home
Ostrov

NÁZORY K FILMU

avatar uživatele
80 %

Tak to vidím já...

Silný kim-dukovský zážitek. Je vidět, že se režisér víc a víc přesouvá do snových světů a metaforických výjevů... Osobně nejsem naladěný na stejnou vlnu, takže zážitek není pro mě pohlcující, přesto je ale silný nepopiratelně kvalitní.

28. září 2012
avatar uživatele
80 %

Rozsekat film na pouhé obrázky, vyhrál by Kim Ki-Duk na hodně výstavách. Snažím se tím říct, že z vizuálního hlediska je film nesmírně přitažlivý. Na druhou stranu polointelektuální děj nebude stravitelný pro všechny (ne kvůli pochopení, ale pomalosti vyprávění a celkové zloudhavosti). Nezbývá mi než souhlasit s dosud jediným názorem na tenhle film a přiznávám, že jsem byl často roztrpčen filmovým násilím vyskytujícím se v tomhle snímku. Co se týče herců, přesvědčila mě pouze hlavní hrdinka. Její protějšek mi přišel značně mimo. Celkově se jedná o pozoruhodný film, ale vícekrát ho vidět nemusím.

5. října 2007
avatar uživatele
70 %

Ze všech filmů Jihokorejského režiséra Kim Ki-duka mám k Ostrovu nejrozporuplnější vztah.Začnu asi tím,co se mi na něm nelíbí.Totiž nelíbí,to není správný výraz,spíš.......no,posudte sami.Přijde mi,že míra brutality a naturálnosti některých scén tady trochu přesahuje míru.Ne,že by tam ty scény nepasovaly,naopak,některé z nich(spíš většina)jsou velmi,velmi silné a naprosto chápu,proč je tam autor zařadil a co jimi chtěl říct.Například dělání sushi z živé ryby,nebo rozsekání jiné v záchvatu vzteku.Jenže si nejsem jistá,jestli ukazování podobných věcí ve filmu je vůbec správné.Navíc,a to je především můj osobní problém,špatně snáším filmové násilí na zvířetech.Mnohem víc než na lidech.Klidně se budu koukat na zasekávání rybářských háčků do pusy či vagíny,ale mám-li sledovat umlácení žáby,mám poněkud problém.Navíc bylo poznat,že scény s mučením zvířat nejsou nahrané a mě,členu Greenpeace,přijde trochu zvrhlé zmrzačit živočicha jen proto,aby se natočila scéna,která bude ve filmu fungovat.Na druhou stranu mě,troufnu si říct,fascinoval "děj neděj" filmu a vůbec celá ta atmosféra miniaturních plavoucích chatiček a mlčenlivé dívky,která hostům poskytuje skutečně širokou škálu služeb.Nádherná kamera a přesně vybraná nenápadná hudba už jsou u Kima samozřejmostí.Takže,přes výhrady,kteráé k Ostrovu mám,doporučuji každému,aby se na něj podíval a utvořil si svůj vlastní názor.

8. října 2006