlastně Pink Floyd chtěli říct.A že toho měli na srdci hodně...

10. února 2008
avatar uživatele
100 %

Harmonická deprese

Kdo miluje dobré filmy a dobrou hudbu, musí milovat i PINK FLOYD: THE WALL. Tolik úžasných zvukových i vizuálních zážitků se nesejde v jednom snímku každý den (možná už nikdy). A tak dokonale zhmotnělá deprese...
myslím, že i proto je celý film vlastně hodně intimní a tahle zpověď R. Waterse pro každého nabývá bolestně osobní rozměr, který však duchovně obohacuje.

28. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Rozhodně to není normální film. U většiny filmů se mi nestává, že bych němě, bez vlastních myšlenek zírala na plátno. Úchvatné spojení děje s hudbou ... obdivuji člověka, který neznáme davy lidí nechá vstoupit do své hlavy. Občas z toho pohledu zamrazí v zádech ..

12. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Super film

Je to fakt nejlepší film a nejlepší písnička je "Další cihla do zdi . A taky v tý pisničce je dobrá hlaška v překladu "Učiteli nech ty děti na pokoji.

5. června 2007
avatar uživatele
90 %

Bob Geldof

O filmu jsem toho dopředu slyšel strašně moc a vysnil jsem si některé scény ještě o dost temnější. Ale i tak je to zajímavě temný film, postavený na vynikající hudbě. Dlužno říct, že sám si cihla ve zdi, nic víc.

24. května 2007
avatar uživatele
100 %

when we grew up and went to school

jeden z top 25 filmů..neuvěřitelnej film propletenej hudbou (a řekla bych přímo genilání a rozhodně nadčasovou hudbou) Pink Floyd..depka, deprese, blues..abych řekla pravdu to všechno tenhle snímek doprovází..a taky se mi v jedný chvíli chtělo zvracet, ale ustála jsem to..nic pro slabé nátury, ale je to opravdu bezesporu nadčasová klasika nad kterou budou hlavou kroutit leckteří ještě za pár let..

7. května 2007
avatar uživatele
90 %

The Wall

Je to velký umělecký počin a je skvělé, jak film perfektně zapadá do hudby. Animace, hudba a vlastně samotný film celkově působí opravdu depresivě. Našel by se tam jistě i nějaký dojemnější moment, ale humor bych tam nenašel a ani nehledal. Není na škodu to vidět. 86%

2. února 2007

Perfektní převedení hudby na film. Geniální obraz ke geniální hudbě a i přesto, že floydovká hudba umí být i lepší než The Wall, nemá to chybu. To musíte vidět.

13. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

názor The Wall

Film The Wall, podle mého bezesporu patří mezi nejlepší filmy historie. Všechno je dotažené do detailu a film neobsahuje výraznější hluchá místa. Režisér Parker vytvořil dílo hodné Pink Floyd(resp.: The Wall-nejlepšího rockového alba na zemi)

18. září 2006
avatar uživatele
100 %

Klasika,kterou jsem ve svých pubertálních letech sjížděla snad každý týden(sousedi měli radost!).Perfektní hudba a navíc obdivuhodná odvaha natočit něco tak úchylného.

30. srpna 2006
avatar uživatele
100 %

Rozhodně dobrej film s výbornou muzikou a zajímavím dějem který jsem pochopil až za pár schlédnutí jsou tam též vyborné animace a hrané části které taky nepatří mez ty nejhorší

18. srpna 2006
avatar uživatele
60 %

Nejedná se ani tak o film, jako o hodně dlouhý videoklip na hudbu Pink Floyd, která je mimořádně vynikající, ale to je asi tak vše. Pokud bych byl zhulenej, tak bych na to mrkl asi jiščó adin raz, takhle si raději Pink Floyd pustím do sluchátek a kouknu se do zdi, vyjde to nastejno. Jedním slovem: hudba 100%, film 20%

15. dubna 2006
avatar uživatele
50 %

hey teacher! leave them kids alone

Po zhliadnutí filmu som ešte nemal čudnejší pocit ako po tejto snímke. Celkovo film nemá lineárnu postupnosť a aj keď triešťenie filmov mám celkom rád, toto zostalo pre mňa nepochopené. Geldof si svoje zahral celkom solídne ale jediné čo ma z filmu nadchlo bola pinkfloydovská hudba a podarené animáky. Inak ma vôbec nijak zvlášť nezaujal.

16. března 2006
avatar uživatele

...
100 %

JO JO JO

Nám tenhle film pouštěla učitelka v hudebce. Ale hned po prvním shlédnutí (pak jsem to viděl ještě třikrát doma) jsem věděl proč je to takový kultovní trhák. Každý FILMOVÝ FANDA by to měl vidět, aby věděl jak vypadá Nejlepší film na světě.
Proč tu nejde dát víc procent?

1. února 2006
avatar uživatele
100 %

Naprosto úchvatná hudba v kombinaci se skvělými hranými psychedelickými scénami (dokonalá je třeba ta s mlýnkem na maso:), a úžasnými animovanými sekvencemi, to se jen tak nevidí... Rozhodně je tento film zážitek!

29. ledna 2006