home
Percy Jackson: Zloděj blesku

NÁZORY K FILMU

Celkem hezky zpracovaný film, vhodné pro ty, kteří neznají knihu, ze které je tam velmi málo (např. vizuálně nesedí věk, protože v knize mu má být kolem 12 let).
Ale jinak pěkný film.

15. března 2014
avatar uživatele
70 %

FLASH for teenage

Tento film som pozeral s teenegermi a vo svojej podstate sa im páčil. To asi preto, že nie sú zaťažení históriou a staré grécke báje ich vlastne ani nezaujímajú. Film má dobrú akciu, zvláštne postavy sa mihajú jedna cez druhú, pričom všetci očakávajú dobrý koniec, ktorý aj príde. Rozhodne nie zlý film, no v tomto prípade pre teenegerov.

14. ledna 2014
avatar uživatele
70 %

Příběh o nesmrtelných bozích a jejich dětech přesunutý do současnosti, to mi přišlo velice atraktivní. Trikově je film na dost dobré úrovni. Oddechovka, která neurazí.

3. ledna 2014
avatar uživatele
90 %

A máme tu další verzi americké pohádky na motivy řecké mytologie. A za sebe musím říct, že povedenou. Z obyčejného člověka se rázem stane někdo, kvůli komu může svět zaniknout, nebo přežít. A problém s rodiči se tu dostává na vyšší úroveň. Ale co je asi nejvíce povedené, je soudržnost, kterou postavy prokazují sobě navzájem i okolí. Grafika i děj jdou ruku v ruce, takže i z této stránky film stojí za to.

21. srpna 2013
avatar uživatele
70 %

Ten film není špatný. Je to ten typ filmů, na který se díváte a s klidem při tom můžete luštit křížovku, což mě jen vyhovuje. Ale ani tak to není tak hrozné, jak zde mnozí prezentují.

7. prosince 2012
avatar uživatele
0 %

Slátanina

Raději se koukat na VIP zprávy s Gottovou, než ještě někdy zavadit o tento ''film''. Po krátké době musí každému dojít, že amíci nemají žádnou historii -krom vyhlazení původního obyvatelstva- a ostatním ji jsou schopni neuvěřitelně znetvořit. Absolutní ztráta času.

12. června 2011
avatar uživatele
E Š
...
10 %

OMG

Zlým filmom by mali zákaz dávať dobré mená. Potom ma to núti si ich pozrieť a som taká vytočená ako teraz. Dej- o ničom. Prostredie- nesúrodé. Vtipy- detinské.
Tých 10% dávam skutočne len kvôli zaujímavému názvu.

24. května 2011
avatar uživatele
100 %

Kdyby v tomto stylu udělali nový Souboj Titánů, určitě by sklidil větší uznání. Tento film je pěkně natočený, pochopí jej děti i mladšího věku.
Dobré efekty i herecké obsazení.
Velice jsem se u něj bavil a mohu všem doporučit.

6. ledna 2011
avatar uživatele
90 %

Celkem dobry film:) zajímavý, hezky udělaný, napínavý s dobrými efekty. Dobře natočený a heci se na tyhle role fakt hodily. Děj byl celkem fajn, ale co se týče neěkterých potvor, připadalo mi, že jsou tam více ,méně jen pro efekt. Taková medůza sice byla hezky udělaná, ale pokud vím tak tu zabil už Perseus (pokud si to ted nepletu s jiným hrdinou). Každopádně se film povedl to jo. Rád se na něj zase někdy kouknu.

3. října 2010
avatar uživatele
30 %

Percyho jsem viděla v původním znění a už tehdy se mi moc nelíbil.
Připadalo mi to,jako by všechny řecké báje byly hozeny do jedné velké nádoby a byly rozmašírovány na cimpr campr a pak byly zase poskládány člověkem,který vyrůstal v černé kobce-neuměl číst,psát,vidět...
Je to jedna velká snůžka hrdinských činů,které ani nepřekvapí,všechno bylo tak očekávatelné,jako kdyby mi samotný film šeptal,co se teď stane.
Všechny dialogy,pohnutky byly jako podle přísné šablony.
Logan Lerman sice má roztomilý kukuč,ale jen když chce...a to on moc nechce.
Vtípky...no...ale jo,dalo by se říct,že se místy povedly...
A když jsem si myslela,že horší to nebude,musela jsem ještě přetrpět dabing.
Ze začátku to tahalo za uši,ale pak jsem si holt zvykla...brrr...
Ode mě nedostane víc než 30%.

18. července 2010
avatar uživatele
90 %


V posledních letech se do kin dostalo mnoho filmů s historickou tématikou, jako třeba Trója, Král Artuš nebo Království nebeské. Ale nový film Percy Jackson: Zloděj blesku se na historii, konkrétně na báje o řeckých bozích, dívá zase trochu jinak. Příběhy o nesmrtelných bozích byly přesunuty do současnosti, což filmu dodává nejen na atraktivnosti, ale i na zábavnosti. Filmu totiž překvapivě nechybí velké množství vtipných scén a dialogů. Nechybí ani pár bojových scén, které mají slušnou choreografii a jsou velmi dobře natočené. Speciální efekty jsou také na vysoké úrovni, ale to už není dnes nic neobvyklého. Výkony herců a hereček v hlavních i vedlejších rolích jsou povedené a všechny poměrně vyrovnané. Chris Columbus tak ukázal, že jeho filmu mohou zaujmout nejen mladší publikum... Celkově jde o velmi dobrý a slušně natočený films dějovou liní podobnou Harry Potterovi...

15. července 2010
avatar uživatele
100 %

Super

Myslím, že je tohle super film. Kdybych na něm měla jednu věc změnit, tak určitě režiséra. Skvělé herecké obsazení, herci hrají dobře, ale ten režisér....
Co mi tento film zkazilo, je náš "úžasný" český dabing. Jediný hlas, který tam aspoň přibližně sedí, je Jitka Ježková - Annabeth. A navíc, když máte české titulky, tak si všimněte, že je film v některých částech špatně přeložený, např. ve scéně s Umou Thurman - Medúzou. Jak chválí Annabethiny vlasy. Nemá tam být, že se jí tvořilo mnoho krásných nápadů, ale že se jí dvořilo mnoho krásných nápadníků. Rozdíl, ne ? Kvůli špatnému překladu totiž některé věci nedávají smysl. Ale film je to dobrý a pokud změní režiséra, určitě to daleko dotáhne.

13. července 2010
avatar uživatele
40 %

Tento film jsem zhlédla, když jsem byla nemocná. I přes velkou únavu jsem ho byla schopna vnímat=>děj nebyl nic moc. Hlavní hrdina mi nebyl úplně sympatický. Vlastně jediné co se mi líbilo byl tábor. Strašně mě zklamala Uma Thurman. Všechno bylo takové očividné.

9. července 2010
avatar uživatele
20 %

Když jsem poprvé slyšel o tomto filmu, název Percy Jackson mi hned připomněl režiséra Petera Jacksona, ale tento film má s tímto režisérem jen podobné jméno, ale jinak naštěstí vůbec nic. Film je totiž tak pod úrovní, že bych při případné Jacksonově režii neměl vůbec žádných slov. Jedná se pouze o slátaninu bez špetky cti k filmům, které využívá jako předlohu, čímž je zesměšňuje svou stupiditou. Podle. Co to má za smysl zatahovat sem olympské božstvo, když v tomto světě úplně postrádá svou majestátnost, epickou moc a dokonce se občas objeví i v novodobém oblečení? Takto vypadají bohové? A co teprve příběh. Postrádá jakéhokoliv duši, jakéhokoliv ducha, jakoukoliv procítěnost nebo dramatičnost. Pouze mixuje tisíc a jednu mýtickou bytost a nerespektuje žádné zásady. Děj jakoby nikdy neměl dost. Netrvalo ani deset minut a zápletka vyšla najevo. Percy Jackson jakožto doposud obyčejný řadový občan, jakoby přímo čekal na tuto změnu a jakoby se nic nestalo, když na něj zaútočí věc, kterou v životě neviděl. A z hlediska hereckého výkonu představitele jsem zaznamenal úplnou absenci jakékoliv změny v obličeji, jakoby fakt, že je polobůh, vůbec nic neznamenal. Dokonce se film snížil natolik, že udělal pro polobohy tábor, který se nemálo podobal Narnii, a ještě k tomu sděloval, že jsou i v Bílém domě. Ale co je na filmu ještě horší, než žádný začátek? Druhá zápletka. Hrdina se dostane do tábora, nezůstane ani den a vyrazí na cestu těch největších nebezpečí? Promiňte, ale dovolte, abych se zasmál. To už dneska co nejmenší přímočarost nic neznamená? A byl záměr udělat z filmu ubohou repliku Souboje titánů? Jediné, co se dá jakš takš ocenit, byly vizuální efekty, ale toto umění se mělo využít v lepším filmu. Uma Turman jako medúza? No dobře, ale proč se na ni musel hrdina dívat pomocí IPodu? A konec… O přímočarosti jsem už mluvil. Nic trapnějšího se čekat ani nedalo. Ať chtěl být film jakkoliv poutavý nebo překvapivý, vůbec se mu to nepodařilo, protože velmi nudil, neuspěl ani s humorem ani s hudbou, ani s krátkými rolemi několika slavných herců a nezastavil se ani na moment.

26. března 2010
avatar uživatele
50 %

Tak to vidím já...

Prakticky kopie Colombových Potterů. Možná i lepší. I tak ale dost průměrná podívaná. Spousta věcí nedává smysl a plácá se tu páté přes deváté. Naštěstí se ale pořád něco děje a herci jsou docela sympatičtí, i když nemají co hrát. Pokud se série zbaví Columba, mohla by se ale pořád slušně rozjet a i proto nepůjdu pod průměrné hodnocení. Snaha všech jde do kytek kvůli tupému režisérovi. Nepotopil Pottera, snad nepotopí ani tohle.

14. března 2010
avatar uživatele
20 %

Myslím, že málko kdy se vidí, tak komerčně přehnaný kousek! Myslela jsem, že víc se řecké báje a mýty nedají předělat, ovšem tento smínek ukazuje pravý opka. Trošku mi připadalo jako jedno přísloví, pokud jej upravím: Když nechou Američani do Řecka, příjde za nimi Řecko, bohové s Olympem a celou mytologií. Prosím, ale skutečně to vypadalo, jako by se najednou všechno mělo odehrávat pouze v Americe! Nepřipadá to tvůrcům jenom trošku divné? Nemluvně o velice zjednodušených a často překrocených faktech o řecké mytologii tak, aby se přiblížila jednoduchosti amerciké logiki. Základní neznalosti tak bijou do očí. Nemluvně o například vzhledu Medusy, rokerském Hadesovi či sexbombě Persefoně. Všechny tyhle věci mi přišly k smíchu a zároveň k pláči. Myslím, že jedno vzhlédnutí tohoto snímku úplně stačilo.

12. března 2010
avatar uživatele
40 %

Zábavné propojení řecké mytologie s moderním světem (především iPhone a conversky) a poměrně odsýpající příběh. Na druhou stranu právě onen příběh nedává moc smysl (tj. je debilní), herci jsou nepříjemní a ani ty efekty nic moc.

11. března 2010
avatar uživatele
40 %

Percy Jackson & the Olympians:

Jeden jediný důvod mě vedl k tomu, abych se podíval právě na tento film. Ten důvod je ten, že mi neskutečně bilo do očí, že Warner Brothers chtějí rozpoutat další davové šílenství podobně jako tomu bylo u Harryho Pottera. Všechno tomu nasvědčuje, další vícedílná série filmů tentokrát o teenagerovském polobohovi, režíruje Chris Columbus, člověk, který nastartoval to celé šílenství u Pottera a tuny známých tváří, aby se diváci nalákali na past. Série Harryho Pottera je už totiž skoro u konce a studia potřebují něco, co by zopakovalo úspěch rovný Potterovské mánii. Tady se ale bohužel spletli. Percy Jackson se nepovedl ani jako film a pravděpodobně ani jako kniha (ale to nemám podložené, neboť jsem knihu nečetl). Kouzlo a atmosféra, jakou utvářel Columbus v jeho předchozích filmech je fuč! To bylo pro mne asi největší překvapení. Celé je to jen o tricích, které sice baví, ale Columbus nedokáže divákům vtisknout ten pocit zapálení pro film, kdy hltáte každou scénu. Možná je to tím, že Vám někdy film příjde absurdní. To myslím v tom smyslu, že z Ameriky tady udělali velmoc všeho, dokonce i řecké mystiky. Olymp ukrytý v New Yorku a podsvětí zase v Hollywoodu. Vážně bylo tohle nutné? Opravdu? Film navíc postrádá jakoukoli gradaci a závěrečný "souboj" stojí za prd. Percy Jackson je zkrátka film, který se minul účinkem. Malé děti možná opravdu pobaví, ale starší generace už nikoli. U herců je to následovně: Logan Lerman nemá charisma, jen modré oči. To mi ale nestačí! Brandon T. Jackson hraje asi nejzábavnější postavu. Pořád mi připomínal tu napůl kozu z "Epic Movie" asi proto jsem se mu smál více, než bylo nutné. :D Alexandra Daddario je tu jen do počtu, působí nepotřebně a tudíž nahraditelně. Pierce Brosnan u mě hodně klesl, když kývl na tuhle roli, protože jsem ho pořád viděl jako Jamese Bonda a tady mi jaksi neseděl. Uma Thurman už byla lepší, ale jelikož se míhla jen na chvíli, tak jsem si jí ani neužil. Sean Bean podal naprosto průměrný výkon a to jsem neočekával, když měl roli Dia. Trochu mě zklamal. Rosario Dawson byla neskutečně sexy a lstivá. Jen neskutečně sexy a lstivá, ale to jí na tuhle roli stačilo, takže s ní jsem taky spokojený. Jedním dechem: "Tahle značka se nebude dobře prodávat, na to dám krk. Columbusova režie postrádá to jeho specifické kouzlo rodinných filmů. Autor knižní předlohy taky nebyl bůhvíjaký koumák, spíš vlastenecký patriot a tohle se na filmu odráží, bohužel! Ovšem, palec nahoru za Brandona T. Jacksona a Rosario Dawson!" Dávám filmu slabších 40 %.

11. března 2010

U Dia !

Kdyby tento snímek shlédli bohové z Olympu asi by ten režisér skončil v podsvětí.. Takže jednoduše a lehce a třemi slovy : nechutné, ubohé, amerikanistické. Tento film nestojí ani za potisk plakátů a už vůbec za kousek stromu, z kterého se vyrábí lístky do kin..

10. března 2010
avatar uživatele
100 %

Rozdíl mezi knihou a filmem

Poté, co jsem v kině v Praze shlédla tento film, byla jsem mírně zklamaná. Očekávala jsem, že se děj bude odehrávat trochu víc podle knihy. Ale i tak musím říct, že film se opravdu vyved a já jsem celkem spokojená. Jo, a líbil se mi Grover v tom casinu - tu scénu prostě miluju.

10. března 2010
avatar uživatele
0 %

Zloděj vkusu...

Díky tomuto filmu jsem objevila své nadpozemské schopnosti. Protože vydržet dvě hodiny sledovat naprostý nesmysl, to jsem ještě opravdu hodně slušná, snad zvládnou jen hrdinové s nadpozemskými schopnostmi, nebo rovnou bozi? Když už totiž můžou řečtí bohové žít v Hollywoodu, tak není přece problém, aby nemohli žít i na Moravě. Naprostou absenci smysluplného děje nezazlívám jenom filmařům, ale i spisovateli tohoto „velkolepého“ díla. Ti chudáci co vzali do rukou kameru a snažili se z toho vytřískat poživatelný film, opravdu sáhli vedle, větší šlágr by snad byl i megafilm o Rákosníčkovi. Veškeré, i sebemenší triky, působily levně, nepřesvědčivě a na celkovém vzhledu bylo opravdu znát, že prostě chyběly peníze. Od Chrise Columba, mimochodem režiséra dvou báječných „potterovek“, jsem čekala naprosto něco jiného! Pravděpodobně tajně doufal, že se diváci jakékoli sexuální orientace utopí v modrých očích Logana Lermana a to že omáčka okolo stojí za zlámanou grešli si ani nevšimnou. My se spíše topili v prázdném kinosále než v modrých očích hlavního hrdiny. Veškeré momenty působily silně křečovitě, Logan se možná snažil hrát, ale nedařilo se mu to, jeho hrdinské „prsení se“ pokaždé, když vzal do rukou nějakou zbraň, mi bylo vysloveně nepříjemné a to se ani nevyjadřuju o skutečnosti, že ji držel jako prase kost, a nebyl sám. Po zjištění, že Hádes má své peklíčko pod nápisem Hollywood, že Zeus se svým božským příbuzenstvem žijí na Olympu kdesi nad americkým mrakodrapem, už mi bylo všechno jedno a tajně jsem se modlila k řeckým bohům, ať už tato šílenost skončí. Veškeré známější tváře, ať už Sean Bean, Rosario Dawson, Uma Thurman nebo i Pierce Brosnan, vysloveně mrhaly svým hereckým talentem. Krize zřejmě zaútočila i na peněženky známých herců. V žádném případě nelituji peněz vyhozených za lístek, protože až do konce svých dnů si budu pamatovat, že Percy Jackson, ať už ten blesk šlohl nebo ne, byla ptákovina první kategorie, jediná svého druhu, na které jsem byla v kině. Za to tedy klobouk dolů! U Dia, co tohle bylo? Všem, kdo tyto řádky dočetl až sem musí být jasné, jaké bude mé hodnocení!


19. února 2010