home
Fantom opery

NÁZORY K FILMU

Film mého srdce

Ještě se mi nestalo, abych během jednoho filmu měla z jedné osoby tolik dojmů. Konkrétně u Fantoma jsem průběžně cítila okouzlení, údiv, strach, děs, obavy, lítost, vztek, touhu,... to jsou jen některé pocity. Ten příběh ve mě zanechal dojmy, které nikdy nezapomenu.

A jedna poznámka k chybám. Několikrát se objevil postřeh, považovaný za chybu. Když ke konci strhne Christine Fantomovi masku, vlasy má opravdu najednou hnědé. Pokud se ale díváte pozorně, v jeho skrýši bylo možno vidět několik paruk tmavých vlasů a těsně předtím, než mu Christine strhla masku, byla jeho paruka nepatrně odchlípnutá. Pak se objevila poznámka o zamčených dveří, které pak Meg zázračně otevřela. Když Meg vstoupila, držela v ruce klíč a tvářila se udiveně, že bylo zamčeno. Takže prosím vás, než začnete sepisovat seznamy chyb, dívejte se pořádně na detaily.

25. ledna 2016
avatar uživatele
E Š
...
90 %

Dielo, ktoré spája všetko, čo mám rada na filmoch. Takmer všetko. Krásny spev, vyjadrujúci cit, ktorému sa dá uveriť, a akýsi pouhý nádych klasiky.

16. července 2013
avatar uživatele
90 %

proč ne

Naštěstí jsem film nedávno zahlédla už v jeho průběhu někde na kabelovce a zaujaly mne nádherně propracovné kulisy - jinak by mne nejspíš nikdo nedonutil podívat se se na dílo, které předem avízuje slovo americký ve spojení s ještě zlověstnějším pojmem jako je muzikál. Na filmu /režisérovi/ teď musím ocenit, že všechny absolutní kýče, s kterými děj pracuje, zde dokázal použít jako svébytnou /dostatečně opodstatněnou/ kulisu pro celkem neobvykle působivý příběh. S pomocí poměrně dobrých textů, výpravy, stylizace a nadprůměrných hereckých výkonů se dokázal dostat nad rámec předem očekávané laciné lovestory a místy se zakousnout poměrně hluboko do duše vnímavějšího diváka obdařeného tímto poněkud kontroverzním vybavením. S Moulin Rougue bych tohle nesrovnávala, tam je podle mne záměr položen do úplně jiné roviny a parodizující motto v něm vyskakuje účelově z každého hereckého gesta i ze samotného příběhu /tedy nejen ze zvýrazněné kulisovosti prostředí/. Tady se mi naopak zdá, že děj není prvoplánově vystavěn jako jakási milostná groteska, ale pouze kulisy v nichž se odehrává, jsou záměrně divadelně přesymbolizované tak, aby zdůraznily pohádkovou iluzornost scény a podaly příběh v záměrně stylizované nereálnosti, která zde díky tomu skutečně zvýrazňuje mytologický smysl samotného předobrazu. Hloubka díla zdá se spočívá i ve vybraných tématech, která jsou zde řešena. Tedy dobře podaný dualismus v příjemně nečernobílém vykreslení postav a v citlivě laděné neukončenosti odehrávaných příběhů. Pokud se zaměřím na nejkontroverznější prvek a podstatu z použité předlohy díla, tedy na podání jakési romantické osudovosti, pak na rozdíl od Moulin Rougue, kde je tohle těžiště filmu úmyslně až komiksově zvýrazněné, jde tento příběh zas daleko více do nejednoznačnosti romantického vztahu ústředních postav, otevírá tu psychologické paralely z krásky a zvířete a používá velice působivě i motivy z antických bájí. Film je na první pohled skutečně přeslazený od začátku až do konce, ale nemohu se zbavit dojmu, že se v tomto žánru zde zcela vyjímečně autorům povedlo, učinit z vyložené slabosti díla jeho přednost. Tenhle režisér má evidentně neobvyklý cit pro dramatické vyzobrazení nejtemnějších zákoutí lidské mysli a vyvážil tu tak Weberovu americkou muzikálovou patetičnost jemně, ale dostatečně. pokud někdo tohle dílo odsoudí pro jeho bezduchost a lacinost, tak se jen podle mne možná neumí pořádně podívat na to co má před zrovna sebou.

3. června 2011

Tenhle film jsem si původně sehnala až poté, co jsem shlédla parodii na Fantoma (Maškaráda od Terryho Pratchetta), protože jsem usoudila, že líp si tu parodii užiju, když budu vědět, kam ty odkazy směřují ;-). No a pak jsem se prostě zamilovala. Hudba mě naprosto dostala a Fantom zcela okouzlil. Mimochodem, do té doby jsem Gerryho Butlera absolutně neznala, ale už jsem si rozšířila obzory. Těm, co ho kritizují za zpěv bych chtěla vzkázat, že na to že to není školený zpěvák, odvedl perfektní práci a navíc to bylo i trochu záměrem autorů, bych řekla. Samozřejmě, příznivci divadelního zpracování budou preferovat Michala Crawforda, ale já divadelním zpracováním nepostižená si budu vždy hájit toto pojetí. Viděla jsem to už mnohomnohomnohokrát a uvidím ještě vícekrát, to je jisté. Pokaždé mám u toho ty příjemné motýlky ;-) a pokaždé si u toho pěkně sním. A pokud jde o to, že Christine dala přednost Raoulovi: ve svém věku bych taky preferovala Fantoma, ale jí bylo šestnáct, byla mladinká, romantická a on byl v jejích očích ten krásný a úžasný a navíc ochránce a jistota a bezpečí. Fantom ji sice přitahoval, ale taky se ho bála. Navíc nezapomeňte, že zabil tři lidi (aspoň co víme). Howgh asi si to pustím aspoň do uší ;-)

5. prosince 2010
avatar uživatele
100 %

Snad nejlepší filmové zpracování Fantoma opery. Hlavně proto, že Fantom není žádný duch nebo Jack Rozparovač . Opravdu povedený film.

16. října 2010
avatar uživatele
Meky
...
30 %

**

Už dlouho se mi nestalo, že bych si vybral tak špatný film, abych se na něj ani nedodíval... Bohužel, sedlo to na Fantoma Opery a doufám, že mám na nějaký čas zase vystaráno! Muzikály nemusím a Fantom Opery odpoví proč: Nudné, rozvláčnělé, bez nějaké touhy výrazněji zapůsobit a co je nejdůležitější - s trýznícím zpěvem!! Zpívá se doslova na každém druhém kroku (možná i častěji), zpívá se o všem, dokonce se zpívá i to, co se uzpívat ani nedá! Někdo by mohl namítnout, že muzikál je o zpěvu, tak co to kecá?? Samozřejmě že je, ale ne v takto přehnané podobě! Přesně kvůli tomu nemám muzikály rád. No... k mému kritickému postoji také hodně přispělo Moulin Rouge. Kdybych jej neviděl dřív, tak řeknu hmm docela přijatelný muzikál... ale takhle to prostě nejde. Je to vykrádačka Moulin Rouge, která neví co chce, mastí všechno dohromady a můj výsledný dojem je pak negativní! Žádné stěžejní momenty, žádné emoce, žádné gradující finále! Závěr? Joel Schumacher není žádný chameleón, aby zvládal i muzikály. Ať se drží osvědčených thrillerů a od tohoto raději ruce pryč!

24. srpna 2010
avatar uživatele
30 %

Tak to vidím já...

Již velmi, velmi dlouho jsem se bránil sepsání názoru k tomuhle filmu. Nedělá mi problém sestřelit špatný film, to vůbec ne, jen jsem nechtěl být ovlivněn kladným postojem k Moulin Rouge!, který tenhle paskvil tak nepokrytě a hlavně zoufale neúspěšně vykrádá. Nulová atmosféra, nepovedená stylizace a nudné melodie to ale zazdívají a množství vykrádaček Moulin Rouge! mi jen připomíná, o kolik to jde lépe. Tahle bezduchá a podbízivá patlanina jde totiž rovnou ke dnu...

17. srpna 2010
avatar uživatele
100 %

Nááádhera

když jse ten film viděla poprvé, brečela jsem jako šílená. je to už asi 2 roky, a přesto jsem se z toho ještě nedostala. od té doby jsem ten film viděla nesčetněkrát, a přesto na konci brečím. vždycky jsem si myslela, že člověk může milovat jen někoho, kdo dobře vypadá. a pak... vešel do mého života tento film a sním i osud toho nejúžasnějšího muže na světě (Fantoma, samozřejmě:)) a já zjistila, že jsem se zamilovala sice do (možná) fiktivního člověka, ale že ten člověk mě dostal tím, jaké má charisma, jak moc je schopen milovat a jaký má nepochybně soucit. jednou (je to asi půl roku) jsem se podívala na ten film a na konci jsem tak brečela, že jsem z toho měla horečku. vážně. máma mi musela dávat prášky na uklidnění a na snížení teploty, protože moje tělesná teplota se vyšplhala na 39,2°C. jsem hrozně citlivá, soucitná a uroním slzičku téměř u každé romantické komedie, ale tohleto mi prostě změnilo život.
p.s. k mým dnešním narozeninám jsem dostala knihu, kterou jsem už sice četla, ale tak mě okouzlila, že jsem si ji prostě hrozně moc přála. kniha mě dostala stejnou měrou jako film, ikdyž se prostě tyto dvě zpracování nedají srovnávat

29. července 2010
avatar uživatele
100 %

...

Až teprve při brouzdání internetem jsem narazila na trailer k tomuto kousku. A jako na potvoru to na jedné stanici o pár dní později měli dávat. Nadchnutá trailerem jsem se na film těšila. A musím říct, že se mi líbil. Moc líbil. To už tak je, že co recenzenti pohaní, to mně se líbí. Gerarda Butlera bych málem nepoznala- udělali z něj opravdu fešáka :-) Jen ten konec mi vadil, ale od té doby, co jsem tento film shlédla v televizi jsem si ho pustila už třikrát. A nějak nemám dost :-)

29. května 2010
avatar uživatele
100 %

Skvělý muzikál, myslím, že nejlepší filmové zpracování Fantoma opery. "Království" fantoma opery plné zrcadel je velice působivé.

10. května 2010
avatar uživatele
100 %

Muzikály mám prostě ráda. Hlavního představitele jsem do té doby neznala, ale byl super. Občas se neubránil svému přízvuku, ale to bylo takové menší oživení. Zajímavé byly komentáře režiséra na téma castingu hlavních představitelů - Buttler se mi do role líbil, věděl jsem, že má nějakou kapelu a tak jsem ho poslal k A.L. Weberovi a jen jsme doufal, že umí zpívat.

3. února 2010
avatar uživatele
60 %

Celkom pôsobivo spracované. Pekné kulisy a kostýmy. Už od začiatku ma celkom zaujímalo ako to skončí, lebo podľa mňa sa to dalo len ťažko predpovedať. Hudba taktiež nebola zlá, aj keď hlas Butlera ma nezaujal vôbec. Pesnička The Phantom of The Opera bola vskutku výborná, akurát škoda, že ju do filmu dali asi 3-4krát. Určite výborný film pre milovníkov filmových muzikálov a fanúšikov Gerarda Butlera. Mňa to až tak nezaujalo a v niektorých prípadoch strihy deja na mňa pôsobili rôzne, len nie kladne. Určite to nebola strata času, ale v najbližšej dobe by som si to určite nepozrel opäť.

30. října 2009
avatar uživatele
90 %

Původně se mi nedostával dostatek důvěry k tomuto filmu kvůli jeho žánru, který mě moc nenaplňoval optimismem. Ale zároveň mě nesmírně zajímal příběh, protože jeho hodnocení nejsou vůbec nízká. No, mám to za sebou a zklamán nejsem. Fantom opery je zcela unikátní svého druhu, protože písně zde zpívané jsou zároveň i z 99% celým scénářem, tudíž se s tím musí počítat a chtít to tolerovat, jinak nemá smysl se koukat. Probůh, ještě teď mi plesá srdce nad tím, že jsem nechtěl pokračovat v takové mé tradici. Všechny filmy chci vidět pokud možno v češtině, a existuje jen málo výjimek, ale zároveň děkuji tomu, že se ani Češi nepokoušeli dabovat. Jen si to zkuste představit, jak by se celý film zkazil, i kdyby se dabovalo to jedno mluvené procento… V tomto případě prostě musíte vydržet čtení někdy i velmi rychlých titulků… Zprvu jsem měl dojem, že způsob a rozvržení zpěvu bude vypadat jako v Mamma Mia. Nemá ani smysl tyto filmy srovnávat… Zpěv všech herců je nádherný. Snad nikdy by mě nenapadlo, že třeba G. Butler se svou dávnou rolí temperamentního řvoucího Leonidase, by mohl roli tak krásně nazpívat. A stejně, bez ohledu na toho, kdo zpívá, se vám změní celý den, protože je to zkrátka souhra nádherných lidských hlasů plná veškerých emocí. Ať chcete nebo ne, ptát se na to, o co zde vlastně kráčí nebo vyžadovat složitější děj, se prostě nedá. S příběhem je to zkrátka jako v divadle, kde jde většinou o pobavení. Romance je po muzikálním žánru hned ten druhý nejdůležitější, a kupodivu ani to mi vůbec nevadí, i když mi přišlo trochu ujeté, jak hlavní hrdinka přecházela nějak rychle z jedné strany na druhou. A dalším velkým plusem jsou samozřejmě kostýmy a pochopitelně libozvučná hudba. G. Butler se nesmírně vytáhl. Neznám všechny jeho role, ale tato je na stejné úrovni, jako ty co znám. A E. Russom je zde překrásný skvost s také překrásným hlasem. A ještě jsem si nemohl nevšimnout výrazného P. Wilsona, kterého jsem viděl nedávno ve Watchmenech a K. McNally alias Gipse. Děj rozhodně není nudný, protože jste jednak nuceni číst veškeré dialogy a hlavně proto, že je to zkrátka zábava. Konec jsem čekal smutný, jak jsem někde slyšel, ale i tak, jak dopadlo, se mi velmi líbil. Fantom opery je asi nejlepší film svého druhu.

30. října 2009
avatar uživatele
100 %

Jsem ohromená tímhle filmem, když jsem viděla ukázky provázeny skladbou THE PHANTOM OF THE OPERA, věděla jsem, že to musím vidět. Dnes jsem se k tomu dostala a jsem plná dojmů. Postava Gerarda Butlera je neuvěřitelná, udělali z něho neskutečně tajemného, přitažlivého muže, po kterém bych sama, vyskytovat se poblíž, nejspíš naprosto prahla:) Pokaždé, když se Fantom objevil na scéně, moje srdce bylo jako splašené a ve chvíli, kdy začal zpívat, ani nemluvě o tom, co ještě se plašilo:):) Nijak zvlášt tohohle herce nemusím, ani se mi příliš nelíbí jako muž, ale ve Fantomovi Opery, no nemám slov:) Jizva k němu neodmyslitelně patřila, i s ní byl stále úžasný. Jeho hlas je neskutečně naléhavý, krásný...opravdu se mi moc líbilo, jak zpíval..Vždy, když slyším jeho hlas, jak zpívá slova: SING ONCE AGAIN WITH ME jsem jako v transu.
Představitelka hlavní role mě tolik nenadchla, působila skutečně většinou nudně, ale i přesto, že z 90% se tvářila stejně, myslím že úžasně ztvárnila to, co cítila k Fantomovi, její pohled, vypovídající o okouzlení, vzrušení..i přesto, že se ho později bála...ať omylem, nebo naschvál, měla to v očích a to se mi taky moc líbilo.
I já jsem na konci uronila slzičku a je pravda, že mě i překvapil, původně jsem myslela, že Raula zabije, ať Christine udělá cokoliv, ale to je další věc, která na postavě Fantoma byla tak úžasná, že se dokázal pro tu obrovkou lásku slitovat. Byl v něm jakýsi netvor, to se popřít nedá, ale asi každá žena, co ten film viděla, mi dá za pravdu, že byl prostě neodolatelný:) Muzika ve filmu se mi taky moc líbí, normálně poslouchám zcela něco jiného, ale jakoby ty písničky měly duši, něco osobitého....Děkuji těm, kdo film natočili, protože k němu můžu utéct vždy, když mi nebude do smíchu, určitě se podívám ještě několikrát:)

28. června 2009
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Miluju zfilmované muzikály, muzikály samotné, ale opera mě nikdy moc nechytla. No a dneska jsem si prostě jen tak z nudy pustila televizi a tenhle film mě uchvátil!!! Božský soundtrack, který si nezadá ani se samotným Amadeem...

10. května 2009
avatar uživatele
80 %

Ten film byl pěkně drahý a je to na něm vidět. Kulisy i oblečení jsou velmi honosné a obraz i zvuk velmi kvalitní. Děj i herci byli dobří, ale přesto na mě film působil trochu chladně a odtažitě. No nevím, čím to je, ale je to tak. Ale nejlepší je na tom ta božská hudba...

18. února 2009

Můj názor

Nooo podle mně je to moc krásný film, moc se mi do něj nechtělo, původně jsem si myslela, že je to nějaká blbost clkem o ničem a HLE - ono z toho tohle, že jsem na konci brečela... :o( Bylo mi moc líto Fantoma, byl mi mnohem sympatičtější než krasavec Raole (či jak se to píše). Christine se taky mohla k Fantomovi chovat líp... Vemte to takhle: Angelika se do Peyraca taky zamilovala a to měl taky zjizvenej obličej a ještě k tomu kulhal :o). No a co jinak: přetrhla se mi šňůra... Prostě a jednoduše - byla jsem tím unešena, hudba byla nádherná, kostýmy krásné a herecké výkony skvělé. Kdyby to bylo na mně, scénář bych maličko upravila, to sem ale asinepatří :o). Jak už bylo řečeno, na konci jsem se rozbrečela - bylo to tak dojemný, ta kytka, prstýnek a to ,,Christine, miluji tě...'' a to rozbití zrcadel... Jen mi pak nebylo jasné, kam se pak poděl, když tam vlítla ta policie, ale zejmě se někam vypařil, jako obvykle. Christine s ním měla zůstat, tan Raole ji neměl určitě ani z poloviny tolik rád jako Fantom a Fantom měl jenom ji, Raole by si někoho jiného našel vždycky, ale... Prostě - chudák Fantom! :o( Ale dávám 100%, to za tu hudbu a ten pláč na konci :o)

18. února 2009
avatar uživatele
40 %

Mam rada muzikaly a tohle byla moje prvni "opera". Jedine co se mi na tomhle filmu libilo byla jeho tajuplna atmosfera. Pisnicky byly dobre ale vsechny mi znely na jedno kopyto. Gerard Butler celkem usel a Emmy Rossum byla taky jen dobra ale neprisla mi nejak zavratne uzasna. Libily se mi kostymy a set a i kdyz dej byl jakztakz zajimavy, zpracovani podle me nebylo dostatecne dobre.

7. prosince 2008
avatar uživatele
100 %

PHANTOM OF THE OPERA

Tak jakože muzikály se mě moc netýkají a ani filmy na toto téma ale tento je úžasný!!! moc se mi líbila hudba a Gerard Buttler jako Fantom. Jen Christine se mohla alespoň občas zatvářit jinak. I když si myslím že v kniha je něco úplně jiného... No prostě fakt krásný

16. listopadu 2008

dobrý námět, mírně rezervovaný, pře

Kulisy a prostředí působí velmi sugestivně. Děj je celkem dobře propracovaný, i když mohl fantoma ještě trochu déle držet v utajení. Celkový příběh je silný a kromě celkem předvídatelného děje není tomu co vytknout. Konec přechází sice naprostého kýče, ale velký zvrat přichází se závěrečnou scénou a celý film zachraňuje. Závěr je poetický a výborně provedený. Minulost fantoma je strhující a drastická. Hudba je vášnivá a velmi povedená. Tento film doporučuji romantikům, dokáže uspokojit každého milovníka hudby a i milovníky tajemna.

7. listopadu 2008
avatar uživatele
70 %

Hezký muzikál, i když trochu chladný a příběh je místy docela naivní. Nejvíc mě zaujala mladá Emmy Rossum.

26. července 2008
avatar uživatele
60 %

The Phantom of the Opera

Gerarda Butlera mám moc ráda a v této roli mě vúbec nezklamal. Zkrátka je to podle mě jeden z lepších herců dnešní doby a zde se ukázalo, že i dobrý zpěvák. Opět musím říct, že jsem čekala něco jiného. Na můj vkus se tam až moc zpívalo a z celého filmu mě nejvíc zaujala snad jen ústřední melodie provázející celým filmem. Vůbec ale jinak tento muzikál neodsuzuji, protože je to zcela něco odlišného od ostatních muzikálů, na které jsem zvyklá.

10. července 2008
avatar uživatele
100 %

Podívaná, která vám vyrazí dech

Od první do poslední minuty božský film s přenádhernou hudbou. Obsazení se vydařilo, sice by se o některých pěveckých výkonech mohlo říct i něco né zrovna pochvalného, ale většinou převážilo to dobré. Perfektní dějové uspořádání. Nadchl mě ten začátek, kdy rozsvěcují ten lustru a do křesla vás úplně zarazí ta drtivá hudba plus to neustálé prolínání dějových linií. Dojemné a vášnivé, plné lásky a nenávisti.
Podle mého názoru jeden z nejlepších filmových muzikálů.

8. července 2008
avatar uživatele
100 %

Zbožňujem muzikály a musím priznať, že spevácke výkony vo filme sa mi páčili asi tak o polovicu viac ako divadelné. Nie že by Sarah Brightman nespievala úžasne, ale jej hlas mi znie príliš dospelácky a málo nevinný. Rossum mi v tejto polohe sedí oveľa viac. A pochváliť musím aj Butlera. Na to, že nie je operný spevák klobúk dole. A nevadí mi, že niekedy až príliš reve. Inak, výprava bola ohromná a nevedela som kam sa skôr pozerať, aby mi náhodou niečo neušlo. Dávam plný počet. A pridávam sa k Bettyne, brala by som Fantoma všetkymi desiatimi.

5. července 2008
avatar uživatele
90 %

nádhernej film, vážně nádhernej... hudba krásná, do filmu se báječně hodila, herci hráli výborně... a některé záběry, např. schodiště s listím, svíčky kam se podíváš, vážně povedené... děj a zípletku to mělo... vážně nevím co bych vytkla...

20. června 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle film moje sestra zrovna nemusí, neboť soundtrack jsem si pouštěla téměř pořád ( a dodneška ještě pouštím ) :o) Když jsem si film pouštěla, tak jen kvůli Gerardovi, který hrál Fantoma, jinak jsem nevěděla co to bude. Ale film se mi svým zpracováním strašně moc líbil !! Škoda, že tam nebylo více mluveného slova, než skoro jenom zpěv....Vřele doporučuji !! Velkolepá podívaná, dojemný příběh, krásné kostýmy a hlavně ta hudba. A ruku na srdce, být Christin, tak beru Fantoma :o)

7. května 2008
avatar uživatele
80 %

Film je to naozaj veľkolepý. No pre obyčajného smrteľníka čo operu dvakrát nemusí to môže byť dosť nudné. Ja osobne mám rád dobre spracované muzikály ako napríklad "Chicago", no film "Fantom opery" bol na môj vkus až moc muzikálne pojatý. Bolo v ňom veľmi málo normálnych dialógov a tak časom začal byť pre mňa ten spev skôr nepríjemný. Na druhej strane hudba ako taká bola vo filme veľmi dobrá a robila ho tak výnimočným. No ako som už povedal pre mňa toho bolo toho spevu moc.

26. dubna 2008
avatar uživatele
pier
...
90 %

Fantom opery

Mám rád takovéhle muzikály...Geniální hudba, vynikající herci, velkolepá podívaná a nádherné kostýmy...Některé záběry působí krapet kýčovitě ale když uslýšíte zpěv dokážete odpustit snad vše...Někoho může odradit těch dlouhých 143 minut ale tohle vše uteče jako voda, a mě dokonce zaskočilo že vidím závěrečné titulky...V takovémhle filmu člověk nemusí ani umět hrát stačí když dobře vypadá a krásně zpívá, tady se vše povedlo na jedničku...Emmy Rossum zpívá opravdu lazebně a její zpěv se musí líbit snad každému, oproti tomu Gerard Butler zpívá nepatrně hůř, ale na to že to není operní zpěvák, tak je taky výbornej, i když jsem se svým slabým hudební sluchem zaznamenal, že to neni zrovna ono...Nikdy by mě nenapdlo že to řeknu nahlas ale jdu si stáhnout soundtrack!

30. března 2008
avatar uživatele
90 %

Příjemný poslech i podívaná

Film jsem viděla nejdřív po kouskách. Často z různých konců. Ale já jsem si řekla, že bych se měla asi kouknout na celek a konečný dojem byl velmi dobrý. Gerard je okouzlující Fantom, že by jednomu ani to znetvoření nevadilo. Hudba je skutečně krásná a chytlavá. Christine ppůsobí místy opravdu naivně ale fakt je ten, že její postava má být velmi mladinká, což k tomu nejspíš patří.

11. února 2008
avatar uživatele
90 %

Nejlepší muzikál

Tenhle film si mi opravdu moc líbil. Muzikály mám moc ráda. A zvláště u Fantoma opery se mi hudba moc líbila. Film byl dost dlouhý, ale to muzikály bývají:-))) S filmem jsme byla opravdu moc spokojená, nejlepší muzikál, co jsem kdy viděla.

4. února 2008
avatar uživatele
100 %

Tak tohle se mi opravdu mooooc líbilo. Krásná hudba, okamžitě jsem se sháněla po soundtracku. Děj tohohle muzikálu samozřejmě znám, ale tuto verzi jsem si pustila víceméně z nudy a musím říct ze mě to bez přehánění nadchlo.

14. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Tak přesně takhle se dá promrhat skvělý námět. Výprava i kostýmy jsou sice nádherné, hudba geniální ale režie přinejmenším odfáknutá, o výběru herců se dá hodně diskutovat. Emmy Rossum se snaží hrát mladou zamilovanou holku ale je v tom neskutečná strnulost a jeden výraz jí bohužel na tak dlouhý film nevystačí.Gerard Butler má sice charizma, ale když sundá masku je spíše směšný nemluvě o zpěvu který je dobrý pro sbor, ale ne pro hlavní mužskou roli v tak náročném muzikálu. Patrick Wilson je spíše do počtu a není vidět jakékoliv zaujetí pro tuto roli.
Joel Schumacher je na tom s režií jak na horské dráze a tady jeho vozíček akorát sjížděl dolů. Prosadit mladé herecké obsazení byl dobrý nápad jen ty castingy mohly dopadnout jinak. Takže závěrem: Určitě se natočí ještě mnoho dalších adaptací ale tahle byla první. Nejlepší si ale nikdy moci říkat nebude.

12. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Bravo

Tleskám...tleskám výkonu herců, tleskám nepřekonatelné hudbě, tleskám krásnému ději...jednodušše tleskám celému muzikálu!Film mě naprosto uchvátil - líbí se mi na něm každá minuta, každá vteřina...dlouho jsem toužila ho shlédnout, a teprve tento týden se mi podařilo ho sehnat na dvd!Naprosto mě dostala hudba z tohoto filmu, která je opravdu bravurní!Gerard Butler má nádherný hlas, který na mě působí nenuceně a zároveň krásně čistě a lahodně. Tento muzikál jsem rozhodně neviděla naposled...dávám 100%

29. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

Och

Ten muzikál je dechberoucí! já sem u toho i brečela, sice ne tak, jak u Amadea (přeci jen ta mozartova hudba je taková jiná...) ale tohle je přenádherné! Nenucený jemný hluboký děj, neohraní herci (a ta emmy je úžasná moc se mi v tom filmu líbí, ta role jí sedne přímo na tělo) dynamická hudba, ten film se povedl:-)

15. prosince 2007
avatar uživatele
100 %

...

Film, který nám pouštěli na hudebce. Pěknej příběh, ale nejsem si jistá, že bych mě třeba napotřetí ještě bavilo, jak je zdlouhavý a snad bych musela i některé scény přetáčet, přesto dávám 100% za tu kouzelnou hudbu, ze které někdy běhá mráz po zádech :o)

18. listopadu 2007
avatar uživatele
100 %

Chyba

Tak film je úúúúúplaně skvělej. nemá chybu. A maličkost k té chybě. Ten kdo to psal: jste si jístý že ona dáma je učitelka baletu a ne její dcera??? Ta bi potom mohla vipadat jako mladší než vykomt, ne????

PS: omlouvám se za případné pravopisné chyby DĚKUJI

14. listopadu 2007
avatar uživatele
40 %

No...

Poprvní jsem to viděla před dvěma laty v hud. výchově. To se mi to ještě celkem líbilo, ale když mi to před půl rokem znovu pustili, tak jsem se nemohla dočkat konce. Je to sice pěkné, ale podruhé sem to vidět nemusela. Jednou mi to bohatě stačilo. Muzikály mě moc nebaví a tento nebyl žádná vyjímka

20. října 2007
avatar uživatele
100 %

Predloha či film?

Po prečítaní si všetkých vašich názorov musím dať za pravdu obom stranám. Film je to nejlepšie, čo som videla (pri dvadsiatom zhliadnutí som prestala počítať) a samozrejme na knižnú predlohu nemá. Film nikdy nemôže byť taký dobrý ako kniha. Úlohou autorov je podnietiť našu fantáziu pri čítaní ich diela. Úlohou filmárov je nás pobaviť.
Fantázia sa nikdy nedá sfilmovať!!!
Film je proste úžasný, spevácke výkony sa z pesničky na pesničku zlepšujú a Gerry je ako fantóm úžasný. Neviem si predstaviť, že by niekto do spevu dokázal preniesť toľko hnevu a bolesti ako to urobil on.

19. října 2007
avatar uživatele
50 %

La musica della notte

Bohužel jsem ještě neviděla :o( ale chystám se v co nejbližší době. Zatím znám jen pár písniček a ty sou mooc krásný. Hlavně doporučuju (např. na youtube) podívat se na ukázku Music of the night, ale v italštině (La musica della notte)!! Tady ten jazyk tomu dodává cosi...kouzelného, romantického??..prostě nádhera (a ještě k tomu, když se it. učím, tak to v tom ještě víc cítím ;))

13. října 2007
avatar uživatele
kin
...
60 %

Právě je tu další moment, kdy sem píšu názor a připadám si jako naprostej kulturní barbar... Tenhle film mě vážně nenadchnul. Zdál se mi moc "rozvleklý", písničky "o ničem" a Christine mi byla dost nesympatická... Pravdou ale zůstává, že jsem ve filmu našla vážně dost silné momenty (třeba "Ďáblovo dítě", opera Don Juan ...) Fantom byl neuvěřitelně charizmatický- hlavně po odejmutí té hrozné masky... Díky tomu na mě ten film nepůsobí tak "hrozně zvláštně" jak jsem si nejdříve myslela...

10. října 2007
avatar uživatele
100 %

Nádherné

Už dlouho jsem tenhle film chtěla tolik vidět, ale když se tak stalo, byla jsem vážně hodně mile překvapena ! Písničky, kostýmy, herci, prostředí i způsob vyprávění a děj byly jedním slovem ... nádherné. I konec byl tak skvěle vymyšlený, že jsem ani nedutala :) ... Věděla jsem, že Christina s Fantomem nezůstane, ale když sledujete film, pořád jste na vážkách, jestli si vybere jeho nebo Raoula ( já osobně jsem ale fandila Raoulovi :). Řekla bych, že druhá část filmu je mnohem lepší a poutavější než ta první, ale i tak se mi celý film jako celek hodně líbil - písničky jsou tak působivé, že mi asi ještě dlouhou dobu budou znít v hlavě. Prostě a jednoduše ... tento film je jedním z těch, které si budu určitě pouštět i za nějakých 10 let a stále mě neomrzí.

7. října 2007
avatar uživatele
100 %

Úžasný!!!

Tak tenhle film nemá chybu. Nádherná muzika, skvělý obsazení a ještě lepší kostýmy!!! Byla jsem tímhle filmem nadšená!

7. října 2007
avatar uživatele
paia
...
100 %

No coment

Nemám slov. Nemůžu říct, co jsme mi na filmu nejvíce líbilo. Snad hudba, obsazení rolí, prostředí, děj. Nikdy jsem o tomto filmu neměla tušení, že existuje až po čase jsem si ho půjčila. Za den jsem se na něj koukla 3x a čím dál tím víc se mi líbil. Má to něco, co jsem u těch "dnešních" filmů postrádala. Kdo tento film neviděl ať se na něj podívá. Nic krásnějšího jsem už dlouho neviděla, prostě špica. Na konci jsem to trošku obrečela, nedalo se to. Navíc .. čekala jsem trošku jiný konec. No .. romantická komedie s dobrým koncem to vážně není, a za to jsem strašně moc ráda ..

6. října 2007
avatar uživatele
90 %

krása

Tento film se moc líbil. Krásný příběh a nádherná hudba! Moc povedený filmík. Doporučuju ho, určitě se na něj podívejte!

6. října 2007
avatar uživatele
100 %

Mám strašně ráda muzikály! Ale tento byl ze všech nejlepší. Absolutně mě to uchvátilo. Bylo to prostě úžasné a jsem nadšená, nic lepšího jsem neviděla.

29. září 2007
avatar uživatele
100 %

Luxus

Už začátek s retrospektivou kdy se divadlo díky lustru vrací o 49 let zpět je nádherné. I když trochu kýč :-) ale stejně nádhera. A pak i děj a scéna jsou skvělé. Je i často vidět že filmaři často čerpali u hlavní dvojice Raoula a Christine z filmu o "Sisi" a skvělí zpěváci a písně. "The phantom of the opera is there inside my minde" mi pořád zní v uších stejně tak jako ostatní melodie. No jedním slovem: LUXUS

3. září 2007
avatar uživatele
70 %

Tenhle film jsem shlédla hned po tom, co jsem dočetla původní knihu od G. Lerouxe, avšak film mě tak trochu zklamal. I když jsem věděla, že ve filmu bývá mnoho věcí pozměněných, stejně jsem si myslela že bude tak dobrý jako kniha.
Když si odmyslím knižní předlohu, musím uznat že se mi líbil jak zpěv hlavních i vedlejších hrdinů tak i úžasný výkon herců :-)

30. července 2007
avatar uživatele
0 %

Tak tenhle film mě opravdu zklamal. Já obecně muzikály rád nemám, jen nějaký mě zaujme ale tohle byla příšernost. Opravdu strašné. Dokonce jsem u toho ani nevydržel do konce a už asi ve třičtvrtě filmu jsem to musel vypnout. Vůbec mě to nezaujalo proto tomu víc jak 0% nedám. Ale kdo má rád muzikály, tomu by se to líbit mohlo....

28. května 2007
avatar uživatele
100 %

Tak tenhle fillm respektive muzikál patří mezi ty nejlepší, které jsem viděla. Skvělá hudba, výborné obsazení a nádherné interiéry a exteriéry. Vážně jeden z nejlepších a stojí za to ho vidět i několikrát za sebou.

3. května 2007
avatar uživatele
100 %

Super!

Když jsem ten muzikál viděla poprvé, naprosto mě uchvátil. Úžasná hudba i herci. A zvlášť mě nadchla scéna, kdy divadlo ožívá a zní nádherná Webberova hudba. A ještě něco k ději - ten je popravdě trochu slabší, ale tak už to v muzikálech většinou chodí. Důležitá je hlavně hudba a její spojení s obrazem, což se tu povedlo nad míru. Navíc se mi líbí propracování jednotlivých postav.
A kdo říká, že Butler neumí zpívat, má sice možná pravdu, jelikož já rozhodně nejsem hudební znalec, ale mi se to líbilo ještě víc, než písničky, které jsem slyšela s jinými údajně lepšími zpěváky. Ale Butlerovo podání bylo takové milejší:-)

9. dubna 2007
avatar uživatele
100 %

Tenhle film- muzikál se mi fakt moc líbil. A nejvíc Gerard Buttler jako fantom. S Christinou se k sobě fakt hodí. Akorát nevim, proč se jim tam pořád pletl Roul. Ten mě tam fakt štve.Ti dva si spolu klidně mohli spokojeně žít. A krom toho, Roul zpívá pěkně hnusně.A hezkej taky není. Nevím, co na něm ta Christina vidí. Ale i přes to se mi ten film moc líbí.

29. ledna 2007
avatar uživatele
100 %

Ať žije muzikál

Osobně miluju muzikály, ať jde o ty filmové nebo o ty divadelní. Fantoma opery jsem shlédla na doporučení kamarádky a jsem velmi ráda, že jsem jí poslechla. Úplně mne pohltila atmosféra muzikálu a skvělá hudba. Co víc říct? No možná jen, že právě poslouchám soundtrack z Fantoma opery, který je opravdu božský. Vřele ho doporučuji!

1. ledna 2007
avatar uživatele
90 %

super

nádherný dojemný muzikál...pohltí člověka...je to úžasné sledovat ten nádherný příběh...a k tomu božská hudba...škoda jen že se o něm tak málo mluví :(

28. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Fantom

Tenhle filmový muzikál se mi moc líbí!!! Ať si píše kdo chce co chce, je víc fantomů a nelze je moc dobře srovnávat.... Tenhle film má nádhernou hudbu, ten příběk taky, ale nechytil měůplně na 100% takže spíš 95% Ale to tu není, takže těch 90%

22. srpna 2006
avatar uživatele
70 %

Jejda, tohle dělám fakt nerada, ale musím změnit svoje hodnocení ze 100 % asi na 70 %. Protože jsem si právě přečetla předlohu (tu od S. Kay) a když ji srovnávám to s filmem, Gerard Butler zklamal...
Ale Webber je jednička a jeho hudba je naprosto perfektní...

26. července 2006
avatar uživatele
kovi
...
10 %

Neskutočná nudaaa!

Nad argumentmi uživatelov, ktorí dali viac ako 60% sa dokažem len smiať...nič v zlom. Naozaj, ak chce niekto vidieť Fantóma, nech ide radšej do divadla.

6. července 2006
avatar uživatele
100 %

Thunderfirestone

Kedže takú hudbu a tak isto aj tento žáner to jest muzikáli a tomuto podobné veci mám neuveriteľne rád tento film ma nie že iba zaujal ale aj rozplakal čo sa máloktorému filmu podarí výborné herecké obsadenie krásna herečka:)...sympatický herci jednoducho takmer dokonalí film alebo muzikál?:):)...určite 100%

17. dubna 2006
avatar uživatele
30 %

Muzikály nemusím, ovšem i tak jsem si tento film pustil, protože téma fantoma z opery je legendární. Bohužel, byla to ztráta času. Jedním slovem: ostuda

8. dubna 2006
avatar uživatele
Tyr
...
70 %

Fantom Manhattanu

Zfilmovaný muzikál je to dost dobrý - nečekal jsem, že se Joelu Schumacherovi tak povede. Třeba hned úvod je jeden z nejúchvatnějších jaké jsem viděl. Na druhou stranu si myslím, že nebylo nutné převádět na filmové plátno téměř všechna hudební čísla v celé jejich délce, místy jsem se opravdu těšil, až to zpívající a tančící umělci konečně zabalí a děj se zase trochu posune kupředu. Jinak doporučuji přečíst si i pokračování, které napsal před pár lety Frederik Forsyth - a to včetně jeho předmluvy se kterou, i když mě starý Lerouxův spisek okouzloval bezvadnou atmosférou, nemohu než souhlasit.

3. dubna 2006
avatar uživatele
60 %

Fantom? opery

Protože ja to film točený podle muzikálu, tak se s knižní předlohou absolutně nedá srovnat. Všem, kterým se tento film líbil, doporučuji knižní předlohu od Gastona Lerouxe.
K filmu: slušná výprava, příběh pokulhává, herecké výkony průměrné a o zpěvu nemluvím. Nejhorší je samotný Fantom, který by měl zpívat jako Anděl hudby a místo toho jen paroduje zpěv.

14. března 2006
avatar uživatele
100 %

Fantom opery

tohle byl nejlepší muzikál co jsem kdy viděl akorát škoda že jsem neviděl kus konce seklo se nám totiž DVDéčko. D.O.

4. března 2006
avatar uživatele
100 %

Fantom

Z tohohle muzikálu jsem byla nadšená. Výprava a vizuální efekty neměly jedinou chybu. Docela mě překvapilo, že Gerard Butler umí tak dobře zpívat:)Co k tomu dál říct, dokonalá hudba, herci, no prostě hudební zážitek.

18. února 2006
avatar uživatele
100 %

Pozrite si

Najlepšia opereta v poslednej dome...určite si to pozrite.

17. února 2006
avatar uživatele
4dd4
...
90 %

Konečně

Všichni příznivci filmových muzikálu se konečně dočkaly. Hudba v tomto muzikálu je naprosto dokonalá, stejně jako kostýmy a herecké výkony.

30. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Tento film je naprosto dokonalý. Jeho děj mě zcela uchvátil a ta hudba. Gerard Butler je velice sexy a jeho hlas dokáže rozdušit všechna srdce.

20. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Fantastické!

Podla mňa to bol nezabudnutelný film, ktorý jednoducho MUSÍ zaujať každého!
Dej, kostýmy, prostredie a najmä HUDBA boli priam neprekonatelné! Mám z toho ztiahnuté pesničky a dokonca aj noty..........často ich počúvam:)
Odporúčam každému, kto má rád kvalitnú hodbu, starodávne kostýmy a prostredie, romantický dej, lebo toto všetko v tom filme nájdete.....a tiež všetkým, ktorím sú viac sympatickí záhadní muži v maske ako dlhovlasí hezouni .... 8)

27. října 2005
avatar uživatele
100 %

supiš

podľa mňa to bolo fantastické.Zaujalo ma to a vtiahlo do deja.Páčila sa mi aj hudba aj hostými aj kulisy.Uznávam,že pre niekho by mohol byť dej dosť nudný..Ale na to,koľko tam iba spievali mal dosť rýchly spád.Ale koniec nebol presvdečivý.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

po zhlídnutí traileru jsem se na fantoma strašně těšil.. .příběh jsem už znal z verze ze 40. let (myslim:-)) aprávě to bylo jedno z těch věcíkterý mě na tomhle zpracování překvapili.. .a nebylo to překvapení moc milý, a i to že příběh byl branej jako vzpomínka starýho pána my přišlo jako celkem zbytečnej přehmat.. .jinak film má fakt výborný místa (první cesta s fantomem do sklepení) ale taky jich obsahuje dost hluchejch.. .a taky jsem čekal víc zapamatovatelnejch melodií, a našel jsem jenom dvě.. .a na konec ta neskutečně protivná a nesympaticcká herečka v titulní roli, já ji prostě fakt nemusim.. .ale i přesto všechno bych se na to podíval zas:)

Kdysi dávno