home
Paranormal Activity 3

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
40 %

Od 10 k 5

Z prvního dílu jsem byla unešená, druhý už byl trochu horší, ale pořád se na něj dalo dívat. Ale co mělo být tohle? První polovinu snímku budiž, ale druhá byla přemrštěná. A ten konec! No... nemám slov. Za všechno může "čarodějnická bábina"? K smíchu. A neodporučuji, jestli nechce po zhlédnutí kontatovat, že to byla ztráta času.

15. srpna 2012
avatar uživatele
30 %

Paranormal Activity se pomalu a jistě stává sérií, která má obrovský potenciál se neustále rozrůstat. S tak nízkými rozpočty, které se zaplatí během prvního promítání v kinech, se tomu ani nelze divit. Ale i přes fakt, že tvůrcům se vždy peníze najisto vrátí, nenapadlo je už někdy, že to už stačí? První díl Paranormal Activity, ať slavil celkově sebevětší úspěch, měl objektivně vzato přece jen něco do sebe. Ukázal nám, že videa z první ruky ještě nevyčerpaly všechny nápady, a že se dají natočit lépe než se zombies. Docela rozumím tomu, že se chtěl využít potenciál rozličných paranormálních jevů v dalších dílech, ale už nechápu, jak může být někdo spokojený s tím, kam až to zachází. Třetí díl Paranormal Activity poslušně pokračuje v tom, co nakousl už díl druhý. Ačkoliv z 95% nikam nesměřuje a pouze monitoruje neobvyklé události, pořád se snaží dějově předcházet předchozí díly, neustále prohlubovat podstatu toho všeho, a zároveň tím stále více zvýrazňovat tu šaškárnu, která začíná být čím dál směšnější. Když se to tak vezme, je paradoxně zrovna příběh to jediné, co zde tak trochu stojí za zmínku. Důvod je jasný. Trojka totiž vedle rozvíjení příběhu nepřichází vůbec s ničím novým, a opět nabízí jen znovu a znovu oprašované motivy. Už potřetí divák nemá šanci zaznamenat nic jiného, než občasné zvýraznění akustiky, vidět nečekané otvírání a zavírání dveří, pomalé pohyby nějakých věcí, slyšet podivné zvuky na schodech a tak dále, a tak dále… A aby toho nebylo málo, ještě víc tu irituje ten lidský element neutuchající nedůvěry v to, že se tu odehrává něco víc než výplod dětské fantazie. Promiňte, ale přidávat ke starým motivům ještě klišé je na mě už trochu moc. A ten příběh? Ačkoliv se u Paranormal Activity člověk prakticky vůbec nebojí, myslím, že všichni chceme v zájmu reputace série zůstat u něčeho neobjasněného a tajemného, než se nakonec dozvědět, že v tom má prsty nějaký satan či démon.

11. února 2012
avatar uživatele
60 %

No, čekala jsem, že to bude lepší. Na jedničku a dvojku to určitě nemá. Nechápu ten konec. Vždyť to mělo dopadnout tak, že jim měl shořet dům, tak jak to bylo řečeno v jedničce. Ti rodiče přece vůbec neměli dopadnout tak, jak dopadli... Nevím, trošku to nechápu...

28. ledna 2012