NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Výborně zkomponovaný film s dokumentem dohromady. Nebýt těchto skutečných vstupů pana Horyny, asi by film za moc nestál a stal by se opět traumatizujícím studentským filmem, jako již hodně takto natočených. Tímto má ale snímek takřka perfektní kvality.

8. prosince 2012
avatar uživatele
70 %

Rostislav Novák ml.

Je to zajímavý polodokument se silným příběhem podle skutečných zážitků feťáků i policisty, který je opakovaně zatýkal.

22. července 2012
avatar uživatele
30 %

Teda keby som vedel, že toto je skôr dokument tak to ani nezačnem pozerať. Ale už je to tam a tým to haslo. Pre mňa nič zaujímavé.

26. dubna 2012
avatar uživatele
70 %

Piko

Pavel Gregor je jistě velice zajímavou osobou v dějinách vývoje psychotropních látek. Jsem osobně rád, že mu byl věnován film, který popisuje životní dráhu tohoto českého znovuobjevitele krystalické formy pervitinu. Naštěstí film nemá agitační ráz jako jiné, je to prostě vyprávění Smažek, co již nefičí na piku a jednoho policajta. Bohužel ztvárnění Fífy mi připadne jako od Jaroslava Foglara. M. König hraje Fífu jako hodného chlapíka, co by smažce napumpoval snad i žílu. Trochu to sráží jinak dobrý herecký výkon R. Nováka ml. Celkově film zajímavě natočen, Dan Horyna je luxusní a žádný herec nemůže zahrát jeho stavy.

2. listopadu 2011
avatar uživatele
80 %

Filmy (dokumenty) o drogách ma už nudia, pretože téma "deti neberte drogy, drogy vás zničia" je všeobecne známa a otrepaná. Preto som bol mimoriadne prekvapený ako silný dojem vo mne zanechalo toto dielo. Skvelé prepojenia medzi hranými pasážami a reálnymi zábermi. Dobré herecké výkony a najmä výborne filmové spracovanie, kde boli prepracované aj detaily ako nasvietenie exteriérov a pod. Film je natočený mimoriadne zaujímavo a keby som silou mocou hľadal negatíva, tak by to bolo len "starnutie" hercov a jeden záber ku koncu filmu, kde sa z pochopiteľných príčin ten typ kamery vôbec nehodil. Film zaujal zo všetkých stránok a bol som z neho mimoriadne príjemne prekvapený. Určite to patrí medzi filmy (dokumenty), ktoré spájajú vynikajúcu kvalitu témy a scénaru a takisto aj výborné spracovanie...

16. března 2011