home
Pacific Rim - Útok na Zemi

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
20 %

Au

Páni, větší debilitu jsem už dlouho neviděla. Skoro bych nevěřila, že to mělo jen 131 minut, zdálo se to dvakrát tak dlouhé. Nějaký zázračný děj u podobných filmů člověk nečeká, ale když už to tedy založím na mega bitkách, nebylo by od věci, kdyby bylo alespoň občas něco vidět. Příliš často jsem si nebyla jistá, jestli nevěřícně zírám na kus mašiny nebo hlubinné zrůdy.
Věci, jako jak můžou být návštěvníci z hlubin naklonovaní a přitom vypadat každý naprosto jinak s úplně jinými schopnostmi, nekomentuji. A když na vás tenhle tvor vyplivne hektolitry kyseliny, která za vaším ramenem rozežere mrakodrap, není lepšího nápadu, než strčit mu do toho chřtánu ruku, že? Podobných přehmatů je ve filmu příliš mnoho. Osobně jsem se u některých okamžiků (zvlášť ke konci) výborně nasmála, ale asi ne úplně na místech, která měla být podle autora k popukání.
Tohle pro mě zkrátka spadá do ranku "never more". Podruhé už bych to nevydržela.

22. května 2017
avatar uživatele
80 %

Poslední dobou se mi začínají víc a víc líbit sci-fi filmy. Začal jsem dokonce i číst knížky se sci-fi tématikou. Je to asi tím, že doba šla dopředu a filmy s touto tématikou v dnešní době již vypadaji autenticky a proto se mi asi tak líbí. Kdyby jste si pustili film sci-fi natočená před třčiceti lety a ny\ní tak je to nebe a dudy. Stačí porovnat filmy jako třeba japonská Godzilla z nějakých sedmdesárých let a Nejnovější Godzilla. Proto pokud máte rádi filmy s touto tématikou, tak neváhejte a určitě se podívejte

9. ledna 2015
avatar uživatele
70 %

Ohlušujúce monštrá

Filmy, v ktorých bojujú monštrá, vyžadujú pre lepší efekt na DVD ohlušujúci zvuk. V tomto prípade si štúdio dalo záležať a po nastavení vyššej hlasitosti na domácom kine Vás pohltí ohromujúci rev strojov a príšer. Tento film neovplýva veľkým dejom a pre jeho priebeh sú práve súboje rozhodujúce, dostatočne zaujímavé a filmu zvyšujú jeho hodnotenie. Rozhodne je to sci-fi, ku ktorému sa určite raz vrátim.

14. ledna 2014
avatar uživatele
80 %

super adrenalin

Když si Transformeři s Godzilou dávají po čuni... Super adrenalinové odreagování zaměřené spíše na efekty. Příběh přímý, bez zápletky a předvídatelný, alespoň jsem u toho nemusela moc přemýšlet.

24. listopadu 2013
avatar uživatele
40 %

Kdysi jsem snad i měl malé nutkání vyrazit na to do kina. Jsem rád, že jsem se udržel a schoval si to na lepší filmy. Když pominu, že to je nudné, vymleté a omleté, stejně jako třetí tranformeři (kteří jsou alespoň přehlední a akční), tak tohle je šeredné. Nejen, že jsem přes tu změť suti skoro nic neviděl, ale mě ani nelákalo nic vidět. Ok, obří roboti dávají pořádně pěstmi velkým dinosaurům. Šestileté dítě v imaxu bude mít otevřenou pusu dejme tomu tak jednou za 30 minut, když v té tmě a dešti, popřípadě pod vodou rozezná, že tam stojí šedesátimetrový robot proti osmdesáti metrovému monstru. Ale divák průměrných nároků by musel odejít z kina. Divím se, že tohle Del Toro dokázal protlačit do kin a sehnat na to prachy, to je největší zázrak. A jsem rád, že pořád kolem mě existují magoři, kteří to natočí a pár, kteří se to snaží zaplatit, ale tohle je film ve stylu levné videohry - zabijem mostrum, kecáme, další monstrum vylézá ze země, zničí robota, jiný zabije monstrum, kecáme, pozor, další Kaiju vylézá ze země, pošleme roboty. A tohle mělo točit Hobita? Ať si natočí třetího hellboye, vytvoří si nové blbé postavičky a nechává je vybuchovat v záplavě slizu. Ale ať nepro..dává čtvr miliardy a nechá něco pro nadějnější tvůrce.

17. listopadu 2013
avatar uživatele
70 %

Pacific Rim

Trailer v kině kdesi před létem mě navnadil. Film vypadal velkolepě, akčně a zábavně. Pacific Rim mě v podstatě vůbec nezklamal. Na to, že jako ženská akční sci-fi rozhodně nevyhledávám, jsem se dobře bavila. Jednoduchý děj vůbec nevadí, snímek obsahuje klišé, která tam mají být, a také to nevadí, fenomenální bitvy strhnou. Je to megalomanské, samoúčelné a na jedno zhlédnutí, ale když se nenudíte, nesejde na tom.

21. října 2013
avatar uživatele
70 %

Asie. Roboti. Tma.

Toto bylo mé první setkání s Guillermem del Torem a musím uznat, že mě velmi pobavil. Tahle letní akční oddychovka na mě zapůsobila bezchybně svým humorem, nadhledem, obrovskými roboty a ještě většími obludami nejasného původu, a zejména mě potěšila svým kašláním na současné žánrové tendence, které diktují rádoby hluboké myšlenky a existenciální krize protagonistů. Dvě hodiny v kině utekly, ani nevím jak. Umělecké hodnoty se samozřejmě hledají těžko, ale bylo to velmi osvěžující.

25. července 2013
avatar uživatele
80 %

I když představa o obřích příšerách a obřích robotech zní jako naprostá šílenost, Pacific Rim je přesto neuvěřitelný nářez! Mít skvělý nápad, prostředky, herce a k tomu Guillerma Del Tora se vyplatilo i v případě filmu, který na první pohled vypadá jako dvojče Godzilly a jako blockbuster, z jehož trailerů si můžete poskládat celý film. Pacific Rim překvapuje, kde se dá, mimo jiné také proto, že s akcí vůbec neváhá a svým námětem dělá podívanou, která se dějovou posloupností úplně liší od podobných mimozemšťanských invazí a godzilla-filmů. Akcí se nešetří, stupňuje se, humor nechybí, příšery jsou větší, roboti jsou poškrábanější, sice si člověk rychle zvyká, ale pořád to má styl... Pacific Rim je přesně ten film, na který chceme pro všechny ty výborné audio-efekty chodit do kina a utrácet i za IMAX!

12. července 2013
avatar uživatele
80 %

Ron Perlman

Děj se odehrává ve strhujícím tempu a 3D akce v tomto filmu opravdu udělají dojem. Ještě lépe vykreslit emoce mezi lidmi a bylo to dokonalé.

11. července 2013