home
Vikingové II

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
90 %

Povedený dobrodružný film s nádechem, spíše velkým nádechem fantasy. Povedené akční scény, ať už s meči nebo s ostatním. Jen jedna věc mi nebyla tak moc jasná, jak Kainanovi lidé získali tolik informací o Zemi. Chvíli to vypadalo, že jde o někoho z budoucnosti, ale tak to asi míněno nebylo. Ale teď k ději, příběh postupuje bez zadrhávání, propojení mimozemské a vikingské části promyšlené, Morveen úchvatný (ne jeho skutky, ale zpodobnění). A rozhodně se nedá říci, že by ve filmu chyběla červená. A James Caviezel v hlavní roli nezklamal.

26. února 2013
avatar uživatele
90 %

VERY GOOD "B"

Ak si mám vybrať medzi drámou, plnej "logiky" alebo fantasy filmom, ktorý je plný "uleteností", neváham a volím fantasy. Veď čo je lepšie, ako si oddýchnuť a zabaviť sa. Na drámy má človek bežný život, na zábavu fantasy. V prípade tohto filmu to takto funguje. Sadnete si, necháte sa unášať príbehom, súbojmi, priateľstvom medzi nepriateľmi, odvahou a zodpovednosťou hlavných hrdinov, slovom, jedinečnou zábavou na večer. Čo na tom, že sa jedná o "B-čkový" film. Ak funguje všetko tak ako má, oplatí sa venovať 2 hodiny života takémuto filmu. A na ďalší deň v práci, hup do nejakej drámy.

20. prosince 2011
avatar uživatele
70 %

Sophia Myles

Film svede do velké bitvy vikingy a vesmírné vetřelce. Po prvotních rozpacích se přes toto spojení dá přenést a příběh nabídne dobré dobrodružství plné mečů a hrdinských skutků.

25. září 2010
avatar uživatele
Meky
...
30 %

**

No jo, tak zase jednou vyšel nějaký sci-fi film z poslední doby, ale jedním dechem k tomu musím dodat, že hodně "béčkový"! Na první pohled jde vidět, že je to debut režiséra, protože to, co předvádí v tomto filmu snad ani není možné! Rejža okoukal a inspiroval se všelijakými ostatními filmy a pak, všechny ty myšlenky narval do jednoho! Ale takhle to přece nejde!! Nechci dělat, že tomu nějak rozumím, ale tohle je snad natočeno podle nějaké základní režisérské příručky nebo co :-D Fakt nic kloudného z toho nevzniklo, ale co no, debuty končí větčinou takhle... Scénář taky příliš nepodržel, protože už jen myšlenka, že k vikingům v době železné stroskotá z vesmíru loď, na jehož palubě přežije jeden člověk, nějaké ultra mostrum a začíná boj o život, je fakt hodně ujetá... Se pak ani rejžovi nedivím, že měl takové problémy ukočírovat to v přijatelné podobě, protože to by měl asi každý! Efekty a vizuálními triky film doslova překypuje, ale někdy méně znamená více! Současná, počítačová doba nevěstí nic dobrého pro nadcházející filmovou generaci a já jen doufám, že další snímky si z tohoto nevezmou příklad! Monstrum, které hraje v tomto filmu hlavní roli, je podobné vetřelci, ale tohle navíc světélkuje a je ukazováno na plátně v takové míře, že z něj nemůže jít strach a je už takové okoukané! Snad jediné, co nelze kritizovat, je herecké obsazení... někteří herci sice nemají přiliš zkušeností, ale třeba pro mě neznámý James Caviezel se projevil ve velmi dobrém světle, stejně jako Sophia Myles. Jediná známá tvář, Ron Perlman nehraje nijak výrazně a vlastně se na plátně ani příliš dlouho neohřál, ale odehrál si svoje. Závěr? Slátanina! Jak po grafické stránce, tak po dějové línii, která je už tolikrát okoukaná, že víte všechno dopředu! Celé to pak působí strašně moc lacině a kýčovitě! Prostě třetí cenová skupina!

28. května 2009
avatar uživatele
100 %

moorwen a kainan

je to film, který se podobá Cestě bojovníka, kapánek se otírá film Vikingové. Prostě bitky na meče Vikingských bojovníků. Akorát tady se tito bojovníci dostanou do křížku z cizím a jiné planety pocházejícím predátorem Moorwenem a vojákem Kainanem jisté aliance s nímž na palubě vesmirné lodi ztroskotal.
Mám rád takové filmy,daleko od reality, odpočinu si při nich :-)
Dal bych tak 95%

23. ledna 2009