home
Pečeť vraha / Vzpomínky na vraha

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Salinui...

Asi by se tenhle film měl vnímat jako kritický pohled na práci jihokorejské policie, ne jako klasická detektivka/kri-mi, protože tím Pečeť vraha opravdu není. Jenže i když změním svůj přístup k snímku, nemohu ho hodnotit úplně pozitivně. Vadilo mi několik věcí. V prvé řadě to byl hodně pomalý rozjezd a spoustu míst, díky nimž film vypadal jako parodie. Pak to byla hlavní postava obtloustlého detektiva. Tak nesympatický už mi nějaký hrdina dlouho nebyl. No a v neposlední řadě musím bohužel konstatovat, že i když jsem v posledních dnech viděla pár asijských filmů, které se mi docela líbily, pořád je pro mě jejich kinematografie (a myšlení, kultura) natolik vzdálená, jiná a v mnohém nepochopitelná, že si jejich filmy zkrátka neužiju, ani kdybych chtěla.

19. července 2012
avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Nevím. Pořád si myslím, že když se kriminálka vyvíjí přesně tak, jak člověk čeká, tak jí samotná dobrá atmosféra není nic platná.

6. dubna 2012
avatar uživatele
100 %

Skutečně výjimečný film.Je to jednak detektivka,ale zároveň i hodně hlasitá kritika práce policie a vůbec sociálního systému v Jižní Koreji.Pokud se Pečeť vraha jen z části inspiruje realitou(a já věřím,že ano),pak vás nemůže potkat mnoho horších věcí,než mít něco do činění s korejskou venkovskou policií.Její příslušníci jsou totiž líní křováci,kteří než by se namáhali s hledáním skutečného vyníka,radši seberou prvního nešťastníka,který jim přijde pod ruku(a pokud je trochu mentálně zaostalý,tím lépe),přiznání z něj vytlučou a mají po starostech.Takový je i hlavní hrdina našeho příběhu,Park Doo-man.Jeho životní fillozofie a způsob řešení problémů sice působí i trochu vtipně,ale pořád mě někde vzadu v mozku strašila myšlenka-co kdybych s takovým člověkem fakt musela jednat??-no a smích mě okamžitě přešel.Poté co začne v Doo-manově okrsku řádit sériový násilník a vrah,změní svůj přístup k věci,nebo zůstane věrný svým postupům?Co všechno se musí stát,aby člověk vylezl ze své po léta budované bezcitné slupky?Tyto otázky a ještě mnoho jiných řeší Pečeť Vraha.Asi vám u toho nebude úplně nejlíp,ale stojí to za to.Kdyby nic jiného,tak si užijete výkon Song Kang-hoa,který podává nejen skvěle hraje,ale se svou fyziognomií vesnického balíka se na roli také perfektně hodí.A pak mě také dostalo výborné,depresivní vyústění celého filmu,ať už se jedná o scénu u tunelu(kde víceméně tvůrci vyloží karty na stůl),nebo o tu úplně poslední,která už je jenom jakousi definitivní tečkou.Skvělý film!!!

16. září 2008