home
Cesta bojovníka

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
100 %

Pathfinder

Působí dost ponuře, v některých scénách až drasticky surově, no hlavně mysticky... Scény kde se bojuje jsou sice akční a zajímavé, ale na film o bojovém nájezdu nepo spíš přistěhovalecké plenění poněkud málo... Vikingové jako správní Barbaři mají brutální zbrane, no Pathfinger má něco navíc! Sílu ducha, která vítězí i nad hmotou...

15. prosince 2009
avatar uživatele
80 %

Mě se film líbil. Neexistuje film, kde nenajdete historickou blbost. Vždy se nějaká najde. Přilby s rohy, no tak ruku na srdce, kdo by si hned nevzpomnhěl při slově Viking na tu helmici, či na dračí loď? Vikingové tu byly možná vykresleni až moc krutě, ale co vím tak se zrovna moc s lidma nepárali ani v Evropě. Že byly modernější zbraně, toho si všimne málokdo, a na to amíci spoléhali. Filmaři spolehájí více na akci a v poslední době na brutalitu té doby, než na historickou přesnost. Je to sice smutné, ale je to tak.
I přes historické chyby, temné prostředí (které není na škodu), celkem odhadnutelný příbeh se mi film líbil. Mohl být lepší, ale i horší.

19. listopadu 2009
avatar uživatele
40 %

Hrozná blbost. Byl jsem zvědavý, jak nám milý režisér vylíčí Vikingy, ale to co udělal? Příšerný kecy a snůška lží. Vikingové zde byly za nemytá, nečesaná, krvežíznivá monstra, která vydávala zvuky jako lvi a každého hned zmasakrovali. O tomto národu si nedělám žádné iluze, ale tohle bylo vyloženě divné. Raději se ani nebudu zmiňovat o tom, co měli na sobě, snad jen jeden příklad za všechny, Vikingové nenosili přilbice s rohy! Při nárazu by si totiž zlomili vaz. Historicky je to teda dost nekvalitní. O to ale zde nejde. Všechno se vsadilo na akci, potažmo způsoby jakými hlavní hrdina likvidoval všechny ostatní. Jak už to bývá, náš ctěný hrdina byl opět neporazitelný a kosil jednoho za druhým. Alespoň, že ta vizualita se povedla. Rozhodně nejsvětlejší místo. Boje byly pěkně udělány a ruku v ruce to šlo s brutalitou. Krev zkrátka stříkala na všechny strany. Odstraňování nepřátel v potemnělém lese sice má co do sebe, ale za chvíli vás to omrzí. Liší se to jenom v tom, že mu useknou nebo urvou jinou část těla. U pozitiv jsem tedy rázem skončil. Další příspěvkem do černé listiny tohoto díla byl děj. Hrozně primitivné, ohrané, předvídatelné a navíc, aby toho nebylo málo, museli sem prostě nastrčit lásku. Neuvěřitelné, že i v chaosu se vždycky najde čas pro něžné dušičky, působilo to jako pěst na oko! Cesta bojovníka mě tedy ohromně zklamala. Dnes chtějí lidi asi jenom jatka, protože jinak si nedokážu vysvětlit to, proč film natočili. A obsazení Karla Urbana z Pána prstenů mi přišlo docela směšné. Dosadit tohoto herce do takovéhle věci nemělo význam, jelikož i kdyby tam dali Pierce Brosnana, působilo by to pořád stejně. Hlavní obsah se nezapře. Masakr a nic jiného! Původní Vikingové s Banderasem se s tím nedají srovnávat! Už se na ně těším.

16. března 2009
avatar uživatele
80 %

Karl Urban

Je to zajímavý dobrodružný film z prostředí vikingů, ale neudrží si napětí po celou dobu. Jsou tam místa, která mi připomněla jiné filmy. Například Rambo, Pocahontas a další.

9. ledna 2009
avatar uživatele
80 %

Vikingové a koně

Film se mi zdál většinu doby dost temný, ale stále držel zajímavou napjatost. Možná Vikingům dali dost moderní zbraně a udělali z nich až moc krvelačně vraždící stroje ale jinak pěkné. Co mě zaráží byli koně které měli, všichni černí Daelští poníci. Moc mě to mrzí protože Koně vykingů jsou zcela jiní většinou krásně bílí s rezavými fleky po těle a rošťáckým výrazem, ale je pravda že tyhle boží koníčci se do takhle temného vylmu asi moc nehodili... přesto se mi líbí celý děj a dávám krásné hodnocení 80%

25. prosince 2008
avatar uživatele
60 %

Od tohoto filmu jsem čekal tedy mnohem více. Hodně mi zde chyběl příběh - byla to jedna a ta samá věc po celou dobu filmu. Jinak bojové scény celem ušly.

29. dubna 2008
avatar uživatele
60 %

V celku pěkné

Příběh fajn, jen mě tam udivilo pár věcí, například když vylezli z vody tak po chvilce byli suší nebo že nezmrzli v takové zimě, když tam běhali skoro nazí. No, co už. Po vynechání několika detailů se mi to líbilo. Shlídla jsem to 2X.

31. ledna 2008
avatar uživatele
50 %

Dalo se to

Možná proto, že již před shlédnutím jsem byl všude bombardovaný negativním hodnocením, nevím, často tohle bývá důvod, prostě očekávání většinou překvapí. No můj pohled na film asi takto: Slušné scény, slušný zvuk, fantastická přírodní scenérie. Kritizované barvy mi vůbec nepřišly špatné, prostě zapadaly do atmosféry. Osobně mě vadí spíše poskakující či útržkovitá kamera, obecně ve filmu, no a tohle se u tohoto snímku nekoná.
Indiány mám rád. Pro všechno pozitivní výše jmenované dávám dohromady 50%. Tedy pro mě celkem koukatelný film.

23. ledna 2008
avatar uživatele
60 %

Mohlo to byt lepsie

Hl. myslienka sa mi pacila, a aj filmove efekty boli dost dobre, lenze film nenaplnil vela zo svojho potencialu. Film mi pripadal prilis rozkuskovany, a bolo tam plno dost nezmyselnych rozhovorov a aj celkovo snimok. Na mnohych miestach bol az prehnane brutalny, pritom by sa nic nestalo, keby tie sceny boli menej nechutne. Dal by som 6/10

24. listopadu 2007
avatar uživatele
Arms
...
80 %

Čekal jsem víc...

Film se mi zdál poměrně slušně zahraný, ale ten příběh neměl takový potenciál, aby z toho byl trhák. Vždy, když tam byla řeč o tom, jak jsou vikingové nepřemožitelní jsem si vzpomněl na římany. ... Pro ty co film neviděli - je tam hodně krve, ale za zhlédnutí to stojí.

21. října 2007
avatar uživatele
20 %

No ale fuj, to zase byla hloupost! Kvalita hereckých výkonů nulová, dialogy trhaj uši a občas jsem nevěřila, zda to opravdu říkají nebo zda nesnim a Nispelovi bych nesvěřila ani režii estrády na Nově. Hloupost...

12. října 2007
avatar uživatele
40 %

Hodnocení: 2 z 5 (**)

Filmy podobné Barbaru Conanovi v oblibě moc nemám, ale na tento jsem se hodně těšil. V první řadě mě zajímal střet dvou odlišných kultur a boje mezi nimi, a v druhé jsem byl zvědavý na vizuální stránku, která se prý dokonce měla podobat Třístovce. První šok jsem zažil, když se na scénu přiřítili Vikingové! Přiznám se, byli to trochu jiní chlapi než jsem čekal. Každý z nich tu měří snad dva metry, vyzbrojený a obrněný je tak, že by těch nebohých indiánů na něj muselo jít snad deset a vrcholem je, že při boji vydává takové zvuky, že by i Rambovi naběhla husí kůže. Jak je vidět, o historickém filmu se v žádném případě mluvit nedá... Tuctovější děj jsem dlouho neviděl - hlavnímu hrdinovi Vikingové vybijí velý kmen a on se začne mstít. Nic víc se na plátně nestane, takže plně chápu lidi, které Cesta bojovníka nudila. Náš hrdina je samozřejmě nesmrtelný a ve stylu Chucka Norrise likviduje nepřátele po desítkách. Nutno ale dodat, že je zabijí efektivně se slušnými digitálními triky, což je vůbec asi, až na pár solidních momentů (mučení indiánů), jediné pozitivum, které jsem tu našel. Obsazení Karla Urbana do hlavní role se při pohledu na nízký rozpočet a jméno režiséra také dá pochopit. Těch 40% je vyloženě z milosti, ale zhruba odpovídá.

8. října 2007

hmm blábol

až mě to dojmulo k slzám jak ti zlí vikingové vraždí nebohé indiány ... je vidět, že amíci nemají žádnou pořádnou historii a musí si vymýšlet takové bláboly.
Pokud ale člověk odhlédne od reality a kouká se na to čistě jako na pohádku, tak to tak strašné není, ale podruhé to neuvidím.

2. října 2007
avatar uživatele
70 %

aj

Na film sem se celkem dost tešil po tom co jsem viděl trailer protože ten byl a působyl dost dobře,akčně ale samotný film me kapánek víc zklamal,čekal sem víc a mohlo to být lepší. 70% si zaslouží snaha byla

29. srpna 2007
avatar uživatele
40 %

Rekordy to asi trhat nebude

Jestliže vezmu v úvahu v jaké době se film odehrává, tak se k tomu dobře hodí ta pochmurnost, barvy laděné do tmava až černa a téměř minimum mluveného slova. Záběry přírody jsou krásné, ale jenom kvůli nim bych na film znovu rozhodně nešla.

25. června 2007
avatar uživatele
60 %

...........

Asi tak, mohlo to být lepší ale zas taková hrůza to nebyla ... Dalo se to na to divat tak jestli nemate co na praci tak si to klidne omrknete :) ... jinak hlavni hrdina je fakt borec ... ale nekdy az moc no :D

9. března 2007