home
Ozvěny mrtvých

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
60 %

Tak to vidím já...

Velmi primitivní duchařina, která má štěstí na kvalitní obsazení (nejlepší je překvapivě ten malý kluk). Má to pár silných momentů, ale celkově to na svých bedrech táhnou právě jen herci. Ale zase takoví borci, aby z toho udělali něco zvlášť pamětihodného, to nejsou.

1. července 2012
avatar uživatele
70 %

Film Ozvěny mrtvých stál u zrodu horrorů, které začaly procházet velmi populárním obdobím. Se stále se zlepšujícími dispozicemi studií na počátku jednadvacátého století nastal po upírech, frankensteinech a příšerách věk pomst ze záhrobí naštvaných duší zemřelých v úplně jiném stylu, než jakým se prezentovaly vyvražďovačky typu Freddyho nebo Jasona. Ozvěny mrtvých po dvaceti minutách nerozjíždějí sérii nechutných vražd, zato sázejí na děj a především jeho atmosféru. Není to žádná přednastavená kaše, nýbrž jakoby film vedl diváka temnou chodbou, kde neví, co na něj vyskočí zpoza rohu. Zkrátka chytne diváka hned na začátku na lákavý námět a pak už nechá napětí a očekávání diváka dělat své. A jak mu to funguje. Stačilo, aby se v jediné scéně objevil a zmizel duch, a člověk byl schopen spokojit se „pouze“ s dějem plným neznáma a mysteriózna. Příběh jakoby se přesunul úplně do pozadí a svou práci odváděly lekavé scény a stále se rozrůstající hrdinovo šílenství. Ovšem za důvodem, proč je tento film tak nedoceněný, přehlížený a takřka zametený pod koberec, stojí bratrský Šestý smysl. Není nejmenších pochyb, že je nejúspěšnějším kouskem svého druhu, a že ostatní pokrývá svým stínem, zvlášť když vznikly ve stejném roce. Jeho atraktivnější obsazení a především legendární zakončení má na Ozvěny mrtvých opravdu nezanedbatelný vliv. V obou případech je totiž malé dítě mluvící s mrtvými, kteří nespočinou před dopadením toho, kdo za to může. Šestý smysl ale převažuje v originalitě i osobitosti. Je to trochu škoda, ale i tak mají Ozvěny něco do sebe. Myslím, že jejich silnou stránkou jsou i detaily, které, když si jich divák všímá, nevyznívají do nikam, ale nacházejí v průběhu své uplatnění. Horroru nabitého strachem jsem se sice nedočkal, ale pořád jde o kousek, na který se hned tak nezapomene.

12. května 2012
avatar uživatele
90 %

Jednoho dne se vzbudíte a zjistíte, že jste vy nebo někdo jiný otevřel dveře do jiného světa. Do světa, kde neexistuje žádné „možná“, protože všechno je skutečné. To, co se může zdát jako sen je skutečnost a žádná iluze.

Předlohou pro tento film byla stejnojmenná kniha od Richarda Madisona. Jak je ale vidět, v tomto případě je film známější. V lecčems připomíná Šestý smysl a Kevin Bacon v hlavní roli perfektně vystihl povahu člověka, který vidí mrtvého člověka. I když to nemohu soudit, protože mně se to nikdy nestalo, alespoň ne v tom smyslu, abych mohl tvrdit, že to je skutečnost.

Ozvěny mrtvých jsem viděl znovu po šesti letech. Po tu dobu si z filmu stále pomatuji dost a je vidět, že ve mně nejspíš zanechal mnohem větší stopu, než jsem si prve myslel.

Téma vidění mrtvých je lákavé z mnoha důvodů. Předně dává režisérovi i hercům široké možnosti pro uchopení celého příběhu. Ať už ho pojmete jakkoli, jen málokdy zkazíte tolik věcí, aby se na film nedalo dívat vůbec.

Ke snímku „Ozvěny mrtvých“ se nyní, kdy mám dvd, budu zajisté ještě několikrát vracet a stále od něho budu odcházet se stejným nebo alespoň s podobným kulturním zážitkem. Obohacen o strach, hrůzu, nepoznané a pohlcen čímsi tajemným a neznámým.

4. září 2009
avatar uživatele
60 %

Stir of Echoes

Zase jednou další duchařina. Tahle je dobře hodnocená a zní zajímavě, tak proč se na ní nezkusit podívat? Pár minut po shlédnutí mohu říct, že film měl navíc. Film měl na to, se vyrovnat šestému smyslu, ale on ne, on se radši vydal svojí cestou a tak si vlastně ubral na kvalitě. David Koepp nám sice ukázal jak dobře umí navodit atmosféru a mrazení v zádech, ale stejně tak nám ukázal, jak snadno jí zase umí stáhnout. Tudíž v druhé půlce už si film tolik neužíváte. Ze začátku máte pocit typu "jo, to se mi bude líbit, začíná to dobře". Bodejť by jste ten pocit také neměli, když film začíná tak strašidelně a (podle mě) originálně, navíc Koepp tak dobře zvládl scénu s hypnózou, ale v této scéně bych chtěl hlavně pochválit kameramana, neboť tahle scéna je opravdu umělecky zpracovaná a já si jí užíval asi nejvíc z celého filmu. Po téhle scéně přichází na scénu lekací scénky a nebo scénky plné napětí. Ty opravdu vyzněli tak, jak měli. Divák se bál toho, co uvidí v dalším střihu a poté si následně oddechl, když lekací scénka nenastala. Pak sledujeme změnu hlavního hrdiny, na mě je ta změna trochu velká, šílená a přehnaná ale co už. Pomalu divákovi začíná docházet o co ve filmu půjde a tohle zjištění mě trochu zklamalo. Nemyslím to zjišťění, že hlavní postava komunikuje s duchy, myslím to zjištění, že hlavní postava komunikuje jen s jedním duchem. Tím pádem se děj stává jednoduchý a docela předvídatelný. Kdyby Koepp děj trochu rozvinul, byl by film podle mě zajímavější. Sice se na konci pěkně dívá na to, jak do sebe film hezky zapadá, jenže to trochu nudí. V konečné scéně Vám dojde, že celý film šlo spíš o tu kriminální zápletku, takže jsem měl pocit, že celá první půlka filmu byla zbytečná. Ano, v závěru se objeví pár malých zvratů a překvápek, jenomže zpackaný film už nic nezachrání. Teď k hercům. Filmů s Kevinem Baconem jsem moc neviděl, takže nemůžu dostatečně posoudit, ale zde hrál takový průměr. Chlapa, který se zbláznil a chce za každou cenu přijít tajemství na kloub hrál už kdejaký herec a Bacon z nich moc nevyčnívá. Z dalších herců mě už zaujmul jen Zachary David Cope, který jako klidné, nevystresované dítě mluvící s duchy obstál velmi dobře. Pak už mě zde jen potěšila malinká účast seriálových hereček Lisy Weil a Jennifer Morrison. Jedním dechem: "První půlka je jako z pravého duchařského thrilleru, všechno je tak jak má být. V druhé polovině se ale všechno zvrhne a atmosféra zmizí. Mám pocit, že jsem se koukal na dva úplně odlišné filmy a to mi na filmu vadí ze všeho nejvíc." Dám 50 % za první polovinu a 10 % přihodím za obstojné herce. Dohromady tedy 60 %.

11. června 2009
avatar uživatele
90 %

Fakt skvelej horurek. Fakt mne moc zaujal. Kvalitnej a napínavej dej. Kevin byl hooodne dobrej. Fakt dobrý.

10. května 2008

SUPER

Takovéto typy filmů mám hodně ráda...dokážu se koukat na jakýkoliv horor ale tyhle jsou prostě nejlepší..moc se mi to líbilo a docela na takové schopnosti věřím...fag moc hezký a napínavý ;o)

20. srpna 2007
avatar uživatele
80 %

Ozvěny mrtvých

Takovéto filmy ze záhrobí se mi moc líbí, a tenhle není vyjímkou. Bylo to napínavé, a děj byl dobře promyšlený. Trochu mě překvapily některé herecké obsazení, ale nijak mi to ve filmu nevadilo. Líbí se mi na tom, že i když je to horror tak to nemusí být žádný krvák, jak je tomu i u více filmů (vetšinou u těch co za něco stojí).

26. března 2007
avatar uživatele
80 %

....

Tenhle film se mi fakt líbi už jen díky tomu, že mám tyhle témata ráda. Dost jsem se u filmu bála a konec nebyl předvídatelný. Všechno do sebe celkem pěkně zapadalo a herci byli dobří. Mě to zkrátka vyhovovalo :).

14. března 2007
avatar uživatele
100 %

Povedený film ze strašidelnou tématikou.Super herecký výkon člověk by mu i uvěřil,že se z bláznil.Hudba tomu dodávala takový zvláštní tajemno.Určitě ho ještě párkrát zkouknu!

1. března 2007
avatar uživatele
70 %

Výborný Kevin Bacon, kterému role sedla, i když na dobráky není stavěný. Atmosféru podtrhvalo i pár lekaček a zajíavé vyvrcholení. Celkově povedený film

30. července 2006
avatar uživatele
hani
...
80 %

Kevin Bacon mě překvapil. Já ho moc nemusim, ale tady se mi líbil. Film byl zajímavý a měl docela povedenej konec. Jenom tam mohly být nějaký lekáky.

30. července 2006
avatar uživatele
70 %

Člověk se i lekl. Ale dalo se čekat, že "obtěžovatelka" bude v domě hlavního hrdiny. Filmu dodával šmrc a jakési kouzlo Kevin Bacon (můj oblíbenec). Trochu prosté, ale celkově docela dobré, tim chci říct, že mě ještě jednou promítání filmu nezabije.

16. července 2006