home
Patriot

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
E Š
...
80 %

Zmeňme občiansku vojnu USA na vojnu medzi mužom a spoločnosťou, jou! Ale body za mnadého Ledgera, ktorý je mojim favoritom. Teda - bol.

14. července 2013
avatar uživatele
80 %

Film jsem zhlédla jednou, byl dobrý, ale vícekrát už ho vidět nemusím. Když však přeskočím svou averzi vůči filmům z jakékoliv války, určitě stojí za to ho vidět. Mel Gipson si opravdu role vybrat umí.

18. září 2010
avatar uživatele
90 %

Myslel jsem, že tohle bude jen nudný film o americké válce za nezávislost. Ohlasy na tento film také nebyly zrovna nejlepší. No nic méně jsem se na to nakonec podíval, a musím konstatovat, že to nebyl tak špatný film jak jsem čekal. Jen je tu zase ta ptákovina idealizování hlavního hrdiny. Co jsem tak slyšel, tak předloha hlavního hrdiny byla jeho pravým opakem. Tak celkem vzato se mi film líbil, i když američany nemám nijak v lásce, nešlo jim nefandit.

10. března 2010
avatar uživatele
70 %

Patriot není příliš vystihující název pro tento film. Určitě souhlasím s názorem Harrisona Forda, protože všechno se točí kolem pocitů a emocí jednoho jediného muže. Jedna věc se ale musí Patriotu nechat. Jelikož je válečný, představoval bych si něco naprosto odlišného od toho, co jsem právě viděl. Jedná se snad o úplně první film z občanské války v Americe, co spatřilo mé oko, a to je pro mě teprve plus. Jó, to není žádné „move, move, move!“ atd… Boj s takovými až nespravedlivými pravidly mě zaujal a to doslova. Vážně, v životě jsem to v takovém podání neviděl, tomu musím sklonit poklonu, konec konců spíš bych se měl klanět historii. Nu což. Příběh má spoustu silných, ale také slabých stránek. Zprvu je neuvěřitelně přetažený. Ony by fakt stačily ty dvě hodiny, protože ve filmu nejsou žádné zvraty, co se týče „konání“. Asi to někdo nepochopí, tím myslím, že se ve filmu odehrává pořád to samé. Zvraty tu jsou, to ano, dokonce i takové, které bych ani ve snech nepředvídal. Scénář má tendenci k takovým zvratům, až budete jenom nevěřícně koukat. Hned několikrát vás překvapí smrt hrdinových příbuzných. Člověk by si na začátku řekl, že na konci budou oslavy atd., všichni se budou veselit apod., ale ve skutečnosti je pravda někde uprostřed. Konec je trochu trapně dojemný, zato ne vždy všechno hrdinům vyjde. M. Gibson se zde nezdá být jako jediná hlavní postava, máme tu i H. Ledgera, ale po některých událostech už je jako jasný číslo jedna MG. Já si myslel, že to bude právě naopak. Zápletka filmu je zdánlivě jasná. Pomsta. Ale na tom se mi líbí, že hlavní hrdina neprahne pouze po hlavách viníků, nýbrž se zároveň snaží uchránit a starat se o svou rodinu. Záporný hrdina, J. Isaac se pro takovéhle role narodil. Když ho zde vidíte v té jeho pozici, máte sami chuť mu dát pár facek. Ostatně je to opět jen kvůli jeho filmografii, že se na film dívám. Jak jsem říkal, film se hodně často opakuje. Budete mít radost z úspěchů, ale po vícero těchto scén už vás to může začít nudit. Kostýmy a výkony herců jsou velmi dobré, jen je škoda, že některé události zde neměly význam, a proto film zbytečně protahovaly.

1. srpna 2009
avatar uživatele
90 %

Super

Skvělý historický film s napínavou a velmi reálnou a smutnou atmosférou. A k tomu všemu s vynikajícím hercem v hlavní roli. Sice jsem občas nechápala jednání některých hrdinů, ale je už je vedlejší. Film je pro mě přesto velice kvalitním a nezapomenutelným. Určitě doporučuji.

9. června 2009
avatar uživatele
100 %

opravdu skvělý film. dobře zpracovaný historický film, skvělé kostýmy, herecké obsazení a herecké výkony. opravdu vynikající výkon Mela Gibsna. děj filmu je opravdu skvělý a vždy se na film ráda podívám

25. března 2009
avatar uživatele
100 %

Nádhera

Tendle film je můj úplně nejvíc nejoblíbenější co se historických filmů týče. Obsahuje množství dojemných scén, při kterých se měkkýšům jak jsem já hrnou slzy do vočí :D.
A v neposlední řadě nabízí skvělou muziku kterou ocení každý filmový fajnschmecker.

28. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

The Patriot

Docela se stydím, že jsem se na tento film podívala až dneska, pořád mi v televizi unikal, až jsem si ho nahrála a donutila se podívat. Měla jsem totiž strach, že se mi nebude líbit, nemám ráda Mela Gibsona, nemám ráda ten přehnaný americký patos, to patriotství. Ale řekla jsem si, že od toho se oprostím a dneska nelituju, že jsem se konečně dívala. Ano, je tam spousta patosu, je tam Mel Gibson, ale hudba, kamera, exteriéry, to všechno se mi moc líbilo. Nostalgicky jsem si zavzpomínala na Heatha Ledgera a ve výsledku to vlastně bylo dobré. Příběh, ač má všechny mouchy historického velkofilmu, mě dokázal chytnout za srdce a během dívání se jsem se ani nijak nenudila, takže hodnotím pozitivně.

28. srpna 2008
avatar uživatele
100 %

Jedním slovem: strhující! Opravdu úžasně natočené válečné drama. Hvězdné obsazení.. nevím co bych tomuto filmu mohl vytknout, vřele doporučuji

26. srpna 2008

Nic. Vůbec nic. Žádným způsobem mě tento film neoslovil. A není se čemu divit. Další hollywoodská snaha o dojáček z války. nepovedlo se. A Mel to odskákal. 20 % za Mela

25. srpna 2008
avatar uživatele
90 %

Krásný film o tom, co člověk udělá pro svou rodinu i svou zemi. Gibsonův další zajímavý snímek...bylo to smutný...

21. dubna 2008
avatar uživatele
100 %

Moc pěkný film, jen mi stále trošku připomínal Statečné srdce. Čím to asi bylo??? Mel Gibson, historický film, hrdina, který všechno ztratil.. Jinak ale moc pěkný a dojemný film, kdo neviděl, tak určitě doporučuju.;-)

30. ledna 2008
avatar uživatele
100 %

Patriot

Člověk až neuvěřitelně nechápe co dokáže udělat pro rodinu jediný super vlastenec. Klidný a pokojný domov vystřídat za válečné pole a pak nakonec přijít o TO nejcennější o rodinu je snad noční můra každého rodiče. Věrnost svému národu a věrnost své rodině když dá morální člověk na váhu, výsledek shlédne v tomhle díle, které nevím proč nebylo nominováno.

15. září 2007
avatar uživatele
80 %

Americká revoluce

Je to pěkný film, který se ale snaží smíchat dva děje, které až tak úplně spolupracovat nemohou, podle mě - vztah rádobyklidného otce a rádobyvojáka syna, a válku o Americkou nezávislost (nikoliv Americkou občanskou válku, jak je v popisu i v názorech častokrát chybně uvedeno). A že je film moc patriotický? No, zaprvé mi to tak nepříjde, za druhé věřím, že takový zápal se opravdu mohl projevovat v této době (přeci jen, odtržení od Anglie byla podle mě dost velká akce), a za třetí, vždyť v každé historii je nějaká část, kdy racionalita uvažování ustupuje (vlasteneckým) citům... že, páni obrozenci?

12. května 2007
avatar uživatele
100 %

Skvely film ked si odmyslim ten piip americky patriotizmus.Ved by som velmi rad videl tych typkov co ked zbadaju svoju zastavu tak sa otocia a idu na istu smrt...Inak skvely dej,napinavy pribeh a vela necakanych a smutnych zvratov.

27. března 2007
avatar uživatele
100 %

parádny film, ktorý nám "ukazuje" dobu a vlastne aj nejaký ten úsek amerických dejín...bez smutných pasáži je to veľmi dobrý film...

27. března 2007

Patriot je skvělý historický dobrodružný film.Nechybí v něm napětí,brutalita,lítost a hněv.Mel Gibson je zde suprovej a nikoho jinýho si snad v Patriotovi nedovedu představit.Film Vás uchvátí jak hudbou,kamerou tak i střihem a hereckými výkony.Bravo!

3. března 2007
avatar uživatele
90 %

mel :)

Jelikož mám ráda historický filmy a ještě když v nich hraje Mel Gibson tak je to nejlepší kombinac...stejně jako tu :)...sice je to smutný a krutý film..najdu si čas a zabrečím si u něj.

16. listopadu 2006
avatar uživatele
100 %

historie

co by to bylo za historický film, kdyby se v něm neobjevil nějaký snímek souboje, natož pokud se jedná o jeden z dalších příběhů z občanské války v Americe. Drsné úkazy ze samotných bitev a to z jakým odhodláním a statečností nastupovali vojáci obou stran bok po boku a mizeli v tratolišti krve, či zákeřné bandy přepadající muži opuštěné domovy rabujíc a vyvražďujíc jejich obyvatele. To vše k válkám patřilo a patřit bude. Patriot se mi velice líbil.

11. listopadu 2006
avatar uživatele
70 %

Amerika ! zase...

Mel Gibson-národní hrdina-bojuje za vlast, za rodinu, za čest a svobodu...Počkat, to tady už jednou bylo. Určitě se pro tento druh filmu hodí..ale takhle se opakovat, to není originální, zkrátka, jeho obsazení byla sázka na jistotu. Ale Statečné srdce tu bylo první! Ať žije Amerika a vše americké !To by bylo, aby si Amerika o sobě nenatočila strhující film o své udatnosti, odhodlání a síle. Jo, to je ta filmová Amerika. Zajímalo by mě, jak by Angličané natočili film na stejné téma, určitě by se sebe nedělali pupek světa. Dost kritiky. Film se mi líbil. Ústřední dvojice otce a syna byla trošku moralizující, ale i tak báječně zahraná. Film uměl vystihnout silné momenty báječnou hudbou, takže o to víc ste se stali součástí děje. Jo, Amerika...

15. října 2006
avatar uživatele
100 %

Film vážně skvělý, Mel Gibson už má na takovéhle role přírodní talent. Až na padající hlavičky, je ten film vážně brilantní. Ale Bůh ví, možná za té války těch hlav spadlo mnohem víc! Co se týče mladičkého Heatha Ledgera....hodně moc dobrý výkon...určitě ho to vyšvihne vysoko.

16. září 2006
avatar uživatele
80 %

Patriotismus až za hrob

Jak se zdá tak Mel Gibson poněkud utvrdl v roli Patriotů. Nejprve Statečné srdce (pozn. můj nejoblíběnější film) a pak Patriot. Oba filmy mají hodně společného co se týče hlavního hrdiny. Nicméně na Statečné srdce to nemá, ale to nic nemění na tom, že film je kvalitní, dobře natočený a celkově docela vydařený. Úspěchu Statečného srdce však nikdy nedosáhne (alespoň ne u mně).

23. srpna 2006
avatar uživatele
90 %

Gibson vs. Isaac

Film, na který jsem se většinou po osvobození H. Ledgera M. Gibsonem přestal dívat. Scény jsou až příliš realistické, někdy až nechutné. To ale dodávátomuto snímku ten správný říz. J. Isaac si skvěle vybudoval pozici záporáka, H. Ledger ze své rané tvorby předvedl, že dovede zahrát i něco víc a M. Gibson.....takto snad ani nemusím komentovat. Závěrečná bitva domobrany je úchvatná, strhující. Film je.....velkofilm.

3. srpna 2006
avatar uživatele
40 %

No tak teda nevím..všichni tomu dávají 100 nebo 90% a mě se to teda vůbec nelíbilo, nebo lépe jsem se na to nedokázala dodívat. Asi to bude tím, že nemám ráda M. Gibsona

21. července 2006
avatar uživatele
90 %

Patriot

Velice dobrej film s Mel Gibsonem. Je zde hodně bitev takže sem se nenudil. Až na čistě americké věci je film dobrý.

20. dubna 2006
avatar uživatele
80 %

Vlastenec

Ak si chcete pozrieť historickú drámu určite by ste mali siahnuť po patriotovy. Film je úžasný a nestráca na kvalite, po celú dobu kvalitný dej. Mel Gibson sa mi perfektne hodí do tejto úlohy.

19. dubna 2006

Dost drsné

Mel Gibsona mám rád, v tomto filmu zahrál velmi dobře, je vidět, že není jen komik!
Příběh realistický a krutý, v některých momentech člověku běhá mráz po zádech, ale stojí to za vidění.
I takový může být život.

4. dubna 2006
avatar uživatele
90 %

Docelá krutý historický film, který určitě stojí za to ho skouknout. Láska k rodině a válka... jen se na to podívejte!

2. dubna 2006
avatar uživatele
konz
...
100 %

...ameriko...

Velice povedenej film z americke historie. Až na to že je to až moc americke. Velice se mi líbyl vykon Mela Gibsna

26. března 2006
avatar uživatele
100 %

Dobrý film o americké historii. A jak jinak, je plný amerického vlastenectví. Jen tam nemusela být ta scéna s kostelem.

20. února 2006
avatar uživatele
70 %

Proamerický, ale dobře natočený. Výborné akční scény a zajímavé nápady. Mel Gibson je jako vždy dobrý. Prostě dobrý popcorn film

8. února 2006
avatar uživatele
80 %

JO tohle je celkem zajímavý film, ale neni to ono. Sice je herecké obsazení velice dobrá, ale děj jeo ničem.

5. února 2006
avatar uživatele
100 %

...

Mno..tendle film je sice bohatý na efekty, a obsazení taky ujde, ale kromě toho že je to takový sado maso to ve mě moc velikej zážitek nenechalo..

2. února 2006
avatar uživatele
100 %

genialne

Uz davnejsie som si vsimol ze vacsina dobrych filmov zacina pokojne. Aj v tomto pripade uvodna scena, pohlad na slnkom zaliate polia a utekajucich chlapcov vyvola v cloveku pocit dobra a od takych sa neodchadza. Ostatne aj celove spracovanie celeho filmu bolo na velmi vysokej urovni. Dej putavy a dobrodruzny. Vidno ze tym ludom islo aj o nieco ine.

26. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Povedene

Je to nádherný a pritom silene smutný film!!! Ale opravdu se povedl, líbí se mi tu absolutne vsechno od kazdické scény az po obsazení kazdeho herce. Mel podal skvely herecky vykon a myslim ze ostatní, vcele s Heathem Ledgerem by se za ty své herecké výkony také nemusely vubec stydet. Celý film ve mne zanechal uzasny dojem, krásný a pritom tak smutný..

24. ledna 2006
avatar uživatele
90 %

Film s velkým F

V poslední době úroveň dobrých filmů hodně klesla. Horory nenahánějí strach, komedie nerozesmějí a u "dobrých" filmů se divák těší na reklamu až bude konečně moct zaběhnout k lednici a něco sníst. Avšak film Patriot patří k velice podařeným snímkům, které zaujmou. ožná bych vytkl pouze okamžiky, kdy teče krev, jejiž hustota není o mnoho větší než hustota vody. Každopádně se jedná o velice dobře pojaté a kvalitně zpracované dílo

24. ledna 2006
avatar uživatele
100 %

Ano, ano, ano. Super film s Melem Gibsonem se opravdu povedl. Moc se mi to líbilo a už jsem to viděl snad 10krát :-)

12. ledna 2006

The Patriot

Co bych to byl za fandu historických filmů, kdybych si nechal uniknout jedinečný snímek zachycující strhující válku počátků USA. Příběh hlavního hrdiny Benjamina Martina (Mel Gibson- můj oblíbený herec) je jedinečný a zasazen do realisticky zpracovaného prostředí a dobových bitev, se stává jednou z mnoha perel historických filmů. Výborně provedené efekty, hudba, zvuk, kamera a prostředí dokonale dokreslují celkový dojem. Není zrovna nejlepším historickým filmem, jaký jsem kdy viděl, ale zcela určitě bych jej zařadil do první 20. v mém žebříčku historických filmů. Pár drobných chybiček, co se ve filmu objevili nahradili herecké výkony a výborně realistické zpracování..dávám rovných 100%!

12. ledna 2006
avatar uživatele
70 %

ale jo

Film se mi docela líbil, mel Gibson v něm velmi dobře hrál a děj byl taky docela good...Akorát to bylo moc typicky americký no...

21. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Mel Gibson

Mel Gibson film povýšil do úplně jiných rozměrů. Strhl mě a celá ta občanská válka byla zajímavá podívaná.

11. prosince 2005
avatar uživatele
90 %

Nádhera! Nemám slov. Na obsazení si vůbec nemůžu stěžovat. Ale bylo mi líto Heatha. Mel Gibson opět ukázal, že umí hrát a režisér to, že dokáže natočit překrásný film.

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

Vynikajuci film

Tomuto hovorim skevly film zo vsetkym co ktomu patri.Musim uznat ze Mel Gibson sa tu predviedol v celej svojej slave a dodal film nieco co ho priviedlo k dokonalosti

3. prosince 2005
avatar uživatele
100 %

AAAA!!!

Tohle jeee nejlepší film kterýýý jseeem viděl můj nejoblíbenější film který jsem viděl nejmíííň stoookrááááttt!!!!kdo to neviděěl tak jeee blázen a musííííí to viděěěět!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!proč tu nejde víc jak 150%????já bych totiž tomuto filmu dal 9 9999 99999 9999%!!!!

21. listopadu 2005
avatar uživatele
70 %

Super

Jason Issacs byla moje jediná motivace, proč se na tento film podívat. Mela Gibona ( :D) Nemám nijak moc v lásce, potvrdil mi, že filmy jako Statečné srdce a Patriot jsou mu šité na míru, ale pro mě spíše nuda. Jason nezklamal, ani námět nebyl k zahození, dostávají mých 70%

12. listopadu 2005
avatar uživatele
90 %

Patriot

Film Patriot sem videl jiz nekolikrat a myslim,ze ho jeste parkrat uvidim.Jedinecny Mel Gibson zahral roli Otce-Patriota opravdu vytecne a muzu jen dodat,ze hudba byla na spickove urovni.

31. října 2005
avatar uživatele
100 %

Dobré

Pěkný film s poutavými částmi.. .o) Až do poslední chvíle jsem to Melovi fandil, aby vše dopadlo dobře a to jak...si musíte zjistit sami.. .o) Jednou večer jsem si k tomu sedl nebo spíše lehl a zaujalo mě to.. Dobré a ještě jednou dobréé.. .o)

9. října 2005
avatar uživatele
Lush
...
80 %

Pěkný

Velmi povedený film, hlavně od chvíle, kdy Benjamin zjistí, že válku nemůže pouze sledovat, ale i se aktivně podílet. Mel Gibson se hodí do válečno-dobrodružných filmů, jako například Statečné srdce.

Kdysi dávno
avatar uživatele
90 %

dobré

je to dobrý film ale nejzájímavější že mel gibson skoro vždy ať je nějaká válka ve filmech ve kterých hraje tak bojuje proti angličanům a jejich útlaku jinak tento film je rychlo poutavý a strašně hraje na srdce na začátku i na konci(př.: jak mává s krásnou americkou vlajkou na konci)

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Dobré

Výborný příběh bojovníka, který se mstí a zárověň bojuje za čest a za rodinu. Opět perfektní výkon Mela Gibsona, ale na Statečné srdce to zdaleka nemá. Líbila se mi jak výprava tak i bojové scény, které dobře vystihují dobu.

Kdysi dávno
avatar uživatele
80 %

Méně zajímavé než...

... již zmiňované Statečné srdce. A je to logické, protože skotský povstalec William Wallace je nám jistě bližší než nějaký účastník americké občanské války. Nebo alespoň mě osobně je to evropské dění blízké a srozumitelnější. Další věc, která mi mírně vadila, bylo otřesné vlastenectví a patriotství na každém kroku (vím, že se to jmenue Patriot, ale i tak). Občas to zavánělo strašným patosem. Neříkám, že to tam nepatří, ale v jistých chvílích to bilo do očí. Takže tohle bylo jen pár dojmů, které mi kazily jinak celkem bezchybný film se skvělým hercem v hlavní roli. Mel byl pro tuto postavu jak stvořený.

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

Nic nového pod sluncem

Příkladná ukázka amerického patosu. Obzvláště to pobíhání s národní vlajkou v konečných scénách. Nemůžu si pomoci, tenhle film prostě nepřinesl nic nového. Hlavně, že Mel to všechno zvládl a my můžeme jen závidět, jaké to má/měla Amerika příkladné hrdiny.

dodatek: Až teď jsem si přečetla, co na to píše d-i-r-k. Vypadá to, že máme podobný názor, opravdu nebylo mým cílem, od tebe něco opisovat.

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

Super!!

Když je to historický film a hraje zde Mel Gibson není co dodat!! Je to perfektně natočený!! Má perfektní příběh a vše kolem!!

Kdysi dávno
avatar uživatele
100 %

:0)

Jelikož miluju historické filmy z jakéhokoli prostředí i doby a navíc je Mel Gibson jeden z mých oblíbenců,řadím tenhle film mezi jeden z několika filmů, ke kterým se ráda vracím.Není to klasický příběh plný lásky,ale navíc i smrti,válek a to vše i z pohledu malých dětí...Je naprosto v pořádku,že američané točí podobné filmy,protože to je prostě jejich historie!!!I my přece točíme filmy ze svého prosředí(které jsou ale naprosto úžasné!!!)

Kdysi dávno
avatar uživatele
60 %

...

patriot by byl pěknej film nejen protože tam jsou některý sekvence opravdu výtečný a hraje v něm mel gibson.. .ale bohužel taky obsahuje neskutečně skutečnou dávku toho americkýho patosu..

Kdysi dávno
avatar uživatele
70 %

L--o--o

Líbil se mi poutavý příběh a Mel se mi do hlavní role fakt hodil:))) Nicméně na můj vkus tam bylo moc utrhnutých noh. Historické filmy mám ráda, ale viděla jsem lepší než je Patriot...

Kdysi dávno
avatar uživatele
40 %

Ne-e

Pokud na tomto filmu budu něco hodnotit kladně, pak je to závěrečná bitva a to, že je pojednáváno o zajímavém okamžiku v historii Ameriky. Jinak je film dlouhý a díky nulové invenci čehokoli se stává nudným...

Kdysi dávno