home
Pianistka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
70 %

Tak to vidím já...

Kdyby to nenatočil Haneke, nejspíš bych to považoval za samoúčelné a prázdné. Jeho preciznost tomu ale dodává nádech důležitosti. Možná je to jen iluze, ale právě o téhle iluzi filmy jsou.

25. prosince 2012
avatar uživatele
80 %

Hudba. Učitelka. S&M.

Nevím, jak je to možné, ale Pianistka přes své téma a značně explicitní provedení nepůsobí tak perverzně jako jiné filmy o sexuálních úchylkách. A vůbec to není tím, že by se tvůrci drželi zpátky. Nemocná učitelka hudby, její panovačná matka a mladý nápadník jsou výborně napsaní i zahraní. A navíc: tohle vskutku vrhá zcela nové světlo na některé upjaté učitelky terorizující školáky…

15. srpna 2012
avatar uživatele
0 %

Surová realita...

Naprosto chápu, že spoustě lidí se tento film líbí, protože ukazuje realitu a to takovým způsobem, že to ani reálnější už být nemohlo !! Já ovšem nejsem fanda takovýchto filmů. Upřímně řečeno mi z tohoto filmu bylo na zvracení...Netoužila jsem ho vidět, byla to v podstatě náhoda a už ho víckrát opravdu vidět nemusím. Uznávám, herci hráli skvěle své role. Ale mě příběh učitelky hry na klavír, která se po práci ukájela v obchodech se sexuálními pomůckami nijak nenadchnul !! Ani rádoby "láska" s mladým studentem mi nijak neučarovala, dalo by se říct, že z této části mi bylo nejvíce zle. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale musím dát pouhapouhých 0%, protože to tak cítím a ve mě ten film nic nevzbudil !!!

19. února 2009
avatar uživatele
80 %

Stojí za to!

Dívali jsme se ve škole. Mi to nedalo, skončili jsme totiž někde v půlce, a musela jsem se dodívat doma, protože mě ten film maximálně zaujal. Nejprve si člověk říká, co to budou za prasárny, málem se červená, ale pak si zvykne a naopak nepřestává žasnout. Pokud budete brát film z psychologického hlediska a zapomenete na ty úchylné scény, budete si film neskonale užívat a doslova se vám vryje pod kůži. Tohle je jeden z těch, na které v životě nezapomenete. Isabelle Huppert podala fantastický výkon, věrohodný, obdivuji ji za odvahu, že takovou roli vůbec vzala. Její výkon je výjimečný i v tom, že ji postavu Eriky věříte, soucítíte s ní i přes všechny její úchylky a zvrhlosti, jste zvědaví, co bude dále. Prostě film, který je nutno vidět, je sice někdy i na hranici pornografie, ale kvůli kvalitnímu zpracování, hercům, psychologii to stojí za to!

27. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Další z filmů, které patří mezi mé oblíbené. Musím říct, že s níže uvedeným hodnocením Veroniky naprosto souhlasím a asi by bylo zbytečné ho nějak jinak popisovat, Erika (Isabelle Huppert) byla ve filmu naprosto výjimečná, přes svojí „zvrácenost“ dokázala vzbudit lítost, soucit a pochopení. Myslím že stojí za to se na tento film podívat.

13. ledna 2007
avatar uživatele
80 %

Předpokládám, že řada diváků tenhle film odsoudí - hezky ruku v ruce s recenzisty a obecném názoru, že sexuální úchylky jsou hodné odsouzení... Myslím, že by ale jednou neškodilo trochu svého vlastního uvažování. Tenhle film je totiž hodně zajímavý, skutečně skvěle zahraný a vůbec není kontroverzní. Ano, jisté sexuální praktiky pozemšťanky Eriky jsou poněkud zvrácené a je možné, že ve skutečnosti by se podobně "postižená" žena chovala celkově mnohem úchylněji. Díky tomu, že ji však hraje Isabelle Huppert, která je vynikající herečka a navíc šarmantní ženská, dokázala jsem i její postavu chápat a dokonce mi jí bylo v jistých momentech líto. V každém případě určitě mimořádný film

23. dubna 2006