home
Paříž, Texas

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Nastassja Kinski

Je to netradiční rodinné drama a i přes pomalé tempo je to hodně poutavý příběh, který zaujme až do výsledného rozuzlení.

12. srpna 2013
avatar uživatele
90 %

Tak to vidím já...

Velmi osobní film, který přirozeně a silně zobrazuje lidské odcizení. Pomalu plynoucí až ke svému konci mě každopádně naprosto strhnul.

27. února 2011
avatar uživatele
100 %

Paris, Texas

Web "www.kfilmu.net" uvádí v základní informaci o tomu filmu "Česká premiéra: Neznámo kdy, ale už byla." Mohu spřesnit tento údaj - na tomuto, v mnoha ohledech, mimořádném filmu jsem byl v jednom pražském kině v roce 1985, tj. rok po jeho premiéře.
Na případnou otázku "Jakto, že si ten rok pamatuji" mohu odpovědět jednoduše v roce 1985 jsem nastoupil do posledního ročníku VŠ. Na otázku "Proč si ten film pamatuji" mohu odpovědět také jednoduše - zanechal ve mně mimořádně silný dojem. V té době jsem na něj šel dokonce dvakrát.
Mnozí si řeknou, co má film společného jak s Paříží, tak s Texasem - a odpověď není vůbec lehká. V ději filmu totiž odpověď padne pouze jednou a navíc tato odpověď nemá v dějové přítomnosti skoro žádnou váhu - Paříž je totiž jakási velmi malá vesnička ve státě Texas (USA).
Děj filmu je zbytečné popisovat - od toho jsou jiní, ale po svém rychlém začátku a pomalém středu je konec tohoto filmu strhující. Nikdy před tím a nikdy potom jsem herečku Nastasju Kinski neviděl tak dobře a sugestivně zahrát jakoukoliv jinou postavu.
A proto každému, kdo má alespoň trochu rád dramatické filmy, tento filmu doporučuji.
Tomuto filmu, který, jak už jsem výše napsal, ve mně zanechal trvalou vzpomínku a výkonu hlavní představitelky, nemohu dát méně než 100%.

23. listopadu 2008