NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
LIss
...
90 %

Dneska jsem ho viděla na videu líbil se mi moc...trochu připomínal Čokoládu, ne dějem, ale atmosférou, a souhlasím s názorem že postava Kevina Spaceyho trochu připomíná Lestera Burnhama...

18. října 2007
avatar uživatele
70 %

Námět nebyl špatný, ale zpracování mohlo být lepší. Občas jsem se nudila, ale zajímalo mě, jak to dopadne, tak jsem to skousla celé. Takový lepší průměr.

27. září 2007
avatar uživatele
80 %

Filmy Lasse Hallstroma mám rád. Dýchá z nich život a vyznačují se zvláštní poetičností, stylem vyprávění, zajímavým příběhem, atmosférou. Pro mě je Hallstromova tvorba značně specifická. Ostrovní zprávy rozhodně nejsou výjimkou. Tentokrát mě nelákalo jen jméno režiséra, ale především spojení s Kevinem Spaceym. Zpočátku se mi hodně uspěchané zdálo vpravení do děje, ale zpětně mi to tak šílené nepřipadá. Jako předkrm to nabudilo správné chuťové buňky a poté co se děj přesunul na nové působišťe, zpevněl Hallstrom v kramflecích a byl to již 100% on. Atmosféra, která doslova z obrazu sršela byla neuvěřitelná a režisér ji skvěle dotvářel nádhernými záběry z dálky. Herecké obsazení bylo víc než hvězdné a Kevin Spacey se so hlavní role náramně hodil. Do poloviny filmu mi jeho postava dost připomínala Lestera Burnhama z Americké krásy. Spacey je skvělý herec a jeho síla je v obličejovém výrazivu. Judy Dench sice není zrovna sympatická paní, ale herečka je to skvělá. Nicméně bych si dokázal představit někoho trochu mladšího do její role. Julianne Moore nemám rád a nikdy jsem neměl a ani tady nepředvedla nic, proč by se to snad mělo měnit. Na druhou stranu mě potěšila přítomnost Rhyse Ifanse, kterého mám od Notting Hillu rád. Sečteno podtrženo, výborný film.
P.S. Nikdy jsem si nevšiml, že má Catte Blanchette tak parádní zadek :)

5. srpna 2007
avatar uživatele
100 %

Doporučuju

Mrzí mě, že jsem tento film neviděl v kině, ale až v televizi, protože drsná a zároveň krásná severská příroda umocňovala mé pocity z filmu. Kevin Spacey a Julianne Moore (oba moji oblíbení herci) byli úžasní. Podle mě je tento film spíše pro náročného diváka, ale přesto ho doporučuju všem.

18. května 2006